نمایش همه
 • سومان کوماری دیروز ۱۵:۳۵

  بیماری مرموز، دختر ۱۷ ساله را خانه‌نشین کرد

  ​سلامت آنلاین- دختری هندی که ۱۷ سال دارد، به دلیل ابتلا به بیماری مرموزی خودش را حبس کرده و خانه نشین شده است. این بیماری سبب ایجاد تورمی غیر عادی در گونه ها و چانه او شده، به گونه ای که از حضور در مراکز عمومی خجالت می کشد.

 • پسر بلند قد دیروز ۱۵:۱۵

  بلندقد ترین پسر جهان: کاش پزشکان جلوی رشد قد مرا بگیرند+ تصاویر

  سلامت آنلاین- پسری ۱۲ ساله که با قدی حدود ۷ فوت و ۵ اینچ معادل ۲ متر و ۳۰ سانت، به عنوان بلند قد ترین پسر جهان شناخته شده است، برای توقف رشد قد و زنده ماندن باید خود را به دست جراحان مغز بسپارد.

 • سالمند تنهایی انتظار دیروز ۱۲:۰۷

  رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور خبر داد:

  نگهداری ۱۵ هزار سالمند در مراکز شبانه‌روزی

  سلامت آنلاین- رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: حدود ۱۵ هزار سالمند در ۲۵۰ مرکز شبانه روزی سالمندان سراسر کشور نگهداری می شوند.

 • واکسیناسیون واکسن آنفلوآنزا دیروز ۱۱:۵۴

  توضیح رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

  این گروه از زائران اربعین، حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: توصیه نمی کنیم که تمام زائران اربعین، واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند، اما گروه های پر خطر حتما باید با مشورت پزشک، اقدام به تزریق این واکسن کنند و پس از آن عازم سفر زیارتی به عراق شوند، زیرا در غیر این صورت ممکن است به آنفلوآنزای شدید مبتلا شوند و جان آنها به خطر بیفتد.

 • عمل جراحی توده شکمی دیروز ۱۰:۳۹

  پزشکان، غده چهارکیلویی را از شکم زنی در بابل خارج کردند

  سلامت آنلاین- یک توده چهار کیلویی از شکم زنی ۴۲ ساله در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل خارج شد.

 • کودک ترس پرسش های جنسی رازداری دیروز ۱۰:۳۸

  سلامت آنلاین از ضرورت آموزش جنسی به کودکان گزارش می‌دهد

  کوتاهی نکنید! متجاوزان جنسی را به کودکان خود بشناسانید

  سلامت آنلاین- وقتی سه سال پیش خبر تجاوز جنسی ناظم یک مدرسه پسرانه به چند دانش آموز گوش به گوش، دهان به دهان چرخید و بالاخره رسانه ای شد، مو را به تن خیلی از پدر و مادرها سیخ کرد، اما این اتفاق تلخ با وجود هشدارهای مکرر بسیاری از کارشناسان مبنی بر آگاهی بخشی جنسی به کودکان مثل اغلب اتفاقات ناگواری که در کشور می افتد و بعد فراموش می شود، به بوته فراموشی سپرده شد تا سال ۹۵ که خبر تجاوز پسر ۱۷ ساله به ستایش شش ساله ساکن ورامین در صدر اخبار قرار گرفت.

 • تاکسی فرسوده، خودروی فرسوده دیروز ۱۰:۱۹

  یک عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد:

  خودروهای فرسوده؛ قاتل خاموش تهرانی‌ها

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که جمع آوری خودروهای فرسوده به همکاری مردم، شورای شهر، شهرداری، دولت و سایر نهادهای مرتبط بستگی دارد، تاکید کرد: خودروهای فرسوده به قاتل خاموش تهرانی‌ها تبدیل شده‌اند که اگر اقدام بین بخشی به شکل فوری انجام نشود، آمار ابتلا به بیماری های غیرواگیر در تهران هم بالاتر خواهد رفت.

 • حیوان آزاری دیروز ۱۰:۰۰

  توصیه اکید یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  افراد «حیوان‌آزار» به درمان روانشناختی جدی نیاز دارند

  سلامت آنلاین- این روزها کمتر کسی است که کلیپ های مربوط به حیوان آزاری را ندیده باشد که در آن برخی افراد اقدام به کشتن یا آزار جسمی حیوانات مختلف کرده و از زجر کشیدن آن ها لذت می برند و حتی این صحنه ها را با دیگران در فضای مجازی به اشتراک می گذارند. یک روانشناس و استاد دانشگاه تاکید دارد که اینگونه افراد «حیوان آزار» قطعا دچار اختلالات روانی هستند و به درمان روانشناختی جدی نیاز دارند.

 • پیرمرد بی خانمان، کارتن خواب، سالمند طرد شده از خانواده دیروز ۰۹:۳۷

  گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور

  هشدار: پدیده «سالمندان سرراهی» در حال گسترش است

  سلامت آنلاین- رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: با توجه به این که شیب جمیعتی کشور به سمت سالمندی پیش می رود و تسهیلات مناسبی هم در اختیار خیلی از سالمندان وجود ندارد، انتظار افزایش آمار «والدین سرراهی» یا همان «سالمندان سرراهی» چندان دور از ذهن نیست.

 • سیدحسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۴:۵۷

  وزیر بهداشت تاکید کرد:

  نقش روحانیت در ارتقای سواد سلامت مردم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت بار دیگر بر اصلاح الگوی تغذیه ایرانیان تاکید کرد و با اشاره به اینکه مصرف شکر، نمک و روغن در ایران بیش از حد استاندارد است، از روحانیت خواست در منابر نماز جمعه و سخنرانی هایشان، بر خطراتی که سلامت جسم و روح انسان ها را تهدید می کند، تاکید کنند.

 • دوقلوهای به هم چسبیده کنگویی ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۴:۰۰

  سفر طولانی دوقلوهای به هم چسبیده برای جداسازی+ تصاویر

  ​سلامت آنلاین- دوقلوهای به هم چسبیده‌ای که در یک دهکده دورافتاده در کشور کنگو، با زایمان طبیعی به دنیا آمده بودند، پس از یک مسافرت ۱۵ ساعته با موتورسیکلت و هواپیما، برای انجام عمل جداسازی زنده ماندند، جراحی شدند و اکنون در وضعیت خوبی به سر می برند.

 • جسد جنازه کالبدشکافی ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۲:۴۸

  این هم نتیجهٔ مصرف الکل و دخانیات

  مردان روسی زودتر و بیشتر از مردان دیگر جهان می‌میرند!

  سلامت آنلاین- براساس آمار بانک جهانی معلوم شده است که بیش از ۴۳ درصد از مردان روسی پیش از رسیدن به ۶۵ سالگی فوت می‌کنند و این کشور در مرگ‌ومیر مردان مقام اول جهان را داراست.

 • دختری که رنگها را بو می کشد ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۲:۴۲

  دختری که با بوییدن اشیا، رنگ آنها را تشخیص می‌دهد+ تصاویر

  سلامت آنلاین- دختری یازده ساله اهل نپال قادر است با استفاده از حس بویایی خود، رنگها را تشخیص دهد و از نظر او هر رنگی یک بوی خاص خود را دارد.

 • دکتر محسن قربانی عیادت وزیر ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۱:۲۷

  آخرین وضعیت جسمی پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر در گفتگو با سلامت آنلاین

  بیم و امیدهای خانواده «دکتر قربانی»؛ مچ دست چپ حرکت می‌کند

  سلامت آنلاین- برادر دکتر قربانی، پزشک مصدوم اوژانس ایرانشهر در خصوص آخرین وضعیت وی گفت: خدا را شکر مچ دست چپ او حرکت دارد و امیدواریم به لطف الهی و دعای خیر مردم وضعیت جسمی اش بهتر از گذشته شود.

 • خودکشی سقوط از پل مرگ ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۱:۲۳

  سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد

  دو دختر اصفهانی قربانی بازی «نهنگ آبی» شدند

  سلامت آنلاین- سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد آخرین وضعیت دختران نوجوانی که از یکی از پل‌های اصفهان خود را به پایین پرتاب کرده بودند، گفت: یکی از دخترها پس از سقوط جان سپرد و با مراقبت های پزشکی انجام شده سطح هوشیاری دیگری افزایش پیدا کرده است.

 • آبلیمو ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۱:۱۹

  یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو هشدار داد:

  آبلیموهای شیمیایی؛ مهمان ناخوانده سفره ایرانی‌ها

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت و ارزیابی مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو هشدار داد: عموما روی آبلیموهای موجود در بازار درج شده است طبیعی، اما در حقیقت بیشتر آنها شیمیایی هستند. البته این بدان معنا نیست که این آبلیموها سالم نیستند و برای بدن مضر هستند، زیرا استاندارد مشخصی در استفاده از مواد شیمیایی برای تولید آبلیمو وجود دارد.

 • مگس سفید بالک ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۲

  یک عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  برنامه جدید شورای شهر تهران برای مقابله با جولان «مگس سفید»

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تخصصی شهر سازی شورای شهر تهران با اشاره به این که مگس های سفید شهرهای بزرگ را مورد تهاجم قرار داده اند، از همکاری شورای شهر تهران با برخی نهادهای علمی و پژوهشی برای پرورش کفشدوزک در جهت مبارزه با مگس سفید خبر داد.

 • زوج نابینا ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۲

  گفتگوی سلامت آنلاین با زوجی که به خاطر کم‌توانی از پا نیفتاده‌اند

  زوج نابینای سالمند: نابینا، اما خوشبختیم

  سلامت آنلاین- پیرمرد، کوله باری از تجربه است. تجربه ۶۵ سال زندگی با خوشی و ناخوشی‌های آن؛ سرد و گرمش. مثل قصه زندگی خیلی از ماها، اما با یک تفاوت. او نابیناست. هم خودش هم همسرش، ولی بخاطر محروم بودن از یک نعمت خدا، نه زانوی غم بغل گرفتند و نه دل از زندگی کندند.

 • سعید صفاتیان ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۰۹:۳۸

  معتادان کارتن‌خواب، با شعار ساماندهی نمی‌شوند

  دکتر سعید صفاتیان/ رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام

 • نابینایی روشندل عصای سفید ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۰۹:۲۲

  هشدار نسبت به آمار بالای شب‌کوری در ایران

  سلامت آنلاین- رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت نسبت به آمار زیاد بیماری شب کوری ارثی در ایران به دلیل ازدواج‌های فامیلی و بی‌توجهی به انجام مشاوره‌های ژنتیک، هشدار داد.

 • چاقترین بچه ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۷

  چاق ترین کودک ۱۰ ماهه جهان با ۳۰ کیلوگرم وزن+ تصاویر

  سلامت آنلاین- لوییس مانویل، ۱۰ ماهه واهل شهر تکومان در ایالت کولیمای مکزیک، با داشتن وزنی برابر با ۳۰ کیلوگرم، چاق ترین بچه دنیا در سن خودش شناخته شده است.

 • عکسبرداری اشعه ایکس لگن زن آی یو دی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۷

  «آی‌یودی» گم‌شده در مثانه زن پیدا شد!

  سلامت آنلاین- پزشکان چینی بعد از انجام آزمایش‌های مختلف موفق شدند یک دستگاه IUD را در مثانه زنی ۲۶ ساله تشخیص دهند که دچار درد مزمن در ناحیه شکم شده بود. آنها این دستگاه را با عمل جراحی خارج کردند.

 • ناهنجاری زائده سر نوزاد ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۱:۱۱

  تولد نوزادی با بادکنکی بزرگ روی چشمش+ تصاویر

  سلامت آنلاین- نوزادی ۱۰ روزه در فیلیپین به نام «آنجلینا هیل‌هچانوا» با توده‌ای بادکنک‌مانند روی صورتش متولد شده است که هر روز بزرگ و بزرگ‌تر می شود و اگر پزشکان نتوانند راهی برای توقف رشد آن بیابند، این نوزاد زنده نخواهد ماند.

 • اختلال روانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۹

  مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت خبر داد:

  اختلالات روانپزشکی؛ دامنگیر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: ۱۲.۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به اختلالات روانپزشکی هستند که ۲.۲ میلیون نفر مبتلا به اختلالات شدید افسردگی هستند.

 • روح الله حضرت پور طلاتپه ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۳۸

  یک عضو کمیسیون قضایی و حقوق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شرایط بهداشتی زندان‌های استان آذربایجان‌غربی نگران‌کننده‌ است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون قضایی و حقوق مجلس با اشاره به این که شرایط بهداشتی و درمانی زندان‌های استان آذربایجان غربی نگران‌کننده‌ است، گفت: در بازدیدی که چندی پیش از اداره کل زندان های ارومیه داشتم متوجه شدم زندانیان شرایط خوبی به لحاظ دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی ندارند که ادامه این روند سبب شیوع انواع بیماری ها در میان آنان خواهد شد.

 • محیط کار افسردگی خستگی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۸:۵۰

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  نقش تعیین‌کننده کارفرمایان در سلامت روانی محیط کار

  سلامت آنلاین- مدیرکل سلامت محیط کار وزارت بهداشت گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف کارفرماها فراهم کردن محیط کار سالم و ایجاد شرایط روانی مناسب برای فعالیت کارمندان و کارگران است و در هیچ روش علمی و شناخته شده ای در جهان، استفاده از اهرم های استرس زا از سوی کارفرما باعث افزایش توان کاری افراد و افزایش تولید نشده است.

 • درمان ناباروری نازایی آزمایشگاه تحقیقات فریز اسپرم و تخمک ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۰۹:۰۶

  عضو هیات مدیره انجمن علمی باروری و ناباروری در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  کسی نتوانست بیمه‌ها را به حمایت از زوج‌های نابارور وادار کند!

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران، با اشاره به جای خالی پوشش‌ فراگیر بیمه‌ای برای درمان‌های پیشرفته ناباروری گفت: برخلاف سیاست های جمعیتی کشور، بیمه های پایه برای حمایت از درمان های پیشرفته ناباروری، عملکرد مطلوبی ندارند و در نتیجه خیلی از زوج های نابارور به دلیل ترس از هزینه های درمان ناباروری، درمان را نیمه کاره رها می‌کنند.

 • کراپ‌شده - زنان شاغل ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۰۸:۵۲

  توصیه‌های یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین به مناسبت هفته سلامت روان

  راهنمای خانم‌های شاغل: با این روش‌ها به جنگ «اضطراب‌ شغلی» بروید

  سلامت آنلاین- یک روانشناس گفت: استفاده از چند راهکار و تکنیک به خانم ها کمک می کند تا با اضطراب کمتر و آرامش بیشتری به انجام وظایف خود در محل کار و منزل بپردازند.

 • ویات شاو ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۵

  کودکی که پس از عروسی دایی‌اش، ۲ هفته به خواب رفت

  ​سلامت آنلاین- پزشکان درپی شناسایی علت خواب دو هفته ای کودکی ۷ ساله هستند که پس از شرکت در عروسی دایی خود، دو هفته به خوابی عمیق رفت و تیم پزشکی با نوعی داروی صرع توانستند او را در حالی که قدرت تکلم و بلع نداشت، بیدار کنند.

 • ورزش فعالیت بدنی ورزش بانوان ورزش زنان ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۸:۵۲

  در گفتگو با سلامت آنلاین به مناسبت هفته سلامت بانوان مطرح شد

  نقش مهم فعالیت‌های ورزشی در ارتقای سلامت روانی زنان

  سلامت آنلاین- یک روانشناس بالینی با اشاره به نقش مهم فعالیت‌های ورزشی در ارتقای سلامت روانی زنان، اظهار کرد: ورزش در پیشگیری و درمان مشکلات جسمی و اختلالات روانی در زنان نیز مفید و موثر است.