نمایش همه
 • دستبند حفاظتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۵۴

  دستبندی برای محافظت افراد از حمله مهاجمان

  سلامت آنلاین- نمونه اولیه دستبندی ساخته شده که با کمک الگوریتم‌های ماشین یادگیری، حرکات معمول کاربر را ردیابی می‌کند و با مشاهده وضعیت غیر معمول، حمله مهاجم به وی را ردیابی و به رهگذران دیگر هشدار می‌دهد.

 • جلبک ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۴۲

  ابداع راهکاری گیاهی برای حذف دی اکسید کربن هوا

  سلامت آنلاین- محققان آمریکایی معتقدند جلبک دریایی، اکالیپتوس و سوخت زیستی برای جذب و نگهداری کربن، فرمول ترکیبی موثری است که با استفاده از آن می‌توان علاوه بر حذف CO2 موجود در هوا، انرژی و پروتیین مورد نیاز بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را تامین کرد.

 • کتابخوانی مطالعه کتابخانه ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۹

  امکانی برای صحبت و سوال کردن از کتاب فراهم شد!

  سلامت آنلاین- بخش تحقیقاتی گوگل دو وبسایت ارائه کرده است که در آنها، توانایی هوش مصنوعی در درک صحبت‌های انسان بخوبی نشان داده می‌شود. این توانایی امکان نوعی صبحت کردن با کتابها از جمله پرسیدن سوال و رسیدن به جواب را فراهم می‌آورد.

 • شیشه فلزی متالیک گلس ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۲

  ساخت سریعتر شیشه فلزی با استفاده از هوش مصنوعی

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه نورث وسترن با استفاده از هوش مصنوعی شیوه جدیدی را برای ساخت شیشه فلزی ابداع کرده‌اند که ۲۰۰ برابر سریعتر از روشهای قبلی است.

 • میدان مغناطیسی دوم زمین ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۱

  شناسایی میدان مغناطیسی دیگری در کره زمین

  سلامت آنلاین- دانشمندان با انتشار تصاویری جدید از کره زمین اظهار کردند موفق به کشف میدان مغناطیسی دوم یا ثانویه‌ای در زمین شده‌اند که ماه با اثرش بر جزر و مد اقیانوس‌ها در ایجاد آن نقشی مهم دارد.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۳۹

  میزان افزایش دستمزد کارگران و حداقل‌بگیران اعلام شد

  سلامت آنلاین- در نشست تعیین دستمزد ۹۷، با توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، دستمزد نهایی حداقلی بگیران و دستمزد سایر سطوح مزدی تعیین و پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد.

 • ارز دلار یورو صادرات ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۴۹

  بانک مرکزی اعلام کرد:

  شیوه تامین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی

  سلامت آنلاین- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای، نحوه تامین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.

 • جمجمه انسانهای اولیه ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۴

  ارتباط توانایی حرکت ابروها با افزایش ارتباطات اجتماعی انسان

  سلامت آنلاین- محققان کانادایی دریافته‌اند که ابروهای کوتاه با قابلیت تحرک بالا امکان برقراری نوعی ارتباط را برای انسانهای اولیه فراهم کرده و موجب پیشرفت سریع روابط اجتماعی آنها در مقایسه با سایر بدویان شده است.

 • ارز دلار یورو صادرات ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۰۳

  پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به التهاب اخیر بازار ارز

  سلامت آنلاین- رئیس کل بانک مرکزی گفت که پیشنهاد جایگزینی یورو با دلار را با رهبری مطرح کردم و ایشان نیز استقبال کردند.

 • محمد علی نجفی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۸

  شهردار تهران ابقا شد؛ رای منفی شورای شهر به استعفای نجفی

  سلامت آنلاین- در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد.

 • قوطی نجات غریق ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۱

  قوطی کوچکی برای جلوگیری از غرق شدن

  سلامت آنلاین- ابزار تازه‌ای به منظور جلوگیری از غرق شدن افراد طراحی شده که «وان آپ» نام دارد و از نظر ظاهری تفاوتی با یک قوطی نوشابه کوچک ندارد، اما زمانی که به داخل آب پرتاب می‌شود بسرعت حجم آن افزایش یافته، به یک سطح شناور قابل اتکا تبدیل می‌شود.

 • ساختمان سازه زباله ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۲

  احداث ساختمانی در هلند با استفاده از زباله

  سلامت آنلاین- ساکنان آیندهوون در هلند برای ساخت یک سازه نوین به نام «پاویلیون مردم» همکاری می‌کنند؛ قرار است این سازه با استفاده از زباله‌های اهدایی شهروندان ساخته شود.

 • پلیس ژاپن ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۵

  بازداشت مرد ژاپنی به جرم بیش از دو دهه حبس پسرش در قفس

  سلامت آنلاین- پلیس ژاپن اعلام کرد پیرمردی ۷۳ ساله را به جرم نگهداری از فرزندش در قفس بازداشت کرده است.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۲

  حکم جالب یک قاضی در کرمان:

  کاشت درخت و آموزش ادبیات و هنر به جای حبس در زندان

  سلامت آنلاین- رئیس شعبه ۱۰۸ دادگاه کیفری ۲ در کرمان طی حکمی ۵ متهم به قتل غیر عمد را که معلم و مهندس بودند، به جای تحمل یکسال حبس بر اساس ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی، به آموزش رایگان و کاشت درخت مکلف کرد.

 • مریخ ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۷

  مکان‌های مناسب برای زندگی در مریخ مشخص شد

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واخِنینگِن یک نقشه ۳ بعدی اولیه را طراحی کرده‌اند که مناطق مناسب برای زندگی انسان در سیاره مریخ را نشان می‌دهد.

 • هتل فضایی اوریون اسپن ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۹

  با پرداخت حدود ۹/۵ میلیون دلار، در مدار زمین اقامت کنید

  انتشار آگهی پذیرش مهمان در نخستین هتل لوکس فضایی

  سلامت آنلاین- یک استارتاپ موسوم به اوریون اسپن (Orion Span) در سیلیکون‌ولی، با انتشار آگهی پذیرش مهمان در اولین هتل لوکس فضایی اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی این اقامتگاه مسافری شیک و مجلل را در مدار زمین قرار دهد و علاقه‌مندان به سفرهای فضایی و اقامت در آن می‌توانند با پرداخت ۸۰ هزار دلار مبلغ اولیه یکی از اتاقهایش را رزرو کنند.

 • عامل حمله مسلحانه یوتیوب ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۳۷

  حمله مسلحانه یک زن ایرانی به ساختمان «یوتیوب»

  سلامت آنلاین- پلیس کالیفرنیای آمریکا، هویت عامل تیراندازی در داخل مقر یوتیوب را اعلام کرد. گفته شده یک زن ایرانی عامل حمله بوده که بعد از تیراندازی، خودکشی کرده است.

 • حادثه حوادث مرگ خودکشی اعدام طناب دار حلق آویز ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۲۶

  قاتل خیابان پاسداران به سه بار قصاص محکوم شد

  سلامت آنلاین- سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از محکومیت عامل قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران به سه بار قصاص خبر داد.

 • حمید هیراد ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۰۸:۵۱

  نه به سرقت ادبی: «حمید هیراد» عذرخواهی کرد

  سلامت آنلاین- رئیس شورای شعر دفتر موسیقی وزارت ارشاد گفت: پس از راه افتادن کمپین «نه به سرقت ادبی» در اعتراض به استفاده بی‌اجازه از اشعار دیگران، حمید هیراد گفت اشتباه کرده و علاوه بر عذرخواهی، رضایت برخی از شاعران معترض را جلب کرده است.

 • کاظم سیاحی عروسک جیگر ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۸

  گفت‌وگویی کوتاه با کاظم سیاحی

  صداپیشه «جیگر»: من و او با هم زندگی می‌کنیم

  سلامت آنلاین- برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» یکی از برنامه‌های مشهور تلویزیون است که بینندگانی هم در میان کودکان و هم در میان بزرگسالان دارد. گفت‌وگویی کوتاه با «کاظم سیاحی»، هنرمند و صداپیشه عروسک «جیگر» را در ادامه بخوانید که از زندگی خود با این عروسک سخن گفته است.

 • خواندن ذهن کلاه فعالیت مغزی ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۱:۰۷

  فنآوری تبدیل افکار به متن، دستیافتنی شد

  سلامت آنلاین- دانشمندان دستگاه ذهن‌خوان شگفت‌انگیزی را توسعه داده‌اند که می‌تواند افکار انسان را بخواند و آنها را بلافاصله روی یک صفحه نمایش نشان دهد.

 • مسکن املاک خانه ویلا ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۰:۵۳

  فریبهای پیامکی: فروش ویلاهای فریبنده و حقیقت ماجرا

  سلامت آنلاین- این ‌روزها پیامک‌هایی به دست‌مان می‌رسد که تشویق‌مان می‌کنند به خرید ویلا با بهترین امکانات. حقیقت این‌ است که زیر پوست معامله در این زمینه، چیزهای دیگری دیده می‌شود که در این گزارش به آنها می‌پردازیم.

 • قدیمیترین رد پای انسان ۱۳۹۷-۰۱-۰۹ ۱۱:۲۵

  کشف قدیمی‌ترین رد پای انسان در شمال امریکا

  سلامت آنلاین- محققان در جزیره‌ای اطراف غرب کانادا، شمال امریکا، اثر یا جای پاهایی را پیدا کرده‌اند که قدمتشان به حدوداً ۱۳ هزار سال پیش می‌رسد. گفته شده که این رد پاها متعلق به دو فرد بزرگسال و یک کودک است که احتمالا از آسیا به آنجا مهاجرت کرده‌اند.

 • باراک اوباما ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۱:۴۰

  «باراک اوباما» به تولید برنامه‌های تلویزیونی روی می‌آورد

  سلامت آنلاین- رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا در حال گفت‌وگو با شبکه نت فلیکس (Netflix) است تا با همکاری این رسانه جهانی، مجموعه برنامه‌هایی تلویزیونی حاوی ایده‌های الهامبخش تولید و تهیه کند.

 • کودکان ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۱:۳۲

  سن شروع تحصیل اجباری در فرانسه از ۶ سالگی به ۳ سالگی کاهش یافت

  سلامت آنلاین- بنا بر تصمیم دولت فرانسه از سال ۲۰۱۹ ثبت نام کودکان در مدرسه و آموزش عمومی آنها از سه سالگی اجباری می‌شود. پیشنهاد دولت قرار است در پارلمان این کشور به رای گذاشته شود.

 • جنگل درخت ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۱۳:۵۹

  جنگل‌های ایران کم شدند!

  سلامت آنلاین- بر اساس آخرین آمار و اطلاعات اعلام شده از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴/۲ میلیون هکتار اعلام شده است که گرچه حدود ۸/۶ درصد از مساحت کشور را شامل می‌شود، نشاندهنده کاهش سطح جنگلهای ایران است.

 • پوست صورت زن جوان ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۱۳:۱۱

  رنگ صورت انسان‌ها تحت تاثیر احساساتشان تغییر می‌کند

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه اوهایو برای اولین‌بار کشف کرده‌اند که رنگ صورت انسان تحت تاثیر احساسات مختلف به صورت موضعی تغییر رنگ می‌دهد.

 • کیوکو اوزکی ۱۳۹۷-۰۱-۰۶ ۱۳:۲۴

  زن ژاپنی در ۸۸ سالگی مدرک دکترا گرفت

  سلامت آنلاین- یک زن ژاپنی موفق شد در ۸۸ سالگی مدرک دکترای خود را در رشته نساجی بگیرد. در تاریخ تحصیلات عالی در ژاپن، این زن مسن‌ترین فردی پنداشته شده که موفق به اخذ دکترای خود شده است.

 • کودکان طلاق جدایی خانواده فرزندان والدین اولیا ۱۳۹۷-۰۱-۰۶ ۱۰:۵۱

  شرایط پذیرش «فرزندخواندگی» و مدارک مورد نیاز برای آن

  سلامت آنلاین- خانواده‌هایی که قصد دارند کودکی را به فرزندخواندگی بپذیرند، می‌توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی سرپرسی این کودکان را به عهده گیرند اما سرپرستی این کودکان شرایط و ضوابط خاصی دارد که در ادامه بیان شده است.

 • فضاپیمای چینی تیانگانگ ۱۳۹۷-۰۱-۰۶ ۱۰:۲۰

  آنچه باید درباره برخورد فضاپیمای چینی با کره زمین بدانید +تصاویر

  سلامت آنلاین- دانشمندان اعلام کرده‌اند که برخورد ایستگاه تحقیقات فضایی چین به نام تیانگانگ-۱ (Tiangong-1) با کره زمین حتمی است و سقوط آن روی برخی مناطق زمین را نیز احتمال داده‌اند. در ادامه برخی نکات اطلاعاتی درباره این دستآورد شکست‌خورده چینیها، و امکان مشاهده آن یا آسیب‌دیدن افراد به واسطه ریزش قطعاتش بیان شده است.