نمایش همه
 • احمد صفری ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۱۳:۱۹

  تاکید عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارشکنی در تخصیص منابع پایدار نظام سلامت پذیرفتنی نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر تخصیص صد درصدی اعتبارات پایدار به نظام سلامت گفت: حوزه بهداشت و درمان رابطه مستقیمی با سلامت جامعه دارد و کارشکنی و بی‌توجهی در تخصیص منابع پایدار به وزارت بهداشت، بار هزینه‌های کشور را افزایش می‌دهد.

 • خواب پدر فرزند کودک خوابیده آرامش والدین ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۳:۲۷

  مجلس تصویب کرد

  مرخصی زایمان دو هفته‌ای برای پدران شاغل

  سلامت آنلاین- نمایندگان مردم در خانه ملت با مرخصی زایمان دو هفته‌ای پدران شاغل در بخش‌های دولتی و عمومی غیر دولتی موافقت کردند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۵۲

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  باید برای طرح تحول سلامت ، منابع پایدار تعریف شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس طرح تحول سلامت را برنامه‌ای با نگاه ریشه‌ای به مسایل حوزه سلامت دانست و افزود: مجلس از طرح های اینچنینی دولت قاطعانه حمایت می‌کند.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۱

  استقبال مجلسی‌ها از شفافیت در هزینه‌کرد سهم درمان بیمه کارگران

  سلامت آنلاین- نمایندگان مردم در خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن دستور رییس جمهور برای ایجاد حسابی مستقل جهت واریز حق بیمه درمان کارگران و هزینه کرد آن برای سلامت کارگران بر این نکته تاکید دارند که همواره لازم است این حساب از نظارت کافی نیز برخوردار باشد.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۵:۲۸

  نقدی بر مصوبه کمیسیون تلفیق

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت در خصوص مصوبه روز گذشته کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر متولی بودن وزارت بهداشت در عین نداشتن ابزارهای تولیتی مانند شورای عالی بیمه و بیمه سلامت ایرانیان توضیحاتی ارائه کرد.

 • معاینه بیمار پزشک ۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۵۹

  گزارش سلامت آنلاین از اجرای بخشی دیگر ازطرح تحول سلامت

  کلینیک های "ويژه " براي درمان مردم

  سلامت آنلاین- یکی از بخش های طرح تحول سلامت که چند مرحله داشته و امید می رود با تامین منابع مراحل دیگرش هم اجرایی شود، راه اندازی کلینیک های ویژه براي كيفيت درمان و نیز ارتقای آموزش پزشكي است كه از ابتداي طرح تحول تاکنون، منجر به انجام 35 ميليون ويزيت سرپايي بیماران از سوی پزشکان متخصص شده است.

 • دود سیگار ۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۲:۱۴

  مالیات پایین سیگار در ایران، مصرف این ماده دخانی را افزایش داده است

  ایران؛ بهشت تولیدکنندگان دخانیات

  سلامت آنلاین- گرایش مردم به مصرف سیگار و فرهنگ سازی ضعیف برای مقابله با آن، موجب شده دولت ها برای مقابله با این موضوع، تصمیم به افزایش مالیات سیگار و ممنوع بودن استفاده از آن در اماکن عمومی بگیرند که البته این تصمیم موافقان و مخالفان بسیاری دارد.

 • شلوغی بیمارستان ۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۹:۳۵

  گزارش سلامت آنلاین از ضرورت اجرای قانون تجمیع بیمه‌ها-۲

  بدهی بیمه ها؛ بلای جان طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه های درمانی، بار مراجعه مردم و بیماران به بیمارستان های دولتی افزایش پیدا کرده و آمارهای موجود حاکی از رضایت ۸۰ درصدی مردم از روند اجرای این طرح ملی در کشور دارد ، اما در این میان سازمان های بیمه گر بویژه تامین اجتماعی در میانه راه با پرداخت نکردن بدهی بیمارستانها مجریان طرح تحول را تنها گذاشته اند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۱۴:۱۶

  گفت و گوی سلامت آنلاین با کارشناسان نظام سلامت

  طرح تحول سلامت؛ از رضایت مردمی تا‌ انتقادهای غیرعلمی

  سلامت آنلاین - مسعود کمالی پور:طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ ترین و فراگیرترین طرح اجتماعی دولت یازدهم، ویژگی بارزی دارد که شاید در کمتر طرح دولتی می توان نظیر آن را پیدا کرد. این جراحی بزرگ نظام سلامت، هم مورد اقبال اغلب کارشناسان برجسته و خبرگان نظام سلامت قرار گرفته است و هم توانسته رضایت مردمی را به دست بیاورد؛ به گونه ای که بر اساس نظر سنجی های انجام شده ، 88 درصد مردم از طرح تحول سلامت رضایت دارند.

 • بیمارستان کودکان ۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۱۲:۰۴

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  طرح تحول سلامت قابل بازگشت نیست

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ طرح تحول سلامت طرحی نیست که به عقب بازگردد و باید حتما با حمایت دولت و رئیس جمهور، استمرار یابد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۴-۰۸-۲۵ ۱۳:۳۰

  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

  ادامه اجرای طرح تحول سلامت ،منوط به تجمیع بیمه‌هاست

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه اجرای طرح تحول سلامت را منوط به تجمیع بیمه‌ها دانست و گفت: ولی در این بین برخی از وزارتخانه‌ها به دلیل دارا بودن سرمایه بسیار آن را برنمی تابند.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۱۷:۲۹

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  دولت را به اجرای تجمیع بیمه ها موظف می کنیم

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: درصدد هستیم هنگام تصویب برنامه ششم، دولت را موظف کنیم نسبت به تجمیع صندوق های بیمه ای که در برنامه پنجم هم آمده بود، اقدام کند.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۴-۰۸-۰۳ ۰۰:۲۶

  گزارش سلامت آنلاین از یک قانون بر زمین مانده

  تجمیع نشدن بیمه ها، آنارشیسم و رانت می آورد

  سلامت آنلاین _ سیاستهای کلی نظام سلامت و برنامه توسعه کشور هر دو بر تجمیع شدن بیمه های پایه تاکید کرده اند اما گویی دستی هست که نمی خواهد این قانون بالادستی اجرا شود.