نمایش همه
 • کودک اوتیسم دیروز ۱۲:۱۰

  بیماران‌ خاص در انتظار حداقل ۱۳۴ میلیارد تومان بودجه

  سلامت آنلاین- موضوع بیماران خاص و مشکلات و کمبودهایی که با آن دست به گریبانند بحث تازه‌ای نیست، از کمبود دارو و امکانات گرفته تا خدمات بهداشتی و درمانی همه و همه باعث شد تا ۲۱ سال پیش ۳ بیماری هموفیلی، تالاسمی و دیالیز تحت پوشش بنیاد بیماری‌های خاص قرار بگیرد. همچنین مقرر شد هر سال یک گروه از بیماران نادر و صعب‌العلاج تحت پوشش بیماری‌های خاص قرار بگیرند تا رفته‌رفته، همه این بیماران تحت پوشش بیمه‌ای بیماران خاص باشند، اما در تمام این سال‌ها، هرگز این هدف محقق نشد.

 • زلزله کرمانشاه مصدوم دیروز ۱۰:۵۷

  مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان کرمانشاه از زبان معاون وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: هنوز برخی زلزله زدگان کرمانشاه مشکل اسکان دارند و در سرمای زمستان در چادر زندگی می کنند.

 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی دیروز ۱۰:۴۸

  بررسی علمی هزینه‌های خاص شدن چند بیماری

  سلامت آنلاین- به دنبال مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر اضافه شدن چند بیماری جدید به فهرست بیماری‌های خاص، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی و فوق‌ تخصصی سازمان بیمه سلامت، گفت: میزان اعتبار ردیف بودجه‌ای تعیین شده برای این مصوبه بسیار کم است و اگر قرار است بخشی از هزینه‌های این بیماری‌های جدید تحت پوشش قرار گیرد، باید بر میزان اعتبارت آن افزوده شود.

 • بستری دیروز ۱۰:۳۲

  در گفتگوی سلامت آنلاین با معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تشریح شد

  آخرین وضعیت مصدومان زلزله کرمانشاه؛ هنوز ۳۰ نفر بستری هستند

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تحت درمان بودن دستکم ۳۰ مصدوم زلزله‌زده در بیمارستان‌های کرمانشاه خبر داد و گفت: اغلب مصدومان دچار مشکلات مغز و اعصاب و روانپزشکی هستند که به مرور بهبود پیدا خواهند کرد.

 • کراپ‌شده - کیارستمی دیروز ۱۰:۲۶

  رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  پزشک مرحوم کیارستمی به پرداخت ۵ تا ۱۰ درصد دیه محکوم شد

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مرحوم عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایرانی گفت: پس از انجام بررسی‌های لازم توسط دادگاه کیفری، پزشک معالج به پرداخت پنج تا ۱۰ درصد دیه محکوم شد که البته ممکن است اعتراض خانواده مرحوم کیارستمی را در پی داشته باشد که قابل بررسی است.

 • بازداشت زن کلاهبردار گینه ای ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۲:۴۱

  بازداشت زنی که در زنان دیگر حاملگی کاذب ایجاد می‌کرد!

  سلامت آنلاین- زنی در گینه به اتهام کلاهبرداری بازداشت شد. او به زنانی که تمایل به بارداری و مادرشدن داشتند موادی می‌خوراند که باعث تورم شکم و ایجاد حاملگی کاذب می‌شد.

 • آمبولانس امداد و نجات اورژانس ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۵۶

  آمبولانس بیمارستان شهرستان اشنویه، سرقت شد

  سلامت آنلاین- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه گفت: یک دستگاه آمبولانس از بیمارستان نبی اکرم (ص) این شهرستان به سرقت رفت.

 • قلیان ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۴۴

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد:

  تبعات قانونی شدن عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری‌اینکه مخالف تصویب یک فوریت طرح استفساریه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات بوده است، رفع موانع اشتغال زایی را دلیل قابل‌قبولی برای عرضه قانونی قلیان در قهوه خانه ها نمی‌داند.

 • عدم جمع آوری زباله در مناطق زلزله زده ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۰:۳۲

  عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه انتقاد کرد:

  اوضاع بحرانی زلزله‌زدگان کرمانشاه، پس از بارندگی‌های اخیر

  سلامت آنلاین- عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با انتقاد از عملکرد بنیاد مسکن و هلال احمر در رفع مشکلات زلزله زدگان این استان، گفت:‌ به دلیل بی توجهی دستگاه ها به وظایف خود حدود ۶۰ چادر دربارندگی اخیر کرمانشاه دچار آب گرفتگی شد.

 • تومور بینی دختر هندی ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۸:۴۵

  حذف توموری بزرگ و بدشکل از بینی دختری نوجوان +تصاویر

  سلامت آنلاین- دختری ۱۵ ساله که به سبب داشتن توموری بزرگ و ناخوشایند روی صورتش از سوی والدین خود مطرود شده بود، به کمک یک فعال حقوق کودکان و اقدام کادر پزشکی بیمارستانی در هند، تحت عمل جراحی رایگان قرار گرفت.

 • احمد قویدل ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۴۲

  مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصوبه کمیسیون تلفیق، مشکل بیماران خاص را حل نمی‌کند

  سلامت آنلاین- مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلالات متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص، یادآور شد: با توجه به اینکه هیچ بودجه جداگانه‌ای برای این بیماران در نظر گرفته نشده است، این مصوبه نمی تواند مشکل بیماران خاص را حل کند.

 • طب اورژانس ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۲

  مدیرعامل سازمان انتقال خون توضیح داد:

  طرح انتقال خون اورژانسی در زمان وقوع حوادث و بحران‌

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون ضمن تشریح جزییات طرح انتقال خون اورژانسی در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها، گفت: انجام انتقال خون از طریق اورژانس پیش‌بیمارستانی در حوادثی چون انفجارهای تروریستی یا هر نوع حادثه دیگری می‌تواند جان بیماران را حفظ کند.

 • مصدومان چهارشنبه سوری سوختگی ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۲

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت:

  سالانه ۳ هزار نفر در ایران به دلیل سوختگی، فوت می‌شوند

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: سالانه سه هزار نفر در کشور به دلیل حریق جان خود را از دست می‌دهند.

 • زهرا عرب روزنامه نگار ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۰۹:۲۸

  تاملی بر یک مصوبه کمیسیون تلفیق

  بیماران خاص؛ سهم درمان کمتر، رنج بیماری بیشتر

  زهرا عرب- سردبیر

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۱:۴۰

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  هیچ کدام از داروهای بیماران خاص از پوشش بیمه خارج نشده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو با رد شایعات مربوط به خارج شدن برخی داروهای بیماران خاص و صعب العلاج از فهرست بیمه، گفت: هیچ دارویی در حوزه سرطان و بیماری های خاص یا صعب العلاج و ام اس از فهرست شمول بیمه پایه خارج نشده و نخواهد شد و حمایت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

 • کتک زدن دانش آموز تنبیه مدارس مدرسه معلم کلاس درس تحصیل سلامت روان کودک ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۶

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  سلامت روان دانش آموزان در خطر؛ هنوز بچه‌ها کتک می‌خورند

  سلامت آنلاین- چند روزی است که خبر ضرب و شتم شدید دانش آموز جیرفتی در رسانه ها سر و صدا کرده است. حدود دو هفته پیش، دانیال رفیعی، دانش‌آموز پایه هشتم دبستان در زیر مشت و لگدهای مدیر مدرسه، دندان و بینی اش شکست و لب هایش پاره شد. پدر دانیال می گوید به دلیل تهدید مدیر مدرسه، دو هفته طول کشیده تا راضی شود این خبر را به گوش رسانه ها برساند. سوال اینجاست که چه کسی مسئول تخریب سلامت روان دانیال و دانیال هایی است که در مدرسه کتک می خورند و خیلی هایشان از علم و تحصیل بیزار می شوند.  

 • کلینیک خنده درمانی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۶

  هشدار یک روانشناس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  فریب تبلیغات سودجویانه کلینیک‌های خنده‌درمانی را نخورید

  سلامت آنلاین- یک روانشناس با اشاره به فعالیت گسترده کلینیک‌های خنده درمانی گفت: متاسفانه این روزها حجم وسیعی از این کلینیک‌ها مدعی درمان انواع بیماری‌های روان تنی نظیر استرس و افسردگی با خندیدن هستند که چنین ادعاهای دروغینی صرفا جنبه تجاری داشته و مبنای علمی ندارد.

 • حمیده زرآبادی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۰

  یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بودجه‌های فعلی، کفاف حمایت از بیماران خاص جدید را نخواهد داد

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به قرار گرفتن بیماران مبتلا به ام اس، اختلالات متابولیک، پروانه ای و اوتیسم در لیست حمایت از بیماران خاص گفت: بودجه‌های فعلی، کفاف حمایت از بیماران خاص جدید را نخواهد داد و بودجه‌ای که برای خدمات‎دهی به این بیمار ان در نظر گرفته می‌شود، باید جدای از بودجه کلی باشد که برای نظام سلامت تعیین شده است.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۸:۲۶

  بیماران خاصی که دیده شدند، اما بدون اختصاص بودجه!

  سلامت آنلاین- با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس بیماری‌های متابولیک، ام اس، پروانه‌ای و اوتیسم بدون تخصیص منابع به فهرست بیماری‌های خاص اضافه شد؛ مصوبه ای که بدون تامین بار مالی آن مشکلات بیماران و وزارت بهداشت را دو چندان می کند.

 • سیدمحمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۱:۳۷

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت اظهار کرد:

  نقش مشارکت‌های بین بخشی در کاهش حوادث

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به نقش مشارکت‌های بین بخشی در کاهش حوادث تلخی همچون حادثه سانچی، پلاسکو و برخورد قطار تبریز، از برگزاری اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران با رویکرد پیشگیری از حوادث و سوانح و نیز ارتقای عادلانه ایمنی شهروندان خبر داد.

 • کاشت حلزونی گوش ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۱:۱۲

  انجام ۴۲۰ عمل کاشت حلزون شنوایی در ۹ ماهه امسال

  سلامت آنلاین- مدیرکل برنامه ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان آذر امسال، ۴۲۰ عمل کاشت حلزون در ۱۱ مرکز درمانی در کشور انجام شده است، گفت: از سال ۷۱ تا پایان آذرماه امسال با حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران، ۹۰۲۶ مورد عمل کاشت حلزون شنوایی در کشور انجام شده است.

 • کمخونی داسی شکل ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۰:۵۸

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:

  کم‌ خونی در دختران بالغ، ۲۵ درصد کاهش یافت

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: براساس مطالعات کشوری، از طریق مکمل یاری آهن، تا ۲۵ درصد کم خونی و کمبود آهن در دختران بالغ کاهش یافته است.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۰:۳۲

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

  هوا فقط با یک روز نمادین، پاک نمی‌شود

  سلامت آنلاین- معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص روز هوای پاک گفت: درواقع روز هوای پاک یک روز نمادین است و هوا فقط با یک روز نمادین پاک نمی شود، بلکه این روز تلنگری است تا دراین باره کمی بیشتر توجه کنیم و برای تنفس مردم هوا را پاک نگه داریم.

 • بشقاب غذاخوردن فستفود سیب زمین سرخ کرده ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۰:۲۶

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت خبر داد:

  بازنگری در صدور بی‌رویه مجوز فست فودها

  سلامت آنلاین-  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از برنامه های این دفتر، شناسایی غذاها و خوراک های محلی مناطق مختلف کشور است، افزود: متاسفانه برخی از غذاها و خوراک های محلی، در حال فراموشی است و وزارت بهداشت برای شناسایی و ترویج این غذاها، برنامه های جدی دارد.

 • بیماران پروانه ای ای بی EB ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۰:۱۸

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران هشدار داد:

  چالش ارائه خدمت به بیماران خاص در صورت عدم تامین منابع مالی

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام آمادگی این سازمان در حمایت از بیماران جدیدی که با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به فهرست بیماران خاص و صعب العلاج اضافه می شوند گفت: باید منابع مالی، افزون بر منابع قبل اختصاص یابد تا از سهم بیماران خاص قبلی کم نشود.

 • حوادث تصادف رانندگی واژگونی اتوبوس دانش آموزان اردوی دانش آموزی هرمزگان ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۴:۴۶

  اعتبارات درمان رایگان مصدومان ترافیکی، در دسترس نیست

  سلامت آنلاین- رئیس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت، نسبت به به عدم پرداخت هزینه درمان رایگان مصدومان ترافیکی از سوی بیمه‌های تجاری، انتقاد کرد.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۴:۳۵

  دلالان؛ ترمز توسعه صنعت گردشگری سلامت

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در کشور توسعه دهیم، گفت: متاسفانه در بخش گردشگری سلامت، دلالانی رشد کرده اند که منجر به آسیب هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت شده است.

 • سیدمحمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۶

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت هشدار داد:

  تبعات گسترش پوشش بیمه‌ای بیماران خاص، بدون افزایش بودجه

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، بیماران متابولیک، ام اس، پروانه ای و اوتیسم زیر پوشش بیمه ای بیماران خاص و صعب العلاج قرار گرفتند اما بودجه این بیماران افزایش نیافته و مشکل آفرین است.

 • مصدومان زلزله غرب کشور ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۰:۰۴

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  چرا «بحران‌» ما را مدیریت می‌کند؟!

  سلامت آنلاین- در کشوری که چهار گوشه‌اش از شمال تا جنوب از شرق تا غرب روی گسل زلزله است و برف و کولاک و سیل و طوفان هم بی‌هوا به جان و مال مردم شبیخون می‌زند، یک مدیریت بحرانِ جاندار حرف اول و آخر را می‌زند، اما مدیریت بحران در ایران معمولا به شکل موازی و با کارایی ضعیف در بین دستگاه های مختلف در جریان است که همین مساله در زلزله کرمانشاه نیز مشهود بود.

 • حادثه حوادث مرگ خودکشی اعدام طناب دار حلق آویز ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۵۵

  اشک‌های دختر ۷ ساله پای چوبه‌دار: پدرم را ببخشید

  سلامت آنلاین- مرد جوانی که درجریان نزاع خیابانی، ناخواسته دوست جوانش را به قتل رسانده بود، سحرگاه دیروز و پس از آخرین وداع با خانواده‌اش پای چوبه دار رفت .