نمایش همه
 • گردشگری سلامت امروز ۱۱:۱۹

  رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران:

  گردشگری سلامت، ۲ برابر گردشگری عادی اشتغال می‌آفریند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران گفت: هر گردشگر سلامت که وارد کشور می‌شود، حداقل سه برابر یک گردشگر، ارزآوری دارد و دو برابر آنها شغل در کشور ایجاد می کند.

 • نمایشگاه بین المللی گردشگری امروز ۱۱:۱۶

  گزارش تصویری/نمایشگاه بین المللی گردشگری

  سلامت آنلاین- یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در حال برگزاری است.

 • دکتر سید علی صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت امروز ۱۱:۱۲

  عزم وزارت بهداشت برای کنترل منابع و مصارف نظام سلامت

  سلامت آنلاین- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: براساس نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، طرحی ایجاد شده که یکی از پایه و اساس های برنامه ریزی جدی ما در سال آینده است.

 • مقاله تحقیقاتی یادداشت برداری مطالعه زبان خارجی امروز ۱۱:۰۹

  مجازات گروه تحقیق ژاپنی به دلیل تقلب

  سلامت آنلاین- ژاپن گروهی از محققان دانشگاه کیوتو را که به سرپرستی «شنیا یاماناکا»، برنده جایزه نوبل، در حال انجام تحقیقات در حوزه سلول‌های بنیادی هستند، به دلیل استفاده از داده‌های جعلی در مقالهٔ یکی از اعضای گروه مجازات می‌کند.

 • آرد گندم نانوایی بربری سبوس امروز ۱۰:۵۳

  عوارض اضافه کردن سبوس به آرد در نانوایی‌ها

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با تاکید بر کاهش سبوس گیری از آرد، گفت: برخی از نانوایان سبوس فله ای از کارخانجات آرد خریداری می کنند و به آرد مصرفی اضافه می کنند که این کار به هیچ عنوان بهداشتی نیست، زیرا ممکن است به هنگام جداسازی سبوس، آلودگی های شیمیایی، میکروبی و قارچی برای سبوس ایجاد شود.

 • آسم امروز ۱۰:۴۹

  بخور نخورها برای بیماران مبتلا به آسم

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه گفت: موادی همچون تخم مرغ، گندم، ماهی، آجیل و بادام، شیر و سویا که حساسیت زا هستند، آسم را تشدید می کند؛ اما اینکه فرد مبتلا به آسم می تواند این مواد را مصرف کند یا خیر، باید به صورت فردی بررسی شود.

 • سیدعلی صدرالسادات امروز ۱۰:۳۰

  تاکید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت بر بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد:

  دانشگاه‌های علوم پزشکی در مدیریت منابع دقت کنند

  سلامت آنلاین- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: براساس نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، طرحی ایجاد شده که یکی از پایه و اساس های برنامه ریزی جدی ما در سال آینده است.

 • سالمند افسردگی خانه نشینی امروز ۱۰:۲۱

  یک متخصص طب سالمندی در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  عوارض جسمی و روحی خانه‌نشینی در سالمندان

  سلامت آنلاین- یک متخصص طب سالمندی با اشاره به عوارض جسمی و روحی خانه‌نشینی در سالمندان گفت: سو تغذیه، مشکلات مفصلی، ناامیدی، بی‌خوابی و افسردگی برخی از مشکلات مهمی است که سلامت سالمندان را تهدید می‌کند.

 • خوردن سالاد سبزیجات تغذیه زنان رژیم غذایی گیاهی گیاهخواری امروز ۱۰:۱۳

  ۱۵ ماده خوراکی مفید برای بیماران دیابتی

  سلامت آنلاین- امروزه سبک زندگی و عادات تغذیه ای افراد چنان است که آمار مبتلایان به بیماری های خاص رو به افزایش است. از جمله این بیماری ها که در سالهای اخیر روند رو به رشدی را طی کرده دیابت است که نوع رژیم غذایی و شیوه تغذیه فرد نقش بسیاری در کنترل آن ایفا می کند.

 • طاهر موهبتی امروز ۰۹:۴۶

  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:

  اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات داروخانه‌ها

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران از اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به این سازمان به منظور پرداخت بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها خبر داد.

 • غده سرطانی تومور سرطانی امروز ۰۹:۳۶

  رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران در گفتگو سلامت آنلاین بیان کرد:

  شایع‌ترین تومورهای بدخیم در بین ایرانی‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران گفت: تورموهای دستگاه گوارش فوقانی، معده و مری، سرطان پستان در زنان و پروستات در مردان از جمله شایع‌ترین تومورهای بدخیم در میان ایرانی‌ها بشمار می رود.

 • منوچهر جمالی سوسفی امروز ۰۹:۳۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  ضرورت ورود نیکوکاران به حوزه بهداشت و پیشگیری

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تقدیر از اقدامات خداپسندانه خیران سلامت گفت: هم اکنون خیران زیادی در این بخش فعال هستند، اما با توجه به کمبود منابع مالی نظام سلامت، ورود خیران بیمارستانی به حوزه بهداشت و پیشگیری یک ضرورت است که علاو بر کسب رضایتمندی مردم، اجر اخروی نیز به همراه دارد.

 • ایرج حریرچی دیروز ۱۵:۲۳

  قائم مقام وزارت بهداشت در نشست خبری:

  پرداخت ۲۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات دارویی؛ بزودی

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزارت بهداشت گفت: ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات دارویی به حوزه دارو تزریق می‌شود که ۴۰۰ میلیارد تومان از محل منابع بیمه‌ها و ۲۰۰۰ میلیارد تومان به طور مستقل تزریق خواهد شد.

 • محمد رضا مسجدی دیروز ۱۵:۰۸

  هشدار دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در نشست خبری:

  مجلس بین سلامت مردم وسود متولیان دخانیات، یکی را انتخاب کند

  سلامت آنلاین- دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نگرانی از شیوع مصرف قلیان و دخانیات در میان مردم و بویژه جوانان هشدار داد: مجلس بین سلامت مردم و پرکردن جیب متولیان دخانیات باید یکی را انتخاب کند.

 • رقص پزشک زنان زائو دیروز ۱۴:۰۷

  پزشکی که با زنان زائو می‌رقصد؛ محققان می‌گویند اثری مفید دارد

  سلامت آنلاین- در شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلمهایی کوتاه از یک پزشک متخصص زنان منتشر شده که برای کمک به زایمان بهتر و آسانتر زنان در کنار و همراه آنها حرکاتی چون رقص انجام می‌دهد؛ محققان گفته‌اند این کار واقعا اثربخش است و به زنان زائو در تولد بهتر و آسانتر فرزندشان کمک می‌کند و زمان زایمان را کاهش می‌دهد.

 • ایرج حریرچی دیروز ۱۳:۴۹

  تاکید سخنگوی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران:

  اضافه‌شدن هر بیماری خاص به منابع پایدار جدید نیاز دارد

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص اقدام کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر افزودن بیماری‌های پروانه‌ای، اتیسم، ام اس و نازایی به لیست پوشش بیمه‌ای گفت: درمان برخی بیماری‌های خاص، هزینه‌ای بالغ بر سه تا پنج میلیارد تومان به‌همراه دارد و از این رو، اضافه شدن هر نوع بیماری جدید خاص به لیست بیماری های خاص قدیمی منابع پایدار جدید می خواهد.

 • پرستار دیروز ۱۳:۰۴

  نقش مهم پرستاران در چرخه درمان بیماران

  سلامت آنلاین- متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که مهمترین اشخاص در سیستم مراقبت های پزشکی، پزشکان هستند و سلامت خود را تنها در گرو وجود آنان می پندارند. اما این طرز تفکر به هیچ وجه صحیح نیست.

 • الکل الکلی الکلیسم معتاد افسردگی دیروز ۱۲:۳۱

  الکل چگونه موجب زوال عقل می‌شود؟

  سلامت آنلاین- یک روانپزشک گفت:یکی از اختلالات عصبی ناشی از مصرف الکل، دمانس الکلی و دیگری سندرمی به نام سندرم کرساکوف است که علل مختلفی می تواند داشته باشد.

 • کودک اوتیسم دیروز ۱۲:۱۰

  بیماران‌ خاص در انتظار حداقل ۱۳۴ میلیارد تومان بودجه

  سلامت آنلاین- موضوع بیماران خاص و مشکلات و کمبودهایی که با آن دست به گریبانند بحث تازه‌ای نیست، از کمبود دارو و امکانات گرفته تا خدمات بهداشتی و درمانی همه و همه باعث شد تا ۲۱ سال پیش ۳ بیماری هموفیلی، تالاسمی و دیالیز تحت پوشش بنیاد بیماری‌های خاص قرار بگیرد. همچنین مقرر شد هر سال یک گروه از بیماران نادر و صعب‌العلاج تحت پوشش بیماری‌های خاص قرار بگیرند تا رفته‌رفته، همه این بیماران تحت پوشش بیمه‌ای بیماران خاص باشند، اما در تمام این سال‌ها، هرگز این هدف محقق نشد.

 • کم آبی خشکسالی مناطق محروم دیروز ۱۱:۳۳

  کلانتری: باید خودمان را برای زندگی با کم‌آبی آماده و سازگار کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این‌که وضعیت امروز و مشکلاتی که با آن دست به گریبانیم نتیجه عملکرد خود ما ما بوده است نه کار کسان دیگر، گفت: این ما بودیم که بدون آینده نگری و بدون کار کارشناسی منابع آبی خود را بی‌رویه مصرف کردیم و اکنون باید خود را برای زندگی با کم‌آبی، آماده و سازگار کنیم.

 • مینی ربات جراح دیروز ۱۱:۲۵

  با الهام از اریگامی ساخته شد: ربات جراح به اندازه یک سکه

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی با الهام از اریگامی، ربات جراح جدیدی ساخته‌اند که حجم آن حتی پس از باز شدن هم به اندازه سکه یک سنتی می‌رسد.

 • پرستار مراقبت دیروز ۱۱:۱۴

  مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری معاونت پرستاری در گفتگو با سلامت آنلاین:

  حقوق پرستاران بخش خصوصی خارج از حیطه وزارت بهداشت است

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت در خصوص اختلاف حقوق پرستاران شاغل در بخش دولتی و خصوصی گفت: درمورد ساعات کار پرستاران اقداماتی انجام شد، اما سازوکار پرداخت حقوق به دلیل این که پرستاران مربوط به بخش خصوصی هستند، ارتباطی با وزارت بهداشت ندارد و در صورت تداوم بی توجهی بخش خصوصی به حقوق پرستاران، شاهد مهاجرت آنان خواهیم بود.

 • زوال عقل دمانس حافظه فراموشی آلزایمر دیروز ۱۱:۰۲

  چرا درمان «زوال عقل» سخت است؟

  سلامت آنلاین- در سال‌های اخیر تلاش‌هایی برای پیدا کردن دارویی به منظور مقابله با بیماری‌های عصبی پیش‌رونده انجام گرفته است. با این حال، برخی از آزمایش‌های بالینی که روی تاثیرگذاری داروهای بالقوه در درمان زوال عقل انجام گرفته بی نتیجه بوده‌است.

 • پرستار دیروز ۱۱:۰۱

  گزارش تصویری/ فرشته‌های زمینی

  سلامت آنلاین - امروز روز پرستار و روز قدردانی از فرشته‌های زمینی است. پایگاه خبری «سلامت آنلاین» این روز را به همه فرشتگان سپیدپوش و مهربان تبریک می‌گوید. منبع: خبرگزاری ها

 • دمای بینی دیروز ۱۰:۵۷

  دمای ناحیه بینی هنگام بروز اضطراب کاهش می‌یابد

  سلامت آنلاین- تحقیقی جدید نشان می‌دهد هنگام اضطراب دمای بینی افراد کاهش می‌یابد. دلیل این امر تغییر جریان خون از نقاط مختلف بدن به سمت نورون‌هاست.

 • زلزله کرمانشاه مصدوم دیروز ۱۰:۵۷

  مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان کرمانشاه از زبان معاون وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: هنوز برخی زلزله زدگان کرمانشاه مشکل اسکان دارند و در سرمای زمستان در چادر زندگی می کنند.

 • پرستار پرستاران دیروز ۱۰:۵۰

  سلامت آنلاین به مناسبت روز پرستار گزارش می‌دهد

  رنج مضاعف پرستاران بخش خصوصی؛ بازنشستگی با حقوق بخور و نمیر

  سلامت آنلاین- امروز را روز پرستار نامگذاری کرده اند؛ روزی به پاس زحمات شیرزنان و شیرمردانی که در صف اول ارائه خدمت به بیماران هستند و با وجود سختی کار، شیفت های طولانی و اضطراب کاری بالا، همچنان در میدان خدمت مانده اند تا بیماران در آسایش باشند. در این بین، پرستاران بخش خصوصی بیش از بقیه پرستاران در مضیقه هستند؛ در حالی که به ظاهر آنها در محیط های شیک‌تری کار می کنند، اما در آمد اغلب آنها به قدری پایین است که تناسبی با حرفه سخت پرستاری ندارد و وزارت رفاه که مسئول مستقیم حقوق کارگری آنهاست، در این مورد هیچ نظارتی ندارد.

 • چسب زخم انگشت دست دیروز ۱۰:۴۸

  تولید زخم‌پوش‌ پلیمری برای ترمیم جراحات پوستی

  سلامت آنلاین- محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی با استفاده از پلیمرهای آب‌دوست و آب‌گریز زخم‌پوش‌هایی تولید کرده‌اند که علاوه بر خاصیت ضدباکتریائی و ضدقارچی، بدون نیاز به تعویض مجدد قادر است زخم را ترمیم کند.

 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی دیروز ۱۰:۴۸

  بررسی علمی هزینه‌های خاص شدن چند بیماری

  سلامت آنلاین- به دنبال مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر اضافه شدن چند بیماری جدید به فهرست بیماری‌های خاص، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی و فوق‌ تخصصی سازمان بیمه سلامت، گفت: میزان اعتبار ردیف بودجه‌ای تعیین شده برای این مصوبه بسیار کم است و اگر قرار است بخشی از هزینه‌های این بیماری‌های جدید تحت پوشش قرار گیرد، باید بر میزان اعتبارت آن افزوده شود.

 • علی اسدی کرم دیروز ۱۰:۳۷

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  حمایت از طرح تحول سلامت، حمایت از مردم است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حمایت از طرح تحول سلامت، حمایت از مردم است، گفت: پیش از اجرای این طرح، ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های سرسام‌آور بیمارستانی توسط مردم پرداخت می‌شد، اما طرح تحول سلامت پرداخت مخارج درمانی را به ۱۵ درصد کاهش داد.