نمایش همه
 • کودک بیمار هندی دیروز ۱۱:۵۷

  چشمان از حدقه درآمده کودک دوساله هندی+ تصاویر

  سلامت آنلاین- کودک هندی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری ناهنجار چشمی که علاوه بر درد فراوان باعث بیرون زدن چشمانش از حدقه شده و به دلیل فقر مالی خانواده قادر به ادامه درمان نبود و در شرف نابینایی قرار داشت، با کمک نیکوکاران از شرایط بد بیماری خلاص شد و تحت درمان قرار گرفت.

 • دوقلوهای به هم چسبیده فیلیپینی دیروز ۱۱:۴۴

  دختران به‌هم‌چسبیده، خطر مرگ را پذیرفتند تا از هم جدا شوند +تصاویر

  سلامت آنلاین- دوقلوهایی که از پیشانی و سر به یکدیگر چسبیده‌اند، به رغم وجود خطر مرگ برای یکی یا هر دوی آنها طی عمل جراحی جداسازی یا بعد از آن، در بیمارستان بستری شدند تا به مشکلات ناشی از این اتصال مادرزادی پایان دهند.

 • دکتر شهلا خسروی دیروز ۱۰:۵۵

  تقدیر از حضور و خدمات ماماها در زلزله غرب کشور

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با صدور پیامی از تلاش ها و خدمات ماماهایی که در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور داشتند، تقدیر کرد.

 • علی نوبخت دیروز ۰۹:۴۸

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  وزارت بهداشت بحران زلزله را بخوبی مدیریت کرد

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت در مدیریت بحران زلزله و با حضور به موقع پرسنل درمان در مناطق زلزله‌زده واقعا گل کاشت که با صدور بیانیه‌ای نیز از زحمات و از خود گذشتگی‌های تمام اعضای جامعه پزشکی و مقامات اجرایی در مدیریت زلزله تشکر کردم.

 • قطار ریل حادثه خروج قطار از ریل دیروز ۰۹:۳۹

  ۱۰ مصدوم در حادثه خروج قطار از ریل

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۰ مسافر به دلیل خروج قطار از ریل در مسیر تنگ‌هفته به سپیددشت خبر داد.

 • مرد فیل پا بیماری فیل پایی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۴:۲۵

  رنج‌های مرد پاکستانی مبتلا به « فیل‌پایی»

  سلامت آنلاین- مردی در پاکستان که پدر چهار فرزند است، به دلیل پاهای بزرگ و حجیمش که هر یک به اندازه دو سنگ بزرگ وزن دارند، لقب فیل پا گرفته و زندگی سختی را می گذراند.

 • روستاهای زلزله زده ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۳:۵۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  باران در مناطق زلزله‌زده؛ هنوز به چادر و دستشویی سیار نیاز هست

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مورد نیازهای عمده زلزله‌زده ها با توجه به آغاز بارندگی‌ها گفت: از دو، سه روز گذشته تا حدودی نیاز مردم به چادر، آب و آذوقه و دستشویی‌های سیار مرتفع شده است، اما هنوز کمبودهایی در این زمینه به چشم می‌خورد.

 • بازی رایانه ای گیم نت کامپیوتر کودک بازی فضای مجازی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۹

  انتقاد یک کارشناس رسانه و فضای مجازی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ایرانی‌ها روزانه ۳۰ میلیون ساعت را صرف بازی‌های دیجیتالی می‌کنند

  سلامت آنلاین- یک کارشناس رسانه و فضای مجازی گفت: مطابق اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در کشور، حدود ۲۳ میلیون گیمر (کاربر بازی‌های رایانه‌ای) در کشور داریم که به طور متوسط هر گیمر ۷۹ دقیقه در شبانه‌روز صرف بازی‌های دیجیتالی می‌کند، یعنی فقط گیمرهای ایرانی در یک شبانه‌روز بیش از ۳۰ میلیون ساعت صرف بازی‌های دیجیتالی می‌کنند.

 • حوادث حادثه تصادف موتورسیکلت جنازه راننده ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۳۲

  رانندگی با موتور سیکلت ۵ برابر مرگ‌آورتر از خودروست

  سلامت آنلاین- بررسی‌های محققان کانادایی نشان می‌دهد تصادفات موتورسیکلت در مقایسه با تصادفات اتومبیل بسیار پرهزینه‌تر است. در واقع میزان جراحت ناشی از تصادف با موتورسیکلت ۳ برابر، هزینه درمانی این تصادفات ۶ برابر و میزان مرگ و میر ناشی از آن‌ها ۵ برابر بیش از تصادفات خودرویی است.

 • مخلوط کن ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۰۰

  هشدار: تماشای عکسهای این خبر ممکن است برای همگان مناسب نباشد

  ترکیدن مخلوط‌کن، دست زنی را آش‌ولاش کرد +تصاویر

  سلامت آنلاین- دست‌های زنی ۲۸ ساله بر اثر ترکیدن مخلوط‌کن ساخت شرکتی آمریکایی، دچار بریدگی‌ها و جراحت‌های بسیار شدیدی شد.

 • مهرانه مهین ترابی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۲۰:۰۹

  انتقاد مهرانه مهین‌ترابی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شرایط بحرانی، جای عکس گرفتن با مردم غمزده نیست

  سلامت آنلاین- در شرایطی که زلزله ویرانگر استان کرمانشاه، جان عده ای از هموطنان مان را گرفت و مصدومان زیادی را راهی بیمارستان ها کرد، حضور برخی چهره های ورزشی و هنرمند و بازیگر در منطقه و عکس گرفتن با کسانی که همه زندگی خود را از دست داده اند، انتقاد برخی را برانگیخته است.

 • تومور سرطانی در سر مرد تایلندی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۳

  جراحی موفقیت آمیز مرد مشهور به «دوسره»

  ​سلامت آنلاین- پیرمرد ۷۱ ساله ای که به دلیل وجود یک تومور ۱۵ سانتی در سرش، لقب مرد دو سره گرفته است، پس از عمل موفقیت آمیز برداشت تومور به زندگی امیدوار شده و زندگی جدیدی را آغاز کرده است.

 • کهیر تاول بیماری پوستی کودکان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۰

  بوسه‌ای که کودک نوپا را تا دم مرگ کشاند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- کودک نوپایی پس از ابتلا به نوع شدیدی از تبخال ویروسی که از طریق بوسه یک شخص مبتلا به تبخال به بدن او سرایت کرده بود، در معرض مرگ قرار گرفت.

 • دکتر علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۰۹:۵۴

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد:

  دو عامل اصلی برای تداوم طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای قانون برنامه ششم توسعه و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را دو عامل اصلی تداوم اجرای طرح تحول سلامت و مدیریت صحیح هزینه‌کردها در حوزه سلامت دانست.

 • دکتر بیژن حیدری متخصص ارتوپدی داور فوتبال ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۰۹:۳۶

  روایتی خواندنی از حضور یک پزشک و داور فوتبال در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- نام دکتر بیژن حیدری، جراح ارتوپد بیمارستان بعثت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیشتر از همه ما را به یاد داوری هشتاد و پنجمین شهرآورد پایتخت می اندازد.

 • کلاه هوای سرد سرمای زمستان برف ۱۳۹۶-۰۸-۲۸ ۱۲:۴۸

  بودن در سرما به مدت طولانی، بر متابولیسم بدن اثر مفید می‌گذارد

  راهی متفاوت برای کاهش چربی و وزن بدن

  سلامت آنلاین- محققان دریافته‌اند که بودن در محیط سرد می‌تواند به افزایش سوخت‌وساز بدن و کاهش وزن و آب کردن چربیهای اضافی بدن کمک کند.

 • مصدومان زلزله در سر پل ذهاب ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۷:۱۸

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خبر داد:

  اعزام ۴ تیم «بهداشت محیط» به مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه کنترل آب شرب و رفع کدورت آن، کنترل غذا و دفع پسماند و فاضلاب در راس کار بهداشت محیط است، گفت: چهار تیم «بهداشت محیط» به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است و تیم اضطرار بهداشت محیط تا عادی شدن شرایط در منطقه به کار خود ادامه می دهد.

 • زلزله زدگان سرپل ذهاب ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۴:۰۵

  زندگی لابه‌لای خرابه‌های زلزله

  سلامت آنلاین- درد، تنهایی، ماتم و بی‌کسی از لابه‌لای خرابه‌هایی که زلزله‌زدگان، خودشان آن را کنار می‌زدند معلوم بود. آجر به آجر سقف و خشت به خشت دیواری که روزی برای آنها سرپناه بود را برمی‌داشتند تا زودتر پیکر عزیزانشان را به آغوش خاک بسپارند. خانه‌هایی که تا همین چند روز پیش روشن گرم اهالی دشت را در بر می‌گرفت، حالا به تلی از خاک تبدیل شده بود. خاکی به سردی هوای پاییزی دشت ذهاب.

 • رانندگی خودرو ترافیک روان خیابان پردرخت فضای سبز شهری ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۳:۴۹

  رابطه معکوس حملات آسم با درختکاری خیابان‌ها

  سلامت آنلاین- محققان در پژوهشی نشان داده‌اند که میزان درختکاری خیابانها با حملات آسم در مبتلایان به این بیماری تنفسی رابطه‌ای معکوس دارد: هرقدر خیابانها پردرخت باشند، بستری شدن بیماران آسمی کاهش می‌یابد.

 • ناهنجاری مادرزادی نوزاد به هم چسبیده ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۰:۳۳

  جداسازی دوقلوهای دارای کبد مشترک+ فیلم و عکس

  سلامت آنلاین- دو قلوهای به هم چسبیده ای که از ناحیه شکم به هم چسبیده بودند و کبد مشترکی داشتند، در یک عمل جراحی موفقیت آمیز از یکدیگر جدا شدند. از این دوقلوها، تنها یکی از آنها کاملا سالم بود و دیگری فاقد دست و پا بود که دقایقی پس از انجام عمل جداسازی جان خود را از دست داد.

 • جراحی پسر بچه با سری شبیه بالون ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۰:۲۶

  کمک نیکوکاران برای جراحی پسر ۴ ساله با سری شبیه به بالون

  سلامت آنلاین- پسری چهار ساله با نوعی ناهنجاری ژنتیکی که باعث شده سری پف کرده همچون بالون داشته باشد، بالاخره پس از کمکهای خیرانه مردم، تحت عمل جراحی مغز قرارخواهد گرفت تا از مرگ حتمی رهایی یابد.

 • دانشجوی پزشکی دانشجویان آزمون کلاس دانشگاه درس ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۰۹:۰۸

  در گفتگوی سلامت آنلاین با یک عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور مطرح شد

  اعلام محبوب‌ترین و کم‌طرفدارترین رشته‌های دستیاری پزشکی

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت: تعرفه برخی تخصص‌های پزشکی نظیر عفونی، پزشکی اجتماعی، پزشکی قانونی و کودکان قابل توجه نیست و از این رو، این رشته ها را باید کم طرفدارترین رشته های دستیاری دانست که اغلب دانشجویان مایل به انتخاب این رشته‌ها نیستند، زیرا توجیه اقتصادی کمتری نسبت به سایر رشته های پزشکی دارد.

 • خسارات زلزله در سرپل ذهاب ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۰۸:۴۸

  معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  از پیمانکاران ساخت بیمارستان «اسلام آباد غرب» شکایت کرده‌ایم

  سلامت آنلاین- معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پس از وقوع زلزله، کادر درمان به سرعت بیماران و همراهان آنان را از بیمارستان شهر «اسلام آباد غرب» خارج کردند و به جز یکی از بیماران که پایش جراحت مختصری برداشت، سایر بیماران سالم هستند، اما به دلیل تخریب ساختمان بیمارستان در اثر زلزله که ممکن بود موجب مرگ بیماران و پرسنل درمان شود، از مشاوران و پیمانکاران ساخت بیمارستان به مراجع قضایی شکایت کرده ایم.

 • سرعت اینترنت فضای مجازی کره زمین دهکده جهانی ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۴:۴۲

  سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد

  سامانه مدیریت توزیع متادون در امنیت کامل است

  سلامت آنلاین- بررسی های فنی مرکز ماهر در خصوص  اخبار منتشر شده مبنی بر هک سامانه مرتبط با مدیریت توزیع متادون وزارت بهداشت، بیانگر غیرواقعی بودن اخبار مذکور بوده و سامانه آیداتیس شاهد هیچگونه آسیب پذیری نبوده و در امنیت کامل است.

 • شهرنشینی ساخت و ساز آپارتمان ساختمان ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۰:۵۲

  اظهارات تکان‌دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

  سلامت آنلاین- یک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است، گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.

 • سید حسین افضلی ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۰:۳۰

  تاکید یک عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  قانون نظام مهندسی باید بازنگری شود

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به غیر اصولی بودن برخی سازه های ساختمانی تاکید کرد: مهندسان ناظر پیش از دریافت پروانه اشتغال باید زیر نظر افراد مجرب آموزش ببینند و در عین حال قانون نظام مهندسی نیز باید بازنگری شود.

 • غلامرضا اصغری ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۴:۲۶

  برای کمک به زلزله زدگان استان های غربی

  صنایع غذایی و بهداشتی به میدان آمدند

  سلامت آنلاین- در پی وقوع زلزله ۷ /۳ ریشتری در استان های غربی کشور، شرکت های صنایع غذایی و صنایع بهداشتی برای کمک به زلزله زدگان به میدان آمدند.

 • شادمهر کاظم زاده ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۰:۰۱

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  برخورد جدی با سازندگان «ساختمان‌های ناایمن»

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: همانطور که وزیر بهداشت هم اعلام کرد، متاسفانه بیمارستان تازه تاسیس اسلام آباد غرب که تنها چند سال از احداث آن می گذرد، خسارت جدی دیده و اصلا قابل استفاده نیست. این در حالی است که ساختمان های معمولی و قدیمی که در جوار بیمارستان هستند، خسارت قابل توجهی ندیده اند و به طور قطع با مسببان ساخت و سازهای ناایمن برخورد قانونی خواهیم کرد.

 • پلیس امریکا ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۰۹:۵۸

  تیراندازی نزدیک دبستانی در کالیفرنیا ۵ کشته بر جای گذاشت

  سلامت آنلاین- بر اثر تیراندازی حوالی دبستانی در شمال کالیفرنیای امریکا دستکم ۵ کشته بر جای ماند.

 • عمل جراحی تومور سه کیلویی ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۰۹:۴۹

  پزشکان هرمزگان توموری ۳ کیلویی را از لگن بیمار خارج کردند

  سلامت آنلاین- جراحان در استان هرمزگان موفق شدند از لگن یک زن ۶۳ ساله توموری را خارج کنند که ۳ کیلوگرم وزن داشت.