نمایش همه
 • روح الله حضرت پور طلاتپه ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۳۸

  یک عضو کمیسیون قضایی و حقوق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شرایط بهداشتی زندان‌های استان آذربایجان‌غربی نگران‌کننده‌ است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون قضایی و حقوق مجلس با اشاره به این که شرایط بهداشتی و درمانی زندان‌های استان آذربایجان غربی نگران‌کننده‌ است، گفت: در بازدیدی که چندی پیش از اداره کل زندان های ارومیه داشتم متوجه شدم زندانیان شرایط خوبی به لحاظ دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی ندارند که ادامه این روند سبب شیوع انواع بیماری ها در میان آنان خواهد شد.

 • شهاب نادری ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۵

  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  سلامت مردم در خطر؛ ورود مجلس برای مقابله با قاچاق مواد غذایی

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قاچاق مواد غذایی، سلامت مردم را تهدید می کند و به همین علت هم اکنون به همراه هیات تحقیق و تفحص قاچاق ارز و کالا در حال بررسی مرزهای رسمی، گمرک و مناطقی هستیم که کوله برها تردد می کنند تا حد امکان مبادی قاچاق مواد غذایی به کشور مسدود شود.

 • حسن لطفی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۲:۲۵

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  «لایحه حمایت از حقوق معلولان» در کلاف دولت و مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان قرار بود در مجلس شورای اسلامی بررسی شود، اما پیگیری نکردن سازمان بهزیستی و ترافیک‌ کاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس، همچنان موجب معطل ماندن این لایحه شده است، در حالی که به نظرم باید بررسی این لایحه در اولویت قرار بگیرد.

 • احمد حمزه ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۸:۱۶

  هشدار یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  آزمایش ایدز پیش از ازدواج، امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که طرح موضوع آزمایش پیش از ازدواج به هیچوجه منطقی و علمی نیست، تصریح کرد: اجرای این برنامه، امنیت جامعه را به شدت دچار مخاطره می کند و آبروی افراد را به خطر می اندازد.

 • کلاس درس مدرسه تحصیل تخته سیاه ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۲۰

  یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  سلامت دانش‌آموزان در خطر؛ ناایمن بودن ۵۰ درصد مدارس تهران

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تاکید بر این که مدارس ناایمن و غیر استاندارد همواره سلامت دانش آموزان را تهدید می کند، گفت: متاسفانه ۵۰ درصد مدارس تهران از استانداردهای ایمنی لازم برخوردار نیستند و برخی از آن ها حتی۲۰۰ سال قدمت دارند و به دلیل این که جزو آثار باستانی هستند، حق تخریب به آن ها داده نمی شود.

 • کمبود دارو ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۰:۱۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجویز داروی خارج از فهرست رسمی، ظلم در حق بیماران است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با تجویز داروهای ایرانی باید برای زحمات دانشمندان خود ارزش قائل شویم، اظهار کرد: تجویز داروی خارج از فهرست رسمی (فارماکوپه)، ظلم در حق بیماران است و امکان دارد بیماران را به سمت تهیه داروهای قاچاق بکشاند.

 • سمیه محمودی ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۱۰:۵۱

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به مناسبت روز جهانی کودک

  تصویب لایحه حمایت از کودکان کار؛ همچنان در پیچ مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه متاسفانه تاکنون لایحه حمایت از کودکان کار در مجلس دهم مطرح نشده است، گفت: بنا به اهمیت، باید در یک طرح دو فوریتی در مجلس به این موضوع پرداخته شود و تصویب و اجرایی شدن آن را سال ها عقب نیندازیم.

 • علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۰۹:۵۵

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  مشکل ساعات کاری دستیاران پزشکی حل می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری مشکل ساعت کاری دستیاران پزشکی در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: با هماهنگی وزارت بهداشت، این مشکل حل خواهد شد.

 • سید حسین افضلی ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۱:۳۰

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد

  ورود مجلس به پرونده حوادث سریالی تصادف اتوبوس‌ها

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: با توجه به حوادث جاده ای که در هفته های اخیر برای تعدادی از اتوبوس ها رخ داده و منجر به کشته شدن، مجروحیت و نقص عضو تعدادی از دانش آموزان و هموطنان عزیزمان شده است، این کمیسیون برای افزایش امنیت اتوبوس ها، ورود پیدا کرده است تا جان هموطنان حفظ شود.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۱۲:۳۷

  نظارت مجلس بر اجرای طرح «مراقبت پرستاری در منزل»

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه مجلس در برنامه ششم توسعه، دولت را مکلف به ارائه مراقبت های پرستاری در منزل کرده است، گفت: کمیسیون بهداشت بر اجرای این مصوبه اصرار دارد.

 • علی گلمرادی نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۰:۴۱

  یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تخصیص سهم بیمه درمان، حق طبیعی کارگران است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تخصیص سهم بیمه درمان، حق طبیعی کارگران است، خاطر نشان کرد: چرخ اقتصاد کشور به دست کارگران می چرخد و به دلیل نوع کار و مواجهه آن ها با انواع مشکلات، باید مجهزترین امکانات پزشکی را در اختیار داشته باشند و از همین رو ضروری است که سهم سلامت آنها در نظام های بیمه ای تخصیص یابد.

 • فرهاد فلاحتی نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۱:۴۱

  نماینده مردم قائنات در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نباید منابع نظام سلامت به نوسانات اقتصادی کشور، گره بخورد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه نباید منابع نظام سلامت به نوسانات اقتصادی کشور، گره بخورد، گفت: لازم است تا منابع مالی پایداری برای وزارت بهداشت تعریف شود تا زمان هایی که کشور درگیر مشکلات اقتصادی شد، بخش بهداشت و درمان با مشکل مواجه نشود.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۱:۵۳

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پایداری منابع مالی نظام سلامت، حمایت عملی از اقشار محروم است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پایداری منابع مالی نظام سلامت، حمایت عملی از اقشار محروم است ،گفت: یک بخش از اعتبارات مورد نیاز طرح تحول سلامت از طریق عوارض بر دخانیات تامین می شود که برای پایداری این منابع قصد داریم میزان مالیات بر سیگار را افزایش دهیم.

 • یوناتن بت کلیا ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۳

  عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  برای حفظ سلامت مردم، باید قیمت نایلون‌ها افزایش پیدا کند

  سلامت آنلاین- عضو فراکسیون محیط زیست مجلس، افزایش مالیات تولیدکنندگان کیسه های پلاستیکی و افزایش قیمت نایلون ها را راهی برای کنترل مصرف این کیسه ها دانست و عنوان کرد: برای حفظ سلامت مردم و محیط زیست، باید مالیات تولید و قیمت تمام شده نایلون ها افزایش پیدا کند تا تمایل برای تولید و مصرف کیسه های پلاستیکی کاهش یابد.

 • احسان قاضی زاده هاشمی ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۱

  نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تولیت یکپارچه نظام سلامت، معضل بدهی بیمه‌ها را حل می‌کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه، تولیت تمامی بخش‌های حوزه سلامت به وزارت بهداشت سپرده شده است و قطعا تولیت یکپارچه نظام سلامت، معضل بدهی بیمه‌ها را حل می‌کند.

 • روانپزشکی روانشناسی اختلالات روانی ذهنی مغز آموزش ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۹

  در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

  انتقاد نماینده مجلس از فقدان پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناسی

  سلامت آنلاین-عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نرخ بالای ویزیت و همراهی نکردن بیمه ها در زمینه ارائه خدمات بهداشت و روان باعث شده است تا اغلب مردم در زمان مواجهه با مشکلات روانی تمایل چندانی به مراجعه به روانپزشک و روانشناس و مشاور نداشته باشند.

 • کودک کار ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۲:۱۴

  عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس:

  یک و نیم میلیون کودک بی‌هویت در کشور داریم

  سلامت آنلاین- عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس گفت: متاسفانه بر اساس آمارهای رسمی و غیر رسمی یک میلیون و ۵۰۰هزار کودک بدون هویت در کشور است. این آمارها روزانه افزایش پیدا می‌کند بدون آنکه راه حل اساسی برای آن اندیشیده شود.

 • عباس‌علی پوربافرانی ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۰:۱۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین :

  بیمه‌ها قانون‌گریزی کنند، مجلس وارد عمل می‌شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به بدهی سازمان های بیمه گر تصریح کرد: مجلس به طور جد پیگیر پرداخت بدهی هاست و در صورت تمکین نکردن بیمه ها از قانون، مجلس وارد عمل می شود.

 • بشیر خالقی ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۴

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

  تولید ۹۵ درصد داروهای سرطان در داخل کشور

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد داروهای سرطان تولید داخل است، افزود: حدود پنج درصد داروها نیز وارداتی است که عمدتا گران قیمت هستند.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۲

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، تخلف آشکار تامین اجتماعی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم بیمه درمان کارگری تصریح کرد: نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، تخلف آشکار تامین اجتماعی است و این سازمان باید هر چه سریع تر، قانون را اجرا کند.

 • طباطبایی نژاد ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۱:۴۶

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، جفا در حق بیمه شده‌هاست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص جدا شدن سهم درمان کارگری گفت: نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، جفا در حق بیمه شده‌هاست و سازمان تامین اجتماعی مکلف به نشان دار کردن سهم درمان کارگران است، اما در صورت تداوم بی توجهی به مصوبه مجلس، از وزیر رفاه در مجلس سوال خواهیم کرد.

 • بهروز بنیادی ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۰:۲۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  پرداخت بخش اعظم بدهی‌های سازمان بیمه سلامت تا دو ماه دیگر

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس شنیده ها از برخی جلسات برگزار شده میان مسئولان امر، مقرر است دولت بخش اعظمی از بدهی سازمان های بیمه گر بخصوص بیمه سلامت را تا دو ماه آینده پرداخت کند تا معوقات بیمارستان ها و انجمن های پزشکی نیز تسویه شود.

 • علی اسدی کرم ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۱۱

  نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

  تخصیص ۸ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی بیمه‌های درمانی

  سلامت آنلاین- نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی از تخصیص هشت هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت بدهی حوزه درمان و سلامت توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 • ابراهیم گل مکانی ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۰:۴۱

  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در تشریح مهم‌ترین برنامه های خود در حوزه مجلس گفت: طرح تحول سلامت نقطه عطف وزارت بهداشت است و برای تداوم هر چه بهتر آن به رایزنی موثر با ساختارهای مهم تصمیم گیری مثل مجلس نیاز دارد و در همین راستا گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت، مدنظر است.

 • محسن علیجانی زمانی نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۱:۲۶

  عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس:

  مراکز درمانی شهرداری تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس با تاکید هماهنگی شهرداری پایتخت با وزارت بهداشت برای تحول در حوزه سلامت، گفت: مراکز درمانی شهرداری تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند.

 • مهرداد لاهوتی ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۷

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  متولی نظام سلامت باید کنترل منابع مالی را در اختیار داشته باشد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه متولی نظام سلامت، باید کنترل منابع مالی را در اختیار داشته باشد، تاکید کرد: وزارت بهداشت متولی بخش و بهداشت و درمان بوده و تاکنون نیز عملکرد چشمگیری داشته است، سیاست گذار نظام سلامت باید این وزارتخانه باشد تا آرامشی که در چهار سال اجرای طرح تحول سلامت بر زندگی مردم حاکم شده است، همچنان تداوم پیدا کند.

 • محسن بیگلری ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۶

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اختیار منابع بیمه‌های درمانی باید با مجری طرح تحول سلامت باشد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه اختیار منابع بیمه‌های درمانی باید با مجری طرح تحول سلامت باشد، گفت: تداوم طرح تحول سلامت نیازمند عملیاتی شدن دو شاخص مهم تولیت یکپارچه نظام سلامت و تجمیع منابع بیمه ها است تا وزارت بهداشت با تمرکز بر این دو بتواند سیاست های خود در حوزه بهداشت و درمان را عملیاتی کند.

 • تقی کبیری ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۱

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تجمیع منابع بیمه‌ها؛ پیش نیاز عدالت در نظام سلامت است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که جامعه و بخصوص اقشار محروم باید از پوشش بیمه ای یکسانی برخوردار باشند، گفت: هدف از تجمیع بیمه ها دسترسی عادلانه مردم به خدمات پزشکی، توسعه و ارتقای امکانات بهداشتی و درمانی یکسان در کشور است و درواقع، تجمیع منابع بیمه‌ها؛ پیش نیاز عدالت در نظام سلامت است

 • علی نوبخت ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۳۷

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  ترکیب شورای عالی بیمه باید تغییر کند

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال ۷۳ که بیمه سلامت تاسیس شد، شورای عالی بیمه‌ دستورالعملی‌ را در آن زمان با توجه به مقتضیات‌ آن موقع تدوین کرده بود ، افزود: تغییر ترکیب شورای عالی بیمه، ضروری است. اکنون باید با توجه به شرایط، ترکیب عوض شود تا کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

 • عبدالرضا عزیزی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۹

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

  تامین اجتماعی دستور رئیس جمهور را برای جداسازی سهم درمان کارگران اجرا نکرد

  سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بدهکاری ۸ هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت گفت: سازمان‌های بیمه‌گر با اولویت قرار دادن پیشگیری بر درمان باید برای کنترل هزینه‌ها همت کنند.