نمایش همه
 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۴۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد

  مجلس پیگیر تخلف بیمه‌های تجاری

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیمه های تجاری حق عدم پرداخت سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث را ندارند.

 • کولبر کوله بر ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۳

  بررسی وضعیت کوله‌بران در کمیسیون بهداشت مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع ساماندهی کوله‌بران مناطق مرزی کشور و پیگیری روند ارائه بیمه درمانی به آنها در این کمیسیون خبر داد.

 • گوشی پزشکی تبلت ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۱:۵۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی قانونی نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعویق سازمان برنامه و بودجه در اعلام تعرفه ها پذیرفتنی نیست و اگر سازمان برنامه و بودجه تا پایان فروردین از انجام تکالیف قانونی استنکاف کند کمیسیون بهداشت پیگیری خواهد کرد.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۰

  پرسش سلامت آنلاین از یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

  بررسی «لایحه حمایت از کودکان» به کجا رسید؟

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به تجاوز و قتل ندا، دختر هفت ساله مشهدی تاکید کرد: قتل و تجاوز به کودکان بی‌گناه به مرحله‌ای رسیده است که مجلس قاطعانه باید به بررسی لایحه حمایت از کودکان بپردازد تا با تصویب قوانین لازم مانع از گسترش این آسیب اجتماعی و تبعات هولناک آن در جامعه شود، اما متاسفانه هنوز بررسی این لایحه به سرانجام نرسیده است.

 • طلاق ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۰:۰۵

  نظر یک نماینده مجلس درخصوص دلایل افزایش ۸ درصدی طلاق

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درخصوص دلایل افزایش ۸ درصدی طلاق درمقایسه با ازدواج درسال گذشته، گفت: فضای مجازی به روند افزایش طلاق سرعت بخشیده است.

 • رمضان علی سبحانی فر ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۷:۵۵

  هشدار یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دلالان برگه معاینه فنی خودرو، سلامت مردم را نشانه رفته‌اند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دلالان برگه معاینه فنی خودرو، سلامت مردم را نشانه رفته‌اند، هشدار داد: این عمل غیرانسانی و غیرقانونی، نشان دهنده بی‌کفایتی دستگاه‌های نظارتی است که موجب به خطر افتادن سلامت مردم، افزایش آمار کشته‌های ناشی از تصادف، افزایش معلولیت‌ها و شیوع انواع بیماری‌ها می‌شود.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۷

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  وزارت صنعت، حق قیمتگذاری تجهیزات پزشکی را ندارد

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت صنعت، حق ورود به قیمتگذاری تجهیزات پزشکی را ندارد و قیمتگذاری تمام تجهیزات پزشکی درحوزه وظایف سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است.

 • حمید گرمابی ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۲

  یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تهدید سلامت مردم با خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو از سوی برخی افراد تصریح کرد: خرید و فروش برگه معاینه فنی خودرو را کتمان نمی کنم و سازمان‌های بازرسی موظفند این مساله را بررسی و گزارش کنند تا با خاطیان برخورد شود.

 • مرتضی خاتمی ۱۳۹۷-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  تشکیل سازمان رفاه اجتماعی به نفع اقشار محروم جامعه است

  سلامت آنلاین - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون فقدان انسجام و درست هزینه نشدن اعتبارات مالی موجب شده تا در زمینه رفاه اجتماعی با کاستی‌های اساسی مواجه باشیم، اما تشکیل سازمان رفاه اجتماعی از این مشکل جلوگیری می‌کند و در نهایت به نفع اقشار محروم جامعه، تمام می‌شود.

 • علی لاریجانی ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۸

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نتایج مثبت طرح تحول سلامت:

  حوزه سلامت، بودجه و توجه بیشتر می‌خواهد

  سلامت آنلاین- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمارهای جهانی درباره وضعیت خوب و قابل قبول سطح سلامت در ایران گفت: سن امید به زندگی در ابتدای انقلاب حدود ۵۴ سال بود اما به خاطر سرمایه‌گذاری مثبت در حوزه سلامت به ۷۵ سال رسیده است.

 • ازدواج ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۱:۱۲

  خبر خوش برای جوانان دم‌ بخت: افزایش مبلغ وام ازدواج در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تشریح جزییات ارائه وام ازدواج در سال ۹۷ از افزایش میزان آن به عنوان اقدامی درجهت کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ممانعت از شکل‌گیری جمعیت سالمند در نسل آتی کشور خبر داد.

 • راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان شهدای سرپل ذهاب ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۴۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

  ارائه ۸۵ درصد خدمات درمانی در مراکز دولتی

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ارائه ۸۵ درصد خدمات درمانی درمراکز دولتی تاکید کرد: هرگونه افزایش نرخ ویزیت پیش از اعلام تعرفه های جدید خلاف قانون است.

 • منوچهر جمالی سوسفی ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  موازی‌کاری دستگاه‌ها، اعتبارات حوزه رفاه اجتماعی را هدر می‌دهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به اظهارات اخیر وزیر بهداشت در خصوص ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی مستقل گفت: متاسفانه در کشور موازی‌کاری مفرطی در حوزه رفاه اجتماعی وجود دارد که موجب هدر رفت انرژی، زمان، هزینه و افزایش نفر ساعت کاری می‌شود.

 • علی نوبخت ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۲

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دولت باید برای تشکیل «سازمان رفاه اجتماعی» پیشقدم شود

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر ضرورت تشکیل سازمان رفاه اجتماعی و جلوگیری از هدررفت اعتبارات در این حوزه تاکید کرد: معتقد به بازنگری در زمینه نحوه برخورداری افراد جامعه از رفاه اجتماعی هستم و در همین راستا دولت باید برای تشکیل «سازمان رفاه اجتماعی» پیشگام شود و در این مسیر، مجلس نیز همکاری لازم را خواهد کرد.

 • حوادث حادثه تصادف رانندگی اتوبوس ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۰:۵۵

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

  خونبارترین ایام مسافرت ایرانی‌ها در چند سال‌ اخیر

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به خونبارترین ایام مسافرت ایرانی‌ها در چند سال‌ اخیر، گفت: مسئولان از فرصت سال ۹۷ درافزایش کیفیت تولیدات داخلی با هدف کاهش سوانح رانندگی استفاده کنند.

 • طلاق ۱۳۹۷-۰۱-۱۳ ۱۲:۱۳

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

  سیر نزولی آمار طلاق طی ۲ سال گذشته

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه روند افزایش آمار طلاق طی دو سال گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: فرهنگ سازی در استفاده از مشاوره قبل از ازدواج در کاهش طلاق موثر است.

 • قلیان ۱۳۹۷-۰۱-۱۱ ۱۷:۱۲

  انتقاد یک نماینده مجلس از عرضه قانونی قلیان در قهوه‌خانه‌ها

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت مجلس، عرضه قانونی قلیان در قهوه خانه ها را تبلیغ برای روی آوردن جوانان به سمت مصرف دخانیات دانست.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۳:۲۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

  میزان بالای رضایتمندی مردم؛ بزرگ‌ترین دستاورد طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بزرگ‌ترین دستاورد طرح تحول سلامت میزان بالای رضایتمندی مردم و عدالت دردسترسی خدمات بود، گفت: طرح تحول در سال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی را در سطح قابل قبولی به مردم ارایه داد.

 • ساحل دریا زباله آشغال ۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۳:۱۳

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران هشدار داد:

  رهاسازی زباله از سوی گردشگران؛ مهم‌ترین آسیب دریای خزر

  سلامت آنلاین- رئیس مجمع نمایندگان مازندران، رهاسازی زباله و پسماند از سوی گردشگران را مهم‌ترین آسیب دریای خزر دانست و گفت: دریا متولی ندارد و برای کنترل معضلات زیست محیطی باید معاونت امور دریا راه اندازی شود.

 • منوچهر جمالی سوسفی ۱۳۹۷-۰۱-۰۴ ۱۲:۵۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

  عملکرد مطلوب وزارت بهداشت، با وجود محدودیت بودجه

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به عملکرد مطلوب وزارت بهداشت در سال ۹۶ گفت: وزیر بهداشت در سال ۹۶ با توجه به داشته ها و اعتبارات محدود به خوبی توانست انجام وظیفه کند و بار سنگین حوزه سلامت را به دوش بکشد.

 • اکبر رنجبرزاده ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۲:۵۶

  عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد:

  اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی پزشک خانواده در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه مجلس با یادآوری پیش بینی دو هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ برای طرح پزشک خانواده، محرومیت زدایی و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی را ثمره و مزایای اجرای این طرح دانست.

 • حسین هاشمی تختی نژاد ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۱

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  راه عادلانه‌ای جز جدا کردن سهم درمان کارگری وجود ندارد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نشان‌دار کردن سهم درمان کارگران اجتناب ناپذیر است، زیرا راه عادلانه ای جز جدا کردن این سهم وجود ندارد و با این روند، حق بیمه‌ای که ماهانه می‌پردازند، بطور قطع به درمان آنان اختصاص پیدا خواهد کرد.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده، اجتناب ناپذیر است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد که این میزان افزایش باید کمتر از نرخ تورم باشد و موجب افزایش پرداخت از جیب مردم نشود.

 • احمد همتی ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۰۸:۵۴

  سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  دو شرط برای افزایش تعرفه‌های پزشکی

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دو شرط مجلس برای افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی و برقراری عدالت بین رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی، دو محور مهم جلساتی بود که چند روز پیش میان کمیسیون بهداشت مجلس با مسئولان وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و.. برگزار شد.

 • علی اکبری نماینده شیراز ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۰۸:۴۷

  گفتگوی سلامت آنلاین با نماینده مردم شیراز در مجلس:

  تصمیم مجلس در جدا کردن سهم درمان کارگری، جای چانه‌زنی ندارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: مصوبه مجلس در خصوص بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ اگر تبدیل به قانون و اجرایی شود، همه موظف هستند به آن احترام بگذارند و تصمیم مجلس در جدا کردن سهم درمان کارگری، جای چانه‌زنی ندارد.

 • علی اصغر یوسف نژاد ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۰۹:۵۷

  گفتگوی سلامت آنلاین با سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس:

  مجلس سهم درمان کارگران را جدا کرد تا جای دیگری هزینه نشود

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس، بر اجرای بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ تاکید کرد و گفت: طبق این مصوبه، سهم درمان کارگران باید جدا شود تا جای دیگری هزینه نشود.

 • سیامک مره صدق ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۲:۰۶

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  بودجه کافی به پزشک خانواده ندهند، طرح تحول سلامت شکست می‌خورد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از افزایش پیدا نکردن بودجه پزشک خانواده هشدار داد: بودجه پزشک خانواده افزایش پیدا نکند، مسئولان باید منتظر شکست طرح تحول سلامت باشند.

 • علی وقفچی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۰:۴۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

  جداکردن سهم درمان کارگران، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در توضیح بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ تاکید کرد: جداکردن سهم درمان کارگران برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بوده است.

 • سیامک مره صدق ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۰۸:۳۹

  هشدار یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارشکنی بیمه‌های شخص ثالث، وزارت بهداشت را فلج می‌کند

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی سازمان‌های بیمه گر در واریز ۱۰ درصد سهم بیمه‌های شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت هشدار داد: بی‌توجهی بیمه‌ها در پرداخت این سهم، وزارت بهداشت را در ارائه خدمات درمانی ناتوان و در نهایت فلج خواهد کرد.

 • خواستگاری حلقه ازدواج کودکان تاهل صیغه ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۲۴

  نماینده مردم نجف آباد در مجلس:

  اغلب ازدواج کودکان در مناطق محروم اتفاق می‌افتد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه اغلب ازدواج کودکان در مناطق محروم، حاشیه نشین و روستاهای مرزی رخ می دهد، گفت: مشکلات فرهنگی در ازدواج کودکان تاثیر دارد نه خلاء های قانونی.