نمایش همه
 • ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۳۶

  خط تولید یک شرکت دارویی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد

  سلامت آنلاین- با حضور رئیس جمهوری، خط تولید جامدات و آزمایشگاه های مرجع در شرکت داروسازی تهران شیمی افتتاح شد.

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۲:۱۱

  آمادگی بیمارستان‌های مازندران و خراسان برای تامین سلامت مسافران

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آمادگی بیمارستان‌های خراسان رضوی برای تامین سلامت مسافران گفت: مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه نورانی امام رضا(ع) شرایط ویژه ای دارد و در ایام تعطیلات نوروزی همانند طول سال، پذیرای زائران زیادی است.

 • شیده واعظی ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۲۴

  پزشک مصدوم زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دکتر شیده واعظی: اسمم را گذاشته‌اند«خداداد»

  سلامت آنلاین- درست در روزهایی که دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک طرحی ۲۷ ساله بیمارستان هیرمند، میان مرگ و زندگی دست و پا می‌زد، هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد خدا یک بار دیگر شانس زندگی کردن را به او بدهد. همان حادثه‌ای که دکتر محسن قربانی، پزشک شبکه بهداشت و درمان ایرانشهر را روانه بیمارستان کرد، این بار برای دکتر شیده در مسیر زابل به زاهدان اتفاق افتاد. او هم می‌خواست برای مرخصی به تهران برود، اما سرعت بیش از حد راننده، باعث شد تا ماشین سرنگون و دکتر جوان دچار ضربه مغزی سختی شود.

 • محسن قربانی ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با دکتر محسن قربانی، پزشک مصدوم اورژانس ایرانشهر

  پزشکی که از سفر مرگ برگشت: می‌خواهم به بلوچستان برگردم وطبابت کنم

  سلامت آنلاین- تیرماه امسال بود که دکتر محسن قربانی، پزشک اورژانس شبکه بهداشت و درمان نیکشهر، وقتی داشت با ماشین دوستش از ایرانشهر به سمت بم و بعد هم تهران حرکت می‌کرد، با گله شترهای بیابان‌گرد، شاخ به شاخ شد. شتر روی سقف ماشین افتاد و سقف ماشین روی گردن پزشک جوان، آوار شد. مهره‌های چهار تا هفت گردنش بشدت آسیب دید و فشار زیادی به نخاع وارد آمد که نتیجه‌اش از دست دادن حرکت اندام های بدن بود. به گفته خودش، موقع رانندگی سرعت بالایی نداشت و کمربند ایمنی‌اش را هم بسته بود، اما این تقدیری بود که خداوند برای او رقم زده بود.

 • بدهی بیمه ها ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۶

  تاخیر ۱۵ ماهه بیمه‌ها در پرداخت کارانه جامعه پزشکی

  سلامت آنلاین- قائم مقام مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات معوق دانشگاه‌های علوم پزشکی از سوی سازمان‌های بیمه‌ای نگران کننده بوده و در برخی دانشگاه‌ها پرداخت کارانه همکاران نزدیک به ۱۵ ماه رسیده، گفت: این تاخیر در پرداخت‌ها موجبات لطمه دیدن اقتصاد بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها را فراهم آورده و زمینه‌ساز بروز و ظهور نارضایتی در بین همکاران و بخصوص همکاران طرحی که به علت ممنوعیت فعالیت در بخش خصوصی درآمدی دیگری ندارند، شده است.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده، اجتناب ناپذیر است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد که این میزان افزایش باید کمتر از نرخ تورم باشد و موجب افزایش پرداخت از جیب مردم نشود.

 • دکتر پزشک گوشی پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۲۳

  انتقال دانشجوی پزشکی با آگهی ممنوع شد

  سلامت آنلاین- «جابجایی دندانپزشکی اهواز با تهران؛ با بهترین شرایط»، «ورودی ۹۵ مایل به جابجایی با شرایط استثنایی»، «جابجایی دستیار قلب در تهران». تمام این کاغذها وعده می‌دادند اگر کسی نیاز به جابجایی دارد می‌تواند بدون گذراندن هفت خوان کمیسیون‌های موارد خاص و انتقال و بدون دردسر در صندلی دیگری بنشیند. اما صفحه‌های «آ چهار» سیاه و سفیدی که در روی ستون‌ها و دیوارهای دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی و... جاخوش کرده اند، دیگر راهگشا نیستند.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۰۸:۱۵

  خط ابدی «خدادوست»

  دکتر علیرضا مقدسی- متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

  وقتی در اولین سال رزیدنتی چشم‌پزشکی با ولع کتاب‌های مرجع رشته‌ام را که در انجمن چشم‌پزشکی آمریکا منتشر شده بود ورق می‌زدم، به نام یک ایرانی رسیدم. یادم نمی‌آمد در هفت‌سالی که پزشکی خوانده بودم، نام یک بیماری یا یک نشانه یا یک سندرم را به نام یک ایرانی دیده باشم. خط خدادوست جلویم بود. با ذوق کودکانه‌ای فردای آن روز این نام را به دوستانم نشان دادم. همان روزها سراسر کتاب را جسته‌گریخته به دنبال نام‌های ایرانی دیگری گشتیم.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۷

  عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی انتقاد کرد:

  تاخیر یکساله بیمه‌ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان

  سلامت آنلاین- عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی گریبانگیر بیش از پنج هزار آزمایشگاه در کشور است، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر حدود یک سال است که پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان را به تاخیر انداخته‌اند.

 • بهورز ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۶:۲۲

  جذب دانشجو در سطوح بالاتر کاردانی و کارشناسی بهورزی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طراحی سطوح بالاتر کاردانی و کارشناسی بهورزی خبر داد و گفت: این دو دوره اکنون تعریف شده و مسیر رشد و ارتقای بهورزان را به دنبال خواهد داشت.

 • درمانگاه اتاق انتظار ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۰۹:۴۲

  نحوه فعالیت مراکز درمانی بخش خصوصی در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه‌ ریزی سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که مراکز درمانی بخش خصوصی شامل درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در نوروز به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

 • کاریکاتور/ ویزیت همزمان بیماران ممنوع! ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۴

  معاون وزیر دادگستری:

  ویزیت همزمان چند بیمار در مطب، تخلف انتظامی است

  سلامت آنلاین- معاون حقوق شهروندی وزیر دادگستری گفت: ویزیت همزمان چند بیمار در مطب نه تنها غیر اخلاقی است، بلکه تخلف انتظامی و در مواردی جرم است، چون اسرار بیماران افشا می شود و شش ماه تا دو سال حبس دارد.

 • پرستار ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۸

  معاون پرستاری وزیر بهداشت یادآور شد:

  کمبود حداقل ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه در شرایط فعلی، مهم ترین مطالبات پرستاران کشور کمبود نیروی پرستاری بوده و دریافت مطالبات جزو اولویت های بعدی آنان است، گفت: هم اکنون مراکز درمانی و بیمارستانی کشور با کمبود دست کم ۱۰۰هزار پرستار مواجه هستند که تلاش داریم از سال آینده تعدای از فارغ التحصلان این رشته را جذب کنیم.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۹:۳۱

  مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  رفع معضل کمبود پرستار در تهران با اجرای دو راهکار

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به این که بیمارستان های تهران با کمبود پرستار مواجه است، گفت: ارائه امکانات ویژه اسکان در تهران برای پرستاران مقیم شهرستان و گرفتن نیروی بورسیه توسط بیمارستان ها، راهکارهایی است که می تواند معضل کمبود پرستار را مرتفع کند.

 • تحقیقات علمی تست آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۲

  معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد:

  همکاری وزارت بهداشت با آلمان در ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از انعقاد بیش از ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی این وزارتخانه با کشور آلمان خبر داد و گفت: بیشترین بخش همکاری‌های علمی وزارت بهداشت با آلمان در حوزه سرطان است.

 • اعزام تیم پزشکان متخصص به افغانستان ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۰۹:۴۸

  اعزام تیمی از متخصصان ایرانی به کشور افغانستان

  سلامت آنلاین- با درخواست دفتر سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی (EMRO)، تیمی از متخصصان ایرانی جهت بررسی ظرفیت نظام مراقبت تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و اقدامات پیشگیرانه در زمینه تب دانگ به کشور افغانستان اعزام شدند.

 • تولید داروسازی ۱۳۹۶-۱۲-۰۳ ۱۲:۳۷

  وزیر بهداشت تاکید کرد:

  ضرورت توجه بیشتر به بخش خصوصی در حوزه تولید دارو

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بخش خصوصی در حوزه تولید دارو، گفت: مسیر خوبی در تولید دارو در حال طی شدن است؛ چنانکه امروز ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور تولید داخل است.

 • دکتر طاهره چنگیز ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۲:۱۹

  رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

  ضرب و شتم پزشک بیمارستان فارابی را در مراجع قضایی پیگیری می‌کنم

  سلامت آنلاین- با بیان اینکه حال عمومی پزشک و کادر پزشکی بیمارستان در حال حاضر مساعد است، گفت: این موضوع را توسط مراجع قضایی پیگیری می کنیم، تا برخورد جدی در این زمینه داشته باشند، چراکه نباید تکرار رخداد چنین حوادثی به انگیزه و آرامش پرسنل بیمارستان در ارائه خدمت به بیماران لطمه وارد کند.

 • پرخاشگری تغذیه خشم ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۰:۵۶

  عضو هیات مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران:

  رفتارهای پرخاشگرانه و ضداجتماعی در مردان، دو برابر زنان است

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: مردان در مقایسه با زنان معمولا مایل به پذیرش مشکلات سلامت روان خود نیستند و به همین دلیل دو برابر زنان، رفتارهای پرخاشگرانه و ضداجتماعی دارند.

 • دکتر امینی ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۰:۰۵

  ضرب و شتم پزشک بیمارستان فارابی توسط همراهان بیمار متوفی

  سلامت آنلاین- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضرب و شتم پزشک، سوپروایزر و پرستار بیمارستان فارابی توسط خانواده یکی از بیماران فوت شده در این بیمارستان اظهار کرد: متاسفانه این حادثه عصر روز گذشته اتفاق افتاده است.

 • جلال جلال شکوهی ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۰۹:۳۵

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  مشکل کمبود رادیولوژیست در مناطق محروم را درک می‌کنیم

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران در واکنش به بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: آماده هرگونه تعامل با وزارت بهداشت در این زمینه هستیم و انجام سونوگرافی توسط متخصصان زنان در مناطق محروم بشرط این‌که هیچ متخصص رادیولوژی در آن منطقه حضور نداشته باشد، مانعی ندارد.

 • داروساز بیمارستانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۶

  رئیس سازمان غذا و دارو:

  اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود، گفت: از آنجا که در حال حاضر در دولت منع استخدام وجود دارد، در نظر داریم برای اشتغال داروسازان بیمارستانی از شرکت‌هایی استفاده کنیم که آنها داروسازان را در بخش‌های مختلف به کار گیرند.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۸:۴۹

  قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد:

  فعالیت ۴۲ هزار پزشک عمومی و ۳۹ هزار متخصص در کشور

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت درباره تعداد پزشک عمومی و متخصص در کشور، گفت: در حال حاضر ۴۲ هزار و ۸۲۲ پزشک عمومی، ۳۹ هزار و ۸۹۲ پزشک متخصص، ۱۴ هزار و ۳۱۴ رزیدنت در حال تحصیل برای تخصص و ۲۰۰۵۱ نفر دندان‌پزشک در کشور مشغول به کار هستند.

 • مالیات ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳:۲۷

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  روایت پارادوکسی خطرناک؛ از مالیات پایین تاجران دخانیات تا افزایش مالیات پزشکان

  سلامت آنلاین- مهم ترین چالش این روزهای نظام سلامت، تعیین مالیات بر فرآورده های دخانی است. در حالی که قرار بود مالیات بر سیگار افزایش پیدا کند تا سلامت مردم قربانی فعالیت تاجران حوزه دخانیات نشود، اما فعلا این تصمیم به مذاق کمیسیون تلفیق مجلس خوش نیامده. جالب است که در همین حال، کمیسیون تلفیق برای افزایش مالیات پزشکان، چراغ سبز نشان داده. معنی این پارادوکس به زبان ساده این است که بیمار کردن مردم، مالیات جدی ندارد، اما درمان مردم، مستحق افزایش مالیات است!

 • تولید داروسازی ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۲

  اعلام اولویت‌های داروسازان در دهه پنجم انقلاب

  سلامت آنلاین- نایب رئیس انجمن داروسازان، توسعه خدمات داروسازان در داروخانه‌ها و موسسات درمانی و توانمندسازی داروخانه‌ها را از اولویت‌های داروسازان در دهه پنجم انقلاب خواند.

 • دانشجویان علوم پزشکی آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۵

  قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت اعلام کرد:

  ضرورت پرداخت شهریه از سوی دانشجویان روزانه انتقالی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مصوبه قانون برنامه ششم توسعه، دانشجویان روزانه قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی در صورت انتقال به دانشگاه دیگر باید شهریه بپردازند و با آنان مشابه دانشجویان پردیس خودگردان رفتار می شود.

 • مالیات پزشک ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۰:۰۷

  عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین:

  ثابت ماندن تعرفه پزشکی، مراکز درمانی را فلج می‌کند

  سلامت آنلاین- عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به این که مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی، هشدار داد: در صورت اجرایی شدن مجدد این مصوبه و افزایش پیدا نکردن تعرفه‌ها، مشکلات بسیار جدی در ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان و مراکز درمانی ایجاد خواهد شد.

 • سونوگرافی و اولتراسوند جنین کودک نوزاد حامله ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۵۹

  معاونت درمان وزارت بهداشت اعلام کرد:

  شرایط انجام سونوگرافی از سوی متخصصان زنان و زایمان

  سلامت آنلاین- معاونت درمان وزارت بهداشت در بخشنامه ای اعلام کرد: انجام سونوگرافی توسط متخصصان فاقد مدارک آموزشی معتبر تایید شده توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و اخذ تعرفه در مطب متخصصان زنان، تخلف انتظامی و تعزیراتی محسوب می شود.

 • مالیات ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۸:۳۲

  عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  کاهش انگیزه خدمت به بیماران در صورت افزایش مالیات پزشکان

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با اشاره به خبر احتمال افزایش مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۷ تصریح کرد: اگر میان پرداخت مالیات پزشکان و گروه‌های اجتماعی مختلف تبعیض باشد و میزان مالیات پزشکان افزایش پیدا کند، پزشکان دچار کاهش انگیزه در ارائه خدمات درمانی خواهند شد.

 • اچ آی وی ویروس ایدز ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۲

  دکتر قلابی، ۳۳ هندی را به «اچ‌ای‌وی» مبتلا کرد

  سلامت آنلاین- مرد هندی که با جعل عنوان پزشک عمومی، در روستاهای فقیرنشین شمال کشورش مطب بازکرده بود، با استفاده از سرنگ آلوده، ۳۳ نفر را به ویروس «HIV» بیماری ایدز مبتلا کرد.