نمایش همه
 • اهدای عضو پیوند اندام و ارگانهای بدن دیروز ۱۵:۲۷

  جوان ۱۶ ساله ابهری با مرگش به ۵ بیمار زندگی بخشید

  سلامت آنلاین- یک مادر ابهری به نگرانی مادران پنج بیمار نیازمند به پیوند عضو، با رضایت دادن به اهدای اعضای فرزند ۱۶ ساله مرگ مغزی شده خود پایان داد.

 • ماده مخدر گل مواد مخدر اعتیاد معتاد دانش آموز دانشجو دیروز ۱۱:۵۱

  یک مقام مسئول وزارت بهداشت خبر داد

  آمار اعتیاد در مردان، ۱۰ برابر زنان است

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حوادث ترافیکی در مردان پنج برابر زنان، اعتیاد در مردان ۱۰ برابر زنان، سقوط از ارتفاع نیز در مردان سه برابر زنان است.

 • دفترچه بیمه ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۱:۱۱

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  نهادهای نظارتی برای حل معضل بدهی بیمه‌ها وارد گود شوند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تصریح کرد: در صورت پرداخت نشدن مطالبات معوقه از سوی سازمان های بیمه گر، مراکز درمانی و بیمارستان ها در معرض خطر ورشکستگی قرار خواهند گرفت و وظیفه دستگاه ها و نهادهای نظارتی است که برای حل این معضل وارد گود شوند.

 • عکس رادیولوژی دندان ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۳

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی پول ندهد، نسخه بیماران را آزاد حساب می کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران هشدار داد: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی مطالبه معوقه یک تا دو میلیارد تومانی جامعه رادیولوژیست ها را تسویه نکند، از ابتدای سال آینده نسخه رادیولوژی بیماران را بدون دفترچه بیمه و با نرخ آزاد محاسبه می کنیم.

 • مردان استرس محیط کار ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۸

  هشدار به آقایان شاغل؛ ۴ بیماری در کمین شماست

  سلامت آنلاین- رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، با تاکید بر این که کارگران ساختمانی بیش از سایر مشاغل در معرض حوادث ناشی از کار قرار دارند، گفت: ۸۰ درصد بیماری های مردان در محیط های کاری به وجود می آید.

 • دود گازگرفتگی مسمومیت با گاز مونواکسید کربن خطر مرگ حوادث ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۷:۲۱

  پزشکی قانونی تهران اعلام کرد

  مرگ خاموش ۱۴۳ تهرانی در ۱۰ ماهه امسال

  سلامت آنلاین- اداره کل پزشکی قانونی تهران اعلام کرد که در ۱۰ ماه اول امسال، ۱۴۳ مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند.

 • اینستاگرام دوستی های اینترنتی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۳:۳۷

  مراقب نوجوانان خود باشید

  آزار جنسی دختر ۱۳ ساله پس از دوستی اینستاگرامی

  سلامت آنلاین- پسر جوانی که از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با دختر ۱۳ ساله ای ارتباط برقرار کرده و هنگام قرار ملاقات، او را مورد سرقت و آزار و اذیت جنسی قرار داده بود توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد .

 • دکتر علیرضا صلحی پزشک تبریزی و همسرش ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۳۶

  قرار مجرمیت «دکتر علیرضاصلحی»، پزشک تبریزی صادر شد

  سلامت آنلاین- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: دادسرا در حال تنظیم کیفرخواست برای ارسال پرونده دکتر علیرضا صلحی، پزشک خوشخط تبریزی به دادگاه است.

 • تصادف رانندگی پراید ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۴۵

  گزارش سلامت آنلاین به مناسبت دومین روز هفته سلامت مردان

  ناقوس مرگ در جاده‌های ایران؛ سلامت مردان در تصادفات جا می ماند

  سلامت آنلاین- بر اساس آمارهای رسمی، هرساله معمولا حدود سه چهارم کشته های تصادفات رانندگی را مردان تشکیل می دهند، آن هم در حالی که با آموزش، فرهنگ سازی و رعایت موارد ایمنی، می توان از مرگ سالانه بیش از ۱۰ هزار مرد ایرانی در جاده ها پیشگیری کرد. هفته اول اسفند به نام هفته سلامت مردان ایرانی و امروز هم به عنوان روز پیشگیری از حوادث ترافیکی برای ارتقای سلامت مردان نامگذاری شده است. این نام گذاری ها شاید تلنگری باشد تا نرخ تصادف جاده ای و مرگ و میر مردان در جاده ها کاهش پیدا کند و سلامت سرپرست خانواده ها، قربانی یک سهل انگاری ساده نشود.

 • حوادث قتل خونریزی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۳۵

  پسر دانشجو با تبر به جان اعضای خانواده‌اش در «کلاله» افتاد

  سلامت آنلاین- جزئیاتی از قتل هولناک اعضای یک خانواده در شهرستان کلاله از توابع استان گلستان منتشر شده که طی آن پسری دانشجو در کشور هند پس از بازگشت به ایران تبر به دست گرفته و اعضای این خانواده را کشته است.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۴۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان تربت جام در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران در تربت جام به جای بیمارستان مجهز فقط یک درمانگاه دارند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت جام گفت:سازمان تامین اجتماعی در تربت جام فاقد بیمارستان ملکی است و کارگران برای درمان به تنها درمانگاه این شهرستان که پزشک متخصص و امکانات درمانی مجهزی در اختیار ندارد، مراجعه می کنند.

 • حادثه حوادث نجات کودک از درون ماشین لباسشویی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۱۰

  در یاسوج رخ داد

  نجات کودک گرفتارشده در ماشین لباسشویی

  سلامت آنلاین- به گفته مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج، پسربچه ۳ ساله‌ای که در ماشین لباسشویی محبوس شده بود طی عملیاتی موفقیت‌آمیز از مرگ حتمی نجات یافت.

 • مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۰۳

  ۳۵۰ مرکز جامع سلامت روستایی، فردا افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- مراسم افتتاح ۶۵۷ واحد ارائه خدمات بهداشتی از جمله ۳۵۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، فردا همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 • عمل جراحی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۴۶

  بازوی قطع شده کارگر کرجی، پیوند زده شد

  سلامت آنلاین- بازوی قطع شده کارگر کرجی، امروز در بیمارستان البرز، پیوند زده شد.

 • هپاتیت ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۱۰

  رئیس شبکه هپاتیت ایران ابراز امیدواری کرد:

  هپاتیت C تا سال ۱۴۱۰ در کشور ریشه کن می شود

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به جامعه جهانی« NO hep» سازمان ملل ملحق شده است که بر اساس این برنامه، قرار است تا سال ۱۴۱۰ ، هپاتیت C در کشور حذف و ریشه کن شود.

 • هپاتیت ب B ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۳:۵۹

  شیوع هپاتیت B در قم ۱.۳ دهم درصد

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم گفت: در سال ۹۰ یک کار مبتنی بر جمعیت انجام شد و ۴ هزار نفر را به صورت خوشه ای بررسی کردیم که پس از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم، شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱.۳۳ دهم درصد بود که با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.

 • کارگر ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۲:۲۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین اجتماعی با سهم درمان کارگران، کارخانه می سازد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تاکید بر لزوم تخصیص سهم درمان کارگران به درمان آن ها خاطر نشان کرد: شاهدیم که سازمان تامین اجتماعی از این سهم در جهت سرمایه گذاری و احداث کارخانه استفاده می کند.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۸

  عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  کارگران با دفترچه های تامین اجتماعی، امنیت درمانی ندارند

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران با بیان اینکه کارگران با دفترچه های تامین اجتماعی، امنیت درمانی ندارند گفت: دفترچه بیمه ای که سازمان تامین اجتماعی در اختیار کارگران قرار داده است، کارایی چندانی ندارند و کارگران باوجود حق بیمه ای که می پردازند، آن طور که باید از خدمات و امکانات پزشکی مراکز ملکی این سازمان بهره ای نمی برند.

 • سیل آبگرفتگی طغیان رودخانه ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۸:۰۵

  روزهای سخت اورژانس؛ امدادرسانی به سیل زده ها ادامه دارد

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور پس از بازدید از شهرهای سیل‌زده فسا، جهرم، لار و استهبان ، اظهار داشت: شب گذشته بیمارستان ۹۶ تخت خوابی امام خمینی (ره) استهبان به علت بروز سیل با آب محاصره شده بود و از آنجایی که احتمال خطر برای بیماران وجود داشت، اورژانس تمامی بیماران را به وسیله آمبولانس‌ و اتوبوس‌آمبولانس به بیمارستان فسا منتقل کرد.

 • کودکان کار ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۷:۱۷

  رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت عنوان کرد:

  سوانح؛ عامل ۲۰ درصد مرگ کودکان زیر ۵ سال

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت، یکی از علل شایع مرگ در کودکان یک تا ۵۹ ماهه را حوادث و سوانح اعلام کرد و افزود: ۲۰ درصد علل مرگ کودکان در این سن، سوانح است.

 • طلاق جدایی دادگاه خانواده حلقه ازدواج ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۴۵

  فریب کلاهبرداران را نخورید

  پرونده «ازدواج آسان»با ۱۱۷۰ شاکی و ۵ متهم

  سلامت آنلاین- رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب زاهدان در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کانون ازدواج آسان تصریح کرد: این پرونده ۵ متهم دارد که از این تعداد ۲ متهم آن شاکی ندارند ولی یک متهم ۷۲۷ شاکی، یک نفر ۴۳۹ شاکی و یک نفر ۴ شاکی دارد.

 • آسیب اجتماعی پدیده خونبازی خون تیغ زنی خودزنی دست دختر ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۳۶

  دخترانی که با «خونبازی» به ‌دنبال هویت جدیدند

  سلامت آنلاین- سلامت روان جامعه دچار مشکل شده است. در حالی که برخی به دلایلی گوناگون، از شکست عشقی تا افزایش فالوئرهای خود در شبکه‌های اجتماعی به بازی با احساسات دیگران یا بروز رفتارهای ناهنجار روی می‌آورند، بعضی دیگر فقط به دنبال خارج شدن از فضایی به این رفتارهای اختلالی روی می‌آورند که ناشی از عدم درک صحیح آنهاست. پدیده موسوم به «خونبازی» که چندی است میان دختران نوجوان شایع شده شاید هر دو روی موضوع را در بر گرفته باشد.

 • سیل آبگرفتگی جهرم ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۳:۰۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  کشور در حالت نیمه تعطیل؛ مدیریت بحران در خواب زمستانی

  سلامت آنلاین- این روزها هر نوع بلایی که فکرش را بکنید، از بهمن و کولاک بگیرید تا سیل و حتی شکستگی سد، بر سر مردم آوار شده است. در این بین، نکته ای که از همه مشهود تر است، ضعف بارز مدیریت بحران برای مهار آسیب های اینگونه مخاطرات طبیعی است؛ تا جایی که می شود گفت هیچ مدیریت واحد، قدرتمند و پاسخگویی برای کاهش تبعات اینگونه حوادث و سوانح در کشور ما وجود ندارد.

 • پروتز سینه ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۵۹

  استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  ۴ عارضه مهم کاشت پروتز سینه در خانم ها

  سلامت آنلاین- استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر این که خانم ها نباید بی دلیل از پروتزهای سینه استفاده کنند، گفت: عفونت، خونریزی، سروما(تجمع سرم در اطراف پروتز) و تشکیل کپسول اطراف پروتز عوارضی هستند که بیماران را تهدید می کند.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بعد از طرح تحول، هزینه جراحی شکستگی از ۱۵ میلیون به ۱۵۰ هزار تومان رسید

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد: قبل از طرح سلامت، بیمار برای انجام جراحی شکستگی استخوان، هزینه ای حدود پنج تا ۳۰ میلیون تومان، یعنی به طور میانگین، هزینه ای حدود ۱۵ میلیون تومان متحمل می شد، اما پس از اجرای این طرح هزینه درمان شکستگی به ۱۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

 • کودک بیمار سرطانی ۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۲

  دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی مطرح کرد:

  جای خالی کلینیک‌های غربالگری سرطان

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی گفت: کلینیک‌های بیماریابی در غربالگری بیماری‌ سرطان حائز اهمیت هستند و باید بیمارستان‌های دانشگاهی و مراکز درمانی دولتی به سمت ایجاد این مراکز پیش بروند.

 • حمله قلبی سکته درد قفسه سینه ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۶:۴۰

  چرا مردان، دو برابر زنان به سکته قلبی مبتلا می شوند؟

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن قلب و عروق ایران با بیان اینکه مردان به طور معمول دو برابر زنان گرفتار سکته های قلبی می‌شوند، اظهار کرد: مردان به دلیل استعمال بیشتر سیگار، مصرف مشروبات الکلی و نداشتن تحرک کافی و استرس بیشتر در معرض ابتلا به سکته قلبی قرار دارند.

 • مسافرت زمستان جاده سقوط بهمن بارش برف راه مواصلاتی خودرو امداد و نجات ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۰۹:۳۹

  هشدار هواشناسی: خطر سقوط بهمن در جاده چالوس و طالقان

  سلامت آنلاین- مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز با هشدار به مسافران و رانندگان گفت: به دلیل شرایط جوی خطر سقوط بهمن و ریزش کوه در جاده چالوس زیاد است.

 • سقوط خودرو وانت پیکان به محل گودبرداری ساختمان ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۰۸:۱۲

  سقوط وانت پیکان به محل گودبرداری ساختمان +عکس

  سلامت آنلاین- به دنبال سقوط یک دستگاه خودروی پیکان به عمق محل گودبرداری ساختمان در حوالی بزرگراه شهید صدر تهران، ماموران آتش‌نشانی موفق شدند به وسیله جرثقیل این خودرو را بیرون بکشند.

 • کارگر معدن ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۴۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم در گفتگو با سلامت آنلاین:

  بم قطب کارگری است، اما یک بیمارستان تامین اجتماعی هم ندارد

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم با اشاره به این که هم اکنون ۱۰ هزار کارگر در صنایع خودروسازی ارگ جدید بم مشغول فعالیت هستند، گفت: بم به قطب کارگری تبدیل شده است، اما تامین اجتماعی در این شهر حتی یک بیمارستان ملکی ندارد و بیمارستان های دولتی خدمات درمانی به کارگران می دهد.