نمایش همه
 • کباب سوسک دیروز ۱۴:۴۰

  آیا جهان به سوی خوردن سوسک و عقرب پیش می رود؟

  سلامت آنلاین- آنجلینا جولی در سفر به کامبوج برای افتتاحیه فیلم تازه‌اش، اقدام به پختن و خوردن حشرات کرد و از علاقه‌اش به این مساله گفت و فیلم عقرب خوردنش را منتشر کرد. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که با افزایش سریع جمعیت جهان نسل آینده باید خوردن حشرات را با کمال میل به عنوانی غذایی خوشمزه بپذیرد.

 • پست اینستاگرامی رامبد جوان درباره خنده ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۱:۵۶

  توصیه پزشکی به شیوه «رامبد جوان» در اینستاگرام

  سلامت آنلاین- مجری برنامه تلویزیونی «خنداونه» با تاکید بر ضرب‌المثل «خنده بر هر درد بی‌درمان دواست» به بازدیدکنندگان از صفحه اینستاگرام خود توصیه کرد خنده را فراموش نکنند.

 • اصلاح ژنتیک گوجه فرنگی محصولات تراریخته کشاورزی ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۱۵

  رئیس انجمن ایمنی‌زیستی:

  استفاده از ژن حیوان حرام‌گوشت در محصولات تراریخته اشکالی ندارد

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن ایمنی زیستی کشور با تاکید بر این‌که محصولات غذایی تراریخته برای بدن انسان ضرری ندارند گفت: مصرف این محصولات از نظر فقهی و بر اساس نظر مراجع عظام تقلید هم مشکلی ندارد حتی اگر در آنها از ژن حیوان حرام گوشت استفاده شود.

 • تصادف رانندگی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۴۳

  از این پس مقصران در حوادث رانندگی زندانی نمی‌شوند

  سلامت آنلاین- به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، قانون جدید بیمه شخص ثالث، مانع از زندانی شدن مقصران حوادث رانندگی می‌شود و از این پس، نرخ بیمه شخص ثالث عادلانه‌تر خواهد بود.

 • ایستگاه مترو ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۸:۵۵

  سال ۱۳۹۶، نیامده عرض اندام کرد

  بلیت تکسفره یک مسیر مترو در سال جدید: ۶ هزار تومن

  سلامت آنلاین- رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات تغییر در قیمت بلیت مترو در سال ۹۶، گفت: مجبوریم برای نگهداشت مترو، بلیت را نیز بر اساس نرخ تورم افزایش دهیم.

 • ربات بیولوژیک انسانگونه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۶:۳۲

  ربات‌های بیولوژیک انسانی هم به دنیای انسان‌ها آمدند

  سلامت آنلاین- گروهی از دانشمندان، ربات‌های بیولوژیک انسانگونه‌ای به نام «زیستربات» یا «بیوبات» ابداع کرده‌اند که دارای سلول‌های طبیعی است و خودش یا از طریق دریافت سیگنال‌های نوری یا الکتریکی می‌تواند راه برود، خم شود، شنا کند و حتی به سن و سال آن اضافه شود و نیاز به درمان پیدا کند!

 • وزیر مسکن و شهرسازی عباس آخوندی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۶:۲۹

  استیضاح ۵ ساعته رای نیاورد

  وزیر مسکن و شهرسازی، وزیر ماند

  سلامت آنلاین- عباس آخوندی، وزیر مسکن و شهرسازی در پی استیضاح، بار دیگر از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.

 • عفت مرعشی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۲

  همراه همیشگی آیت الله هاشمی از آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید

  عفت مرعشی: فکر نمی کردم آقای هاشمی زودتر از من برود

  سلامت آنلاین- عفت مرعشی یار و همراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه دوران زندگی مشترکشان بوده است. او حالا تنها مانده و در فراق همسر در حالی که پشتش خمیده تر شده، از خاطرات ، آخرین ملاقات و گفتگو با او سخن می گوید.

 • آسیب اجتماعی پدیده خونبازی خون تیغ زنی خودزنی دست دختر ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۳۶

  دخترانی که با «خونبازی» به ‌دنبال هویت جدیدند

  سلامت آنلاین- سلامت روان جامعه دچار مشکل شده است. در حالی که برخی به دلایلی گوناگون، از شکست عشقی تا افزایش فالوئرهای خود در شبکه‌های اجتماعی به بازی با احساسات دیگران یا بروز رفتارهای ناهنجار روی می‌آورند، بعضی دیگر فقط به دنبال خارج شدن از فضایی به این رفتارهای اختلالی روی می‌آورند که ناشی از عدم درک صحیح آنهاست. پدیده موسوم به «خونبازی» که چندی است میان دختران نوجوان شایع شده شاید هر دو روی موضوع را در بر گرفته باشد.

 • افتادن زمین خوردن سقوط سالمند پیری ناتوانی پیرزن حادثه حوادث ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۳:۰۶

  ساخت حسگری برای پیش‌بینی زمین‌خوردن سالمندان

  سلامت آنلاین- اولین آزمایش‌های مربوط به یک حسگر پیشرفته که با هدف هشدار دادن به متخصصان برای تغییرات خطرساز در نحوه حرکت سالمندان طراحی شده، نشان می‌دهد که با استفاده از این ابزار سالمندان می‌توانند بدون نیاز به کمک سایرین چندین سال بیشتر در منزل خود زندگی کنند.

 • فنآوری کاشت تراشه تشخیص هویت ابزار هوشمند کاشتنی ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۳۱

  کاشت «تراشه تشخیص هویت» در دست کارمندان

  سلامت آنلاین- نه کیفی، نه کلیدی، نه کارت و مشخصات شناسایی، بدون هیچ کدام از اینها قفل‌ها را بسادگی باز کنید، وارد ساختمان شوید، کارت‌های بانکی را کنار بگذارید و فقط با یک تراشه کاشتنی در دستتان، تجارت و کارهای خود را پیش ببرید. این قرار است برای کارکنان یک شرکت در نزدیکی بروکسل رخ دهد. به آینده خوش آمدید.

 • تراشه آزمایشگاهی جایگزین انسان و حیوان ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۴:۴۷

  تراشه‌های جایگزین انسان و حیوان، برای تست داروها

  سلامت آنلاین- محققان طی یک همکاری مشترک مجموعه‌ای از تراشه‌های کامپیوتری را ابداع کرده‌اند که می‌توانند عملکرد اندام‌های واقعی انسان را تقلید و بازسازی کنند و به گفته آنها جایگزین‌های مناسبی برای تست‌های آزمایشی روی حیوانات و نمونه‌های انسانی به شمار می‌رود.

 • باکتری تصفیه آب ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۳:۴۴

  استفاده از نوعی باکتری مولد الکتریسیته برای تصفیه آب

  سلامت آنلاین- دانشمندان با تغییر خواص شیمیایی یک نوع باکتری موفق به افزایش توان تولید انرژی و همچنین تغییر کاربری آن به منظور تصفیه آب‌های کثیف و تبدیل آنها به آب آشامیدنی شدند.

 • تقویم تعطیلات ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۷

  شنبه به جای پنجشنبه تعطیل می‌شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تغییرات در تعطیلات رسمی کشور را بر اساس طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تشریح کرد.

 • دوچرخه سازگار با محیط زیست بازیافت کاغذ و پلاستک Urban GC1 ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۵

  راهکاری برای حفظ زمین و محیط زیست

  دوچرخه‌ای که از بازیافت کاغذ و پلاستیک ساخته شده

  سلامت آنلاین- محصولات سازگار با محیط زیست چنان محبوبیتی یافته‌اند که شرکت‌های بیشتری تمایل دارند به عنوان ادای سهم خود در حفظ سلامت زمین وسایلی در همین زمینه تولید کنند. بر این اساس، بتازگی دوچرخه‌ای عرضه شده که از پلاستیک و کاغذهای بازیافتی ساخته شده است.

 • فنآوری حمل بسته با ربات دونده ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۲۷

  ربات دونده‌ای برای تحویل سریع مرسولات به افراد

  سلامت آنلاین- یک استادیار رباتیک در دانشگاه ایالتی اورگان با عملی کردن ایده‌ای مبنی بر حمل و تحویل سریع بسته‌ها، رباتی دوپا ساخته است که بزودی اولین گام را برای عرضه در بازار برمی‌دارد.

 • شکلات ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۵

  ارائه تسهیلات به دانشجویان برای «شکلات شناسی»

  سلامت آنلاین- دانشگاه وست انگلیس به گروهی از دانشجویان مقطع دکترا که درباره عوامل ژنتیک موثر بر علاقه‌مندی به طعم‌های مختلف شکلات تحقیق می‌کنند، سالانه ۱۵ هزار پوند کمک‌هزینه پژوهشی اعطا می‌کند.

 • شهرداری تهران قالیباف ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۰۷

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

  هولوگرام فروشی؛ تازه ترین تخلف شهرداری تهران

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم با انتقاد از سیستم تهاتری در شهرداری، افزود: این سیستم تهاتری که در شهرداری وجود دارد بسیار فساد زا است و منجر به بروز پدیده ای به نام فروش هولوگرام شده است.

 • ریزش دیواره کارگاه مترو قم ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۱

  ۲ کارگر در زیر آوار ۷ متری متروی قم

  سلامت آنلاین- آخرین خبرها از وضعیت آواربرداری در حادثه امروز متروی قم، حاکی از آن است که طبق حضور و غیابی که از کارگران کردند،‌ در حال حاضر دو کارگر در زیر آوار هستند که عملیات جستجو و آواربرداری برای یافتن آنها ادامه دارد.

 • خبرگزاری فارس ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۵

  وقتی خبرگزاری مخالف، خبری برای تاختن به وزارت بهداشت ندارد!

  ​سلامت آنلاین- یک پزشک انساندوست که همچون او در این کشور نمونه‌های بسیار وجود دارند، معاینه رایگان محرومان و نیازمندان را سرلوحه کار خود قرار داده است. یک پایگاه خبری که به نظر می‌رسد از چنین خبری، به محتوای دندانگیری برای تاختن به وزارت بهداشت و برنامه‌های آن دست نیافته، خبر را طوری منتشر می‌کند که با حفظ منافع جناحی، ذهن خواننده هم برداشت دیگرگونی از آن داشته باشد.

 • باتری بلعیدنی قابل شارژ با اسید معده ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۰۹:۰۶

  ساخت «باتری بلعیدنی» که با اسید معده شارژ می‌شود

  سلامت آنلاین- در شرایطی که ثابت شده دستگاه‌های الکترونیکی بلعیدنی کوچک جایگزین های بهتری برای انتقال دارو به بدن و یا به کارگیری روش‌های تهاجمی نظیر کلونوسکوپی هستند، تامین انرژی مورد نیاز آنها برای دانشمندان چالش‌آفرین بوده. اکنون محققان باتری جدیدی ساخته‌اند که قدرتش را برای تامین انرژی این دستگاه‌ها از اسید معده به دست می‌آورد.

 • صفحه کلید پوشیدنی ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۰۷

  صفحه کلید انگشتی برای تایپ روی همه چیز

  سلامت آنلاین- اگر از جمله افرادی هستید که از تایپ کردن با استفاده از صفحه کلیدهای کوچک گوشی و یا کوبیدن بر روی شیشه تلفن همراه خسته شده‌اید، با پوشیدن یک صفحه کلید منحصر به فرد مشکلتان حل می‌شود.

 • عکسبرداری دندان و دهان ماهی ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۴

  دندانپزشک‌ها عاشق این نوع ماهی‌اند

  سلامت آنلاین- اگر شما جزو دندانپزشکانی باشید که به دقت در پدیده‌ها و موجودات طبیعت علاقه‌مندید و یا دستی در تحقیق دارید، احتمالا عاشق نوع ماهی دریاهای عمیق خواهید شد که ترکیب فک و دندان در آن حس کنجکاوی و میل کالبدشکافی را برمی‌انگیزاند!

 • مادر امریکایی متهم به کودک آزاری ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۳۳

  مادری دختر ۴ ساله‌اش را با لگد زد چون مسواک نمی‌زد!

  سلامت آنلاین- پلیس آمریکا مادری را به اتهام کودک‌آزاری دستگیر کرده است که گفته می‌شود به دلیل مسواک نزدن فرزند چهارساله‌اش با ضربه شدید لگد به معده او زده و علاوه بر وارد آمدن ضربه به مغز وی در نتیجه اصابت با دیوار، باعث ایجاد شرایط بحرانی و وخامت شدید حال این کودک خردسال شده است.

 • فعالیت اقتصادی کارت اعتباری کارت بانکی ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۰:۲۰

  راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی برای روشندلان

  سلامت آنلاین- برای حمایت از آسان کردن خدمات‌رسانی به معلولان جامعه، سامانه خدمات بانکی روشندلان راه‌اندازی شد.

 • حسن جوهرچی ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  مرحوم جوهرچی، دستور پزشکان را جدی نگرفت

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه حسن جوهرچی به علت نارسایی کبد درگذشت گفت: حدود یک ماه پیش به ایشان گفته شده بود که برای قرارگرفتن درفهرست پیوند کبد اقدام کند، اما خودش این دستور را جدی نگرفته، تا زمانی که با حال بد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شد.

 • حادثه حوادث آتش زدن آتشسوزی خودسوزی ۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۲:۰۳

  آوار دیگری از جنس پلاسکو

  ریزش یک ساختمان به دلیل انفجار؛ حادثه دیدگان زیر آوارند

  سلامت آنلاین- رئیس اورژانس تهران از ریزش یک ساختمان در شهرک قدس تهران به دلیل انفجار یک مغازه خبر داد و گفت:‌ در اثر این حادثه تعدادی از شهروندان زیر آوار مانده‌اند و نیروهای امدادی در حال تلاش برای خارج کردن آنها از زیر آوار هستند.

 • محمدرضا شجریان همایون شجریان ۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۰:۲۷

  آخرین وضعیت جسمی استاد شجریان از زبان همایون

  سلامت آنلاین- محمدرضا شجریان، خسروی آواز ایران که  با بیماری سرطان می جنگد، مدتی است در منزل تحت مراقبت های پزشکی است. امروز همایون شجریان در صفحه اینستاگرام خود از آخرین وضعیت جسمی پدر خبر داد.

 • دود گازگرفتگی مسمومیت با گاز مونواکسید کربن خطر مرگ حوادث ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۳۸

  گازگرفتگی، جان پدر و دختر بروجردی را گرفت

  سلامت آنلاین- ‌فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از فوت یک مرد ۴۵ ساله و دختر ۱۵ ساله‎اش بر اثر گاز گرفتگی در بخش اشترینان این شهر خبر داد.

 • ماهی قزل آلا ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۱۲

  کشف یک تن ماهی قزل آلای غیر بهداشتی در کامیاران

  سلامت آنلاین- فرمانده انتظامی شهرستان کامیاران از کشف ۱۸۰۰ کیلوگرم ماهی قزل آلای فاقد مجوز بهداشتی در این شهر خبر داد.