نمایش همه
 • دکتر ناصر عمادی نوروز فهرج جنوب کرمان ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۲۲:۰۶

  خاطرات یک پزشک از حضور در میان سیل زدگان جنوب کرمان

  جشن نوروز زیر چادر یک خانواده سیل زده در جنوب فهرج

  سلامت آنلاین- دکتر سید ناصر عمادی، متخصص پوست و استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران نامی آشنا برای اهالی رسانه است، کسی که سالها وقت خود را در کشور کنیا سپری کرده و ۷ نوروز را در این کشور به درمان بیماری های پوستی مبتلایان به ایدزاین سرزمین مشغول بوده است. او امسال پس از شنیدن خبر سیل سیستان و جنوب کرمان راهی این دیار شد و نوروز را در کنار مردم محروم استان گذراند. آنچه در پی می آید برگرفته از وبلاگ او و خاطراتش از نوروز ۹۶ در یکی از روستاهای جنوب فهرج است.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۶:۲۹

  سهم خواری پزشکان آمریکایی از شرکت های داروسازی!

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک مطالعه جدید، بسیاری از پزشکان آمریکایی از شرکت های داروسازی پول دریافت می کنند، اما تعداد کمی از بیماران از این روابط مالی مطلع هستند.

 • پزشک و بیمار ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۲۳

  سلامت آنلاین از ضرورت حفظ اسرار بیماران توسط پزشکان گزارش می دهد

  انتشار تصاویر بیماران بر خلاف سوگندنامه بقراط

  سلامت آنلاین- در شرایطی که پزشکان طبق سوگندنامه بقراط، موظف به حفظ اسرار بیماران خود هستند، این روزها شاهد دست به دست شدن تصاویر تکان دهنده بدن عریان زن جوانی در فضای مجازی هستیم که مدتی پیش و ظاهرا در اثر عوارض تزریق آمپول متوکاربامول، برای درمان به یکی از بیمارستان های استان خراسان رضوی مراجعه کرد، اما با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد. این اتفاق ناگوار در شرایطی رخ داد که طبق قانون، افشای اسرار و تصاویر بیماران توسط پزشکان تخلف محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

 • مشاوره ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۲

  در گفتگوی سلامت آنلاین با استاد دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد

  ویژگی های یک مشاور و روانشناس خبره و کاربلد چیست؟

  سلامت آنلاین- یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: یک مشاور و روانشناس برای اینکه بتواند با مراجع خود ارتباط خوبی برقرار کند و فرآیند درمان به خوبی پیش برود، نیازمند داشتن مجموعه ای از دانش و تجربه بالاست که به راحتی به دست نمی آید.

 • روپوش سفید پزشکی گوشی ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۰:۱۹

  یک دهه طبابت «پزشک قلابی» در استرالیا

  سلامت آنلاین- اقدام مردی هندی که به بیش از یک دهه طبابت با جعل هویت پزشکی در بیمارستان‌های متعدد استرالیا متهم شده، وزیر اداره مهاجرت این کشور را واداشت پس از کشف ماجرا، آن را «شکستی بزرگ برای سیستم» پزشکی و مهاجرت استرالیا بنامد.

 • دستگاه پرستار رباتیک ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۹

  «پرستار رباتیک» در بیمارستان‌های بلژیک +عکس

  سلامت آنلاین- یک شرکت بلژیکی به نام BEWELL دستگاهی رباتیک عرضه کرده که WellPoint نام دارد و قرار است در ورودی بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نقش پرستار و دستیار پزشکی را بر عهده بگیرد.

 • سخنرانی وزیر ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۸:۲۴

  تقاضای وزیر بهداشت از متخصصان حوزه درمان سرطان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: از متخصصان و افرادی که در حوزه رادیوتراپی، آنکولوژی و درمان سرطان فعالیت دارند، تقاضا دارم تا داروهای ایرانی را بیشتر تجویز کنند و در صورتی که داروی مورد نیاز این بیماران، مشابه داخلی نداشته باشد، بیمه ها از نمونه خارجی حمایت کنند.

 • پدر پیوند کبد ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۱:۴۰

  جراح و پدر پیوند دنیا درگذشت

  سلامت آنلاین- «توماس استارزل»، جراح آمریکایی که اولین عمل جراحی پیوند کبد را انجام داده بود و نام خود را به عنوان پیشگام در عرصه پیوند عضو ثبت کرده بود، در ۹۰ سالگی درگذشت.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۰:۲۳

  رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ادعای نسخه ۳۷ میلیارد تومانی پزشک عمومی کذب محض است

  سلامت آنلاین- رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی با اشاره به انتشار خبر نسخه ۳۷ میلیارد تومانی توسط یک پزشک عمومی تصریح کرد: بر اساس مدارک و مستندات موجود، این ادعا کذب محض است.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۰

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  گزینه داروسازان برای نقدی حساب کردن نسخه‌ها هنوز روی میز است

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به بدعهدی سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات معوقه داروخانه ها تصریح کرد: به مسئولان سازمان تامین اجتماعی مهلت دوباره داده ایم تا معوقات شان را وصول کنند در غیر این صورت و طبق وعده قبلی، نسخه بیماران را نقدی حساب خواهیم کرد.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۵

  یک عضو انجمن هیات داروسازان کشور در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  آخرین وضعیت پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها

  سلامت آنلاین- یک عضو انجمن هیات داروسازان کشور تصریح کرد: بیمه تامین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح تا حدودی معوقات خود را پرداخت کرده و رضایتمندی نسبی ایجاد کرده اند، اما نگرانی عمده ما، بدقولی بیمه سلامت در زمینه وصول مطالبات است.

 • کم شنوایی نا شنوایی گوش معاینه ۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۲

  رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران خبر داد:

  برگزاری ایستگاه های شنوایی سنجی در سطح پایتخت

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران گفت: این انجمن به مناسبت روزجهانی شنوایی، امروز و فردا، اقدام به برگزاری "ایستگاه آگاهی بخشی" در زمینه شنوایی و شنوایی شناسی برای عموم مردم کرده است.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۱۳

  مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین:

  اگر هم نسخه میلیاردی وجود دارد، محصول ضعف نظارت های تامین اجتماعی است

  سلامت آنلاین- مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در واکنش به انتشار خبر نسخه ۳۷ میلیارد تومانی یک پزشک عمومی گفت: هنوز صحت و سقم خبر نسخه ۳۷ میلیارد تومانی را نمی دانیم، اما اگر هم چنین نسخه ای وجود داشته باشد، ضعف نظارت های سازمان تامین اجتماعی و نهادینه نشدن فرهنگ مصرف صحیح دارو در کشور باعث شده که این مشکل به وجود بیاید.

 • چاشنی غذایی داروهای گیاهی طب سنتی گیاهان دارویی ۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۹:۱۲

  ارتباط داروهای گیاهی با امراض قلبی

  سلامت آنلاین- متخصصان ایتالیایی می‌گویند: پزشکان باید دانش و آگاهی خود را درباره داروهای گیاهی ارتقا دهند تا بتوانند پیامدها و مشکلات بالینی احتمالی مرتبط با مصرف آنها را به طور صحیح بسنجند.

 • تصویربرداری از مغز عکسبرداری سکته مغزی ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۴۵

  در آستانه برگزاری نهمین کنگره بین‌المللی استروک بیان شد

  سکته مغزی در نوزادان هم رخ می‌دهد

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: سکته مغزی با وجود شیوع در سنین بالا، نه تنها در افراد جوانتری چون سنین ٢٠ تا ٤٠ سال بلکه حتی در نوزادان هم اتفاق می‌افتد.

 • تسکین درد مفاصل التهاب زانو ارتروز ارتریت روماتوئید ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۰۹:۴۷

  راه‌های درمان، علل بروز و پیشگیری از آرتروز

  سلامت آنلاین- در آستانه برگزاری کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، رئیس انجمن طب فیزیکی گفت: در صورت پیشرفت آرتروز و ایجاد انحراف مفصل، می‌توان بیماران را تحت عمل جراحی قرار داد.

 • معاینه پزشکی گرفتن فشار خون بیمار دکتر طبیب مطب ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۴:۲۶

  در نخستین کنگره پزشکی شخصی ایران مطرح شد:

  هدف پزشکی شخصی ارتقاء سلامت جامعه است

  سلامت آنلاین- دبیر علمی نخستین کنگره پزشکی شخصی ایران گفت: هدف پزشکی شخصی، ارتقاء سلامت جامعه، تشخیص و درمان به موقع بیماری‌هاست.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۵:۱۳

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

  ترکیب شورای عالی بیمه، غیرقانونی است

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران عنوان کرد: ترکیب فعلی شورای عالی بیمه، غیرقانونی است.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۵:۰۴

  رئیس انجمن داروسازان ایران خبر داد

  بدهی بیمه ها به داروخانه ها به ۴۰ هزار میلیارد ریال رسید

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: میزان بدهی سازمان های بیمه گر به داروخانه های کشور به ۴۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۱۲

  وزیر بهداشت در جشنواره دانشجوی نمونه کشور:

  قانون هیات امنایی شدن دانشگاه ها، به طور کامل اجرا نمی شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، قانون هیات امنایی درخصوص دانشگاه ها نوشته شد، اما به طور کامل امروزه اجرایی نمی‌شود و ما نگران این موضوع هستیم که مختصر استقلالی که به دانشگاه‌ها داده شده سلب شود.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۱:۵۳

  شکایت وزارت بهداشت از تهیه کنندگان فیلم موهن علیه پزشکان

  سلامت آنلاین- معاون برنامه ریزی هماهنگی و حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت، علیه مرتکبان فیلم توهین آمیز نسبت به پزشکان، شکایت کرده است و از دیگر مجاری اداری نیز پیگیر تخلفات صورت گرفته از سوی این افراد است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۴

  نشان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت اعطا می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از دریافت نشان های دانشمند برتر، نوع دوستی و پیشگیری از نابینایی و آموزگار برتر در سال های گذشته، فردا بالاترین نشان جشنواره چشم پزشکی شمس را با عنوان «طبیب دیدگان» دریافت می کند؛ این نشان برای نخستین بار در کشور در جشنواره شمس اعطا خواهد شد.

 • آزمایشگاه تست خون بیماری خونی انتقال خون سرنگ تزریقات آمپول سرم ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۰

  برگزاری سمینار درمان بیماری‌های خونی با سلول‌های بنیادی

  سلامت آنلاین- سمینار یکروزه «سلول‌های بنیادی، کاربردها، پتانسیل‌ها و چشم‌انداز» به منظور بررسی راه‌های درمان بیماری‌های خونی با سلول‌های بنیادی پنجم اسفند در اهواز برگزار می‌شود.

 • نگاتیو فیلم کلیپ ویدئو ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۳:۵۹

  گزارش سلامت آنلاین از تبعات اقدام غیر اخلاقی یک موسسه فرهنگی

  کلیپ «آرمان مدیا» از ولنگاری فرهنگی و نبود نظارت‌ها حکایت می‌کند

  سلامت آنلاین- اگر فرهنگ اخلاقی و انسانی را از جامعه ای بگیرید، دیگر آن جامعه هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد. درواقع، وقتی بی اخلاقی به ابزاری برای تخریب و هتاکی بدل شود، در آن صورت است که دیگر باید فاتحه فرهنگ اخلاقی را خواند. ویدئوی منتشر شده از سوی موسسه فرهنگی «آرمان مدیا» که در آن پزشکان را دزد خطاب می کند، نمونه ای بارز از ولنگاری فرهنگی است که بوضوح از فقدان نظارت های جدی مسئولان بر فعالیت موسسات فرهنگی حکایت دارد.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۲:۲۰

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  هتاکی علیه پزشکان برنامه‌ریزی شده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به انتشار کلیپی از سوس موسسه آرمان مدیا، این نوع هتاکی ها علیه جامعه پزشکی را برنامه ریزی شده خواند و گفت : انتشار این نوع کلیپ ها پیگیرد قانونی دارد و با نهادهای قانونی در این رابطه رایزنی می کنیم.

 • آرم سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۴۳

  واکنش دیرهنگام سازمان نظام پزشکی به اقدام موسسه «آرمان مدیا»

  سلامت آنلاین- در پی پخش کلیپی بامحتوای مغرضانه و نامناسب توسط موسسه ای موسوم به آرمان مدیا که موجبات وهن جامعه پزشکی کشور را فراهم آورده است سازمان نظام پزشکی در اقدامی دیرهنگام از این موسسه شکایت کرد.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۱:۵۰

  در گفتگوی سلامت آنلاین با نماینده جامعه آزمایشگاهیان مطرح شد

  چاله جدید تامین اجتماعی: مهلت ۷ روزه جامعه آزمایشگاهی به سازمان‌های بیمه گر

  سلامت آنلاین- نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: هفته اول اسفند ۹۵ ، آخرین مهلت اعلام شده از سوی جامعه آزمایشگاهیان به سازمان های بیمه گر است تا مطالبات معوقه را تسویه کنند، اما در صورت خلف وعده اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۸:۲۹

  پزشکان دزد یا شرافت از دست رفته رسانه‌ای

  دکتر علیرضا مقدسی-جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۲۴

  رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  چالش داروسازان با تامین اجتماعی بر سر مطالبات

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان این که قرار بود از یکم اسفند ماه ۹۵ تمام داروخانه ها نسخه های بیماران را به صورت نقد بپیچند، گفت: اما به دلایل اخلاقی و انسانی و در نظر گرفتن شرایط مردم و کشور این موضوع را تا چند روز دیگر که مجددا جلسه ای در این خصوص با مسئولان سازمان تامین اجتماعی برگزار خواهیم کرد، به حالت تعلیق در می آوریم.

 • کمردرد ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۱۵

  در آستانه برگزاری بیستمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی بیان شد:

  کمردرد و آرتروز، شایع‌ترین اختلال اسکلتی وعضلانی

  سلامت آنلاین- دبیرعلمی بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوزایران با اشاره به اینکه کمردرد و آرتروز از شایع‌ترین اختلالات اسکلتی وعضلانی به شمار می‌روند، گفت: طب فیزیکی و توانبخشی با روش‌های درمانی متعدد و عمدتا غیر دارویی و غیر تهاجمی یا کمتر تهاجمی، می‌تواند بار مالی و اجتماعی ناشی از این بیماری‌های شایع را کاهش دهد.