نمایش همه
 • گوشی پزشکی دکتر قلابی دستگیری دستبند متهم ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۱:۵۵

  دستگیری پزشک قلابی در گرگان

  سلامت آنلاین- رییس پلیس آگاهی گلستان از دستگیری یک پزشک قلابی در شهرستان گرگان خبر داد که با جعل نام مستعار، تحت عنوان پزشک حاذق در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌کرده است.

 • میکروب شناسی ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۰۹:۵۳

  با اجرای کنگره‌ای در حیطه میکروب‌شناسی بررسی می‌شود:

  کاربرد سلول‌های بنیادی در درمان‌ بیماری‌های عفونی

  سلامت آنلاین- دبیر علمی هجدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه میزان خطرناک بودن عفونت‌های بیمارستانی به مقدار و محل عفونت بستگی دارد، گفت: با استفاده از سلول‌های بنیادی می‌توان بیماری‌های صعب العلاجی را درمان کرد که باکتری‌های مسبب آن به انواع آنتی بیوتیک مقاوم شده‌اند.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۳

  مدیر داروخانه‌های بیمارستانی سازمان غذا و دارو توضیح داد:

  نقش سیستم «فرمولاری» در کاهش هزینه‌های دارویی

  سلامت آنلاین- مدیر داروخانه‌های بیمارستانی سازمان غذا و دارو درباره منافع استفاده از سیستم فرمولاری در داروخانه‌های بیمارستانی و نقش آن در کاهش هزینه‌های دارویی توضیح داد.

 • محسن قربانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۶

  درخواست خانواده پزشک مصدوم اورژانس نیکشهر

  مردم برای سلامتی «دکتر قربانی» دعا کنند

  سلامت آنلاین- برادر پزشک مصدوم اورژانس نیکشهرگفت: کارهای درمانی دکتر قربانی در بیمارستان حضرت رسول(ص) پیگیری می شود و مشکل تنفسی اش تا حدودی برطرف شده است.

 • انجمن داروسازان ایران ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۱۷

  اعضای هیات رئیسه جدید انجمن داروسازان ایران، انتخاب شدند

  سلامت آنلاین- به دنبال انتخابات اخیر هیات مدیره انجمن و تعیین اعضای جدید در مجمع عمومی در شیراز، روز چهارشنبه اولین جلسه هیات مدیره جدید، با حضور هیات رئیسه مجمع نمایندگان برگزار و در این جلسه، اعضای هیات رئیسه جدید انجمن داروسازان ایران انتخاب شد.

 • خانه بهداشت روستایی ناهوک ویزیت معاینه فشارسنج فشار خون ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۱:۳۰

  تاکید بر حفظ حریم خصوصی بیمار در راهنمای اخلاق حرفه‌ای پزشکان

  سلامت آنلاین- یکی از مواردی که در منشور حقوق بیمار به آن اشاره شده، ضرورت حفظ رازداری و حریم خصوصی بیماران در مراکز درمانی است؛ موضوعی که در راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی نیز مورد توجه قرار گرفته و در فصلی به نام "رازداری و حریم خصوصی" جزییات آن تشریح شده است.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۱

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

  ضرورت ایجاب می‌کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 • کمخونی کودکان ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۰۹

  لزوم انجام اقدامات گروهی در درمان نوزادان مبتلا به مشکلات خونی

  سلامت آنلاین- رئیس دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران با اشاره به علل مهم کم خونی در نوزادان و تاکید بر ضرورت انجام اقدامات گروهی برای درمان کودکان مبتلا به مشکلات خونی گفت: شناسایی این علل و اقدام بموقع برای پیشگیری و درمان آنها اهمیت بسیار دارد.

 • گوشی پزشکی مدرن ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۴

  رونمایی از نوعی گوشی پزشکی مدرن +تصاویر

  سلامت آنلاین- با رونمایی از یک گوشی پزشکی مدرن احتمال این که گوشی‌های سنتی این حرفه کنار گذاشته شود قوت گرفته است.

 • جسد جنازه کالبدشکافی ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۹:۰۰

  پیشنهاد رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

  واردات جسد به کشور

  سلامت آنلاین- یک مقام مسئول در سازمان پزشکی قانونی از پیشنهاد این سازمان درباره واردات جسد به کشور برای استفاده تشریحی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۰

  دبیر انجمن داروسازان تهران تاکید کرد:

  ضرورت تامین اعتبار برای کارخانه‌های داروسازی کشور

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن داروسازان تهران گفت: باید زیرساخت‌های دارویی کشور را اصلاح کنیم و اگر کارخانه‌های داروسازی ما دچار بحران هستند، حتما باید برایشان بودجه‌های لازم را تامین کنیم؛ چرا که اگر آنها غیرفعال شده و از چرخه تولید دارو خارج شوند، به تدریج مشکلات دیگری مانند بیکاری هم گریبان گیرمان می‌شود.

 • ایمپلنت دندان ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۲۳

  برگزاری کنگره دندانپزشکی برای بررسی عوارض ایمپیلنت

  سلامت آنلاین- مدیر اجرایی کنگره دندان پزشکی نقش جهان با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی حوزه دندانپزشکی و بررسی عوارض ایمپیلنت ومشکلات رایج در دندانپزشکی اطفال در این کنگره گفت: این کنگره از ۱ تا ۳ شهریور در هتل عباسی اصفهان برگزار خواهد شد.

 • توریسم درمانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۴۱

  دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت خبر داد:

  درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری گردشگری سلامت در سال ۹۵

  سلامت آنلاین- دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت اعلام کرد: با ثبت سفر و درمان ۱۵۰ هزار بیمار خارجی در سامانه وزارت بهداشت، سال ۹۵ حدود ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از این محل برای کشور حاصل شده است.

 • شکایت دادگاه قاضی قضاوت دادرسی قانون قضات محکمه قوه قضاییه حقوقی وکالت ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۰۵

  بر اساس مصوبه اخیر نظام پزشکی

  منصرف کردن بیماران از دریافت خدمات سلامت، ممنوع است

  سلامت آنلاین- در ماده پنجم راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی تاکید شده که اعضا مکلفند به افراد مبتلا به بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌هایی که خطر انتقال دارند، با رعایت ضوابط و اصول ایمنی همانند سایر بیماران، خدمات سلامت را ارائه کنند. بنابراین منصرف کردن بیماران به هر شکلی از درخواست دریافت خدمات لازم سلامت، ممنوع است.

 • معاینه دندانپزشکی دهان لثه ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۳:۵۶

  استفاده از سرامیک، راهکاری برای ترمیم دندان‌های پوسیده

  سلامت آنلاین- مسئول کارگاه سرامیک در ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به شرایط استفاده از سرامیک‌های دندانی به منظور ترمیم دندان‌های پوسیده گفت: سرامیک دندان ساختاری شبیه به کریستال دارد که برای افزایش استحکام، موادی نیز به آن اضافه می‌شود تا در عین حال، خصوصیات رنگی و نوری دندان طبیعی بازسازی شود.

 • علی اصغر پیوندی، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۵۲

  رئیس نظام پزشکی تهران، انتخاب شد

  سلامت آنلاین- امروز براساس رای گیری انجام شده، رئیس نظام پزشکی تهران انتخاب شد.

 • ام آر آی مغز ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۲۲

  بیماران و پزشکان دقت کنند:

  لزوم احتیاط بیشتر در تصویربرداری با ماده حاجب

  سلامت آنلاین- محققان در مطالعاتی جدید به پزشکان هشدار داده‌اند زمانی باید از ماده حاجب (عامل کنتراست) برای پرتونگاری استفاده کنند که فواید بکارگیری آن بیش از خطرات و مضراتش باشد.

 • ساخت بازوی رباتیک نرم برای جراحی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۴۰

  ساخت بازوی روباتیک نرم برای جراحی‌های داخلی

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاهی نوعی بازوی روباتیک نرم ساخته‌اند که در جراحی‌های داخلی کاربرد دارد. این روبات هنگام ورود به بدن مسطح است اما در صورت نیاز چند بعدی می‌شود تا به جراح طی انجام عمل کمک کند.

 • دارو قرص خواب آور ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۰:۵۷

  برای درمان اختلالات خواب، داروها را خودسرانه مصرف نکنید

  سلامت آنلاین- دبیر علمی شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران با تاکید بر اینکه اکثر مواقع اختلالات خواب و بیداری، بدون دارودرمانی و از طریق تغییر الگوی تغذیه‌ای رفع می‌شود، گفت: مصرف خودسرانه دارو برای درمان اختلالات خواب، می‌تواند عوارض زیادی به همراه داشته باشد.

 • پرستاری در منزل دیابت سالمندان پرستاران ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۰:۴۰

  چه کسانی برای ارائه خدمات پرستاری در منزل صلاحیت دارند؟

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری وزارت بهداشت، چگونگی اطمینان مردم به مراکز خدمات پرستاری و مراقبت در منزل را توضیح داد و گفت: اگر مردم از مراکز مجاز خدمت دریافت کنند، می‌تواند مطمئن باشند که نیروهای پرستاری آنها دارای صلاحیت لازم هستند.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۱:۲۹

  جزئیات «راهنمای اخلاق حرفه‌ای پزشکان» برای حفظ حقوق بیمار

  سلامت آنلاین- "ارائه خدمات استاندارد و با کیفیت" از سوی شاغلان حرف مختلف پزشکی از جمله مواردی است که "راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای پزشکی" مصوب شورای عالی سازمان نظام پزشکی بر آن تاکید دارد و کسب دانش روز و مطالعه مستمر و مداوم جهت بروز نگه داشتن توانایی علمی و عملی از سوی جامعه پزشکان را ضروری و الزامی دانسته است.

 • انتخابات نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۱۵:۱۹

  از سوی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی

  صحت هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تایید شد

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی درخصوص برگزاری هفتمین انتخابات نظام پزشکی کشور گفت: از نظر ما که مرجع نهایی اعلام نظر در انتخابات هستیم، سلامت و صحت انتخابات مورد تایید است.

 • نشست خبری کنگره اخلاق مداری در دندانپزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۳:۵۱

  در نشست خبری انجمن دندان پزشکان عمومی مطرح شد:

  اخلاق‌مداری در پزشکی، حرف اول را می‌زند

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دندان‌پزشکان عمومی در نشست خبری ششمین همایش زیبایی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با محوریت دندانپزشکی زیبایی، اصول و اخلاق، بر لزوم آموزش و توجه به اصول اخلاقی در زمینه زیباسازی دندان‌های بیماران تاکید کرد.

 • تقویت هوش حافظه کارکرد مغز یادگیری روشنفکر تفکر ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۲:۲۱

  نقشه‌برداری از مغز در ایران امکان‌پذیر شد

  سلامت آنلاین- با بهره‌برداری از آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به عنوان یکی از نخستین مراکز کشور در حوزۀ پردازش تصاویر مغزی، محققان از این پس می‌توانند از خدمات این آزمایشگاه برای پردازش و تجزیه و تحلیل اسکن‌های مغزی بهره ببرند.

 • لعبت گرانپایه ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۵۹

  گفتگو با دکتر لعبت گرانپایه، جراح نیکوکار ایرانی

  کار خیر را از مادرم آموختم؛ ۵۴ هزار ویزیت و ۱۵۰۰ جراحی رایگان در مناطق محروم

  سلامت آنلاین- در حرفه طبابت و پزشکی تخصص دارد. عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران است و در سابقه کاری‌اش بیش از ۲۰ سال جراحی‌های عمومی و سرطان سینه به ثبت رسیده است. لعبت گرانپایه بانوی واقف و فداکار ایرانی امسال وارد پنجاه و سومین سال زندگی‌اش شده است. در مدت پنج سال به همراه یک تیم پزشکی، در ۵۴ هزار ویزیت و یک هزار و ۵۰۰ جراحی رایگان در مناطق محروم کشور شرکت کرده است، زندگی پزشک نیکوکار تهرانی به واسطه فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش پر از نکته‌های نابی است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 • بدهی بیمه ها ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۲:۴۶

  عضو انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دریافت مطالبات از بیمه‌های درمانی به یک امر محال تبدیل شده است

  سلامت آنلاین- عضو انجمن متخصصان زنان و زایمان ایران، مهم ترین چالش پیش روی نظام سلامت را بدعهدی سازمان های بیمه گر دانست و گفت: بیمه ها با وجود گذشت ماه ها حاضر نیستند معوقات بیمارستان ها و مراکز درمانی را پرداخت کنند و واقعا این روزها دریافت مطالبات قانونی از بیمه‌های درمانی به یک امر محال تبدیل شده است.

 • انتخابات نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۱:۱۵

  رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی:

  انتخابات نظام پزشکی در سلامت کامل برگزار شد و ابطال نمی‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی گفت: هفتمین انتخابات هیات مدیره های نظام پزشکی سراسر کشور در صحت و سلامت کامل برگزار شد و به هیچ عنوان امکان ابطال آن وجود ندارد.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۱:۰۸

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی خبر داد:

  صدور الکترونیکی پروانه مطب پزشکان

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: با راه اندازی سامانه آنلاین مجوز کمیسیون تبصره هفت ماده ۱۳ از این پس صدور پروانه مطب پزشکان الکترونیکی می شود.

 • قلب و عروق گردش خون جریان خون سیستم خونرسانی بدن ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۱۶

  بررسی تازه‌های قلب و عروق در کنگره‌ای بین‌المللی

  سلامت آنلاین- دبیر انجمن آترواسکلروز ایران از برگزاری نوزدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق در تهران به منظور بررسی آخرین دستاورده‌های این حوزه با حضور متخصصان ایرانی و خارجی خبر داد.

 • تجهیزات بیمارستانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۳:۱۳

  با برگزاری کنگره‌ای بررسی می‌شود

  شایع‌ترین راه انتقال بیماری: انتشار عفونت‌های بیمارستانی

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: عفونت‌های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری‌های عفونی به شمار می‌روند و با توجه به پایش‌های صورت گرفته در این زمینه، بیشترین میزان انتقال عفونت‌ها نیز از طریق تجهیزات و کارکنان بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد.