نمایش همه
 • زهرا عرب روزنامه نگار ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۳:۴۶

  برای فرشته‌های دریایی که آسمانی شدند

  زهرا عرب- سردبیر

 • افسردگی ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۲:۴۸

  رئیس اورژانس اجتماعی خبر داد:

  شیوع افسردگی در بین ۸۹ درصد اطرافیان فرد معتاد!

  سلامت آنلاین- رئیس اورژانس اجتماعی با اشاره به شیوع افسردگی در بین ۸۹ درصد اطرافیان فرد معتاد گفت: بر اساس نتایج پژوهشی که درباره اعتیاد و گسترش افسردگی در اطرافیان این اشخاص انجام شد، متوجه شدیم از هر ۷۵ نفری که مانند خانواده معتادان درگیر این مساله بودند، تنها هشت نفر افسردگی نداشتند؛ یعنی از هر ۷۵ نفر اطرافیان معتاد ، ۶۷ نفر به افسردگی مبتلا بودند.

 • جراحی پلاستیک ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۰۹:۵۲

  یک فوق تخصص جراحی پلاستیک در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  تب فراگیر جراحی‌های زیبایی عجیب و غریب

  سلامت آنلاین- یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، با بیان اینکه پدیده عمل های جراحی زیبایی عجیب و غریب، فراگیر شده است، گفت: عمل های جراحی مانند گوش های الاغی، چشم های گربه ای، لب عربی و غیره از جمله این نوع جراحی ها هستند که به تازگی مد شده است و انجام آن هیچ جنبه درمانی ندارد.

 • ناهنجاری چشمی کودک هندی ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۵:۰۵

  هشدار! دیدن عکسهای ضمیمه این خبر ممکن است برای همگان مناسب نباشد

  کودک نوپای هندی با بیماری وحشتناک چشمی +تصاویر

  سلامت آنلاین- یک کودک نوپای هندی که والدینش در روستایی دورافتاده، در شمال شرقی هند زندگی می‌کنند به دلیل ناهنجاری نادر آرام‌آرام بینایی خود را از دست می‌دهد.

 • طب اسلامی طب سنتی ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۱:۰۰

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  چوب حراج بر دین و سلامت مردم در پوشش «طب اسلامی»

  سلامت آنلاین- کانال‌های تلگرامی «طب اسلامی» اخیرا شروع به فعالیت گسترده کرده‌اند و هر روز به تعداد اعضای آنها اضافه می‌شود. گردانندگان آنها که پا را از فضای مجازی فراتر گذاشته و به شکل رسمی و علنی در حال فعالیت در سطح جامعه نیز هستند، مدعی‌اند که درمان بسیاری از دردها را در احادیث معصومان پیدا کرده‌اند. آنها داروی امام کاظم (ع)، بخور حضرت مریم (س) و داروی امام رضا(ع) تجویز می‌کنند و اصولا با واکسن و پیوند عضو به طور کامل مخالفند. با روش‌های عجیبی مثل گرفتن آب نخاع کودک که آن را از دستورات طب اسلامی می‌دانند، اقدام به درمان کرده و با انتشار ویدئوی آن، احساسات عمومی را جریحه‌دار می‌کنند.

 • تجهیزات پزشکی دوربین جراحی ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۵:۰۶

  جراحان، دوربین پزشکی را در بدن زنی جا گذاشتند!

  سلامت آنلاین- زنی با گذشت چند ماه از انجام یک عمل پیوند عضو، مدعی شد پزشکان بیمارستان دانشگاهی ایموری در آتلانتای امریکا دوربینی را در بدن او جا گذاشته‌اند که مجبور به تحمل درد و پرداخت هزینه‌های عمل جراحی دیگری شده و بر همین اساس شکایتنامه‌ای را علیه آنها تنظیم کرده است.

 • ماهیتابه غذای سوخته ظرف کثیف حرارت آشپزی ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۲:۰۸

  یک متخصص علوم و صنایع غذایی در گفت‌وگو با سلامت آنلاین:

  وجود برنج پلاستیکی شایعه است؛ باور نکنید

  سلامت آنلاین- اخیرا فیلم کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که خانمی ادعا می‌کند برنجی از جنس پلاستیک خریداری کرده و برای اثبات گفته‌های خود نیز دانه‌های برنج را در مجاورت حرارت مستقیم قرار داده و سیاه شدن، دود کردن و به هم چسبیدن آنها را نشانه پلاستیکی بودن دانه‌های برنج دانسته. یک متخصص علوم و صنایع غذایی به این شبهه پاسخ داده است.

 • نوزاد تایلندی ناهنجاری صورت ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۲:۰۹

  هشدار: تصویر منتشرشده در این خبر ممکن است برای همگان مناسب نباشد

  راهب تایلندی سرپرستی نوزادی با ناهنجاری‌های متعدد را پذیرفت +عکس

  سلامت آنلاین- راهب یک معبد در تایلند، سرپرستی و مراقبت از دختربچه ۸ ماهه‌ای بشدت معلول را به عهده گرفت که با چندین ناهنجاری پا به دنیا گذاشته است؛ او به رغم داشتن چشم، کور است و علاوه بر ایجاد شکافی مادرزاد روی صورتش، بدون جمجمه متولد شده.

 • کیست انگلی در سر دختربچه هندی ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۴:۵۱

  کیست تخم‌مرغی پر از انگل در مغز دختر هندی +عکس

  سلامت آنلاین- پزشکان از سر یک دختربچه ۱۲ ساله به نام «نیتا جوگی» اهل گوجرات هند غده‌ای آبکی و حبابی‌شکل را بیرون کشیدند که به گونه‌ای وحشتناک پز از انگل و کرم‌های نواری شده بود و به گفته والدینش هیچ پزشکی قبل از آن متوجه مشکل فرزندشان نشده بود.

 • وصل کردن سرم مراقبت از بیمار پرستاری بیمارستان ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۸:۳۲

  مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت خواستار شد:

  درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص یابد

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت معتقد است درآمد حاصل از دریافت مالیات ارزش بر افزوده باید به حوزه سلامت اختصاص یابد، زیرا منافع آن موجب ارتقاء خدمات و افزایش رضایت مندی عمومی می شود.

 • چندهمسری محمد بلو ابوبکر مرد نیجریایی با ۱۰۷ زن ۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۲

  مردی که با ۱۰۷ زن ازدواج کرده: قصد تجدید فراش دارم! +عکس

  سلامت آنلاین- یک مرد ۹۲ ساله به نام «محمد بلو ابوبکر» که با بیش از ۱۰۷ زن ازدواج کرده و ۱۰ تن از آنها را طلاق داده است، شایعاتی مبنی بر مرگ خود را تکذیب کرد و گفت: خیلی هم سرزنده و تودل‌برو هستم و قصد دارم هنوز هم با چند زن دیگر ازدواج کنم.

 • توماس مور پسربچه کودک موی بلند ۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۶:۴۹

  ستایش کاربران اینترنت از مهربانی کودک ۱۰ ساله +عکس

  سلامت آنلاین- تصاویر و ماجرای منتشر شده از یک پسربچه ۱۰ ساله که پس از ریزش موهای یک دختر ۵ ساله در روند شیمی‌درمانی، مهربانه از موهایش کلاه‌گیسی ساخت و به او داد با ستایش و به‌اشتراک‌گذاری در اخبار اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

 • عکاسی از تولد نوزاد والدین زایمان زایشگاه ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۴:۲۳

  عکاسی که روند تولد نوزاد را ثبت می‌کند +عکس

  سلامت آنلاین- زنی با ثبت مراحل اولیه تولد کودکان، انتظار همسر، نگرانی همراهان پشت در اتاق زایشگاه، تلاش پزشکان و درد و خوشحالی مادر حین تولد نوزاد در زمان زایمان، کار و کسبی به راه انداخته که او را مورد توجه بعضی رسانه‌ها قرار داده است.

 • آدام و نیل پرسون / اختلال ژنتیک ناهنجاری نوروفیبروماتوز ۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۱۳:۲۴

  مبارزه دو برادر با اختلال ژنتیک نوروفیبروماتوز

  باورش سخت است اما آنها دوقلوی همسانند +عکس

  سلامت آنلاین- دو برادر دوقلوی همسان به نام آدام و نیل پرسون، با اختلالی ژنتیک به نام نوروفیبروماتوز مبارزه می‌کنند که به گونه‌ای بیرحمانه، یکی از آنها را از ناحیه چهره مورد حمله قرار داده است و دیگری را از ناحیه مغز.

 • ئه ولین مور کودک فلج ناتوان حرکتی ویلچر صندلی چرخدار ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۶:۳۸

  تقدیم به عشق کوچولوی زندگیمان: ویلچری برای «ئه‌ولین»

  روایتی تلخ و شیرین درباره یک دختربچه ناتوان از حرکت +عکس

  سلامت آنلاین- والدین یک دختربچه کانادایی به نام ئه‌ولین که به دلیل ایجاد توده‌ای بزرگ در ستون مهره‌هایش دچار ناتوانی حرکتی شده بود برای او ویلچری ساختند که امکان حرکت و بازی کردن را برای وی فراهم می‌کند.

 • پسربچه کودک آلودگی هوا ماسک پارچه ای ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۱:۰۳

  خطر استفاده از ماسک پارچه‌ای در هوای آلوده

  سلامت آنلاین- محققان هشدار داده‌اند به کار بردن ماسک‌های ساخته‌شده از الیاف پارچه‌ای اثری بر جلوگیری از ورود ذرات و آلودگی‌های هوا به مجاری تنفسی ندارد و با ایجاد حس امنیت کاذب ممکن است حتی خطرناک باشد.

 • جسیکا استابین مادر نوزادی که جلوی بیمارستان به دنیا آمد ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۵:۳۲

  اتفاقی کمابیش نادر در کمتر از یک دقیقه

  دختر عجول فرصت نداد: زنی جلوی زایشگاه زایید! +عکس

  سلامت آنلاین- در حالی که شوهر زنی باردار مشغول پارک کردن خودرو در توقفگاه بیمارستان بود، همسرش قبل از رسیدن به ماما و جلوی در ورودی بیمارستان، ظرف کمتر از یک دقیقه و در حالت ایستاده نوزاد دختری را بدون هیچ کمک پزشکی به دنیا آورد!

 • نیکی کریمی ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۰۸:۵۵

  نیکی کریمی: سلامت روان‌تان را دست کم نگیرید

  سلامت آنلاین- نیکی کریمی، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون از مردم خواست همان گونه که به سلامت جسم خود اهمیت می دهند، به سلامت روانشان توجه ویژه کنند که بتوانند راحت تر زندگی نمایند.

 • بایزید حسین کودک بنگلادشی مثل پیرمرد بیماری پیری زودرس کوتیس لاکسا ۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۱:۴۵

  ماجرای واقعی بنجامین باتون در بنگلادش

  بیماری عجیب کودکی ۴ ساله که مثل پیرمردهای ۸۰ ساله است +عکس

  سلامت آنلاین- یک کودک ۴ ساله بنگلادشی به نام «بایزید حسین» که به گفته مادر ۱۸ ساله‌اش، هوش و ذکاوتی بسیار فراتر از همسن‌هایش دارد، به دلیل ابتلا به نوعی بیماری بشدت نادر در جهان همچون پیرمردی ۸۰ ساله به نظر می‌رسد که به گفته مادر ۱۸ ساله‌اش اگرچه از نظر ذهنی، هوش و ذکاوتی بسیار فراتر از همسن‌وسالانش دارد اما از نظر جسمی کاملا غیر طبیعی است.

 • زن سیگاری بارداری حاملگی حامله ۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۱۷:۳۱

  زنان باردار سیگاری احتمالا بدون نوه خواهند ماند

  سلامت آنلاین- یک تحقیق تازه نشان داده زنانی که طی دوران حاملگی سیگار می‌کشند، در صورت به دنیا آوردن فرزند پسر، ممکن است در آینده به دلیل کم‌توانی در تولید اسپرم در فرزندشان بدون نوه بمانند.

 • خواب ۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۰۹:۲۹

  سلامت آنلاین بررسی می‌کند

  چگونه صحیح بخوابیم تا سلامت بدنمان حفظ شود؟

  سلامت آنلاین - بسیاری از ما خواب ناآرام را تجربه کرده‌ایم، از نگاه محققان این پدیده کاملاً طبیعی است و غالباً به دلیل استرس یا عوامل محیطی ظاهر و بعد از مدتی برطرف می‌شود؛ اما می‌توان با به کار بردن روش‌هایی خوابی آرام داشت و به جای احساس خستگی و کلافگی، خوب و سرحال نیز از خواب برخواست.

 • خستگی اسباب کشی اثاث کشی کارتن مقوایی ۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۲

  اثرات زیانبار اسباب‌کشی بر آینده کودکان

  سلامت آنلاین- یک مطالعه گسترده از سوی محققان نشان می‌دهد تجربه نقل مکان و اسباب‌کشی به خانه یا محیطی جدید در دوره کودکی، عوارض جانبی متعددی در مراحل بعدی زندگی این کودکان بر جا می‌گذارد.

 • کراپ‌شده - دعواهای زناشوئی ۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۲:۳۳

  زوجین بخوانند: اثرات منفی جروبحث با همسر بر اعضای بدن

  سلامت آنلاین- تحقیقات نشان می‌دهد جر و بحث و بگومگو در روابط زناشوئی، می‌تواند به بروز مشکلاتی برای سلامت بدن، مانند افزایش فشار خون یا خطر بروز بیماری‌های قلبی-عروقی و دردهای عضلانی منجر شود.

 • نصب چراغ صورتی من حامله ام در متروی کره جنوبی ۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۱:۳۲

  در کره جنوبی مورد آزمایش قرار گرفت:

  استفاده از چراغ صورتی «من حامله‌ام» در مترو

  سلامت آنلاین- در یکی از شهرهای کره جنوبی کمپینی به نام «چراغ صورتی» در حال آزمایش است که با فنآوری بیسیم مسافران مترو را از وجود زنان باردار مطلع می‌کند. این اطلاع‌رسانی به معنای آن است که سرنشینان باید صندلی خود را به زن باردار دهند.

 • کودکان خورشید / بیماری نادر دو کودک پاکستانی ۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۴:۵۵

  دو کودک بانشاط پاکستانی، صبح‌ها سالم و با غروب آفتاب کاملا فلج می‌شوند!

  اولین مورد از یک بیماری نادر و عجیب و غریب در جهان +عکس

  سلامت آنلاین- در یک پدیده نادر، پزشکان مشکل دو کودک پاکستانی ملقب به «کودکان خورشید» را برای اولین بار در جهان ثبت کرده‌اند که صبح‌ها سرحال و بانشاط بازی می‌کنند اما با غروب آفتاب فلج می‌شوند.

 • تزریقات سرنگ آمپول بدنسازی رگهای دست عضلات بازو ۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۲:۱۶

  آدرس غلط در دنیای حرفه‌ای ورزش: شهرت با استفاده از دارو

  سلامت آنلاین- عرصه ورزش، عرصه‌ای رقابتی است که می‌تواند برای خیلی‌ها شهرت و معروفیت زیادی به همراه داشته باشد. از این رو، جای تعجب نیست که برخی ورزشکاران از داروهای افزایش‌دهنده عملکرد (PEDS) برای حفظ معروفیت خود بهره ببرند.

 • انبر دندانپزشکی کشیدن دندان ۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۱۱

  هشدار محققان درباره ارتباط کشیدن دندان با بروز سکته قلبی و مغزی

  زن امریکایی پس از کشیدن ۱۶ دندان مرد

  سلامت آنلاین- یک زن اهل میشیگان، پس از کشیدن ۱۶ دندان در پارکینگ مجتمع دندانپزشکی افتاد و مرد.

 • زخم پوستی کودکان خطرات و عوارض ایبوپروفن برای آبله مرغان ۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۹:۳۷

  هشدار به والدین درباره عوارض و خطرات خوددرمانی با داروها

  بلایی که «ایبوپروفن» بر سر کودکان مبتلا به «آبله‌مرغان» می‌آورد +عکس

  سلامت آنلاین- با این‌که محققان بارها اعلام کرده‌اند تجویز داروی ایبوپروفن برای کودکان مبتلا به آبله‌مرغان خطرناک است، بتازگی تصاویری از یک کودک انگلیسی مبتلا به آبله‌مرغان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد مصرف این دارو چه عوارض پوستی ناخوشایندی ایجاد کرده است.

 • بهداشت در سفر ۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۷:۵۰

  مسمومیت های غذایی در سفر

  سلامت آنلاین- در اغلب مسافرت های نوروزی به دلیل نداشتن دسترسی به وسایل آشپزی و نبود مکان مناسب برای طبخ غذا ، پخت و پز غذاهای خانگی به حداقل رسیده و مصرف غذاهای رستورانی و آماده به بیشترین میزان می رسد که چنانچه یک اشتباه در تهیه و آماده سازی غذاهای رستورانی و بین راهی رخ دهد ، تعداد زیادی از مسافران در معرض خطر قرار می گیرند . این در حالی است که اگر مشابه این خطا در غذاهای خانگی اتفاق افتد تعداد محدودتری دچار مشکل می شوند .

 • کمردرد ۱۳۹۴/۱۲/۱۹

  ۸ عامل ظاهراً بی‌ربط اما مهم در ایجاد کمردرد

  سلامت‌آنلاین- پژوهشگران می‌گویند کمردرد و به طور کلی درد در ناحیه پشت علل گوناگونی دارد که گاهی کاملا بی‌ربط به نظر می‌رسند اما با دانستن برخی از مهمترین عوامل آن می‌توان از بروز درد در ناحیه کمر پیشگیری کرد.