نمایش همه
 • دعوا در خیابان نزاع خیابانی کتک کاری زد و خورد عصبانیت جامعه عصبی آسیب اجتماعی حوادث دیروز ۱۳:۴۶

  جامعه عصبی، گزارشی مغرضانه یا واقعی؟

  «گالوپ»: ایرانی‌ها بی‌اعصاب‌ترین مردم جهانند

  سلامت آنلاین- هر چند گزارش‌های سازمان پزشکی قانونی حکایت از کاهش آمار مراجعان نزاع به این سازمان دارد، اما موسسه گالوپ بتازگی ایران، عراق و سودان جنوبی را به ترتیب، با عنون «عصبانی‌ترین کشورهای دنیا» معرفی کرده و گفته است که نیمی از جمعیت ایران عصبانی‌اند.

 • لوازم خیاطی سوزن انگشتانه دیروز ۱۳:۱۵

  فرو کردن ۱۵ سوزن در آلت تناسلی، مردی را به بیمارستان کشاند!

  سلامت آنلاین- یک مرد ۳۵ ساله پس از فروکردن ۱۵ سوزن در اندام تناسلی خود طی مدت یک سال، نهایتا مجبور شد برای نجات خود از درد، سوزش و خونریزی از مجرای ادرار دست به دامان پزشکان شود و برای خارج کردن سوزن‌ها به بیمارستان مراجعه کند!

 • ابزار پوشیدنی نظارت بر دیابت دیروز ۱۲:۵۷

  دستگاهی که به جای خون، به کمی عرق بدن نیاز دارد

  ابزار پوشیدنی شخصی برای نظارت و مونیتورینگ دیابت

  سلام آنلاین- زیست‌مهندسان دانشگاه تگزاس، یک وسیله پوشیدنی چندکاره و بادوام ساخته‌اند که با آن می‌توان سه ترکیب مرتبط با دیابت را از طریق عرق بدن اندازه‌گیری کرد.

 • مرگ ورزشکار دیروز ۱۲:۳۶

  متخصصان در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار دادند

  آسیب‌های ورزش حرفه‌ای بر سلامت بیماران قلبی و ریوی

  سلامت آنلاین- یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی هشدار داد: بیماران قلبی و ریوی باید قبل از روی آوردن به ورزش حرفه ای با پزشک خود مشورت کنند، زیرا برخی ورزشکاران حرفه ای که در حین ورزش، جانشان را از دست داده اند، بعدها معلوم شده که این بیماری ها را داشته اند، اما حتی خودشان هم بی خبر بوده اند.

 • آموزش کودکان سرگرمی یادگیری ساعت اختلال ذهنی اوتیسم دیروز ۱۲:۱۴

  نتایج مفید آموختن شمارش با انگشت به کودکان

  سلامت آنلاین- محققان با رد ذهنیتی که دانش‌آموزان را از به‌کارگیری انگشتان برای فراگیری ریاضیات منع می‌کند، تاکید کردند که استفاده از انگشتان بویژه اگر با استفاده از نمادهای عددی همراه باشد، بخش مهمی از فراگیری ریاضیات در کودکان است.

 • گوجه فرنگی دیروز ۱۱:۵۳

  چرا نباید از خوردن گوجه‌فرنگی غافل شد؟

  سلامت آنلاین- گوجه‌فرنگی از جمله سبزیجات پرخاصیتی محسوب می‌شود که هم به صورت پخته و هم به صورت خام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • سفره افطار دیروز ۱۱:۳۳

  در گفتگوی سلامت آنلاین با متخصصان مطرح شد

  توصیه‌های مهم بعد از روزه‌داری برای حفظ سلامت دستگاه گوارش

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های داخلی گفت: سیستم گوارش بدن روزه داران به دو وعده غذایی اصلی در ماه رمضان عادت کرده است، بنابراین بعد از ایام روزه داری و در صورت رعایت نکردن اصول تغذیه‌ای صحیح و پرخوری، ممکن است افراد با مشکلات گوارشی روبرو شوند.

 • نور گوشی موبایل تلفن همراه اختلال خواب شبانه استفاده از شبکه های اجتماعی شب بیداری دیروز ۱۱:۱۱

  حقیقتی تلخ درباره استفاده فراگیر از گوشی‌های هوشمند

  رابطه مستقیم همراه داشتن موبایل با کاهش قدرت مغز

  سلامت آنلاین- محققان آمریکایی در مطالعه‌ای که برای بررسی اثر تلفن همراه انجام دادند، دریافتند که قرار داشتن افراد در نزدیکی تلفن همراه حتی اگر خاموش باشد نیز، ظرفیت شناختی مغز را به گونه‌ای چشمگیر کاهش می‌دهد. با این حال، برخی افراد در رختخواب هم از گوشی‌های خود دست نمی‌کشند.

 • بیلیچینگ دندان دیروز ۱۱:۰۷

  هشدار یک متخصص ترمیمی دندان در گفتگو با سلامت آنلاین

  سفید کردن دندان‌ها با اعمال شاقه: گوشه‌ای از عوارض پنهان «بیلیچینگ»

  سلامت آنلاین- یک متخصص ترمیمی دندان با تاکید بر این که مردم نباید به تبلیغات بی پایه و اساس سفید کردن دندان ها در فضای مجازی اعتماد کنند، در مورد عوارض متعدد بیلیچینگ کردن دندان ها توضیح داد.

 • تعریق عرق کردن حرارت بدن دیروز ۱۰:۵۲

  پیشگیری از عرق‌سوزشدن در تابستان

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست و مو گفت: بر اثر تعریق زیاد و اصطکاک پوست در فصل تابستان دانه‌های کوچک و قرمزی روی پوست ظاهر می‌شود که در اصطلاح به حاصل آن عرق‌سوزشدن گفته می‌شود و با چند راهکار می‌توان از آن جلوگیری کرد.

 • شیر مادر شیردهی به کودک نوزاد شیرخوار فرزند دیروز ۱۰:۵۰

  یک فوق تخصص نوزادان در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد

  راهنمای مادران شیرده: کودکتان را در تابستان از شیر نگیرید

  سلامت آنلاین- یک  فوق تخصص نوزادان گفت: از ۱۸ ماهگی تا دوسالگی زمانی است که می‌توان برای از شیر گرفتن کودک اقدام کرد، اما بهتر است تا دوسالگی شیردهی ادامه پیدا کند، ضمن این‌که تاکید می‌شود شیرخوار در فصل گرم تابستان از شیرمادر محروم نشود. 

 • ورزش دانش آموزان بازی کودکان مدرسه دیروز ۱۰:۳۰

  با ورزش، علائم سندرم خستگی مزمن را کاهش دهید

  سلامت آنلاین- محققان گفته‌اند با افزایش روزانه تمرینات ورزشی می‌توان به بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن (CFS) کمک کرد که با کاهش خستگی، احساس بهتری داشته باشند.

 • درد دندان درد دیروز ۰۹:۴۳

  پانسمانی برای کاهش فوری دندان‌درد

  سلامت آنلاین- گروهی از محققان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، با استفاده از هیدروکسیدکلسیم پانسمانی تولید کرده‌انه که در کاهش دردهای دندانی با خاصیت ضدپوسیدگی موثر است.

 • علامت نماد روبان سرطان پروستات مردان دیروز ۰۸:۵۲

  ترکیبات طبیعی برای بهبود سرطان پروستات

  سلامت آنلاین- محققان با شناسایی ترکیباتی در زردچوبه، انگور قرمز و سیب اظهار کرده‌اند که مصرف این میوه‌ها در کنار هم می‌تواند سلول‌های سرطانی پروستات را کاهش دهد و یا حتی از بین ببرد.

 • آزمایش برگ گیاه دیروز ۰۸:۳۸

  کمک به درمان سکته قلبی با فوتوسنتز گیاهان

  سلامت آنلاین- فوتوسنتز فرایندی است که گیاهان طی آن انرژی خورشیدی را به انرژی شیمیایی و اکسیژن تبدیل می‌کنند و در سال‌های اخیر کاربردهای گسترده علمی هم داشته است. اکنون محققان گفته‌اند از آن می‌توان برای کمک به کسانی استفاده کرد که با سکته قلبی رویارو بوده‌اند.

 • چاقی کودک چاق دیروز ۰۸:۲۱

  اثر مراقبت پدران در جلوگیری از چاقی کودکان

  سلامت آنلاین- بر اساس یک مطالعه جدید مشخص شده است که مشارکت پدران در مراقبت از کودکان با احتمال کاهش چاقی در دوره کودکی فرزندانشان مرتبط است.

 • جداسازی دوقلوی به هم چسبیده کنیایی دیروز ۰۸:۰۱

  جداسازی ۲۳ ساعته دوقلوهای به هم چسبیده کنیایی +تصاویر

  سلامت آنلاین- جدایی موفقیت‌آمیز دوقلوهای دو ساله کنیایی که از قسمت تحتانی کمر به هم چسبیده‌ بودند، نقطه عطفی را در دنیای پزشکی این کشور رقم زد. در آفریقا تاکنون عمل‌های بسیار کمی از این دست صورت گرفته است.

 • خزندگان مار سبز مامبای سبز ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۵

  درمان یک بیماری کلیوی با زهر مار مامبای سبز

  سلامت آنلاین- محققان اروپایی نوعی پپتید را در زهر یک گونه مار بومی مناطق گرمسیری پیدا کرده‌اند که گفته شده می‌توان با استفاده از آن در تولیدات دارویی از شدت بیماری پلی کیستیک کلیه یا PKD کاست.

 • شامپو مواد شوینده ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۰۴

  شامپوهایی که باعث بروز ناهنجاری در نوزادان می‌شوند

  سلامت آنلاین- محققان دریافتند مواد شیمیایی به نام «کاتیون آمونیوم نوع چهارم» یا quats منجر به بروز «نقص هنگام تولد» در مغز، ستون فقرات و نخاع می‌شود.

 • هفتمین روز هفته سلامت؛ خودمراقبتی و سلامت ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۳:۴۰

  اهمیت خودمراقبتی برای بالابردن کیفیت زندگی در بیماران

  سلامت آنلاین- رئیس کنگره ملی و دومین جشنواره «خودمراقبتی و آموزش بیمار» با بیان راهکارهایی برای افزایش کیفیت زندگی بیماران، کاهش هزینه‌ها و عوارض بیماری گفت: وزارت بهداشت در این زمینه گام‌هایی برداشته ولی هنوز تا رسیدن به مطلوب فاصله زیادی داریم.

 • وحشتناک باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۳:۰۹

  یک متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مصرف نادرست آنتی‌بیوتیک‌ها، مقاومت دارویی ایجاد می‌کند

  سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: آنتی‌بیوتیک‌ها بسیار متنوع‌اند، اما مصرف نادرست هر کدام از آنها می تواند مقاومت دارویی در بدن ایجاد کند.

 • ماهی گوشت سفید ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۲:۳۷

  کاهش علائم آرتریت روماتوئید با خوردن منظم ماهی

  سلامت آنلاین- محققان آمریکایی با بیان اینکه مصرف مرتب ماهی می‌تواند از شدت علائم بیماری آرتریت روماتوئید در بیماران بکاهد، اظهار داشتند: خوردن حداقل دو وعده ماهی در هفته می‌تواند شدت این بیماری را در آنان کاهش دهد.

 • دوچرخه سواری و کاهش ابتلا به سرطان و بیماری قلبی ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۲:۲۰

  نتیجه دوچرخه‌سواری تا محل کار: کاهش استرس و بهبود عملکرد

  سلامت آنلاین- محققان کشف کرده‌اند کسانی که به جای رانندگی با خودرو، از طریق دوچرخه‌سواری به محل کار خود می‌روند، نه تنها سطح استرس یا اضطرابشان کاهش می‌یابد، بل‌که در محل کار نیز عملکرد بهتری خواهند داشت.

 • شکر و آلزایمر مصرف قند و شکر و ابتلا به آلزایمر ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۲:۱۲

  یک متخصص تغذیه در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  رابطه مصرف افراطی قند و شکر با ابتلا به بیماری آلزایمر

  سلامت آنلاین- یک متخصص تغذیه اظهار داشت: کمبود برخی از موادغذایی نقش شناخته شده‌ای در بروز آلزایمر و فراموشی دارند که ازجمله آن‌ها ویتامینD و امگا۳ است، اما محققان به تجربیات تازه‌ای در مورد ارتباط بین آلزایمر و مصرف بیش از اندازه قند و شکر نیز دست یافته‌اند.

 • عکس رادیولوژی مغز تشخیص تومور مغزی گلیوما ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۲:۰۲

  ژن‌های سرکشی که سبب ابتلا به «ای ال اس» می‌شوند

  سلامت آنلاین- پژوهشی تازه حاکی از آن است که جهش‌های ژنتیک عامل ۱۷ درصد از موارد ابتلا به بیماری ALS در افرادی بدون سابقه خانوادگی این بیماری به شمار می‌رود.

 • پسربچه کودک فکر کردن در خود رفتن اوتیسم ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۱:۵۲

  سلامت آنلاین نشانه‌های ابتلای کودکان به بیماری اوتیسم را بررسی می‌کند

  اوتیسم؛ کودکانی در خود فرومانده

  سلامت آنلاین- در بیماری های طیف «پی دی دی» ، اوتیسم بیشترین شیوع را داراست به طوری که از هر ۱۰۰۰ کودک تقریبا بین ۲ تا ۶ کودک به آن مبتلا می شوند و این بدان معناست که در کشور ما با جمعیتی حدود ۷۰ میلیون نفر، احتمال می رود حدود ۲۸۰ هزار بیمار درخودمانده وجود داشته باشد.

 • روغن زیتون ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۱:۴۴

  روغن زیتون تصفیه نشده بخورید تا آلزایمر نگیرید

  سلامت آنلاین- روغن زیتون فوق خام و تصفیه نشده فواید زیادی برای سلامت دارد اما محققان خاصیت دیگری هم از آن را بتازگی کشف کرده‌اند: می‌توان با خوردن آن به از بین رفتن برخی آثار بیماری آلزایمر کمک کرد.

 • انگور قرمز میوه سلامتی ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۷

  یک خاصیت خوب انگور: از بین بردن سلول‌های سرطانی روده

  سلامت آنلاین- نتایج مطالعه محققان نشان داده است ترکیبات طبیعی موجود در انگور قرمز می‌توانند در مقابله با سرطان روده بزرگ و یا محافظت در برابر ابتلا به آن اثرگذار باشند.

 • تحقیقات علمی آزمایشگاه تست ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۱:۰۵

  دلیل بروز اگزما، ژنتیک است

  سلامت آنلاین- در حالی که «درماتیت آتوپیک» یا به نام معروفتر آن: «اگزما»، بسیاری از مردم را مبتلا می‌کند و هنوز راهکار درمانی قطعی و مشخصی برای این بیماری وجود ندارد، دانشمندان اظهار کرده‌اند که در تازه‌ترین تحقیقات معلوم شده علت این بیماری نوعی مشکل ناشناخته ژنتیک است.

 • آب آشامیدنی شیر آب لیوان ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۱

  یک ماده گندزدا از آب آشامیدنی، تهدیدی برای سلامتی

  سلامت آنلاین- محققان بتازگی دریافته‌اند که یکی از مواد گندزدای مورد استفاده در تصفیه آب برخی کشورها ممکن است اثر تخریبی بر دی‌ان‌ای مصرف‌کنندگان و نوشندگان آب برجاگذارد.