نمایش همه
 • تخت بیمارستان امروز ۱۴:۱۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پزشکان متخصص را در مناطق محروم ماندگار کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با تاکید بر این که پس از اجرای طرح تحول سلامت، پزشکان متخصص در مناطق محروم ماندگار شدند، گفت: قبل از اجرای این طرح، پزشک متخصص به اندازه کافی نداشتیم، اما پس از طرح تحول سلامت، نه تنها تعداد پزشکان افزایش پیدا کرد، بلکه امکانات و خدمات مجهزتری نیز در اختیار مردم قرار گرفت.

 • کودکان کار امروز ۱۱:۰۱

  گزارش سلامت آنلاین از وضعیت رها شده کودکان کار

  کسی برای کودکان کار، کاری نمی کند

  سلامت آنلاین- مرگ دلخراش دو کودک کاردر کارگاه تفکیک زباله که پنج شنبه شب رخ داد، بار دیگر رسانه ها و افکار عمومی را متوجه کودکان کار کرد؛ همان هایی که پایتخت شان چهارراه‌هاست و در سنین و لباس ها و مدل های مختلف در شهر پرسه می زنند. یکی تمیز، یکی کثیف، یکی سبزه، یکی بور، یکی پررو، یک مظلوم، یکی حاضر جواب، یکی ملوس. بعضی از آن ها فال می فروشند، بعضی جوراب، بعضی گل می فروشند، بعضی شیشه پاک می کنند. روی پل های عابر هم آن ها را می بینیم. معمولا وسط راه می نشینند و مشق می نویسند. حتی در مسیر بهشت زهرا هم آن ها را در لباس گل و گلاب فروش می بینیم.

 • الکل الکلی الکلیسم معتاد افسردگی دیروز ۱۹:۳۶

  مشروبات الکلی؛ سالی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار انسان را می کشد

  سلامت آنلاین- رئیس اداره مواد و داروهای تحت کنترل سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: سالانه سه میلیون و ۳۰۰ هزار مرگ در جهان، ارمغان شوم مشروبات الکلی است.

 • ازدواج عشق تأهل دیروز ۱۶:۰۰

  رشد آمار ازدواج در ۷ ماهه اول امسال

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در هفت ماهه اول سال ۹۵ طبق آخرین آمار شاهد ثبت ۴۴۸ هزار و ۹۴۵ ازدواج بوده ایم که نسبت به مدت مشابه در سال قبل، شش دهم درصد رشد نشان می دهد.

 • دارو قرص کدئین دیروز ۱۴:۳۶

  برای مشاوره دارویی رایگان، با این شماره ها تماس بگیرید

  سلامت آنلاین- دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو گفت: مراکز اطلاع رسانی دارو و سموم، ارائه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌ای در مورد داروها و سموم هستند که مخاطبان می‌توانند با شماره گیری ۱۴۹۰ و یا ۱۹۰، به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شوند و از مشاوره دارویی رایگان از طریق تلفن بهره ببرند.

 • داروخانه دیروز ۱۲:۱۲

  بدقولی بیمه‌ها، داروخانه‌ها و بیماران خاص را به دردسر انداخت

  سلامت آنلاین- تنها حدود دو ماه دیگر تا پایان سال ۹۵ باقی مانده است اما بدقول بیمه‌ها در پرداخت بدهی خود نه تنها وزارت بهداشت و درمان را به دلیل طلب‌های وصول نشده با مشکل ارائه خدمات روبرو کرده بل‌که این بدهی‌ها بازار دارویی را نیز که چندی‌ست آرام گرفته، تحت الشعاع قرار داده و بیماران خاص هم در تامین داروهایشان دچار مشکل شده‌اند.

 • مناطق محروم دیروز ۱۰:۵۱

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به تبعات منع فعالیت دوگانه پزشکان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شورای نگهبان جلوی مصوبه مجلس را بگیرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر این که مصوبه نمایندگان مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان متخصص در مناطق محروم کشور خطرناک است، گفت: با تصویب آن، علاوه بر این که پزشکان را از دست می دهیم، سلامت مردم نیز مورد تهدید قرار می گیرد. امیدواریم شورای نگهبان به این موضوع ورود کرده و مانع از تصویب آن شود.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار دیروز ۱۰:۴۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پزشکان را در مناطق محروم ماندگار کرد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر این که تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مردم بوشهر به لحاظ دسترسی به پزشک متخصص در مضیقه به سر می بردند، گفت: پس از اجرای طرح تحول سلامت، نه تنها تعداد پزشکان متخصص در انواع رشته های تخصصی افزایش پیدا کرد، بلکه در مقایسه با گذشته خدمات درمانی مطلوبی در اختیار مردم قرار می گیرد و مجبور نیستند برای درمان به سایر شهرها مراجعه کنند.

 • عکس رادیولوژی دندانپزشکی اشعه ایکس دیروز ۱۰:۲۴

  تماس دروغین با مردم برای اعطای بیمه دندانپزشکی

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران، با هشدار به مردم درباره سودجویی بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای گفت: پوشش خدمات دندانپزشکی با پرداخت ۷۹ هزار تومان، دروغ است.

 • افسردگی جوانان تنهایی دیروز ۰۹:۵۷

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  اضطراب، افسردگی و پرخاشگری؛ سه‌گانه های شایع در ایران

  سلامت آنلاین- بر اساس آخرین آمار اعلام شده در سال ۹۳،  حدود ۲۳ درصد مردم از بیماری های روانی رنج می برند. این یعنی عده ای از مردم حال و روز خوشی ندارند و زندگی به کام شان نیست. اضطراب، افسردگی و پرخاشگری مهم ترین بیماری های روانی هستند که به گفته روانشناسان، نه تنها در ایران که در کل جهان، جولان می دهند. همین مساله باعث شده تا وزارت بهداشت در راستای طرح تحول سلامت، ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی را در ۶۶ بیمارستان، ۵۸ شهرستان و ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی کشور افتتاح کند.   

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۳۸

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با سلامت آنلاین:

  فعالیت دوگانه پزشکان در مناطق محروم، کمک به نظام سلامت است

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه پس از اجرای طرح تحول سلامت، تعداد پزشکان متخصص در ایلام افزایش پیدا کرد، گفت: در اغلب شهرستان های ایلام یک پزشک متخصص در تخصص های اصلی همچون جراحی عمومی، جراحی زنان، متخصص اطفال، قلب و بیهوشی، مشغول فعالیت است، هر چند در رشته های فوق تخصصی مثل جراحی اطفال و قلب، هنوز در مضیقه هستیم.

 • تولد نوزاد زایشگاه زایمان گریه کودک بچه ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۱۲

  نوزاد رها شده در سطل زباله بیمارستان خمین

  سلامت آنلاین- دادستان عمومی و انقلاب اراک از تشکیل پرونده قضایی در رابطه با موضوع نوزاد رها شده در سطل زباله بیمارستان خمین خبر داد.

 • کارگر کارگران معدن شغل سخت اقشار محروم ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۲۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی باید سهم درمان کارگران را در صندوق شیشه‌ای قرار دهد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه از گزارش های سازمان تامین اجتماعی و اعداد و ارقامی که ارائه کرده، به خوبی پیداست که سهم درمان کارگران به درمان آن ها اختصاص پیدا نکرده است، گفت: تامین اجتماعی موظف است سهم درمان کارگران را در یک صندوق شیشه ای قرار دهد تا بیمه شدگان اطمینان پیدا کنند حق بیمه ای که می پردازند، واقعا صرف درمان آن ها می شود.

 • آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۹:۰۲

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

  ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان، گزارش نشده است

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون هیچ موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای شایع در بین پرندگان در کشور و دنیا گزارش نشده است، اما نمی توان انتظار داشت که هیچ گاه این انتقال انجام نشود و ممکن است به مرور زمان، تغییراتی در ساختمان این ویروس صورت گیرد که باعث بیماری زا تر شدن و انتقال آن به انسان شود.

 • سقوط دختر نوجوان از بلندترین ساختمان روسیه ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۴:۲۱

  «سلفی» باز هم قربانی گرفت:

  سقوط مرگبار دختر ۱۸ ساله از طبقه ۸۶ ساختمان +عکس

  سلامت آنلاین- یک دختر نوجوان ۱۸ ساله که قصد داشت در طبقه ۸۶ بلندترین ساختمان روسیه از خود عکس سلفی بگیرد، به دلیل لغزش و سقوط از ارتفاع روی خودرویی پارک شده در پایین این ساختمان افتاد و در جا مرد.

 • واکسن واکسیناسیون طیور آنفلوآنزای مرغی پرندگان اهلی ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۳۸

  آخرین وضعیت آنفلوآنزای پرندگان در ایران

  سلامت آنلاین- طی ماه‌های گذشته آنفلوآنزای طیور از طریق پرندگان وحشی به تهران منتقل شد و پس از آن به گفته سازمان دامپزشکی در ۱۱ استان کشور منتشر شد اما رئیس این سازمان معتقد است این بیماری با اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای صورت گرفته، کنترل و محدود شده است و همه مردم از تولیدکنندگان تا روستاییان و مصرف‌کنندگان باید هشدارهای بهداشتی و قرنطینه‌ای صادرشده را جدی بگیرند.

 • دیالیز ۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۹

  سالانه ۶ درصد به آمار بیماران دیالیزی افزوده می شود

  سلامت آنلاین- نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور گفت: بیماران دیالیزی در بخش دولتی و خصوصی هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کنند که هر سال هم شش درصد به آمار این بیماران اضافه می شود.

 • حوادث کار ایمنی کارگران ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۸:۳۷

  در ۸ ماه اول امسال اتفاق افتاد

  فوت ۲۳۸ تهرانی در حوادث کار

  سلامت آنلاین- اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، اعلام کرد که درهشت ماه اول امسال، ۲۳۸ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

 • ملکه رنجبر بازیگر سینما و تلویزیون ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۰:۱۰

  ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت: اوضاع جسمی خوبی ندارم

  سلامت آنلاین- بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به این‌که اکنون اوضاع جسمی خوبی ندارد گفت: حالم چندان تعریفی نیست.

 • انتقال ايت الله صانعي ۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۸:۴۱

  آیت الله صانعی با حال عمومی خوب، مرخص شد

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با بیان این که اقدامات لازم درمانی برای آیت الله صانعی انجام شد، گفت: ایشان با حال عمومی خوب مرخص شد.

 • معلول معلولان اشتغال کارآفرینی زنان قالی بافی ۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۲:۰۱

  نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

  مستمری مددجویان، حداقل ۲۰۰ هزار تومان بیشتر می شود

  سلامت آنلاین- نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام مجلس درجهت حذف یارانه پردرآمدها و اختصاص آن به افزایش مستمری مددجویان، گفت: افزایش مستمری مددجویان درخانواده های مختلف متفاوت و کف آن به میزان ۲۰۰ هزارتومان است.

 • شیر خوراکی ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۲

  تاریخ انقضای جعلی در پاکت های شیر «کاله»

  سلامت آنلاین- سازمان ملی استاندارد از عرضه شیر پاستوریزه "کاله" با تاریخ انقضای غیرواقعی خبر داد.

 • پانسمان مصدوم سوانح سوختگی حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۸

  کاهش تلفات سوختگی در ۸ ماهه امسال

  سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که در هشت ماهه امسال، هزار و ۱۳۴ نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات هزار و ۱۵۴ نفر بود، ۱.۷ درصد کاهش یافته است.

 • آنفلوانزای پرندگان تلف شده ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۳:۲۱

  سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

  موردی از ابتلای انسان به آنفلوآنزای پرندگان مشاهده نشده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر این‌ که هیچگونه شیوع آنفلوآنزای پرندگان در میان انسان وجود ندارد، گفت: عوارض شیوع آنفلوانزای پرندگان اقتصادی و زیستی بوده که با جلسات متعدد در سطح دولت با حضور معاون اول رییس جمهور، تدابیری برای کنترل و کاهش شیوع آنفلوانزا صورت گرفته است.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۹:۴۹

  دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان امسال حذف می‌شود

  سلامت آنلاین- سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد بر اساس مصوبه شورای معاونین این سازمان طی یک زمانبندی مشخص، دفترچه‌های درمانی تا پایان سال در تمامی استان‌ها حذف خواهد شد.

 • شنا استخر غرق شدگی غریق دریا ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۴:۴۷

  امسال تلفات غرق شدگی در کشور ۳ درصد افزایش داشت

  سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی کشور از افزایش ۳/۳ درصدی تلفات غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

 • بازاریابی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۱

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  جولان شرکت های هرمی در حوزه پوست و مو؛ از مشاوره زیبایی تا تجویز دارو

  سلامت آنلاین- مثل قارچ سبز شدند و در مدت کوتاهی، چاپیدند و بردند. در این بین، عده ای هم به ثروت های بادآورده رسیدند و البته بماند که خیلی ها هم به خاک سیاه نشستند. در مورد شرکت های هرمی حرف می زنیم که مدل های خارجی اش بیداد می کرد. حالا مدتی است که نوع ایرانی و البته مجوزدارش، شروع به کار کرده است. حال برخی از این شرکت ها، پا در کفش متخصصان پوست و مو کرده اند و به تجویز انواع محصولات بهداشتی پوست و مو روی آورده اند. کلاس های آموزشی مرتبط با پوست و مو برای اعضای شان برگزار می کنند و به سه ماه نکشیده، تحت عنوان کارشناس، محصولات آرایشی و بهداشتی خود را با چرب زبانی به مردم می فروشند.

 • امیرمحمد داوری / حمله سگ به کودک بجنوردی در خراسان شمالی ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۱:۳۲

  وزیر بهداشت شخصاً پیگیر روند درمان کودک بجنوردی شد

  سگ نگهبان، روده «امیرمحمد» ۵ ساله را خورد +عکس

  سلامت آنلاین- با انتشار خبر کوتاهی مبنی بر دریده شدن شکم کودک ۵ ساله‌ای به نام «امیرمحمد داوری» در بیرجند، موجی از واکنش‌ها و حرکت‌های مردمی در استان خراسان شمالی ایجاد شده است.

 • زلزله بم ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۵۹

  آخرین خبرها از زلزله «خنج»

  سلامت آنلاین- مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: براثر وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری صبح دیروز منطقه خنج،۴ نفر از اتباع بیگانه که در یک اتاقک نگهبانی در باغی در روستای تخته سیف بودند بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست دادند.

 • زهرا عرب ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۴۸

  آقای نوبخت! لطفا افکارعمومی را قانع کنید

  زهرا عرب - سردبیر