نمایش همه
 • سالمند افسردگی خانه نشینی امروز ۱۰:۲۱

  یک متخصص طب سالمندی در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  عوارض جسمی و روحی خانه‌نشینی در سالمندان

  سلامت آنلاین- یک متخصص طب سالمندی با اشاره به عوارض جسمی و روحی خانه‌نشینی در سالمندان گفت: سو تغذیه، مشکلات مفصلی، ناامیدی، بی‌خوابی و افسردگی برخی از مشکلات مهمی است که سلامت سالمندان را تهدید می‌کند.

 • خوردن سالاد سبزیجات تغذیه زنان رژیم غذایی گیاهی گیاهخواری امروز ۱۰:۱۳

  ۱۵ ماده خوراکی مفید برای بیماران دیابتی

  سلامت آنلاین- امروزه سبک زندگی و عادات تغذیه ای افراد چنان است که آمار مبتلایان به بیماری های خاص رو به افزایش است. از جمله این بیماری ها که در سالهای اخیر روند رو به رشدی را طی کرده دیابت است که نوع رژیم غذایی و شیوه تغذیه فرد نقش بسیاری در کنترل آن ایفا می کند.

 • محمد رضا مسجدی دیروز ۱۵:۰۸

  هشدار دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در نشست خبری:

  مجلس بین سلامت مردم وسود متولیان دخانیات، یکی را انتخاب کند

  سلامت آنلاین- دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نگرانی از شیوع مصرف قلیان و دخانیات در میان مردم و بویژه جوانان هشدار داد: مجلس بین سلامت مردم و پرکردن جیب متولیان دخانیات باید یکی را انتخاب کند.

 • پرستار دیروز ۱۳:۰۴

  نقش مهم پرستاران در چرخه درمان بیماران

  سلامت آنلاین- متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که مهمترین اشخاص در سیستم مراقبت های پزشکی، پزشکان هستند و سلامت خود را تنها در گرو وجود آنان می پندارند. اما این طرز تفکر به هیچ وجه صحیح نیست.

 • کودک اوتیسم دیروز ۱۲:۱۰

  بیماران‌ خاص در انتظار حداقل ۱۳۴ میلیارد تومان بودجه

  سلامت آنلاین- موضوع بیماران خاص و مشکلات و کمبودهایی که با آن دست به گریبانند بحث تازه‌ای نیست، از کمبود دارو و امکانات گرفته تا خدمات بهداشتی و درمانی همه و همه باعث شد تا ۲۱ سال پیش ۳ بیماری هموفیلی، تالاسمی و دیالیز تحت پوشش بنیاد بیماری‌های خاص قرار بگیرد. همچنین مقرر شد هر سال یک گروه از بیماران نادر و صعب‌العلاج تحت پوشش بیماری‌های خاص قرار بگیرند تا رفته‌رفته، همه این بیماران تحت پوشش بیمه‌ای بیماران خاص باشند، اما در تمام این سال‌ها، هرگز این هدف محقق نشد.

 • کراپ‌شده - کیارستمی دیروز ۱۰:۲۶

  رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پزشک مرحوم کیارستمی به پرداخت ۵ تا ۱۰ درصد دیه محکوم شد

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مرحوم عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایرانی گفت: پس از انجام بررسی‌های لازم توسط دادگاه کیفری، پزشک معالج به پرداخت پنج تا ۱۰ درصد دیه محکوم شد که البته ممکن است اعتراض خانواده مرحوم کیارستمی را در پی داشته باشد که قابل بررسی است.

 • بازداشت زن کلاهبردار گینه ای ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۲:۴۱

  بازداشت زنی که در زنان دیگر حاملگی کاذب ایجاد می‌کرد!

  سلامت آنلاین- زنی در گینه به اتهام کلاهبرداری بازداشت شد. او به زنانی که تمایل به بارداری و مادرشدن داشتند موادی می‌خوراند که باعث تورم شکم و ایجاد حاملگی کاذب می‌شد.

 • آمبولانس امداد و نجات اورژانس ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۵۶

  آمبولانس بیمارستان شهرستان اشنویه، سرقت شد

  سلامت آنلاین- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه گفت: یک دستگاه آمبولانس از بیمارستان نبی اکرم (ص) این شهرستان به سرقت رفت.

 • مشکلات بلع در سالمندان گیر کردن غذا در گلو نوشیدن آب آشامیدنی سرفه ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۲۴

  هشدار محققان: «رژیم آب» خطرناکترین روش کاهش وزن است

  سلامت آنلاین- محققان با اعلام هشدار درباره برخی از رژیم‌های کاهش وزن گفته‌اند رژیم آب خطرناکترین نوع این گونه رژیم‌ها در جهان است.

 • سیدمحمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۹:۵۲

  پیام معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت در آستانه فرارسیدن روز پرستار از تلاش شبانه روزی پرستاران کشور برای التیام دردهای بیماران قدرددانی کرد.

 • کودک بیمار فنیل کتونوریه ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۹:۴۵

  مدیرعامل انجمن حمایت از فنیل‌کتونوریای ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  هزینه درمان بیماران فنیل‌کتونوری؛ حداقل ۶ میلیون تومان در ماه

  سلامت آنلاین- مدیرعامل انجمن حمایت از فنیل کتونوریای ایران از بی‌مهری مجلس در خصوص نادیده گرفتن پوشش بیمه‌ای بیماران مبتلا به فنیل کتونوری انتقاد کرد و گفت: ۵۶ بیماری نادر در کشور وجود دارد که ۲۰ بیماری از شیوع بالایی برخوردار است، اما مجلس فقط چند بیماری انگشت شمار را جزو بیماران خاص قرار داده و برای آنها هم بودجه جداگانه و خاصی تعیین نکرده است.

 • تومور بینی دختر هندی ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۸:۴۵

  حذف توموری بزرگ و بدشکل از بینی دختری نوجوان +تصاویر

  سلامت آنلاین- دختری ۱۵ ساله که به سبب داشتن توموری بزرگ و ناخوشایند روی صورتش از سوی والدین خود مطرود شده بود، به کمک یک فعال حقوق کودکان و اقدام کادر پزشکی بیمارستانی در هند، تحت عمل جراحی رایگان قرار گرفت.

 • زهرا عربی ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۱

  رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران فنیل‌کتونوریای شیراز در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصوبه بدون اختصاص بودجه، دردی از بیماران متابولیک درمان نمی‌کند

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران فنیل کتونوریای شیراز با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص پوشش بیمه‌ای بیماران مبتلا به اتیسم، پروانه‌ای ، ام اس و بیماری های متابولیک تاکید کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق باعث شد تا برای اولین بار کودکان مبتلا به فنیل کتونوریا هم دیده شوند، اما مصوبه بدون اختصاص بودجه دردی درمان نمی کند.

 • محمد علی صحراییان ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۹

  نائب رئیس انجمن ام اس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  هزینه‌های کمرشکن «ام.اس» بودجه جداگانه نیاز دارد

  سلامت آنلاین- نائب رئیس انجمن «ام. اس» گفت: اینکه سرانجام بیماری ام اس، وارد لیست بیماری‌های خاص شد، اتفاق مبارکی است و از کمیسیون تلفیق مجلس سپاسگزاریم که به درخواست مردم جامه عمل پوشاندند، اما بودجه فعلی پاسخگوی هزینه‌های بیماران مبتلا به ام اس نیست و قادر به پوشش درمانی آنان در طول سال نخواهیم بود.

 • کودک اوتیسم دختر ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۰

  مدیر عامل انجمن اوتیسم در گفتگو با سلامت آنلاین خطاب به نمایندگان مجلس:

  لطفا بیماران اوتیسم را با هزینه‌های درمان میلیونی‌شان ببینید

  سلامت آنلاین- مدیرعامل انجمن اوتیسم با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر پوشش بیمه‌ای بیماری‌های اوتیسم، پروانه‌ای، متابولیک و ام اس گفت: مصوبه جدید، بسیار مطلوب است، اما کافی نیست، چرا که درمان این بیماران با هزینه های سنگین ماهی دو نیم میلیون تومان، با توجه به منابع محدود وزارت بهداشت درد آنها را درمان نمی کند و قطعا بودجه جداگانه می خواهد.

 • احمد قویدل ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۴۲

  مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصوبه کمیسیون تلفیق، مشکل بیماران خاص را حل نمی‌کند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلالات متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص، یادآور شد: با توجه به اینکه هیچ بودجه جداگانه‌ای برای این بیماران در نظر گرفته نشده است، این مصوبه نمی تواند مشکل بیماران خاص را حل کند.

 • کلینیک خنده درمانی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۶

  هشدار یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  فریب تبلیغات سودجویانه کلینیک‌های خنده‌درمانی را نخورید

  سلامت آنلاین- یک روانشناس با اشاره به فعالیت گسترده کلینیک‌های خنده درمانی گفت: متاسفانه این روزها حجم وسیعی از این کلینیک‌ها مدعی درمان انواع بیماری‌های روان تنی نظیر استرس و افسردگی با خندیدن هستند که چنین ادعاهای دروغینی صرفا جنبه تجاری داشته و مبنای علمی ندارد.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۰:۳۲

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

  هوا فقط با یک روز نمادین، پاک نمی‌شود

  سلامت آنلاین- معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص روز هوای پاک گفت: درواقع روز هوای پاک یک روز نمادین است و هوا فقط با یک روز نمادین پاک نمی شود، بلکه این روز تلنگری است تا دراین باره کمی بیشتر توجه کنیم و برای تنفس مردم هوا را پاک نگه داریم.

 • بشقاب غذاخوردن فستفود سیب زمین سرخ کرده ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۰:۲۶

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت خبر داد:

  بازنگری در صدور بی‌رویه مجوز فست فودها

  سلامت آنلاین-  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از برنامه های این دفتر، شناسایی غذاها و خوراک های محلی مناطق مختلف کشور است، افزود: متاسفانه برخی از غذاها و خوراک های محلی، در حال فراموشی است و وزارت بهداشت برای شناسایی و ترویج این غذاها، برنامه های جدی دارد.

 • سال 97 ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۰:۲۲

  سال ۹۷ کی تحویل می‌شود و چند تعطیلی دارد؟

  سلامت آنلاین- آغاز و پایان سال ۱۳۹۷ با میلاد امیرالمؤمنین (ع) مقارن شده است. سال قمری به‌طور متوسط ۳۵۴ روز و سال شمسی، ۳۶۵ روز است. همین اختلاف ۱۱ روزه طول سال شمسی و قمری است که سبب می‌شود ماه‌های قمری روی تقویم شمسی جابه‌جا شوند و در برخی سال‌های شمسی، یک مناسبت قمری دو بار تکرار شود.

 • حادثه حوادث مرگ خودکشی اعدام طناب دار حلق آویز ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۵۵

  اشک‌های دختر ۷ ساله پای چوبه‌دار: پدرم را ببخشید

  سلامت آنلاین- مرد جوانی که درجریان نزاع خیابانی، ناخواسته دوست جوانش را به قتل رسانده بود، سحرگاه دیروز و پس از آخرین وداع با خانواده‌اش پای چوبه دار رفت .

 • علیم یار محمدی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۱۸

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  چتر حمایت طرح تحول سلامت نباید از سر مردم برداشته شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه چتر حمایت طرح تحول سلامت نباید از سر مردم برداشته شود، گفت: طرح تحول سلامت به دلیل کاهش هزینه‌های درمانی و تخصیص انواع امکانات پزشکی به نقاط مختلف کشور، چتری بر سر مردم و بویژه محرومان جامعه افراشته است که تداوم این حمایت به یک بودجه پایدار نیاز دارد.

 • پروژه کشوری ایرانوم رضا ملک زاده ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۳:۴۶

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد:

  امید به درمان ١٠ هزار معلول تا ۵ سال آینده

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه تا پنج سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم، گفت: یکی از مواردی که در آینده اتفاق می افتد، درمان بیماری هموفیلی با روش ژن ادیتینگ است و نه تنها بیماران هموفیلی بلکه بیش از ٣٠٠ میلیون معلول در دنیا منتظر این درمان ها هستند.

 • سعید دهقانی مهندس عرشه سانچی ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۳:۴۴

  پدر مهندس ۲۴ ساله عرشه نفتکش سانچی:

  ۵ روز سوختن سانچی برای ما کابوسی ناتمام است

  سلامت آنلاین- پدر دریانورد جانباخته نفتکش سانچی گفت: غروب زود هنگام عمر فرزندم تلخ‌ترین و ماندگارترین خاطره زندگی خود و همسرم است.

 • قرص دارو آنتیبیوتیک ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۲:۴۵

  نشست کارشناسان برای بهبود حال ناخوش صنعت دارو

  سلامت آنلاین- نشست بررسی وضعیت بازار دارویی کشور و چالش های پیش روی این صنعت با حضور اعضای فراکسیون غذا و دارو و جمعی از نمایندگان مجلس، رییس سازمان غذا و دارو و سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی برگزار شد.

 • سامانه 190 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۹

  رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ خبر داد:

  رضایت ۹۵ درصدی مردم از سامانه بهداشت ۱۹۰

  سلامت آنلاین- رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ گفت: میزان رضایتمندی مردمی از نحوه رسیدگی به شکایات مردمی بر اساس نظرسنجی های تلفنی به عمل آمده، ۹۵ درصد بوده است.

 • کودک کودکان فرودگاه سفر مسافرت مهاجرت دلتنگی غربت ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۰:۱۹

  یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  راه‌های کاهش اثرات منفی مهاجرت بر سلامت روان کودکان

  سلامت آنلاین- یک روانشناس در خصوص میزان انطباق‌پذیری کودکان در مواجهه با محیط‌های جدید و پدیده مهاجرت گفت: هر چند بسیاری از کودکان بسیار سریع‌تر از بزرگسالان خود را با محیط‌های جدید تطبیق می‌دهند، اما هر چه میزان جابجایی و تغییر کمتر باشد، به همان میزان کودک با سرعت بیشتری خود را با محیط جدید وفق خواهد داد.

 • اکبر ترکی ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۲:۱۲

  هشدار عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تعیین بودجه نظام سلامت به تسویه حساب‌های سیاسی آلوده نشود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه تعیین بودجه نظام سلامت به تسویه حساب‌های سیاسی آلوده نشود، گفت: بررسی‌های لازم در خصوص بودجه نظام سلامت در کمیسیون تلفیق انجام شده است و بزودی برای تصویب نهایی تقدیم صحن علنی مجلس خواهد شد که امیدواریم مخالفان و موافقان بودجه، مواضع خود را به دور از تصمیمات احساسی و با در نظر گرفتن سلامت مردم اعلام کنند.

 • بیمارستان سر پل ذهاب ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۴

  بازسازی و احداث ۴۵ خانه بهداشت در مناطق زلزله زده

  سلامت آنلاین- نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در امور بازسازی و احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده با تاکید بر این که وقوع زلزله در مناطق زلزله زده کرمانشاه تاثیری بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نداشته است، گفت: در این مناطق بعد از وقوع زلزله ارائه خدمات با جامعیت کامل استمرار داشت و اولین اقدامی که وزارت بهداشت در نظر گرفت بازسازی، احداث و تعمیر مراکز بهداشتی و درمانی آسیب دیده با کمک خیرین بود.

 • کمردرد ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۰:۲۹

  ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند

  سلامت آنلاین- امروزه کمر درد، درد بسیار شایعی در میان افراد است و بیش از نیمی از مردم در سرتاسر جهان به آن دچارند. اگر شما نیز از این دسته هستید و حتی با مصرف مسکن های مختلف نیز کمردرد شما تسکین نمی یابد، باید بدانید که گاهی با رعایت اصولی ساده و ایجاد تغییراتی در شیوه انجام فعالیتهای روزانه می توانید به میزان زیادی در تسکین و درمان آن موفق شوید.