نمایش همه
 • شفق قطبی امروز ۱۰:۲۵

  دلیل بروز شفق‌های رنگی قطب مشخص شد

  سلامت آنلاین- نور خیره‌کننده سبز، بنفش و قرمز شفق شمالی که به عنوان شفق قطبی نیز شناخته می شود، از جمله تماشایی‌ترین پدیده‌های طبیعی جهان به شمار می‌آید. محققان بتازگی دلیل ایجاد این نورهای زیبا و درخشان را کشف کرده‌اند.

 • آلودگی هوای تهران ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۲

  اثر آلودگی هوا بر افزایش میزان وقوع جرایم در شهرها

  سلامت آنلاین- یافته‌های حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد قرارگرفتن مردم در معرض آلودگی هوا منجر به افزایش رفتارهای غیراخلاقی و وقوع جُرم و تقلب در میان آنها می‌شود.

 • زلزله ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۸

  استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص دقیقتر وقوع زلزله

  سلامت آنلاین- پژوهشگران آمریکایی، با استفاده از هوش مصنوعی، روشی جدید برای تشخیص زمین‌لرزه ابداع کرده‌اند که قدرت تشخیص آن، ۱۷ برابر بیش از روش‌های سنتی است.

 • بنیتا ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۵۶

  گفت‌وگویی کوتاه، در آستانه اجرای حکم اعدام قاتل

  پدر «بنیتا»ی ٨ ماهه: این ٧ ماه بسیار سخت گذشت

  سلامت آنلاین- هم از آن خانه رفتند هم از آن محله. دیگر از آن پراید نقره‌ای هم خبری نیست. آن را فروختند. می‌خواستند فرار کنند از خاطرات و یاد بنیتای ٨ ماهه، اما نشد. هر گوشه خانه یادآور خاطرات زندگی کوتاه بنیتا بود. حالا هر لحظه فکر دختر نوپایشان آنها را آرام نمی‌گذارد. چه کسی فکر می‌کرد قصه تلخ گمشدن بنیتا تا این حد تراژیک باشد؟

 • آبگرفتگی ساختمان بالا آمدن آب اقیانوسها ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۱

  زندگی ساکنان زمین در خطر: روند بالا آمدن آب اقیانوس‌ها سرعت گرفت

  سلامت آنلاین- نتایج حاصل از پژوهش دانشمندان دانشگاه «کلرادو» آمریکا نشان می‌دهد، بالا آمدن آب اقیانوس‌ها چنان سرعت گرفته که در پایان قرن کنونی (۲۱۰۰ میلادی) ممکن است سطح آب اقیانوسها، ۶۵ سانتی‌متر بالا بیاید.

 • پلیس چین ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۱۹

  رویکرد پلیس چین به استفاده از عینک‌های تشخیص چهره

  سلامت آنلاین- پلیس چین اعلام کرده برای مبارزه با جرم، از عینک‌های مجهز به فناوری تشخیص چهره استفاده خواهد کرد.

 • ویروس باکتری ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۳

  بارش روزانهٔ صدها میلیون ویروس‌ بر زمین

  سلامت آنلاین- داشمندان در تحقیقی تازه پی برده‌اند که روزانه هشتصد میلیون ویروس بالای پایین‌ترین لایه جو جمع می‌شوند که البته همه آنها مضر نیستند و بسیاری از آنها حتی برای حفظ اکوسیستم مفیدند.

 • پرتاب موشک فضایی فالکون هوی ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۰:۵۷

  پرقدرت‌ترین موشک فضایی، یک خودرو را به مدار مریخ برد! +تصاویر

  سلامت آنلاین- در حالی که شرکت صنایع هوافضای «اسپیس ایکس» در امریکا مقدمات پرتاب پرقدرت‌ترین موشک فضایی جهان به نام «فالکون هوی» را برگزار می‌کرد، بسیاری از مردم جهان حتی در سوی دیگر دنیا شب را بیدار ماندند تا شاهد مراحل پرتاب موشکی باشند که خودروی شخصی مدیر عامل این شرکت را در مدار قرار می‌دهد.

 • دیدار مادر و فرزند پس از 12 سال ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۱۱:۴۹

  گفتگو با پسری که در ۷ سالگی خانه‌اش را گم کرد

  ملاقات «سالار» با مادرش پس از ۱۲ سال

  سلامت آنلاین- تنها ٧ ‌سال داشت. از مدرسه تعطیل شد اما مسیر خانه‌اش را اشتباهی رفت. به ‌خاطر یک فکر بچگانه، راهش را تغییر داد تا کمی دیرتر به خانه‌شان برود. همین فکر، مسیر زندگی‌اش را برای همیشه عوض کرد.

 • فسیل ماهی لیزارد ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۰۹:۴۹

  کشف فسیل ۹۰ میلیون ساله از سوی پسربچه ۱۰ ساله

  سلامت آنلاین- دانش‌آموزی ۱۰ ساله نزدیکی صومعه‌ای در کلمبیا به طور تصادفی فسیل نوعی ماهی باستانی را کشف کرد که به گفته دانشمندان، ۹۰ میلیون سال قدمت دارد و مربوط به دوران زمینشناسی موسوم به «کرتاسه» است.

 • آتش سوزی حریق آتش نشان ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۰۹:۱۴

  احتمال ریزش ساختمان آتش‌گرفتهٔ وزارت نیرو

  سلامت آنلاین- شهردار تهران از احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن خبر داد. این ساختمان روز گذشته دچار حریق شد.

 • موش صحرایی برهنه ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۲

  این حیوان، نه سرطان می‌گیرد، نه دردی حس می‌کند، نه پیر می‌شود!

  سلامت آنلاین- موش‌های صحرایی برهنه، قهرمانان شکست‌ناپذیر طبیعتند. آن‌ها به‌ندرت دچار سرطان می‌شوند، بسیاری از دردها را احساس نمی‌کنند و حتی می‌توانند تا ۱۸ دقیقه بدون اکسیژن زنده بمانند. به‌تازگی مشخص شده که آن‌ها قوانین پیری را نیز نقض می‌کنند.

 • فضا کره زمین ماهواره چینی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۱۶

  چین ماهواره‌ای برای ثبت زمینلرزه به فضا پرتاب کرد

  سلامت آنلاین- چین اعلام کرد برای اولین بار موفق شده یک ماهواره لرزه‌نگاری الکترومغناطیسی را در مدار زمین قرار دهد که برای اطلاع گرفتن از بلایای طبیعی از جمله زمین‌لرزه کاربرد ویژه‌ای دارد.

 • تفریحات زمستانی برف بازی ۱۳۹۶-۱۱-۱۳ ۱۱:۲۲

  برف آمد؛ اما تهران هنوز کمبود بارش دارد

  سلامت آنلاین- مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارش برف در تهران تنها ۱۹ درصد کمبود بارشی را جبران کرد، گفت: استان تهران قبل از فعالیت سامانه بارشی اخیر ۷۹ درصد کمبود بارشی داشت.

 • مهدی قائدی ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۱۳:۱۴

  رازهای تصادف مهدی قائدی بازگشایی می‌شود؟

  سلامت آنلاین- پس از تصادف بازیکن استقلالی و به کما رفتن یکی از سرنشینان خودروی ام‌وی‌ام که دوشنبه شب گذشته با سرعت بالا خبرساز شد، حالا مردم منتظرند رازهای این تصادف گشوده و مقصر اصلی حادثه شناسایی شود.

 • ابرماه ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۱:۳۸

  آیا ماه‌گرفتگی امشب را در ایران می‌توان دید؟

  سلامت آنلاین- امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن، ماه‌گرفتگی رخ می‌دهد؛ واقعه ای که در مناطق شرقی و مرکزی ایران به صورت کلی قابل رویت است ولی در مناطق غربی فقط به صورت جزئی دیده می‌شود. جزئیات بیشتری در این باره در ادامه بیان شده است.

 • موبایل چشم ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۱:۲۴

  امکان باز کردن درها با تشخیص حرکت چشم در موبایل

  سلامت آنلاین- محققان توانستند فنآوری جدیدی عرضه کنند که بتوان با استفاده از حرکات چشم در مقابل تلفن همراه درها را باز و چراغ‌ها را خاموش کرد.

 • خرس قطبی آب شدن یخهای قطبی گرم شدن هوا ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۱۷

  ادعای عجیب ترامپ: «چی‌چی می‌گین که یخچال‌ها دارن آب می‌شن؟»

  سلامت آنلاین- دونالد ترامپ در مصاحبه ای ادعا کرد آب شدن یخچال‌های زمین واقعیت ندارد و هوای جهان همزمان در حال گرم شدن و سرد شدن است.

 • پرندگان دوران دایناسورها ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۱۰:۴۳

  کشف موجودی باستانی شبیه به کلاغ در آلمان

  سلامت آنلاین- باستان‌شناسان فسیل موجودی به اندازه کلاغ را در جنوب آلمان پیدا کرده‌اند که گفته می‌شود حلقه پیوندی گم‌شده‌ای میان پرندگان و دایناسورهاست.

 • سمیرا ریش پسرانه دختر تماشای مسابقه استقلال استادیوم ورزشی ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۱۰:۲۸

  به استادیوم رفتم و «منقلب» هم نشدم

  گفت‌وگو با دختری که ریش پسرانه گذاشت و بازی استقلال را دید

  سلامت آنلاین- از جمعه گذشته در میان همه تصاویر دیدار استقلال-پارس جنوبی، یک عکس بیش از همه دست به دست شد؛ عکسی که هفته‌های قبل ورژن قرمزش را دیده بودیم و حالا دخترکی آبی‌پوش با شمایل مردانه نگاهها را به خود جلب می‌کرد. این دختر استقلالی که با شمایلی مردانه وارد استادیوم شده بود از آرزویش، تماشای شهرآورد، گفته است.

 • ازدحام مترو ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۴

  سرگردانی مسافران در روز یخزده تهران

  بروز اختلال در خدماتدهی خط ۵ مترو

  سلامت آنلاین- سرویس‌دهی در خط ۵ مترو تهران و حومه صبح امروز دوشنبه (۹ بهمن) با اختلال همراه بود و مسافران زمان زیادی را به دلیل آنچه یخزدگی خطوط گفته شده، سرگردان شدند.

 • بارش برف ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۰۹:۵۶

  برف و کولاک در ۱۸ استان کشور؛ برخی جاده‌ها مسدود است

  سلامت آنلاین- رئیس امداد و نجات سازمان هلال احمر با اشاره به برف و کولاک در ۱۸ استان کشور گفت: در حال حاضر به ۱۴۰۰ نفر به دلیل گرفتار شدن در برف و کولاک اسکان موقت داده شده و تعداد تیم های امداد و نجات در این محورها به دو برابر افزایش یافته است.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۰:۴۷

  روشهایی برای تکمیل سوابق بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی

  سلامت آنلاین- مدیرکل نامنویسی و حسابهای انفرادی سازمان تأمین اجتماعی درباره احتساب سوابق بیمه‌شدگان این سازمان در دوره‌های مابین بیمه‌پردازی گفت: افرادی که برای کارفرمایی کار کرده‌اند اما حق بیمه آنها پرداخت نشده، می‌توانند از راهکارهای پیش‌بینی‌شده برای پرکردن سابقه خود استفاده کنند.

 • نانوذرات رنگی ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۰

  موفقیت دانشمندان در شکستن نور برای نامرئی کردن اجسام

  سلامت آنلاین- احتمالا دیگر نیازی نیست که نامرئی کردن اجسام را شنل هری پاتر به یاد آوریم! دانشمندان بتازگی متاموادی ساخته‌اند واقعا می‌تواند اجسام را طوری تحت پوشش خود بگیرد که از دیدگان پنهان شوند و نامرئی به نظر برسند.

 • مرگ تخریب خانه یافت آباد ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۲۰

  برادر مرد جان‌باخته در تخریب: «رضا بی‌خانمان نبود»

  مرگ در خانه پدری؛ شهرداری ساختمانی را روی سر مردی آوار کرد

  سلامت آنلاین- ماجرا از یک فیلم کوتاه شروع شد. فیلمی که نشان می‌داد مردی به دلیل بی‌توجهی ماموران شهرداری در حین تخریب یک منزل مسکونی در یافت‌آباد جانش را از دست داده است. آن طور که در تصاویر مشخص بود این مرد در خانه‌ای حضور داشته که در طرح توسعه میدان جانبازان دستور تخریب آن از سوی شهرداری منطقه ١٨صادر شده بود.

 • برچسب پوست الکترونیک ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۸

  امکان کنترل اشیا با فنآوری پوست الکترونیک

  سلامت آنلاین- محققان آلمانی موفق به تولید یک حسگر دوبعدی مغناطیسی شده‌اند که با نصب آن روی کف دست می‌توان تغییراتی در وضعیت و عملکرد برخی اشیا، بدون لمس آنها ایجاد کرد.

 • ربات ارزیاب سانچی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۴:۳۳

  برای بررسی وضعیت نفتکش غرق‌شده ایرانی صورت گرفت

  انتقال ربات ارزیاب «سانچی» به زیر آب

  سلامت آنلاین- سخنگوی شرکت ملی نفتکش با اشاره به انتقال یک ربات ارزیاب برای بررسی وضعیت نفتکش ایرانی به محل غرق این نفتکش اظهارکرد: این ربات اکنون به زیر آب منتقل شده است.

 • ظرف سیلیکونی ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۱:۳۸

  ظرفی که بدون نیاز به شعله، غذایتان را گرم می‌کند! +تصاویر

  سلامت آنلاین- بتازگی ظرفی سیلیکونی، تاشدنی و قابل حمل ساخته شده که سازندگانش گفته‌اند با آن می‌توانید در هر جای دلخواهی غذایتان را گرم کنید.

 • دستگاه تاکردن لباس ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۰:۰۴

  ساخت دستگاهی برای تاکردن لباس‌ها

  سلامت آنلاین- بسیاری از افراد اظهار می‌کنند یکی از کارهای خسته‌کننده تاکردن لباس‌هاست. بتازگی وسیله‌ای به نام فولدی‌میت (FoldiMate) ساخته شده که لباس‌ها را در عرض ۱۰ ثانیه تا می‌کند.

 • طرح ترافیک ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۳:۴۲

  طرح ترافیک جدید اجرا نخواهد شد

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره طرح ترافیک پیشنهادی شهرداری تهران گفت: این طرح اجرایی نخواهد شد چون منفعتی برای مردم و سلامت مردم نخواهد داشت.