نمایش همه
 • ویلچر معلولان دیروز ۱۲:۰۶

  ساخت ویلچر خودبالابر با قابلیت استفاده دستی

  سلامت آنلاین- محققان کشورمان ویلچر خودبالابر با قابلیت استفاده دستی ساخته‌اند و آن را به ثبت اختراع نیز رسانده‌اند.

 • سرقت سارق دزدی حوادث دیروز ۱۱:۵۲

  دستگیری سارقی با اهداف برنامه‌ریزی‌شده!

  سلامت آنلاین- ماموران سارقی را دستگیر کردند که اقدام به سرقت از اموال و تجهیزات یک ساختمان ٤ طبقه کرده و در دفترچه خاطرات خود اهدافش را از این سرقتها یادداشت کرده بود.

 • گرمای هوا دیروز ۱۰:۳۵

  گرم‌ترین سال جهان در طول بیش از یک قرن گذشته

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کردند سال ۲۰۱۶ به لحاظ گرمایی از سال ۲۰۱۵ پیشی گرفته و رکورد گرم‌ترین سال جهان را در طول ۱۳۷ سال گذشته شکسته است.

 • ازدواج کودکان ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۰

  لزوم نگاه فرهنگی به طرح «افزایش حداقلی سن ازدواج»

  عروسک‌های کوچکی که پای سفره عقد می‌نشینند

  سلامت آنلاین- درون آینه روی سفره عقد، مردی را می‌بیند که قرار است از آن لحظه به بعد او را «همسر» صدا کند! اصلا آیا او معنی واژه همسر را می‌داند؟ درست زمانی که باید عروسکش را به دست بگیرد و به بازی‌های کودکانه بپردازد، دستان ظریفش در دست زمخت مردی جای می‌گیرد که شوهر اوست؛ این شروع زندگی دخترانی است که در کودکی زن می‌شوند!

 • کتابخوانی مطالعه کتابخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۳:۵۸

  نوجوانان آلمانی، مطالعه را به فضای مجازی ترجیح می‌دهند

  سلامت آنلاین- محققان با انجام تحقیقاتی جدید ابراز کرده‌اند که کودکان و نوجوانان آلمانی بیشتر به مطالعه کتاب و نشریات علاقه‌مندند تا صرف‌کردن وقتشان در فضای مجازی و یا تماشای فیلم‌های یوتیوب.

 • مظفر عباسی دستفروش قمی ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۳۰

  خانواده میوه‌فروش، ماموران شهرداری را مسبب مرگ می‌دانند

  ناگفته‌هایی از مرگ مرموز دستفروش قمی

  سلامت آنلاین- چند روز از مرگ «مظفر عباسی» می‌گذرد؛ مرد میوه‌فروشی که گفته می‌شود پس از درگیری با ماموران سد معبر شهرداری قم به طرز مشکوکی جان سپرده است. هنوز علت دقیق مرگ این دستفروش اعلام نشده و تقصیر ماموران شهرداری در بروز این حادثه مشخص نیست، اما حالا «زهرا»، زن جوان او، باید به تنهایی «مبینا» و «متین» و «میثم» را بزرگ کند؛ بدون مظفر که ٢سالی از دستفروشی‌اش می‌گذشت.

 • شبکه های اجتماعی فیس بوک توییتر تلگرام اینستاگرام ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۱۴

  نقش شبکه‌های اجتماعی در ترغیب جوانان به خشونت

  سلامت آنلاین- بررسی محققان نشان می‌دهد که رسانه‌های اجتماعی جوانان را به انجام رفتارهای خشن ترغیب می‌کند و اثر بسیاری بر رفتارهای آنان دارند.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۵۰

  قرار کفالت و شرایط کفیل چیست؟

  سلامت آنلاین- یکی از این قرارها «قرار تامین کفالت» است. بررسی و آشنایی با مقررات قانونی مربوط به این نوع قرار که یکی از متداول‌ترین قرارها در نظام قضائی ما است برای متهم و فردی که از متهم کفالت می‌کند، حایز اهمیت است.

 • شیوع وبا در یمن ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۲۳

  ابتلای بیش از نیم میلیون نفر در یمن به وبا

  سلامت آنلاین- سازمان بهداشت جهانی در گزارشی هشدار داده است کمبودها، نارسایی‌های بهداشتی و دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی سالم، مردم یمن را چنان با بیماری فراگیر وبا روبرو کرده که شمار مبتلایان آن از مرز ۵۰۰ هزار نفر گذشته است.

 • زن افسرده افسردگی دختر ترس گوشه گیری ناراحتی روانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۲:۳۹

  نحسی ١٨ سالگی برای دختران بدسرپرست

  سلامت آنلاین- خاص‌تر از تولد ١٨سالگی وجود ندارد. بهترین‌ها و بدترین‌های یک جوان در همین‌ سال رقم می‌خورد. یکی دانشگاه می‌رود و دیگری سربازی، یکی هم می‌تواند بعد از ١٨‌سال بی‌هویت ماندن به اتهام داشتن پدری غیرایرانی، تقاضای شناسنامه و ملیت ایرانی کند... اما گاهی ١٨سالگی نحسی رقم می‌خورد و بدیمنی دامن کودکی را می‌گیرد که به جرم قتل در کانون اصلاح و تربیت است و باید شمع تولدش را پای چوبه دار فوت کند یا دختری که خبر رفتن از بهزیستی می‌شود کادوی تولدش.

 • مواد مخدر گل ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۳۵

  یک کارشناس در مرکز بهداشت شیراز:

  سن مصرف مخدرهای «گل» و «دستمال» به ﺩبیرستان رسیده است

  سلامت آنلاین- کارشناس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز با اشاره به این‌که سن مصرف این ماده مخدر به دبیرستانی‌ها رسیده است، تاکید کرد: خانواده‌ها باید با زیان‌های مصرف و شیوه توزیع مواد مخدر جدید بویژه «گل» و «دستمال» آشنا شوند.

 • تکنولوژی باتری کاشتنی شارژ موبایل ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۰:۱۲

  ساخت باتری‌هایی که با عرق بدن کار می‌کنند

  سلامت آنلاین- یک گروه تحقیقاتی چینی موفق شده‌اند نوع جدیدی باتری انعطاف‌پذیر بسازند که نه تنها عاری از مواد شیمیایی خطرناک است، بلکه می‌تواند با آب شور و عرق بدن نیز کار کند.

 • حوادث قتل خونریزی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۰

  قتل یک دستفروش در قم؛ ماموران شهرداری احضار شدند

  سلامت آنلاین- دادستان قم با اشاره به فوت یک میوه فروش در قم گفت: بر اساس بازرسی و تحقیق از شاهدان عینی و همچنین بررسی مستندات نزاع بین دستفروش و ماموران شهرداری، موضوع قتل عمد در این حادثه مطرح نیست، اما ماموران شهرداری احضار شده اند.

 • فاجعه معدن آذرشهر گلستان مهدنچیان ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۱

  توقف فعالیت بزرگ‌ترین معدن طلای ایران

  سلامت آنلاین- آنگونه که مسئولان زرشوران اعلام کرده‌اند، در سال‌های ۹۴ و ۹۵، حدود ۶۱۱ کیلوگرم شمش طلا از زرشوران به دست آمده است اما طبق اخبار به‌دست‌آمده، فعالیت استخراج ماده معدنی از بزرگ‌ترین معدن طلای کشور در زرشوران شهرستان تکاب متوقف شده است.

 • خواب زن مترو ژاپن کلاه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۳

  راهکار ساده ژاپنی‌ها برای خوابیدن در مترو

  سلامت آنلاین- برای بسیاری از مردم پیش می‌آید که صبح با حالت خواب‌آلودگی سوار مترو می‌شوند و هنگامی که می‌نشینند احساس سنگینی پلک آن‌ها را ترغیب می‌کند تا بخوابند، اما استرس جا ماندن از ایستگاه مورد نظر مانع خواب آن‌ها می‌شود. ژاپنی‌ها برای رفع این مشکل راه حلی پیدا کرده‌اند.

 • مریم میرزاخانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۵

  رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران:

  به محققان ریاضی، کرسی پژوهشی مریم میرزاخانی اعطا می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: کرسی پژوهشی به نام پروفسور مرحوم مریم میرزاخانی به محققان حوزه ریاضی اعطا می‌شود.

 • معتادان به الکلیسم مشروبات الکی مستی ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۰

  هشدار بهداشتی به خانواده‌ها: استاندارد نبودن مشروبات موجود در ایران

  گزارش امروز «روزنامه شرق» فیلتر و از دسترس خارج شد! +عکس

  سلامت آنلاین- یکی از مطالب منتشرشده در صفحه اینترنتی روزنامه شرق که در آن خبر از غیراستاندارد بودن مشروبات الکلی موجود در کشور داده شده بود، فیلتر و از دسترس خوانندگان خارج شده است.

 • خندوانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۴

  انتقاد «کیهان» از «خندوانه» و «صداوسیما»

  سلامت آنلاین- برنامه هفته پیش «خندوانه»، باز هم حاشیه‌ساز شد و روزنامه کیهان در انتقاد از آن نوشت: مسابقه دهنده این برنامه، این بار جو زده‌تر از پیش، پا را فراتر گذاشت و به تمسخر و اهانت به یکی از شخصیتهای علمی کشور پرداخت و عجیب اینکه این تمسخر و اهانت از سیمای جمهوری اسلامی به نمایش درآمد.

 • چاقو کشی خشونت قتل خون ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۸

  نگرانی از آمار هشدارآمیز قتل‌های خانوادگی در جامعه

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به علل و عوامل بروز قتل‌های خانوادگی گفت: براساس مطالعات انجام‌گرفته در سال‌های ۸۵ و ۸۶، قتل‌های خانوادگی حدود ۴۰ درصد از قتل‌های عمد پایتخت را تشکیل داده‌اند که این میزان، محل تأمل و اندیشه جدی است.

 • امدادرسانی مسمومیت گاز کلر دزفول ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۰

  شمار مصدومان نشت گاز کلر در دزفول به ۲۰۰ تن رسید

  سلامت آنلاین- در پی بروز حادثه نشت گاز کلر در دزفول، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر تعداد مصدومان را ۲۰۰ نفر اعلام کرد اما گفت: اکثر این افراد از بیمارستان و مراکز درمانی دزفول مرخص شده‌اند.

 • گاز کلر ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۴

  نشت گاز کلر باعث تخلیه کامل منطقه گردشگری «علی کله» شد

  سلامت آنلاین- فرماندار ویژه دزفول با اشاره به نشت گاز کلر از انبار یک شرکت آبیاری که شامگاه دیشب باعث مسمومیت تعدادی از شهروندان شده است، از تخلیه کامل منطقه گردشگری «علی کله» دزفول خبر داد.

 • روان مغز کودک اوتیسم ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۳

  التهاب مغزی، ۳۰ کودک هندی را کشت

  سلامت آنلاین- یک مقام ارشد پزشکی هند گفت از روز چهارشنبه ۳۰ کودک در بیمارستانی در شمال این کشور به دلیل التهاب مغزی و سایر مشکلات بیمارستانی فوت کرده‌اند.

 • فاطمه صادقی دختر آیت الله خلخالی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۱

  آیت‌الله خلخالی از زبان دخترش: پدرم سختگیر اما ساده‌زیست بود

  سلامت آنلاین- «فاطمه صادقی»، پژوهشگر علوم سیاسی و فعال حقوق زنان در گفت‌وگویی ضمن اشاره به روحیات و رفتارهای پدرش، «محمدصادق صادقی گیوی» یا همان آیت‌الله صادق خلخالی، اولین حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب، گفت: شخصی در تاکسی می‌گفت که خلخالی و زنش را یک بار در فرانسه با دو گونی طلا گرفتند. من از تصور این که مادرم یک گونی طلا دستش بوده خنده‌ام گرفته بود. پدرم در خانه، گرچه نامهربان و سختگیر بود اما زندگی مبتنی بر ساده‌زیستی داشت.

 • سیل ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۳۸

  سخنگوی سازمان اورژانس کشور خبر داد:

  ۱۱ کشته و ۱۴ مصدوم؛ آخرین آمار تلفات سیل در چهار استان

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در حادثه سیل و توفان اخیر در چهار استان گلستان، گیلان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، ۱۴ نفر مصدوم و ۱۱ نفر کشته شدند.

 • تصادف قطار در مصر ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۲۹

  تصادف پرتلفات دو قطار در مصر

  سلامت آنلاین- در پی بروز سانحه تصادف میان دو قطار مسافربری در مصر، ده‌ها نفر کشته و صد تن نیز زخمی شدند.

 • تبلیغات انتخاب رشته کنکور دانشگاه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۵:۲۳

  توصیه‌های هشداری برای انتخاب رشته: ادعاهای نادرست در رسانه ملی

  سلامت آنلاین- این روزها، روزهای مهمی برای دانش‌آموزانی است که خود را برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل آماده می‌کنند. یک دانشیار روانشناسی با نادرست دانستن ادعاهای مطرح‌شده در شبکه دو سیما و دام‌ها و فریب‌های تبلیغاتی در این زمینه، توصیه‌هایی کرده است.

 • آزاده نامداری ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۹

  بازداشت «آزاده نامداری» در فرودگاه تکذیب شد

  سلامت آنلاین- مدیر کل زندان‌های استان تهران ضمن بیان توضیحاتی درباره فرار یکی از زندانیان از زندان اوین، شایعه‌ای را که درباره بازداشت آزاده نامداری، مجری تلویزیون منتشر شده است تکذیب کرد.

 • شرکت گوگل ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۱

  گوگل، کارمند خود را به دلیل انتشار نظرش اخراج کرد!

  سلامت آنلاین- شرکت گوگل یکی از کارمندان خود را به دلیل انتشار نامه‌ای درباره «تفاوت‌های بیولوژیک زن و مرد» اخراج کرد. این مطلب در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرین شده بود.

 • دستمال توالت دستشویی تکرر ادرار اسهال یبوست تخلیه مدفوع بیماری گوارشی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۴

  شیوع اسهال و استفراغ در مسابقات جهانی دو و میدانی

  سلامت آنلاین- فدراسیون‌ بین‌المللی دو و میدانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ویروس اسهال و استفراغ در میان چندین ورزشکار شرکت‌کننده در مسابقات جهانی دو و میدانی شیوع پیدا کرده است.

 • ساخت خودرو زیست محیطی از چغندر قند ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۱

  ساخت خودرو از چغندر قند! +عکس

  سلامت آنلاین- گروهی از دانشجویان هلندی موفق شده‌اند با استفاده از مواد طبیعی همچون رزین چغندر قند، خودرویی بسازند که از نظر زیستی نیز تجزیه‌پذیر است.