نمایش همه
 • نظافت هواپیما امروز ۱۳:۴۷

  بخوانید تا بدانید و سالم بمانید:

  آلوده‌ترین قسمت‌های هواپیماها و فرودگاه‌ها در سفرهای هوایی

  سلامت آنلاین- تحقیقات نشان داده است که برخی وسایل و تجهیزات به کار رفته در هواپیماها و فرودگاهها اگرچه شاید توجه چندانی هم برنیانگیزند، نقشی بسیار در احتمال انتقال میکروب و ابتلا به انواع بیماریهای کمخطر یا پرخطر دارند. اگر شما نیز همانند بسیاری از مردمی که این روزهای تعطیل به گشت‌وگذار روی آورده‌اند، قصد سفر دارید، بد نیست با برخی از نمونه‌های مرتبط با موضوع در ادامه مطلب آشنا شوید.

 • درد مزمن کمردرد شانه درد کتف پشت ستون فقرات امروز ۱۲:۲۰

  احساس گرسنگی، دردهای مزمن را سرکوب می‌کند!

  سلامت آنلاین- دانشمندان آمریکایی در پژوهشی جدید متوجه شده‌اند که با احساس گرسنگی می‌توان دردهای مزمن را از بین برد.

 • آب چغندر امروز ۱۱:۵۸

  امکان درمان آلزایمر با استفاده از ترکیب موجود در چغندر

  سلامت آنلاین- مطالعه‌ای جدید نشان داده است که با استفاده از ترکیب موجود در چغندر می‌توان بیماری آلزایمر را درمان کرد. این ترکیب عامل قرمزی رنگ چغندر هم به شمار می‌رود.

 • دانه ها چهار مغز آجیل امروز ۱۱:۵۳

  به آجیل علاقه دارید؟ حداقل بدون نمک یا کم نمک بخورید

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم مراقبت مردم از میزان سلامتی خودشان برای جلوگیری از چاقی و اضافه وزن در ایام نوروز گفت: مصرف آجیل‌ها در روزهای تعطیل نوروز باید محدود شود و حتی‌الامکان از آجیل‌های بدون نمک استفاده شود.

 • دیابت امروز ۱۱:۴۶

  شناسایی دارویی جدید برای مبتلایان به دیابت نوع ۲

  سلامت آنلاین- محققان اعلام کردند با استفاده از داروی موسوم به Ozempic می‌توان به درمان دیابت نوع ۲ به صورت تزریق هفتگی کمک کرد.

 • اثر انگشت امروز ۱۱:۴۴

  امکان تشخیص برخی بیماری‌ها از روی اثر انگشت

  سلامت آنلاین- تحقیقات جدید نشان می‌دهد از اثر انگشت افزون بر کشف جرایم، می‌توان برای تشخیص بیماری‌های مختلف از جمله سرطان، آسم و دیابت بهره برد.

 • رگ عروق سلول خونی کمخونی امروز ۱۱:۰۲

  کمخونی طی دوران حاملگی، خطر مرگ را در مادر افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک مطالعه جدید، زنان باردار مبتلا به آنمی یا کمخونی، در مقایسه با سایر زنان فاقد این مشکل، دو برابر بیشتر در معرض مرگ در طول بارداری یا بلافاصله بعد از بارداری خواهند بود.

 • آجیل کهنه آجیل شب یلدا تنقلات امروز ۱۰:۵۸

  در مصرف آجیل افراط نکنید، باعث اضافه‌وزن می‌شود

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشکده تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آجیل‌ها مقادیر زیادی انرژی دارند و افراط در مصرف آنها منجر به اضافه وزن می‌شود.

 • حسگر دندانی امروز ۱۰:۵۳

  ابداع حسگری برای ردیابی هرآنچه می‌خورید

  سلامت آنلاین- دانشمندان موفق شدند نوعی حسگر رودندانی بسازند که همچون آنتی امکان ردیابی و پیگیری میزان و نوع هرآنچه را می‌خورید، اعم از غذا یا نوشیدنی، فراهم می‌آورد.

 • مسمومیت دل درد دلپیچه اسهال دیروز ۱۲:۱۱

  راه‌های مقابله با مسمومیت و مارگزیدگی در سفرهای نوروزی

  سلامت آنلاین- تعطیلات عید بازار سفرهای نوروزی را گرم می‌کند، اما هر سفری ممکن است با خطرهایی همراه باشد؛ از خطر مسمومیت‌های گوارشی و اسهال مسافران گرفته تا خطر زنبورگزیدگی، عقرب‌گزیدگی و حتی مارگزیدگی، اما با رعایت برخی نکات می توان از این خطرات جلوگیری کرد .

 • طیعت جنگلی درختان رودخانه فضای سبز محیط زیست دیروز ۱۱:۴۹

  توصیه به مسافران نوروزی: آب چشمه‌ها را مصرف نکنید

  سلامت آنلاین- سرپرست دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با بیان اینکه آب‌هایی که در طول مسیر به صورت نهر و چشمه جاری شده‌اند، اغلب آلودگی میکروبی دارند و یا به انواع تخم انگل‌ها آلوده شدند، گفت: بهتر است خانواه‌ها برای شستن ظروف و لیوان‌های مورد استفاده در طول سفر از آبی که از منزل با خود آورده‌اند، استفاده کنند.

 • اینفوگرافی/ هرم تغذیه سالم ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۶:۳۲

  توصیه‌های تغذیه‌ای در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به توصیه‌های تغذیه‌ای در ایام نوروز، توصیه کرد: بهتر است، غذاها به صورت بخارپز، آب پز و تنوری طبخ شود.

 • آناتومی مغز صرع اپیلپسی ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۴:۴۲

  ارتباط رعایت قوانین رانندگی با میزان ابتلا به صرع

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های صرع دانشگاه مونستر آلمان گفت: یکی از مهمترین عوامل افزایش صرع در ایران را شاید باید آمار بالای تصادفات رانندگی دانست.

 • پای اضافه نوزاد چینی ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۴:۲۹

  حذف پای سوم از بدن کودک ۱۱ ماهه چینی +تصاویر

  سلامت آنلاین- در نمونه‌ای نادر، جراحان در یکی از بیمارستانهای شانگهای، پسربچه ۱۱ ماهه‌ای را برای حذف اندام اضافی تحت عمل جراحی قرار دادند که با یک پای اضافه به دنیا آمده بود.

 • غذای پرچربی گوشت سرخ کردنی پخت و پز آشپزی تغذیه ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۲:۳۵

  هشدار: احتمال افزایش ابتلا به بیماریهای کبدی با مصرف بیشتر گوشت

  سلامت آنلاین- صرفنظر از وابستگی بیماریهای چون ابتلا به سرطان، آسیب رسیدن به قلب و افزایش سطوح کلسترول و فشار خون بالا، تحقیقی تازه نشان داده است که رژیم غذایی مبتنی بر مصرف گوشت ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی را نیز افزایش دهد.

 • ماهی قرمز کودک ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۲۷

  توصیه به والدین: نگذارید کودکان به «ماهی قرمز» دست بزنند

  سلامت آنلاین- یک کارشناس بهداشت‌محیط با اشاره به وجود عوامل بیماری‌زای بسیار از جمله سالمونلا در فضله ماهی‌قرمز، هشدار داد: والدین به طور جد از نزدیک‌شدن کودکان به تنگ‌ماهی و دست‌زدن به آب آن خودداری کنند.

 • کودک آجیل ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۴۳

  خطرات مصرف آجیل‌های کهنه

  سلامت آنلاین- عضو هیات علم دانشکده تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: متاسفانه فروش فله ای آجیل ها، عرضه آجیل های کهنه را راحت تر می کند . اینگونه آجیل ها سمومی دارند که برخی از این سم ها سرطان زا هستند.

 • جوجه کباب ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۳۵

  توصیه به مسافران نوروزی

  جوجه کباب‌های طعم‌دار فله را مصرف نکنید

  سلامت آنلاین- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه فروشگاه هایی که مواد خام دامی فرآوری می کنند، باید مجوزداشته باشند، گفت: مردم جوجه کباب های طعم دار فله مصرف نکنند، زیرا اغلب جوجه کباب های طعم دار، با سس ها و پودرهای فاقد مشخصات فرآوری می شود.

 • تنهایی سالمند سالمندان ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۰۹:۱۲

  راهکارهای سفری ایمن برای سالمندان

  سلامت آنلاین- سالمندان پیش از سفر باید از سلامت خود اطمینان حاصل و با پزشک‌شان مشورت کنند، بنابراین مسافرت سالمندان به وضعیت سلامت و درمان آنها بستگی دارد. مهم است که سالمندان هم پیش از سفر و هم در زمان سفر برای مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. رعایت برخی نکات سفر را برای افراد سالمند و خانواده‌هایشان لذت‌بخش‌تر می‌کند.

 • ماهی قرمز کودک ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۶

  راه‌های تشخیص ماهی قرمز سالم

  سلامت آنلاین- مدیر برنامه های بهداشت و بهبود تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماهی های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند، مهم‌ترین راه شناخت این ماهی ها چرخش مکرر ماهی داخل تنگ و دیگر ظروف نگهداری است.

 • دارو آنتی هیستامین ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۱:۴۸

  توصیه‌های مهم دارویی در تعطیلات عید

  سلامت آنلاین- رعایت توصیه‏‌های دارویی در سفر از اهمیت بسزایی برخوردار است و بی‌توجهی به آن ممکن است بویژه برای برخی از بیماران با مخاطره‌هایی همراه باشد؛ بر همین اساس است که توجه به این توصیه‌ها در ایام عید که اغلب شاهد مسافرت‌های خانوادگی و جمعی هستیم، از سوی بیماران اهمیت دوچندانی دارد.

 • مرد چاق اضافه وزن چاقی مردان چربی شکمی ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۴

  محققان: نمی‌توان «چاق» بود و «قلب سالم» هم داشت

  سلامت آنلاین- یک تحقیق جدید در بریتانیا «تناقض چاقی» را بی‌اعتبار کرده است؛ تناقض یا پارادوکس چاقی نظریه‌ای است که در آن ادعا شده چاقی و اضافه وزن لزوما ربطی به خطر بروز مشکلات قلبی ندارد.

 • تشخیص هویت با لبخند ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۴۲

  تشخیص هویت از روی لبخند برای هوش مصنوعی ممکن شد

  سلامت آنلاین- تحقیقات جدید در دانشگاه برادفورد انگلستان نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند هویت و جنسیت افراد را تنها با بررسی لبخند تشخیص دهد.

 • رنگ موی غیر سمی ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۵

  با استفاده از گرافن، رنگ موی غیر سمی ساخته شد

  سلامت آنلاین- محققان از گرافن، نوعی رنگ موی غیر سمی ساخته‌اند که به مو آسیب نمی‌رساند و رنگ آن نیز تا ۳۰ بار شست‌وشو ثابت می‌ماند.

 • اسپری پودر هموستات ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۱

  برای جلوگیری از آمبولیسم، اسپری پودر هموستات ساخته شد

  سلامت آنلاین- یک شرکت انگلیسی، نوعی اسپری پودر هموستات ابداع کرده که دست‌اندرکاران طراحی آن مدعی شده‌اند استفاده از این اسپری باعث ایجاد آمبولیسم نمی‌شود.

 • سلامت قلب نبض ضربان ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۶

  با الهام از فنآوری راکت‌های فضایی، چین قلب مصنوعی می‌سازد

  سلامت آنلاین- چین تحقیقاتی را برای ساخت قلبهای مصنوعی آغاز کرده که از آن با عنوان «قلب فضایی» نام برده شده و این کشور اعلام کرده در راستای برنامه‌های فضایی گسترده خود بزودی دست به کار ساخت چنین قلبهایی خواهد شد.

 • دارچین سرکه سیب ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۶

  هیچ تحقیق علمی، درمان زگیل با سرکه سیب را تایید نکرده

  سلامت آنلاین- برای درمان زگیل روش‌هایی چون برداشتن آن توسط پزشک و مصرف داروهای تجویزی وجود دارد اما برخی به راهکارهای خانگی متوسل می‌شوند و معتقدند استفاده از سرکه سیب برای چنین کاری مفید است. با این حال، از نظر علمی هنوز اثرگذاری و نیز مضرات و فواید احتمالی این روش تایید نشده است.

 • اپلیکیشن سلامت برنامه موبایلی قلب ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۹

  اپلیکیشنی برای اطلاع و پیشگیری بموقع از مشکلات قلبی

  سلامت آنلاین- محققان فنلاندی اپلیکیشنی ساخته‌اند که با استفاده از آن می‌توان از آریتمی یا کژآهنگی قلبی مطلع شد و از بروز سکته، لختگی خون یا نارسایی قلبی پیشگیری کرد.

 • گل نرگس ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۰

  آلودگی‌های محیطی، عطر گل‌ها را کاهش می‌دهد

  سلامت آنلاین- محققان انگلیسی دریافتند انتشار گازهای دیزل موجب تضعیف رایحه گل‌ها در مناطق شهری می‌شود و بدین ترتیب بوی گل‌ها در فواصل دورتر با دشواری احساس می‌شود.

 • دود سیگار کشیدن دخانیات ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۶

  طرحی برای کاهش نیکوتین از سیگار مصرفی آمریکایی‌ها

  سلامت آنلاین- مقامات آمریکایی از طرحی خبر دادند که بر اساس آن میزان نیکوتین موجود در سیگار مصرفی شهروندان این کشور کم خواهد شد.