نمایش همه
 • تصویربرداری از مغز عکسبرداری سکته مغزی دیروز ۱۵:۴۵

  در آستانه برگزاری نهمین کنگره بین‌المللی استروک بیان شد

  سکته مغزی در نوزادان هم رخ می‌دهد

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: سکته مغزی با وجود شیوع در سنین بالا، نه تنها در افراد جوانتری چون سنین ٢٠ تا ٤٠ سال بلکه حتی در نوزادان هم اتفاق می‌افتد.

 • تسکین درد مفاصل التهاب زانو ارتروز ارتریت روماتوئید دیروز ۰۹:۴۷

  راه‌های درمان، علل بروز و پیشگیری از آرتروز

  سلامت آنلاین- در آستانه برگزاری کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، رئیس انجمن طب فیزیکی گفت: در صورت پیشرفت آرتروز و ایجاد انحراف مفصل، می‌توان بیماران را تحت عمل جراحی قرار داد.

 • معاینه پزشکی گرفتن فشار خون بیمار دکتر طبیب مطب ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۴:۲۶

  در نخستین کنگره پزشکی شخصی ایران مطرح شد:

  هدف پزشکی شخصی ارتقاء سلامت جامعه است

  سلامت آنلاین- دبیر علمی نخستین کنگره پزشکی شخصی ایران گفت: هدف پزشکی شخصی، ارتقاء سلامت جامعه، تشخیص و درمان به موقع بیماری‌هاست.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۵:۱۳

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

  ترکیب شورای عالی بیمه، غیرقانونی است

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران عنوان کرد: ترکیب فعلی شورای عالی بیمه، غیرقانونی است.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۵:۰۴

  رئیس انجمن داروسازان ایران خبر داد

  بدهی بیمه ها به داروخانه ها به ۴۰ هزار میلیارد ریال رسید

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: میزان بدهی سازمان های بیمه گر به داروخانه های کشور به ۴۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۱۲

  وزیر بهداشت در جشنواره دانشجوی نمونه کشور:

  قانون هیات امنایی شدن دانشگاه ها، به طور کامل اجرا نمی شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، قانون هیات امنایی درخصوص دانشگاه ها نوشته شد، اما به طور کامل امروزه اجرایی نمی‌شود و ما نگران این موضوع هستیم که مختصر استقلالی که به دانشگاه‌ها داده شده سلب شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۱:۵۳

  شکایت وزارت بهداشت از تهیه کنندگان فیلم موهن علیه پزشکان

  سلامت آنلاین- معاون برنامه ریزی هماهنگی و حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت، علیه مرتکبان فیلم توهین آمیز نسبت به پزشکان، شکایت کرده است و از دیگر مجاری اداری نیز پیگیر تخلفات صورت گرفته از سوی این افراد است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۴

  نشان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت اعطا می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از دریافت نشان های دانشمند برتر، نوع دوستی و پیشگیری از نابینایی و آموزگار برتر در سال های گذشته، فردا بالاترین نشان جشنواره چشم پزشکی شمس را با عنوان «طبیب دیدگان» دریافت می کند؛ این نشان برای نخستین بار در کشور در جشنواره شمس اعطا خواهد شد.

 • آزمایشگاه تست خون بیماری خونی انتقال خون سرنگ تزریقات آمپول سرم ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۰

  برگزاری سمینار درمان بیماری‌های خونی با سلول‌های بنیادی

  سلامت آنلاین- سمینار یکروزه «سلول‌های بنیادی، کاربردها، پتانسیل‌ها و چشم‌انداز» به منظور بررسی راه‌های درمان بیماری‌های خونی با سلول‌های بنیادی پنجم اسفند در اهواز برگزار می‌شود.

 • نگاتیو فیلم کلیپ ویدئو ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۳:۵۹

  گزارش سلامت آنلاین از تبعات اقدام غیر اخلاقی یک موسسه فرهنگی

  کلیپ «آرمان مدیا» از ولنگاری فرهنگی و نبود نظارت‌ها حکایت می‌کند

  سلامت آنلاین- اگر فرهنگ اخلاقی و انسانی را از جامعه ای بگیرید، دیگر آن جامعه هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد. درواقع، وقتی بی اخلاقی به ابزاری برای تخریب و هتاکی بدل شود، در آن صورت است که دیگر باید فاتحه فرهنگ اخلاقی را خواند. ویدئوی منتشر شده از سوی موسسه فرهنگی «آرمان مدیا» که در آن پزشکان را دزد خطاب می کند، نمونه ای بارز از ولنگاری فرهنگی است که بوضوح از فقدان نظارت های جدی مسئولان بر فعالیت موسسات فرهنگی حکایت دارد.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۲۰

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  هتاکی علیه پزشکان برنامه‌ریزی شده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به انتشار کلیپی از سوس موسسه آرمان مدیا، این نوع هتاکی ها علیه جامعه پزشکی را برنامه ریزی شده خواند و گفت : انتشار این نوع کلیپ ها پیگیرد قانونی دارد و با نهادهای قانونی در این رابطه رایزنی می کنیم.

 • آرم سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۴۳

  واکنش دیرهنگام سازمان نظام پزشکی به اقدام موسسه «آرمان مدیا»

  سلامت آنلاین- در پی پخش کلیپی بامحتوای مغرضانه و نامناسب توسط موسسه ای موسوم به آرمان مدیا که موجبات وهن جامعه پزشکی کشور را فراهم آورده است سازمان نظام پزشکی در اقدامی دیرهنگام از این موسسه شکایت کرد.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۵۰

  در گفتگوی سلامت آنلاین با نماینده جامعه آزمایشگاهیان مطرح شد

  چاله جدید تامین اجتماعی: مهلت ۷ روزه جامعه آزمایشگاهی به سازمان‌های بیمه گر

  سلامت آنلاین- نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: هفته اول اسفند ۹۵ ، آخرین مهلت اعلام شده از سوی جامعه آزمایشگاهیان به سازمان های بیمه گر است تا مطالبات معوقه را تسویه کنند، اما در صورت خلف وعده اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۲۹

  پزشکان دزد یا شرافت از دست رفته رسانه‌ای

  دکتر علیرضا مقدسی-جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۲۴

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  چالش داروسازان با تامین اجتماعی بر سر مطالبات

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان این که قرار بود از یکم اسفند ماه ۹۵ تمام داروخانه ها نسخه های بیماران را به صورت نقد بپیچند، گفت: اما به دلایل اخلاقی و انسانی و در نظر گرفتن شرایط مردم و کشور این موضوع را تا چند روز دیگر که مجددا جلسه ای در این خصوص با مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار خواهیم کرد، به حالت تعلیق در می آوریم.

 • کمردرد ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۱۵

  در آستانه برگزاری بیستمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی بیان شد:

  کمردرد و آرتروز، شایع‌ترین اختلال اسکلتی وعضلانی

  سلامت آنلاین- دبیرعلمی بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوزایران با اشاره به اینکه کمردرد و آرتروز از شایع‌ترین اختلالات اسکلتی وعضلانی به شمار می‌روند، گفت: طب فیزیکی و توانبخشی با روش‌های درمانی متعدد و عمدتا غیر دارویی و غیر تهاجمی یا کمتر تهاجمی، می‌تواند بار مالی و اجتماعی ناشی از این بیماری‌های شایع را کاهش دهد.

 • دانشجوی پزشکی دانشجویان آزمون کلاس دانشگاه درس ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۵:۵۶

  اعطای ۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی

  سلامت آنلاین- رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه همه ساله ۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی اعطا می‌شود، از ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه و نخبه دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

 • سکته مغزی ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۰:۴۷

  ۳۰۰ درمان موفق سکته مغزی حاد طی ۶ ماه گذشته در کشور

  رئیس انجمن سکته مغزی ایران در آستانه برگزاری همین همایش بین‌المللی سکته مغزی، با اشاره به اینکه هنوز تا درمان سکته مغزی بر اساس استانداردهای بین‌المللی فاصله داریم، گفت: ۳۰۰ درمان موفق در ۵۵ بیمارستان طی ۶ ماه گذشته انجام گرفته است.

 • پزشک قلابی تلویزیون تبلیغ آگهی صداوسیما ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۸:۰۴

  اعتراض نظام پزشکی به پخش برنامه های غیر علمی در صداوسیما

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دنبال پخش برنامه تلویزیونی که در آن فردی غیر پزشک، در خصوص عوارض و مشکلات پلاکتی بحث می کرد و با تجویز مغز شتر و گوسفند، راه حل درمانی ارائه می داد، خاطرنشان کرد : پخش این نوع برنامه های غیرعلمی اسباب تشویش اذهان عمومی و دخالت در امر طبابت را فراهم کرده و موجب نارضایتی بخش عظیمی از جامعه ارائه‌دهنده خدمات سلامت، اعم از پزشکان و پیراپزشکان شده است.

 • ویزیت معاینه مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با سلامت آنلاین یادآور شد:

  ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم هرمزگان

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اینکه اجرای طرح تحول سلامت ماندگاری پزشکان متخصص را در مناطق محروم ضمانت کرد، گفت: در گذشته به دلیل کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم مردم برای درمان به مرکز استان هرمزگان یا شهرهای همجوار مراجعه می کردند، اما پس از اجرای این طرح و افزایش حضور پزشکان متخصص در منطقه نیاز مردم به درمان مرتقع شد.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۳۵

  ممنوعیت طبابت دوگانه از سوی شورای نگهبان، رد شد

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی خبر داد.

 • تومور غده سرطانی سلول سرطان پستان ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۱

  بررسی عوارض درمان‌های انکولوژی در یک سمینار پزشکی

  سلامت آنلاین- دبیر سمینار «برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی» از برگزاری این سمینار یکروزه در آخرین پنجشنبه سال جاری خبر داد و گفت: هنر پزشک درمانگر سرطان تجویز درمان مناسب و بموقع است و از آن مهم‌تر این است که به عوارض احتمالی و پیشگیری و کنترل این عوارض احاطه داشته باشد.

 • سریال پرستاران صداوسیما بازیگر فیلم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۸:۱۷

  نمایش سریال «پرستاران»؛ امشب از شبکه اول سیما

  سلامت آنلاین- سریال «پرستاران» که در ۵۲ قسمت به زندگی حرفه‌ای و شخصی چند پرستار می‌پردازد، از امشب در شبکه یک به نمایش درمی‌آید. «پرستاران» به تهیه‌کنندگی داوود هاشمی، نویسندگی علیرضا افخمی و کارگردانی شهرام شاه‌حسینی در ۵۲ قسمت تولید شده و از تولیدات مشترک رسانه ملی و وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی است.

 • ویزیت معاینه مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۵۵

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  منع فعالیت دوگانه پزشکان، کیفیت درمان را قربانی می‌کند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان متخصص در مناطق محروم گفت: با اجرای این مصوبه، پزشکان زبده به بخش خصوصی کوچ می کنند که در این صورت کیفیت درمان بیماران به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت و کیفیت درمان، قربانی می شود.

 • شکاف لب و کام دکتر کلانتر هرمزی جراحی پلاستیک کودک ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۳۷

  معجزه کاروان جهادی «فرشته صورت زخمی‌ها»

  سلامت آنلاین- تیم جراحان پلاستیک داوطلب خدمت در مناطق محروم طی هفدهمین سفر پزشکی خود به سیستان و بلوچستان بیش از چند صد میلیون خدمات تخصصی و جراحی رایگان ارائه کردند و در نهایت ۶۰۰ ویزیت تخصصی و ۶۲ جراحی ظریف شکاف لب و کام را برای محرومان انجام دادند.

 • تحقیق و پژوهش ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۲

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد:

  ایران؛ رتبه نخست تعداد مقالات علمی در منطقه

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: ایران رتبه نخست منطقه و ۱۸ جهانی را از نظر تعداد مقالات علمی به خود اختصاص داده است.

 • خوابگاه دانشجویی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۲

  افزایش پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان در سال آینده

  سلامت آنلاین- معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به تشریح مهمترین برنامه های عملیاتی این معاونت در سال ۹۶ پرداخت و از افزایش پوشش اسکان خوابگاه دانشجویان در سال آینده خبر داد.

 • قدردانی مردم خونگرم بیجار از پزشکان نیکوکار ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۳۰

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  منع فعالیت دوگانه پزشکان، دانشگاه ها را از اساتید حاذق محروم می کند

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص منع فعالیت دوگانه پزشکان در مناطق محروم گفت: در صورت تصویب این مصوبه، دانشگاه های علوم پزشکی از وجود پزشکان نخبه و اساتید حاذق، محروم می شوند و در پی آن کیفیت آموزش دانشجویان رشته پزشکی نیز افت می کند.

 • بخش پرستاری ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۹:۳۶

  پرداخت مطالبات کارانه پرستاران تا پایان امسال

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات کارانه پرستاران، با اختصاص اعتبارات دولتی به این وزارتخانه تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

 • آنژیوکت دست پرستار سوپروایزر ۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۹:۵۰

  پیام معاون پرستاری وزارت بهداشت به مناسبت روز پرستار

  پرستاران ایران اسلامی؛ اسوه علم، مهارت، اخلاق و معنویت

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پرستار و تقارن با ولادت حضرت زینب (س) پیامی صادر کرد و گفت: پرستاران ایران اسلامی به لحاظ داشتن علم، مهارت، اخلاق و معنویت، سرآمد پرستاران جهانند.