نمایش همه
 • مرکز خدمات سلامت روستایی پنبه چوله دیروز ۰۹:۵۶

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  افتتاح مراکز جامع روستایی، گامی بلند در جهت سلامت روستاییان است

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت روستایی گام بسیار مهمی در تشکیل شبکه بهداشت و درمان کشور به شمار می رود که علاوه بر ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی، مانع گسترش حاشیه نشینی نیز می شود.

 • جلسه کمیسیون تلفیق ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۲۵

  وزیر بهداشت در جلسه ویژه برای حل مشکل بدهی بیمه ها به مراکز درمانی:

  تامین اجتماعی هر جا صلاح ببیند دولتی می‌شود؛ سهم درمان کارگران را جای دیگر خرج می‌کنند

  سلامت آنلاین- بررسی بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان و داروخانه‌ها و مراکز تولیدکننده تجهیزات پزشکی امروز در کمیسیون تلفیق با حضور همه طرف های درگیراز جمله وزیر بهداشت، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، رئیس سازمان نظام پزشکی، مدیران عامل سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و نیز جمعی از نمایندگان کمیسیون های بهداشت و اجتماعی مجلس برگزار شد و هر کس حرف خود را زد، بدون اینکه چاره ای برای بحران بدهی بیمه ها اندیشیده شود.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۲۰

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  هتاکی علیه پزشکان برنامه‌ریزی شده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به انتشار کلیپی از سوس موسسه آرمان مدیا، این نوع هتاکی ها علیه جامعه پزشکی را برنامه ریزی شده خواند و گفت : انتشار این نوع کلیپ ها پیگیرد قانونی دارد و با نهادهای قانونی در این رابطه رایزنی می کنیم.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۵

  در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس تاکید شد

  رئیس‌جمهور به موضوع مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ورود کند

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم ورود رئیس‌جمهور به موضوع پرداخت مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی ، داروخانه ها و آزمایشگاه ها تاکید کرد و گفت که باید رئیس‌جمهور اختلافات موجود بین وزارت‌خانه های رفاه و بهداشت را برای پرداخت این مطالبات رفع کند.

 • سید فرید موسوی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۰

  نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مجلس از شفاف شدن سهم درمان کارگران استقبال می کند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که مجلس از شفاف شدن سهم درمان کارگران استقبال می کند، گفت: مجلس در طی این سال ها اثبات کرده که هر زمان به ورود قانونگذار و حمایت از قشر زحمت کش جامعه کارگری نیاز بوده، به وظیفه خود عمل کرده است.

 • محمدرضا بادامچی ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۳۹

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  منع طبابت دوگانه، وضع مناطق محروم را محروم تر می کند

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه منع طبابت دوگانه، وضع مناطق محروم را محروم تر می کند، عنوان کرد: بی انصافی است برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می کنند، محدودیت های غیرمنطقی قائل شویم و اجازه ندهیم همزمان در مراکز دولتی و خصوصی ارائه خدمت کنند.

 • احسان قاضی زاده هاشمی ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۱:۴۶

  انتقاد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی بابت رفتارهای تبعیض آمیز با بیمه شده ها پاسخگو باشد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی باید بابت رفتارهای تبعیض آمیز با بیمه شده ها پاسخگو باشد، عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی توضیح دهد چرا به جای اینکه در حاشیه شهرها و مناطق محروم، مراکز درمانی راه اندازی کند، صرفا این مراکز را در مناطق برخوردار، راه اندازی کرده و در ارائه خدمات درمانی به بیمه شده ها، تبعیض قائل می شود.

 • عبدالله رضیان ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۱:۳۱

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مخالفت با تداوم طرح تحول سلامت، اشتباهی استراتژیک است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مخالفت با تداوم طرح تحول سلامت، اشتباهی استراتژیک است، عنوان کرد: وقتی شاهدیم که با اجرای این طرح، مردم بدون پرداخت هیچ هزینه ای، دردشان را درمان می کنند و از این روند هم راضی هستند، قطعا نمایندگان مردم در مجلس هم از این روند راضی هستند.

 • حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۵۶

  نماینده بم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تشکیل صندوق درمان کارگری، یارانه اقشار مستضعف جامعه است

  سلامت آنلاین- نماینده بم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تشکیل صندوق درمان کارگری و شفاف شدن سهم بیمه درمان کارگران، یارانه اقشار مستضعف جامعه است، گفت: با تشکیل یک صندوق جداگانه، خدمات درمانی به شکل مطلوب تری در اختیار کارگران قرار می گیرد.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۱:۱۱

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  خدمات درمانی محدود تامین اجتماعی، تناسبی با حق بیمه ها ندارد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به حضور کمرنگ بخش درمان تامین اجتماعی در استان اردبیل گفت: خدمات درمانی ارائه شده از سوی تامین اجتماعی، بسیار محدود است و با حق بیمه ای که مردم پرداخت می کنند، تناسبی ندارد.

 • احمد حمزه ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۰:۱۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  آسیب‌های بدهی بیمه‌ها در بیمارستان‌ها نمایان شده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بی‌توجهی بیمه‌ها در پرداخت بدهی‌های خود به بیمارستان‌ها، شرایط برخی مراکز درمانی را مطابق با قبل از اجرای طرح تحول سلامت کرده است.

 • غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۳:۴۳

  اعتراض تند نماینده رشت به سخنان قالیباف در مجلس

  سلامت آنلاین- نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خلال سخنان شهردار تهران درباره حادثه ساختمان پلاسکو به اظهارات وی اعتراض کرد.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۱:۵۱

  نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران:

  حادثه پلاسکو قابل پیش بینی بود؛ کوتاهی کردند

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با تأکید بر اینکه آگاهی از شرایط ساختمان پلاسکو وقوع این حادثه را قابل پیش بینی کرده بود، گفت: رفع خطر از پلاسکو و کاهش مخاطرات آن باید در اولویت قرار می گرفت.

 • سلمان خدادادی ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۱:۴۳

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس

  اقدامات مدیریت بحران در حادثه پلاسکو باید شفاف شود

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس به تشریح گزارش این کمیسیون در مورد حادثه پلاسکو پرداخت و گفت: اقدامات مدیریت بحران در حادثه پلاسکو باید شفاف شود.

 • غلامرضا حیدری نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۲:۱۶

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  هر اقدامی در جهت صیانت از حق درمان کارگران، ستودنی است

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر اقدامی در جهت صیانت از حق درمان کارگران، ستودنی است.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  گره بدهی بیمه ها به دست رئیس‌جمهور باز می شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به خبر احتمال لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه های درمانی از اسفند ماه گفت: برای حل مشکل بیمه ها رئیس جمهور باید ورود کند و مجلس نیز قطعا در این باره کوتاه نخواهد آمد.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۵۹

  انتقاد شدید سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اجازه نمی‌دهیم سازمان‌های بیمه‌گر باعث نابسامانی اجتماعی شوند

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به خبر احتمال لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه های درمانی از اسفند ماه گفت:سازمان های بیمه گر موظفند معوقات خود را به داروخانه ها پرداخت کنند و اجازه نخواهیم داد باعث ایجاد نابسامانی های شدید اجتماعی در کشور شوند.

 • دکتر بهروز بنیادی نماینده مجلس کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۳:۲۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  جلسه ویژه برای حل مشکل طلب داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به انتشار خبر احتمال لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه های درمانی از اسفند ماه گفت: سازمان تامین اجتماعی موظف است معوقات خود را به داروخانه ها بپردازد تا بیماران و به خصوص بیماران صعب العلاج در تامین داروی خود با مشکل مواجه نشوند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۱۱:۱۴

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پلاسکوهای بعدی را دریابیم

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه، بعد از حادثه پلاسکو، اولویت دستور کار دولت باید شناسایی و رسیدگی به بافتهای فرسوده بعدی باشد، گفت: مشکل اصلی پلاسکو، فرسودگی آن بود و از این موارد طی گزارشات اخیر به۳هزار مورد آن می توان اشاره کرد.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۰۳

  نماینده فریدن در مجلس انتقاد کرد

  دود بدهی تامین‌اجتماعی در چشم بیماران؛ دولت کاری کند

  سلامت آنلاین- یک نماینده مجلس با انتقاد از اینکه مشکلات ناشی از بدهی بیمه ها به مراکز درمانی دامنگیر مردم شده است، تصریح کرد: متاسفانه بی توجهی به پرداخت بدهی بیمه ها به مراکز درمانی سبب شده که در سطح استان اصفهان نزدیک به ۵ بیمارستان خدمات غیراورژانسی را با بیمه به مردم ارایه ندهند و در این شرایط مردم می توانند پس از پرداخت نرخ آزاد درمانی با دریافت فیش از بیمارستان  مبلغی را به عنوان حق بیمه از تامین اجتماعی دریافت کنند، هرچند که تامین اجتماعی پس از این اتفاق با چند بیمارستان خیریه و غیردانشگاهی برای ارایه خدمات درمانی به بیماران خود قرارداد بسته است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۴:۱۱

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اگر وزارت کار کوتاهی نمی کرد، فاجعه پلاسکو اتفاق نمی افتاد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که قبل از این که دستگاه های نظارتی روی عملکردمان نظارت کنند، خودمان باید وجدان داشته و به آن پاسخگو باشیم، گفت:وزارت کار در زمینه حادثه پلاسکو و تامین ایمنی کارگران کوتاهی کرده و هیچ شکی در آن وجود ندارد. اگر کوتاهی این وزارتخانه نبود، امروز شاهد وقوع این فاجعه دردناک در پلاسکو نبودیم.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۳:۲۵

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  شهرداری و وزارت کار؛ مقصران دوگانه حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که هم شهرداری و هم وزارت کار در وقوع حادثه دردناک پلاسکو مقصر هستند، گفت: متاسفانه قوانینی که وجود دارد، به قدری با هم خلط مبحث پیدا کرده اند که به راحتی نمی توان مقصر اصلی را تشخیص داد، اما محرز است که این دو دستگاه در بروز حادثه پلاسکو دخیل و مقصر هستند.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۳۰

  نماینده یزد در مجلس:

  توجیه شهرداری در حادثه پلاسکو قابل قبول نیست

  سلامت آنلاین- نماینده یزد در مجلس با تاکید بر این که ضعف مدیریتی شهرداری تهران در خصوص حادثه پلاسکو محرز است و توجیهش در این خصوص که به مالکان پلاسکو بارها اخطار داده بودیم، اما توجهی نکرده اند قابل قبول نیست، گفت:شهرداری موظف است روی سلامت، استحکام و ایمنی سازه ها و مجتمع های بزرگ تجاری یا مسکونی نظارت داشته باشد چرا که با جان مردم سر و کار دارد.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۶

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  ضعف قانون، نبود نظارت و منفعت طلبی ؛ ۳ عامل حادثه پلاسکو

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر این که ضعف قانون، قصور و منافع مالی عده ای دلایل اصلی وقوع حادثه ناگوار پلاسکو به شمار می روند، گفت: تخلفات مالی متاسفانه دامنگیر جامعه شده و این که به طور مثال شهرداری به خاطر منفعت مالی چشمش را روی خطاهای مالکان ساختمان یا مهندسان ناظر ببندد، منطقی نیست چرا که با جان و مال مردم سر و کار دارد.

 • آتش سوزی ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۳

  رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران:

  شورای شهر فردا ایمنی ساختمانها را بررسی می کند

  به گزارش سلامت آنلاین- رئیس کمیته ایمنی شورای شهر از برگزاری جلسه ای به منظور بررسی ایمنی ساختمانهای فرسوده مشابه پلاسکو و ایمن سازی آنها خبر داد.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۳

  عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی:

  شهرداری پاسخگو باشد؛ حادثه پلاسکو قابل پیش بینی بود

  سلامت آنلاین- عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس با تاکید بر پاسخگویی مدیران شهری نسبت به وقوع ریزش پلاسکو، گفت: شهرداری به جای توسعه های نابه جا از وقوع حوادثی نظیر ریزش پلاسکو جلوگیری کند.

 • اکبر رنجبرزاده نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۲۲

  عضو هیئت رئیسه مجلس:

  ضرورت پاسخگویی وزیر رفاه؛ دود بدهی بیمه‌ها به چشم مردم می‌رود

  سلامت آنلاین- یک عضو هیئت رئیسه مجلس، دولت را مسئول حل مشکل بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی دانست و گفت: وزیر رفاه باید پاسخگو باشد چراکه دود بی‌توجهی بیمه‌ها، به چشم مردم می‌رود.

 • قلیان توتون تنباکو زغال اعتیاد مواد مخدر مواد دخانی دخانیات ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۰۴

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  حذف تنباکوهای میوه‌ای وارد برنامه ششم توسعه می شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قرار است بزودی مصوبه حذف تنباکوهای «معسل» یا میوه ای در اصلاحیه برنامه ششم توسعه گنجانده شود.

 • مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۲:۵۹

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  شتاب زدگی؛ فصل مشترک بررسی لایحه برنامه ششم توسعه

  سلامت آنلاین-در شرایطی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۴۳ رای موافق با اتمام بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس موافقت کردند، اما به نظر می رسد که می شد با کمی سعه صدر و کار کارشناسی بیشتر، این قانون بالادستی را به شکل جامع تری بررسی و تصویب کرد.

 • غلامرضا حیدری نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۲:۰۷

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد؛ استثنا هم ندارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون، تولیت نظام سلامت با وزارت بهداشت است و بر این اساس، همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد که در این رابطه، استثنایی هم وجود ندارد.