نمایش همه
 • استنت قلب ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۰۹:۳۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستاورد طرح تحول برای بیماران قلبی؛ دست سودجویان از بازار «استنت های قلبی»کوتاه شد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که قبل از طرح تحول سلامت، بیماران قلبی به دشواری «استنت قلبی» تهیه می کردند، خاطر نشان کرد: در مواردی برخی از کادر درمان در خارج از بیمارستان استنت های قلبی را به قیمت گزافی به بیماران می فروختند، اما خوشبختانه اجرای طرح تحول بساط سودجویان را برچید.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۴:۱۲

  اظهارات صریح یک نماینده مجلس:

  قبل از طرح تحول سلامت، برخی بیمارستان ها جسد را گروگان می گرفتند!

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قبل از طرح تحول سلامت، گاهی شنیده می شد که برخی بیمارستان ها، جسد را نگه می داشتند تا خانواده ها هزینه های فرد متوفی را بپردازند که این موضوع موجب نارضایتی مردم شده بود، اما بعد از اجرای طرح تحول سلامت، اینگونه مشکلات حل شد.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۹:۵۶

  وزیر بهداشت به دیدار مجلسی ها می رود

  سلامت آنلاین- نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امروز میزبان وزیر بهداشت برای پاسخ به محمد دهقان، نماینده مردم چناران هستند.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۲

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  درآمد قاطبه پزشکان از یک مدیر درجه ۳ و ۴ کشور کمتر است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند، ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه ۳ و ۴ کشور کمتر است.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۲۳

  در چهار سال اخیر انجام شد

  تصویب ۸۰ حکم در حوزه سلامت از سوی نمایندگان مجلس

  سلامت آنلاین- معاون برنامه ریزی هماهنگی حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت ضمن اشاره به همکاری موثر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با وزارت بهداشت،‌ از فراهم آوردن زمینه تصویب بیش از ۸۰ حکم در بخش های مختلف حوزه سلامت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی چهار سال اخیر تقدیر کرد.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در برنامه مناظره مطرح کرد

  سهم درمان ۱۸ هزار میلیارد تومانی کارگران، کجا هزینه می شود؟

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از تخصیص پیدا نکردن سهم ۱۸ هزار میلیارد تومانی سهم درمان کارگران از سوی بیمه ها گفت: یکی از بهترین طرح های دولت و مجلس در جمهوری اسلامی ایران که مورد رضایت مقام معظم رهبری، مقامات نظام، دولت، مجلس، ائمه جمعه، مردم، خواص و عوام قرار گرفت، طرح تحول سلامت بود.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۳

  پاسخ سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به پرسش سلامت آنلاین

  سرنوشت پیشنهاد افزایش مالیات سیگار چه شد؟

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های سرسام آور مصرف سیگار در حوزه سلامت، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تلاش هایی برای افزایش مالیات بر دخانیات خواهد داشت تا بر اساس آن میزان مصرف سیگار در میان مردم و بخصوص جوانان کاهش پیدا کند.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۵۳

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  برخی ها هیچ دلیل منطقی در ابراز مخالفتشان با طرح تحول سلامت ندارند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخی ها هیچ دلیل منطقی در ابراز مخالفتشان با طرح تحول سلامت ندارند، تصریح کرد: دستاوردهای طرح تحول سلامت بر کسی پوشیده نیست و مخالفت گروهی از منتقدان با تداوم این طرح نیز بیشتر از روی ندانم کاری است.

 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۹

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد.

 • بشیر خالقی ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۰۸

  در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح شد

  انتقاد یک نماینده مجلس: دستاوردهای طرح تحول را معکوس جلوه می‌دهند

  سلامت آنلاین- دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از برخی رسانه های منتقد خواست که دستاوردهای طرح تحول سلامت را معکوس جلوه ندهند و یادآور شد: طرح تحول سلامت، نظام سلامت و درمان را ارتقا بخشید. سلامت مردم، جای غرض ورزی و سیاسی کاری نیست و به جای پرداختن به اینگونه اقدامات، بهتر است به بهینه ساختن شرایط سلامت و درمان مردم فکر کرد.  

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۱:۴۵

  نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، کمر هزینه های درمان را شکست

  سلامت آنلاین- نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از شاخص های بهداشتی را ارتقا بخشید و کمر هزینه های درمان را شکست، خاطر نشان کرد: طرح تحول انقلابی در عرصه سلامت و درمان مردم بود و در صورت ممانعت از تداوم این طرح، مردم باید هزینه ۱۰۰ درصدی بابت درمان خود بپردازند.

 • سیامک مره صدق ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۹:۵۵

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اجرای طرح تحول سلامت، آبروی نظام درمان کشور را خرید

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، نظام درمان شرایط بسیار  نابسامانی داشت و دلال های معلوم الحال در حوزه سلامت جولان می دادند، اما تحول سلامت، آبروی سیستم درمانی کشور را خرید.

 • نوزاد نوزاد نارس ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۵

  یک نماینده مجلس خواستار شد

  ضرورت جرم‌انگاری خرید و فروش کودکان

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ضرورت جرم‌انگاری خرید و فروش کودکان و تاکید بر اینکه قوانین کیفری در مورد خرید و فروش کودکان ناقص است، گفت: در متن لایحه بزهکاری‌ اطفال و اطفال بزهکار می‌توان مسئله خرید و فروش اطفال را افزود.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۹:۵۷

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

  رد ۳ تقاضای تحقیق و تفحص از حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از رد سه طرح تحقیق و تفحص از حوزه سلامت در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

 • سیگار ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۰:۵۱

  مذاکره با مجلسی ها برای افزایش مالیات بر دخانیات

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن اشاره به ادامه رایزنی‌های وزارت بهداشت با مجلس برای تغییر میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد ما این بود که مالیات بر سیگار بر اساس توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی باشد، اما فعلا در این زمینه تا ایده‌آل فاصله زیادی داریم.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۳:۱۱

  بزرگترین طرح اجتماعی دولت در چنبره اظهار نظرهای انتخاباتی

  آقای نوبخت! طرح تحول سلامت، ماه عسل محرومان است

  سلامت آنلاین- اظهارنظر رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و بهره برداری سیاسی از آن موجب شد در تعطیلات نوروز برخی رسانه ها که منتقد دولت و وزارت بهداشت هستند، طرح تحول سلامت را که از پشتوانه رضایتمندی ۷۰ درصدی مردم برخوردار است، بدون‌ منطق و بر اساس خواسته های جناحی بکوبند و مورد نقد غیر منصفانه قرار دهند.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۱۱:۱۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

  عوامل بروز مسمویت ها در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به شیوع مسمومیت های غذایی در ایام نوروز،گفت: کیفیت نامرغوب، نگهداری و طبخ نامناسب مواد غذایی از جمله عوامل بروز مسمویت ها در ایام نوروز است و اگر چنین مواردی در رستوران ها رعایت نشود منجر به مسمومیت های دسته جمعی خواهد شد که ممکن است در این میان جان تعداد زیادی از مردم به خطر افتد.

 • محمدرضا بادامچی ۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۷

  هشدار یک نماینده مجلس: تکدیگری مدرن در پایتخت شکل گرفته است

  سلامت آنلاین- عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکدیگری مدرن در پایتخت شکل گرفته است، گفت: در دستگاه ها هیچ عزمی برای رفع معضل تکدی گری نیست.

 • حسین‌علی شهریاری ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۱:۱۱

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  سهم درمان بیمه شده‌ها جدا نشود، طرح استیضاح وزیر رفاه کلید خواهد خورد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به دستور رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم درمان کارگران تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی طبق قانون مکلف است سهم درمان کارگران را جدا کند، در غیر این صورت، طرح استیضاح وزیر رفاه کلید خواهد خورد.

 • محمد حسین قربانی ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۰:۳۸

  نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی فقط «۴ بیست و هفتم» حق بیمه ها را به بخش درمان آورده است

  سلامت آنلاین- نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص قرار دادن سهم درمان کارگردان در یک حساب جداگانه تصریح کرد: در قانون به صراحت آمده که سهم درمان کارگری باید به  طور کامل به بخش درمان آن ها تخصیص پیدا کند، اما سازمان تامین اجتماعی خود اعلام کرده که به جای ۹ بیست و هفتم، تنها چهار بیست و هفتم را در این حوزه هزینه می کند و مشخص نیست باقیمانده آن صرف چه اموری می شود.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۷:۰۹

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

  ٩٠ درصد مواد محترقه چهارشنبه سوری، وارداتی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اگر برای برگزاری چهارشنبه های آخر سال عزم راسخی وجود دارد، باید ورود موادمحترقه به کشور را ممنوع کنیم، چراکه بیش از ۹۰ درصد این مواد از کشورهای دیگر وارد می شود، این درحالی است که هنوز نتواسنتیم حتی برای یکسال از ورود مواد محترقه به کشور جلوگیری کنیم.

 • حیدر علی عابدی ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۶:۴۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

  انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه می توان برای معاونت های وزارت بهداشت درجلسات شورای عالی بیمه حق رای کسب کرد، گفت: انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است.

 • بیمارستان رازی بیرجند ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۷

  نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  چهره نظام سلامت در خراسان جنوبی، متحول شده است

  سلامت آنلاین- نماینده مردم بیرجند در مجلس با اشاره به سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت، تاثیر عمده ای در دگرگونی چهره بهداشت و درمان شهرستان بیرجند و استان خراسان جنوبی داشت و حالا مردم بیرجند ناچار نیستند برای دریافت خدمات درمانی به شهرهای مجاور مراجعه کنند.

 • امیرحسین قاضي زاده ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۲:۰۶

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  بیمه درمان کارگری جدا نشود، مجازات در انتظار قانون شکنان خواهد بود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم درمان کارگری  تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مکلف است سهم درمان کارگری را جدا کند، اما اگر بیمه درمان کارگری جدا نشود، مجازات در انتظار قانون شکنان خواهد بود.

 • محمد وحدتی ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۰:۵۵

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تعلل در نشان دار کردن سهم درمان کارگران، مخالفت با قانون است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس و دستور صریح رئیس جمهور در خصوص نشان دار شدن سهم درمان کارگری تصریح کرد: مهم است بدانیم سهم درمان کارگران در کجا و صرف چه اموری می شود و تعلل در نشان دار کردن سهم درمان کارگران، مخالفت با قانون است.

 • بیمارستان شلوغ ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۲:۰۷

  نماینده مردم ارومیه در مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  ارائه خدمات نامطلوب و ناکافی در بیمارستان های تامین اجتماعی

  سلامت آنلاین- نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: کارگران ماهانه حق بیمه می پردازند، اما سازمان تامین اجتماعی خدمات و امکانات پزشکی مطلوب و کافی را در اختیار آنان قرار نمی دهد.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت بیمه سازمان تامین اجتماعی رفاه اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۱:۰۴

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی سهم درمان کارگران را نشان دار نکند، وزیر رفاه استیضاح می شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه مجلس مبنی بر جدا سازی سهم درمان کارگران تصریح کرد: طبق مصوبه مجلس، سازمان تامین اجتماعی مکلف است سهم درمان کارگران را نشان دار کند، در غیر این صورت وزیر رفاه استیضاح خواهد شد.

 • بیمارستان ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۶

  عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  امکانات درمانی جنوب کشور قابل قیاس با گذشته نیست

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به سفر وزیر بهداشت به اهواز تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، ساکنان بندر ماهشهر و امیدیه به لحاظ دسترسی به امکانات پزشکی و درمانی در مضیقه بودند، اما پس از اجرای طرح، سطح دسترسی مردم مناطق کم برخوردار به خدمات درمانی به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

 • فاطمه ذوالقدر ۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۱:۴۶

  عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

  منش وزیر بهداشت باید برای دیگر مسئولان الگو باشد

  سلامت آنلاین- عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه وقتی مسئولی بابت موضوعی اقدام به عذرخواهی می‌کند، نشان از بلوغ فکری و رفتاری است، گفت: رفتار وزیر بهداشت باید برای دیگر مسئولان الگو باشد.

 • سلام امینی ۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۲

  نماینده مجمع نمایندگان استان ایلام در گفتگو با سلامت آنلاین:

  عذرخواهی وزیر بهداشت، اوج انسانیت و بزرگ منشی او بود

  سلامت آنلاین- نماینده مجمع نمایندگان استان ایلام با اشاره به پروژه های مهم درمانی که در این استان طی دو روز اخیر افتتاح شد، گفت: وزیر بهداشت از وزرای زحمتکش دولت هستند و زحمات ایشان برای استان های محروم غیر قابل انکار است .