نمایش همه
 • دکتر شیده واعظی آشتیانی دیروز ۰۹:۱۸

  آخرین وضعیت پزشک مصدوم از زبان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دکتر «شیده واعظی» بحران را پشت سر گذاشت

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به بهبود وضعیت جسمی دکتر شیده واعظی آشتیانی گفت: عمل جراحی ترمیم شکستگی بازو و پای پزشک جوان با موفقیت انجام شده و لخته‌های خون مغزی نیز به مرور زمان جذب خواهد شد و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، بحران را پشت سرگذاشته است.

 • جلال جلال شکوهی دیروز ۰۸:۴۰

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  بدعهدی بیمه‌ها در پرداخت معوقات ۱۳ میلیارد تومانی رادیولوژیست‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس‌انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به بدعهدی بیمه‌ها در پرداخت معوقات ۱۳ میلیارد تومانی رادیولوژیست‌ها گفت: سازمان‌های بیمه‌گر بین ۱۱ تا ۱۴ ماه به رادیولوژیست ها بدهکار هستند و با وجود این‌که جلسات متعددی با بیمه‌ها برای وصول معوقات برگزار کرده‌ایم، اما تا به امروز ترتیب اثری داده نشده است.

 • شیده واعظی ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۲۲:۳۰

  انجام عمل موفقیت‌آمیز شکستگی پای دکتر شیده واعظی

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز شکستگی ران و بازوی دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک مصدوم بیمارستان زابل خبر داد.

 • ویروس هپاتیت C سی ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۴:۵۴

  مسئول واحد هپاتیت وزارت بهداشت خبر داد:

  سیر نزولی ابتلا به «هپاتیت C» در کشور

  سلامت آنلاین- مسئول واحد هپاتیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هپاتیت C در کشور رو به کاهش و قابل پیشگیری است، چون عامل و ناقل آن انسان است و ویروس بیرون از بدن بیش از یک هفته زنده نمی ماند.

 • شیده واعظی ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۴:۲۱

  گفتگوی سلامت آنلاین با پدر پزشک مصدوم زابل

  پدر دکتر شیده واعظی آشتیانی: کادر درمان زابل، برای دخترم از جان مایه گذاشتند

  سلامت آنلاین- دو روز از تصادف دکتر شیده واعظی‌ آشتیانی، پزشک طرحی ۲۷ ساله در مسیر زابل به زاهدان می گذرد، اما با تلاش کادر پزشکان بیمارستان امیرالمومنین زابل، تقریبا شرایط جسمانی وی به حالت عادی برگشته، سطح هوشیاری خانم دکتر جوان، از هشت به ۱۲ رسیده و این یعنی تلاش شبانه روزی پزشکان برای بهبود حال او جواب داده است.

 • دکتر شیده واعظی آشتیانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۱

  به دستور وزیر بهداشت صورت گرفت

  آمادگی اورژانس هوایی برای انتقال دکتر «شیده واعظی» به تهران

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به اینکه وضعیت جسمی دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک طرحی پس از تصادف روز گذشته رو به بهبود است، گفت: وزیر بهداشت دائما پیگیر وضعیت درمان وی است و به دستور ایشان اورژانس هوایی در آماده باش کامل است که در صورت نیاز و آمادگی جسمانی، وی به تهران منتقل شود.

 • دکتر شیده واعظی آشتیانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۲۳:۳۵

  تشریح وضعیت پزشک مصدوم بیمارستان زابل

  دکتر جان‌بابایی: آسیب‌ مغزی دکتر «شیده واعظی» سطحی است

  سلامت آنلاین- در پی حادثه رانندگی برای پزشک طرحی زابل، وزیر بهداشت در تماس با معاون درمان خود تاکید کرد: شرایط جسمی این پزشک زحمتکش کاملا بررسی و همه امکانات برای درمان وی فراهم شود.

 • دکتر شیده واعظی آشتیانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۲۲:۳۴

  حادثه‌ای دیگر برای پزشکی خدوم در استانی محروم

  سلامت آنلاین- حادثه ای که تیرماه گذشته برای پزشک اورژانس نیکشهر اتفاق افتاد، برای پزشکی دیگر که در استان محروم سیستان و بلوچستان به مردم محروم خدمت می کرد، تکرار شد .

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۳۳

  وزیر بهداشت در پیام خود به همایش «سیره نبوی در طب» تاکید کرد:

  منشور نظام سلامت در اسلام، الگویی برای اعتلای سلامت جامعه

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت آغاز به کار سومین همایش بین‌المللی «سیره نبوی در طب»، برگزاری این همایش را گامی بلند در جهت تبیین اصول عملی و کاربردی استفاده از آموزه‌های دینی در حوزه سلامت دانست و همچنین از منشور نظام سلامت در اسلام، به عنوان الگویی برای اعتلای سلامت جامعه یاد کرد.

 • جعبه سیاه جراحی ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۴:۱۷

  ساخت «جعبه سیاه» برای ضبط روند جراحی

  سلامت آنلاین- دانشمندان در امریکا ضبط‌کننده‌ای مشابه جعبه سیاه هواپیما ابداع کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان میزان مهارت جراحان را در جریان عمل سرطان پروستات به کمک روبات، ارزیابی و اندازه‌گیری کرد.

 • دندانپزشکی ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۱۷

  حرکت دندانپزشکی ترمیمی به سمت کشف علت بیماری

  سلامت آنلاین- دبیر مشاور علمی ترمیمی دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه علم دندانپزشکی ترمیمی امروزه به سمت درمان علت بیماری است گفت: کامپوزیت‌ها و پرسلن‌های دندانی بیشترین کاربرد را در دندانپزشکی ترمیمی دارند.

 • عکس رادیولوژی ام آر آی ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۱۳

  تاکید بر لزوم آشنایی رادیولوژیست‌ها با آناتومی و فیزیولوژی کودکان

  سلامت آنلاین- دبیر سی و چهارمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی ایران با تاکید بر لزوم آشنایی رادیولوژیست‌ها با موضوعاتی از قبیل فیزیولوژی و آناتومی متفاوت کودکان گفت: در بدن نوزاد عروق کلیه و مغز به ترومبوز یا لخته شدن خون حساس است و در صورتی که دیر تشخیص داده شود، سبب فلج مغزی و حتی مرگ نوزاد خواهد شد.

 • تولید داروسازی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۶:۳۶

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد:

  تولید ۱۰۰ قلم داروی ضروری بیماران با انجام طرح‌های تحقیقاتی

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به  تولید ۱۰۰ قلم داروی مورد نیاز بیماران با انجام طرح‌های تحقیقاتی، گفت: یکی از برنامه های مهم برنامه ایرانوم است که یک برنامه مطالعاتی روی ژن های ایرانی ها است که این مرکز تحقیقاتی برای اولین بار در کشور افتتاح خواهد شد.

 • مریم حضرتی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۰:۴۲

  معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

  واگذاری اجرایی صلاحیت حرفه‌ای به نظام پرستاری

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان این که در حال حاضر ۱۷ هزار کمک پرستار تربیت شده است، افزود: این افراد وظایف غیرحرفه‌ای و غیر دانشگاهی پرستاری را بر عهده دارند و توسط موسسات آموزشی تربیت شده‌اند، اما به دلیل این که پرداخت حقوق این افراد از محل درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها است، اقدام به جذب این نیروها توسط بیمارستان‌ها علی رغم نیازشان به این نیروها با تاخیر صورت می‌گیرد.

 • قاسم جان بابایی ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۱

  معاون درمان وزارت بهداشت:

  برای بخش درمان هم باید نظام شبکه‌ای طراحی کرد

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه برای بخش درمان هم باید نظام شبکه‌ای طراحی کرد، گفت: بخش درمان کشور به شبکه بهداشت در کشور نیاز دارد و باید الگویی شبیه به الگوی بهداشت برای این بخش طراحی کنیم.

 • تولید داروسازی ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۲۶

  یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو توضیح داد:

  شرط و شروط تولید دارو در داخل کشور

  سلامت آنلاین- قائم مقام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اجازه تولید داروی داخلی زمانی داده می‌شود که از لحاظ کیفیت با برند اصلی هم‌ سطح باشد.

 • علیرضا اولیایی منش رئیس دبیرخانه شورای‌عالی بیمه سلامت ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۰:۴۰

  دبیر شورای عالی بیمه سلامت خبر داد

  کتاب «ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت» ویرایش می‌شود

  سلامت آنلاین- دبیر شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به ویرایش کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت به عنوان یکی از مصوبات جلسه شورایعالی بیمه سلامت، گفت: سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از شورای عالی بیمه سلامت و با توافق کلیه ذینفعان ویرایش بعدی کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت را بدون ایجاد بار مالی جدید برای دولت، سازمان های بیمه گر و مردم تدوین و به منظور بررسی به دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ارسال می کند.

 • کانکس زلزله کرمانشاه انجمن داروسازان ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۸

  کانکس‌های انجمن داروسازان به مناطق زلزله‌زده اهدا شد

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: کانکس هایی که برای اسکان موقت هم‌میهنان عزیز آسیب دیده از زلزله، توسط انجمن داروسازان ایران تدارک دیده شده بود، تحویل این مناطق شده است.

 • سید حسن هاشمی نورآوران سلامت جراحی چشم ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۲

  انجام ۲۰ عمل جراحی توسط وزیر بهداشت در مناطق محروم تایباد

  سلامت آنلاین- رئیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور گفت: وزیر بهداشت با کمک یکی از چشم پزشکان مشهدی، امروز ۲۰ عمل جراحی چشم را در بیمارستان صحرایی دهستان کرات در تایباد انجام می‌دهد.

 • خطای پزشکی قصور پزشکی تخلف قانون انتظامی شکایت دادگاه خاطی ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۰:۴۸

  اعتراف جراح ارتوپد به قتل پدرش

  سلامت آنلاین- جراح ارتوپد که در جریان درگیری با پدرش پس از وارد کردن ضرباتی بهع او باعث آسیب شدید مغزی و مرگ وی شده بود، پس از ۶ ماه سکوت، لب به اعتراف گشود.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۰:۳۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

  طرح تربیت کمک پرستاران یکساله، کاملا قانونی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تربیت کمک پرستاران یکساله، کاملا قانونی است، گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب این کمک پرستاران نداشته است و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۵

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  بی‌مسئولیتی بیمه‌ها در پرداخت معوقات؛ داروخانه‌ها فلج شده‌اند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران با انتقاد از بی‌مسئولیتی سازمان‌های بیمه گر در پرداخت معوقات به داروخانه‌ها گفت: متاسفانه هیچ نظمی در پرداخت بدهی بیمه ها وجود ندارد و بیمه ها مدام امروز و فردا می‌کنند. داروخانه‌ها نیز به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌شان به شرکت‌های دارویی به شدت تحت فشار هستند و عملا فلج شده اند.

 • خانه بهداشت معاینه ویزیت ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۰:۰۴

  حضور پزشکان متخصص در شهرستان محروم «بشاگرد»

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از حضور پنج متخصص داخلی، اطفال، زنان، بیهوشی و جراحی در شهرستان محروم «بشاگرد» در استان هرمزگان خبر داد.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۱

  آغاز فرآیند جذب کمک پرستاران در قزوین

  سلامت آنلاین- عضو کمیته ممیزی و ارزیابی معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به آغاز فرآیند جذب کمک پرستاران در قزوین گفت: شرایط برای جذب کارآموزان دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی قزوین در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه مهیا شده است.

 • درد کلینیک درد آرتروز ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۲:۳۵

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  خدمات کلینیک‌های درد در انزوا؛ بیمه‌ها همکاری نمی‌کنند

  سلامت آنلاین- در حالی که کلینیک های درد در کشورهای توسعه یافته به عنوان یکی از مهم ترین مراکز بهداشتی و درمانی شناخته می شوند که حضورشان در عرصه سلامت ضروری است، اما بیمه های درمانی در ایران، خدمات طب درد را در زمره خدمات غیرضروری تقسیم بندی کرده اند و در نتیجه به دلیل عدم پوشش بیمه ای خدمات کلینیک های درد، خیلی از بیماران مبتلا به دردهای مزمن نمی توانند از خدمات این کلینیک ها بهره ببرند.

 • پای نوزاد نارس تولد پیش از موعد کودک تحت مراقبت ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۴۶

  سهل‌انگاری: بیمارستانی برای نوزاد زنده جواز دفن صادر کرد!

  سلامت آنلاین- در نمونه‌ای از بی‌توجهی و سهل‌انگاری پزشکی، دست‌اندرکاران بیمارستانی خصوصی یکی از دوقلوهای تازه‌متولدشده را در کیسه پلی‌اتیلن مخصوص اجساد گذاشتند و به عنوان جسد نوزاد به والدینش تحویل دادند اما پیش از دفن معلوم شد این کودک زنده است!

 • لوگو سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۳۰

  معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی تهران:

  سامانه‌ای برای گزارش دخالت‌های غیرمجاز در پزشکی ایجاد می‌شود

  سلامت آنلاین- معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی تهران از اعلام سامانه‌ای برای گزارش مردمی در مورد موارد غیر مجاز دخالت پزشکی در آینده نزدیک خبر داد.

 • ایرج فاضل ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۲:۲۶

  پدر پیوند عضو ایران مطرح کرد:

  تاثیر فتوای امام خمینی در آغاز فرآیند پیوند عضو در ایران

  سلامت آنلاین- پدر پیوند عضو ایران با اشاره به تاثیر حیاتی فتوای امام خمینی در آغاز فرآیند پیوند عضو در ایران گفت: با توجه به آمار بالای میزان تصادف و بروز مرگ مغزی در کشور، ما با فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو می‌توانیم جان‌های بیشتری را نجات دهیم.

 • زلزله کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز خدمات درمانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۹

  فعالیت ۱۷۰ نیروی درمانی دانشگاه تبریز در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- سرپرست تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: تیم اعزامی این دانشگاه شامل ۱۷۰ نیروی تخصصی بهداشتی و درمانی از بامداد جمعه هفته گذشته در مناطق زلزله زده حضور یافتند و با کمک دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تا کنون خدمات گسترده ای را در این مناطق، ارائه داده اند.

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۲

  گوشه‌ای از خدمات کادر درمان دانشگاه شیراز در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تیم اعزامی از این دانشگاه، از بیست و هفتم آبان تا سوم آذر، با حضور در مناطق زلزله زده، به صورت شبانه روزی خدمات رسانی داشته اند، از این تلاش ها و فداکاری ها، قدردانی کرد.