نمایش همه
 • دختر بچه لباس عروس دیروز ۱۱:۱۹

  سلامت آنلاین به مناسبت فرارسیدن روز دختر گزارش می‌دهد

  پرنسس تربیت می‌کنیم یا دختر؛ ضرورت تربیت جنسی دختران

  سلامت آنلاین- تربیت جنسی کودکان بحث مهمی است که توجه به آن برای حفظ بهداشت و سلامت روان و همچنین بهزیستی زندگی افراد بسیار حائز اهمیت است و در این میان تربیت جنسی دختران، به این دلیل که این گروه در اینده ای نه چندان دور، خود، عامل و فاعل به تربیت هستند، بسیار مورد توجه است.

 • آتنا اصلانی دیروز ۱۱:۱۸

  خانواده قاتل آتنا: ما هم خواستار مجازات قاتل هستیم

  سلامت آنلاین- خانواده اسماعیل جعفرزاده، متهم به قتل آتنا اصلانی، دختر پارس‌آبادی با انتشار بیانیه‌ای ضمن همدردی با خانواده آتنا اعلام کردند آنها نیز داغدار دخترک پارس‌آبادی و خواهان مجازات فرزندشان هستند.

 • نگاتیو فیلم کلیپ ویدئو ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۲۳:۱۴

  تهیه کننده کلیپ موهن نسبت به جامعه پزشکی، محکوم شد

  سلامت آنلاین- در پی تهیه و پخش کلیپی در شبکه های اجتماعی توسط موسسه ای غیر مجاز علیه جامعه پزشکی کشور، شکایتی توسط دفتر امور حقوقی وزارت بهداشت نزد مراجع قضایی ثبت و مورد پیگیری قرار گرفت و در نهایت، تهیه کننده کلیپ موهن نسبت به جامعه پزشکی، محکوم شد.

 • کم تحرکی کودکان آپارتمانی افسردگی کودکان کودک اطفال ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۴۱

  رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت:

  ۳۴ درصد کودکان ایرانی از بازی اجتماعی محرومند

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت گفت: ۳۴ درصد کودکان ما از بازی اجتماعی محرومند و تعامل اجتماعی یاد نمی گیرند.

 • الکلیسم اعتیاد به الکل مشروبات الکلی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۲

  الکل دست ساز تقلبی حادثه آفرید

  تکرار تراژدی مرگبار مصرف مشروب در استان کرمان: ۳ کشته، ۷۸ بستری

  سلامت آنلاین- مصرف مشروبات الکلی دست ساز باعث فوت سه نفر و مسمومیت ۷۸ نفر در شهرستان سیرجان شده و حال چند تن از افراد مسموم نیز وخیم اعلام شده است.

 • خشونت زنان کتک کاری چشم کبودی دعوا آسیب ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۲:۲۰

  نگاهی به نقش آموزش در بهبود سبک زندگی

  کشوری با «عشق‌های پنهانی» و «خشونت‌های آشکار»

  سلامت آنلاین- یک کارشناس مشاوره در یادداشتی گفت: چندی پیش نوشته‌ای را خواندم با این مضمون: «در جهانی زندگی می‌کنیم که پنهانی عشق‌بازی می‌کنیم و آشکار خشونت به خرج می‌دهیم»؛ درواقع این جمله اگر هیچ جای دنیا مصداق نداشته باشد، در ایران قطعا صادق است.

 • ایدز روبان ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۳۴

  مرگ‌ومیر ناشی از ایدز در جهان کاهش یافت

  سلامت آنلاین- امکان دسترسی بیماران گرفتار ایدز به داروهای ضروری موجب کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز در جهان تا حدود ۵۰ درصد شده است.

 • فقر ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۷:۱۱

  تلخ، مثل این خبر: پدری برای گرفتن دیه، کودکش را جلوی ماشین انداخت

  سلامت آنلاین- باورش سخت است، ولی روز گذشته خبری مبنی بر انداختن پسربچه‌ای به دست پدرش از روی عمد مقابل خودروی یکی از شهروندان منتشر شد .

 • اتاقک اکسیژن درمانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۱:۰۴

  احیای مغز یک دختر ۲ ساله با اکسیژن درمانی

  سلامت آنلاین- پزشکان طی یک پژوهش جدید، از اتاقک اکسیژن برای درمان آسیب‌های وارده به مغز یک بیمار ایست قلبی استفاده کردند که دختربچه‌ای دو ساله بود.

 • چشم ضعیف بودن چشم عینک ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۰:۱۹

  عینکی برای استفاده طولانی‌مدت از رایانه

  سلامت آنلاین- بتازگی عینک ارزانقیمت ویژه‌ای تولید شده که جلوی خستگی چشم، یکی از مشکلات جدی استفاده مداوم از رایانه و گوشی برای مطالعه متون را می‌گیرد.

 • حبیب الله کاسه ساز ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۰:۰۷

  درگذشت «حبیب‌الله کاسه‌ساز»، کارگردان و تهیه‌کننده سینما +عکس

  سلامت آنلاین- حبیب الله کاسه ساز، کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران امروز (چهارشنبه) دار فانی را وداع گفت.

 • دکتر محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۰

  نگرانی برای وضعیت جسمی پزشک اورژانس نیک شهر

  آیا پزشک جوان قادر به راه رفتن خواهد بود؟

  سلامت آنلاین- پزشک جوان اورژانس نیکشهر از توابع سیستان و بلوچستان، که هفته گذشته در محور ایرانشهر در تصادف رانندگی دچار آسیب شدید از ناحیه مهره های کمر و گردن شده، هنوز وضعیت مساعدی ندارد و نگرانی از میزان آسیب دیدگی وی برطرف نشده است.

 • کودک آزاری خشونت علیه کودکان تنبیه کتک زدن رفتار خشن ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۶:۴۴

  فاجعه‌ای بدتر از قتل «آتنا»: ۷۰ بار تجاوز ناپدری به یک کودک ۷ ساله

  سلامت آنلاین- هنوز داغ آتنای پارس آبادی سرد نشده که خبر آزار و اذیت جنسی دخترکی هفت ساله در استان البرز سر زبان ها افتاده است؛ دختری به نام کیمیا که بیش از ۷۰ بار از طرف ناپدری مورد تجاوز قرار گرفت تا این روزها روی تخت بیمارستان روزگار بگذراند.

 • حسینعلی شهریاری ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۳:۵۴

  انتقاد عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تیم اقتصادی دولت یازدهم با طرح تحول سلامت همراهی نکرد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت یکی از مثبت ترین کارهای انجام شده در دولت یازدهم است، گفت: متاسفانه قانون مصوب مجلس برای حمایت از طرح تحول سلامت اجرا نشد و تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای این طرح ملی همراهی نکرد.

 • کودک ترس پرسش های جنسی رازداری ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۳:۳۴

  قائم مقام وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران:

  کودکان باید تحت آموزش های جنسی قرار گیرند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزارت بهداشت گفت: قسمت عمده ای از خشونت های جنسی توسط افراد آشنا رخ می دهد و از این رو باید آموزش های جنسی مطابق با مبانی فرهنگی، اجتماعی، ملی و دینی در اختیار افراد با رده های سنی مختلف قرار دهیم.

 • بیماری پروانه ای (EB) ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۲:۲۶

  پزشک معالج «نفیسه فرامرزی» در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دروغ گفتند، اما ما عاشقانه به درمان بیماران پروانه‌ای ادامه می دهیم

  سلامت آنلاین- موضوع مرگ نفیسه فرامرزی، دختر جوان مبتلا به بیماری «ای بی»، طی هفته گذشته بهانه ای برای برخی رسانه هایی شد که نمی خواهند خدمات وزارت بهداشت به بیماران را ببینند و تلاش می کنند با وارونه کردن حقیقت، از آب گل آلود ماهی بگیرند، حال که هیجانات رسانه ای فروکش کرده برای روشن شدن واقعیت با دکتر محمد جواد فاطمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پزشک معالج نفیسه گفتگو کرده ایم و او از روند بیماری این دختر جوان گفته است.

 • اعداد کف بطری ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۵۸

  یک اشتباه رایج درباره اعداد مندرج در کف بطری‌های آب

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: اعدادی که در کف بطری‌های حاوی نوشیدنی‌ها نوشته می‌شود، بدان معنا نیست که می‌توان از آن‌ها برای چندبار استفاده کرد بلکه نشان دهنده جنس ماده بسته‌بندی شده است.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۳۲

  برادر قاتل آتنا: جرات نداریم حتی به نانوایی برویم

  سلامت آنلاین- برادر قاتل آتنا مدعی است که او و همسر برادرش جسد آتنا را از داخل خانه پیدا کردند و به بازپرس پرونده خبر دادند. این موضوع هنوز از سوی مراجع قضایی یا نیروی انتظامی تایید نشده است. اما برادر قاتل می‌گوید که این کار را انجام داده تا خانواده آتنا را از نگرانی نجات دهد.

 • مریم میرزاخانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۳:۲۹

  چرا جهان و ایران به «مریم میرزاخانی» افتخار می‌کند؟

  سلامت آنلاین- همین چند روز پیش بود که خبر ابتلا به سرطان پروفسورمریم میرزاخانی، یکی از نوابغ ریاضی جهان روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. برای هیچ کس باور کردنی نبود زنی با توانایی های منحصر به فرد او در علم ریاضی درگیر بیماری سرطان شود، اما خبر درست بود و او با سرطان کبد که به کل بدنش سرایت کرده بود، دست و پنجه می کرد. در این مدت پزشکان و متخصصان زیادی بر بالین اوحاضر شدند تا با به کار بردن درمان موثری جانش را نجات دهند، اما در هنگامه بیم و امید برای زنده ماندن این ایرانی افتخار آفرین، ناگهان دکتر فیروز نادری یکی از مدیران ارشد ناسا در پست اینستاگرامی خود خبر از مرگ ناباورانه او داد و پرونده زندگی پروفسور میرزاخانی در ۴۲ سالگی در میان بهت و اندوه جهانیان بسته شد.

 • پیوند شست پا به دست ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۴

  انگشت شست پا را برای پیوند به دست بریدند+ عکس

  سلامت آنلاین- جراحان، انگشت شست پای یک مرد استرالیایی را جدا کردند و آن را به جای انگشت شست دست این مرد که بر اثر حمله یک گاو قطع شده بود، پیوند زدند تا او بتواند از توانایی دستش استفاده کند.

 • بلندترین دندان دنیا ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۱

  بلندترین دندان دنیا که دردسرساز شد+ عکس

  سلامت آنلاین- یک پسر دانش‌آموز هندی دندان بزرگی را که داشت و بیرون زدن آن از دهان باعث شرمساری او بین دوستانش می‌شد، پس از کشیدن آن متوجه شد که بلندترین دندان دنیا را داشته است.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۳:۱۵

  یادداشت وزیر بهداشت برای «آتنا اصلانی»

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود، با اشاره به حادثه «آتنا اصلانی» ضمن تسلیت به خانواده این دختر خردسال، از ضرورت آموزش جنسی به کودکان و توجه مسئولان به مقوله آموزش عمومی مردم تاکید کرد.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۲:۵۰

  ورود مجلس به پرونده قتل «آتنا اصلانی»

  سلامت آنلاین- رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون با ورود به موضوع آتنا اصلانی به دنبال رفع موانع حقوقی در این زمینه خواهد بود.

 • عنکبوت دریایی ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۲:۳۹

  عنکبوتی که به جای قلب، با تپش روده‌اش زنده است!

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعه‌ای متوجه شدند که سیستم گوارشی عنکبوت دریایی وظیفه رساندن اکسیژن را در بدن این جانور به عهده دارد و نقش قلب در این روند بسیار کمرنگ است.

 • قلیان توتون تنباکو زغال اعتیاد مواد مخدر مواد دخانی دخانیات ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۱:۴۷

  معرفی «شهر بدون عرضه قلیان» در ایران

  سلامت آنلاین- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: رفسنجان از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان «شهر بدون عرضه قلیان» معرفی شد.

 • دکتر محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۷:۲۳

  دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به وضعیت درمانی دکتر قربانی، پزشک مصدوم

  تصادف خودروی پزشک جوان با گله شتران در محور ایرانشهر

  سلامت آنلاین- در پی حادثه تصادف رانندگی برای پزشک اورژانس ایرانشهر، به دستور وزیر بهداشت تیم پزشکی و تخصصی از وزارت بهداشت به سرپرستی رییس اورژانس کشور با یک پرواز اختصاصی برای تصمیم گیری در مورد انتقال وی تا ساعات آینده به ایرانشهر وارد خواهند شد و در صورت امکان انتقال، با همین پرواز به تهران منتقل خواهد شد.

 • واکسن سوزاک ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۴۰

  واکسنی قدیمی که از یک بیماری جنسی پیشگیری می‌کند

  سلامت آنلاین- دانشمندان از نخستین واکسنی خبر دادند که می‌تواند از افراد در برابر ابتلا به عفونت سوزاک که قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است، محافظت کند.

 • داروی جدید سرطان کلیه ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۳۷

  تأیید داروی سرطان کلیه در انگلیس

  سلامت آنلاین- دارویی که می‌تواند عمر بیماران مبتلا به سرطان کلیه را طولانی‌تر کنند، از سوی مرکز خدمات ملی بهداشت انگلستان برای استفاده در انگلیس و ولز مورد تأیید قرار گرفت.

 • آتنا اصلانی ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۵:۱۲

  روایت تلخ قتل یک دختر با انگیزه سرقت طلاهایش

  قصه پر غصه«آتنا»؛ دخترکی که در کوچه فقر و فساد جامعه گم شد

  سلامت آنلاین- ماجرای مفقود شدن دختری ۷ ساله به نام «آتنا» در شهرستان پارس آباد از حدود یک ماه پیش در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود ، اما روشن شدن ابعاد پرونده او با دستگیری قاتلش از جنایتی فجیع حکایت دارد .

 • آلودگی هوا وارونگی هوا پلاستیک کیسه نایلونی محیط زیست ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۴

  یک روز جهانی برای ممنوعیت «نایلون» و «پلاستیک»

  سلامت آنلاین- به منظور فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیرماه از سوی طرفداران محیط‌زیست روز بدون کیسه نایلکس نامگذاری شده است.