نمایش همه
 • میوه آووکادو امروز ۱۵:۱۸

  خواص میوه «آووکادو» برای مقابله با سندروم متابولیک

  سلامت آنلاین- پژوهشگران گفته‌اند که مصرف میوه پرخاصیت «آووکادو» علاوه بر فواید متعدد برای حفظ سلامتی، به مقابله با نشانگان متابولیک هم کمک می‌کند.

 • آفتاب نور خورشید ویتامین دی امروز ۱۴:۵۱

  اشتباه نکنید: دوز بالای ویتامین D مانع از بیماری قلبی نمی‌شود

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند مصرف دوز بالای ویتامین D یک بار در ماه موجب کاهش ریسک بیماری قلبی نمی‌شود.

 • هپاتیت امروز ۱۴:۲۷

  هپاتیت ویروسی اغلب قابل پیشگیری و درمان است

  سلامت آنلاین- دانشیار گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه باید موارد هپاتیت را شناسایی و درمان کرد، گفت: هپاتیت ویروسی اغلب قابل پیشگیری و درمان است.

 • حیدر علی عابدی امروز ۱۴:۱۲

  اظهارات صریح یک نماینده مجلس:

  قبل از طرح تحول سلامت، برخی بیمارستان ها جسد را گروگان می گرفتند!

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قبل از طرح تحول سلامت، گاهی شنیده می شد که برخی بیمارستان ها، جسد را نگه می داشتند تا خانواده ها هزینه های فرد متوفی را بپردازند که این موضوع موجب نارضایتی مردم شده بود، اما بعد از اجرای طرح تحول سلامت، اینگونه مشکلات حل شد.

 • بیماری پارکینسون لرزش دست آرتروز آرتریت امروز ۱۴:۰۴

  تلاش برای کشف راهی به منظور درمان پارکینسون

  سلامت آنلاین- پژوهشگران سوئدی در جست‌وجو برای دست یافتن به شیوه‌ای جدید به منظور درمان بیماری پارکینسون به پیشرفت‌های قابل توجهی نائل شده‌اند.

 • پروژه درمانی امروز ۱۳:۴۰

  معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

  اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان‌ های در دست ساخت

  سلامت آنلاین- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت با نگاه توسعه ای به زیرساخت‌ های بخش سلامت، شش هزار میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای تکمیل بیمارستان ‌های در دست ساخت اختصاص داده است.

 • میوه آناناس امروز ۱۳:۳۵

  با فواید «آناناس» بیشتر آشنا شوید

  سلامت آنلاین- آناناس از جمله میوه‌های مناطق گرمسیری است که خواص پرشماریی دارد. نوشیدن آب آن نیز به واسطه داشتن سطح بالایی از انواع ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد.

 • آسایشگاه بیماران روانی امروز ۱۳:۱۶

  از هر هزار ایرانی، ۵ تن اختلال شخصیت اجتماعی دارند

  سلامت آنلاین- یک روانپزشک با اشاره به زیر گروه‌های اختلالات شخصیت ضداجتماعی، همچون خودشیفتگی، وسواس و سادیسم گفت: حدود ۳ درصد از مردم از اختلال وسواس رنج می‌برند و از هر هزار نفر پنچ نفر به اختلال شخصیت ضداجتماعی دچارند.

 • ترک سیگار امروز ۱۳:۰۳

  مسئول برنامه فعالیت بدنی وزارت بهداشت خبر داد:

  اجرای برنامه های ترک سیگار و پیشگیری از چاقی برای کارکنان دولت

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه فعالیت بدنی وزارت بهداشت گفت: بسته خدمتی کارکنان دولت در زمینه فعالیت بدنی به صورت پایلوت در حال اجرا است که در آن برنامه‌هایی برای ترک سیگار و پیشگیری از چاقی ادغام شده است. همچنین این برنامه برای کارگران نیز اجرا می‌شود.

 • کورش قره گزلی امروز ۱۲:۵۵

  رئیس انجمن صرع ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد

  یک چشمه از خدمات طرح تحول سلامت به بیماران مبتلا به صرع

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن صرع ایران با بیان این که طرح تحول سلامت، مسیر درمان بیماران مصروع را هموار کرد، گفت: قبل از اجرای این طرح، بیمار مبتلا به صرع برای انجام یک M.R.I ساده هم به زحمت می افتاد و ناچار بود به بیمارستان های مختلفی مراجعه کند، اما هم اکنون، اغلب بیمارستان ها تمام خدمات تشخیصی و درمانی مورد نیاز بیماران را با کمترین هزینه ممکن در اختیار آن ها قرار می دهند.

 • جوان بیکاری آگهی روزنامه جویای شغل کاریابی امروز ۱۲:۴۱

  بیکاری باعث افزایش خطر «سکته کشنده» می‌شود

  سلامت آنلاین- محققان ژاپنی با انجام مطالعه‌ای جدید دریافتند که از دست دادن شغل و بیکاری ممکن است خطر بروز سکته کُشنده را افزایش دهد.

 • وزیر بهداشت دکتر سید حسن هاشمی امروز ۱۲:۲۵

  وزیر بهداشت در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  اوضاع قبل از طرح تحول سلامت را نباید از یاد برد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت عنوان کرد: نباید شرایط پیش از اجرای طرح تحول سلامت را از یاد برد.

 • پرخوری خوردن کیک شیرینی حرص و ولع مواد قندی تغذیه امروز ۱۲:۱۰

  کشف ژن‌هایی که می‌گویند: نمک بخور... شیرینی بخور!

  سلامت آنلاین- محققان موفق به شناسایی گونه‌هایی از ژن‌های خاص شدند که بر تمایلات و علائق غذایی فرد همچون خوردن نمک یا مواد قندی اثر می‌گذارد.

 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو امروز ۱۲:۰۶

  عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  انقلاب «تخت های ویژه» در طرح تحول سلامت؛ بدقولی دولت قبلی برای تامین هزار تخت «آی سی یو»

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران گفت: دولت دهم به تعهدش در قبال تامین هزار تخت فعال مراقبت های ویژه I.C.U عمل نکرد، اما وزارت بهداشت دولت یازدهم با کمترین اعتبارات مالی، تخت های ویژه متعددی را وارد ناوگان مراقبت های ویژه کشور کرد و در این حوزه، شاهد تحول جدی بودیم.

 • آموزش کودکان سرگرمی یادگیری ساعت اختلال ذهنی اوتیسم امروز ۱۱:۴۹

  نتیجه افراط در استفاده از لوازم دیجیتال: تشدید اوتیسم در کودکان

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی، استفاده افراطی از لوازم دیجیتالی باعث می‌شود کودکانی که از نظر بیولوژیکی یا ژنتیکی آمادگی ابتلا به بیماری‌های رشدی مثل اتیسم را دارند، در برابر علایم شدیدتری از بیماری قرار بگیرند.

 • دندان مصنوعی امروز ۱۱:۲۴

  ساخت دندان مصنوعی با استفاده از چاپ سه‌بعدی باکتریایی

  سلامت آنلاین- یک گروه از محققان هلندی توانستند روش بسیارمقرون به صرفه‌ای برای چاپ سه‌بعدی به کمک باکتری‌ها طراحی کنند که می‌توان از آن به منظور تولید دندان مصنوعی از جنس صدف مروارید، میکرولنزهای قدرتمند و گرافن بهره برد.

 • روبان نارنجی بیماری ام اس امروز ۱۰:۵۰

  عضو کمیته علمی انجمن «ام اس» ایران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  مقایسه قیمت داروهای بیماران «ام اس» ؛ قبل و بعد از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- عضو کمیته علمی انجمن «ام اس» ایران به تاثیر اجرای طرح تحول سلامت روی داروهای بیماران مبتلا به ام اس اشاره کرد و گفت: در سال های ۸۹ تا ۹۱، بیماران ام اس به سختی داروهای مورد نیاز خود را تهیه می کردند و در مواردی موفق به تهیه آن نیز نمی شدند، اما پس از اجرای طرح تحول سلامت، داروها به راحتی و برخی از آن ها به طور کاملا رایگان در اختیار این بیماران قرار گرفت.

 • افتادن سالمندان سقوط از پله زمین خوردن از دست دادن تعادل بیهوشی صرع امروز ۱۰:۴۷

  توصیه رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران

  مبتلا به سکته مغزی را با خودروی شخصی به بیمارستان نرسانید

  سلامت آنلاین- رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با اشاره به عوامل بروز سکته مغزی و احتمال بالای بروز آن در افرادی که قلیان می‌کشند گفت: نباید کسی را که سکته مغزی کرده با خودروی شخصی به بیمارستان رساند و حتما باید از اورژانس و نیروهای امداد برای انتقال بیمار کمک خواست

 • ماما مامایی زایمان تولد نوزاد سزارین امروز ۱۰:۳۱

  یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش آمار زایمان طبیعی، آسیب‌های ناشی از سزارین برای مادران و نوزادان ایرانی نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد.

 • طرح تحول نظام سلامت امروز ۱۰:۲۵

  چرا مردم از طرح تحول سلامت رضایت دارند؟

  سلامت آنلاین- چهارمین روز هفته سلامت «طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی» نامیده شده است، طرحی که با هدف نهایی تحقق عدالت در ارائه خدمات سلامتی از اردیبهشت ۱۳۹۳ معرفی شد و یکی از اهداف اساسی آن افزایش دسترسی مردم به امکانات بهداشتی و درمانی با کیفیت بود که بر اساس آمار، رضایتمندی ۸۰ درصدی مردم را نیز در پی داشته است. اکنون پس از گذشت حدود سه سال باید دید چه اقداماتی برای ارتقاء کیفیت خدمات انجام شده است.

 • خیرین سلامت خیران سمن مشارکت های مردمی امروز ۱۰:۰۴

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت در یادداشتی مطرح کرد:

  به ازای هر ۱۰ هزار نفر، یک «سمن سلامت» فعالیت می کند

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت، گفت: تمرکز بر روی توانمند سازی سمن ها و خیرین نظام سلامت منجر به ایجاد ۶۸۰ سازمان مردم نهاد ملی سلامت در کشور شد، به طوری که هم اکنون در ایران به ازای هر ۱۰ هزار نفر، یک سمن سلامت فعالیت می کند.

 • طرح جامع سلامت امروز ۰۹:۵۷

  روند رو به رشد شاخص‌های سلامت در یازدهمین دولت جمهوری اسلامی ایران از نگاه جهانی

  سازمان بهداشت جهانی: ارتقاء بهداشت و سلامت ایران، امید به زندگی را به ۷۳ سال رساند

  سلامت آنلاین- گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی از وضعیت بهداشت و سلامت در ایران بیانگر آن است که کاهش ۹۶ درصدی نرخ مرگ و میر مادران در این کشور، آن را بعد از عمان و لبنان در مقام سوم و به عنوان موفق‌ترین کشورهای خاورمیانه در این زمینه قرار داده است. این نشانه‌ای خوب از دستاوردهای دولت کنونی و ارتقاء چشمگیر وضعیت بهداشت و سلامت در این زمان است.

 • مجلس امروز ۰۹:۵۶

  وزیر بهداشت به دیدار مجلسی ها می رود

  سلامت آنلاین- نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امروز میزبان وزیر بهداشت برای پاسخ به محمد دهقان، نماینده مردم چناران هستند.

 • افتتاح امروز ۰۹:۴۹

  راه اندازی مرکز تحقیقات مطالعه سلامت مادران و فرزندان در سمنان

  سلامت آنلاین- در هفته سلامت و با حضور استاندار سمنان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان و سایر مدیران و کارشناسان، مرکز تحقیقات مطالعه سلامت کودکان و مادران دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افتتاح شد.

 • کاریکاتور - پزشکان روستا امروز ۰۸:۴۴

  پزشکان روستا

  در دولت یازدهم و با اجرای طرح تحول سلامت، مردم در دور افتاده ترین مناطق کشور نیز به پزشک و تیم درمانی دسترسی یافتند. سلامت آنلاین - زینب فخار

 • طرح تحول نظام سلامت دیروز ۱۹:۵۶

  معاون وزیر بهداشت عنوان کرد:

  اجرای۲۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی از سوی وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی توسط وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید اجرا شده است.

 • معتاد مواد مخدر دانش آموز دیروز ۱۶:۱۸

  مرگ ۳ هزار نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در سال گذشته

  سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی از مرگ سه هزار و ۱۹۰ تن بر اثر سوءمصرف مواد مخدر طی سال گذشته در کشور و در عین حال از رشد ۲ / ۶ درصدی این تلفات در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد .

 • گلبول های قرمز سلولهای بنیادی خونی دیروز ۱۵:۲۵

  مدیر عامل سازمان انتقال خون عنوان کرد:

  ضرورت افزایش آمار سلول های بنیادی انتقال خون

  سلامت آنلاین- مدیر عامل سازمان انتقال خون با اشاره به ضرورت افزایش آمار سلول های بنیادی انتقال خون گفت: یکی از کارهای مهم سازمان انتقال خون انجام آزمایشات مربوط به سلول های بنیادی است که باید به ۱۰۰ هزار نمونه برسد. این درحالی است که هنوز در این زمینه نیاز به فعالیت و فرهنگسازی داریم.

 • دلپیچه سرطان روده دیروز ۱۵:۲۵

  ۵ غذای شدیداً نامناسب برای دستگاه گوارش و روده‌ها

  سلامت آنلاین- دستگاه گوارش در بدن ما انسان‌ها حدود ۹ متر طول دارد. این ساختار پیچیده برای بقای ما ضروری است و بروز مشکلی در آن می‌تواند عملکرد بهداشتی و سلامتی را مختل کند. به همین دلیل کارشناسان می‌گویند از مصرف پنج نوع ماده خوراکی برای در امان ماندن از اختلالاتشان باید بشدت پرهیز شود.

 • افغانی افاغنه مدرسه دانش آموز دختر دیروز ۱۵:۱۴

  وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت دانش آموزی:

  هدف گذاری ما، افزایش ۲۰ میلیونی سفیران سلامت است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن تقدیر از همکاری وزارت آموزش و پرورش به دلیل تربیت سفیران سلامت دانش آموزی، یادآور شد: وزارت بهداشت به تربیت داوطلبانه سفیران سلامت در بین دانشجویان و گروه های مختلف اجتماعی و خانواده ها پرداخته و هم اکنون دو و نیم میلیون سفیر سلامت در کشور داریم که البته هدف گذاری ما، افزایش ۲۰ میلیونی سفیران سلامت است.