نمایش همه
 • پرستاری در منزل دیابت سالمندان پرستاران امروز ۱۰:۵۴

  اعلام نرخ «تعرفه‌های پرستاری در منزل»

  سلامت آنلاین- سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تصویب تعرفه‌های پرستاری در منزل در جلسه هفته گذشته هیات وزیران گفت: نرخ مهم ترین خدمات گلوبال مراقبت‌های حرفه ای پرستاری را اعلام کرد.

 • محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۰۱

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:

  ۱۵ هزار دانشجوی پرستاری در سال ۹۶ فارغ التحصیل می‌شوند

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۵ هزار پرستار در سال ۹۶ فارغ التحصیل می شوند، عنوان کرد: ما با حجم زیادی از فارغ التحصیلان پرستاری روبرو خواهیم بود، اما باز کمبود نیروی پرستاری احساس می شود.

 • تحقیقات علمی تست آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۰:۳۸

  اطلاعیه وزارت بهداشت

  اصلاح یا لغو دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی در اختیار مجلس است

  سلامت آنلاین- وزارت بهداشت طی اطلاعیه‌ای در خصوص دوره تکمیلی Ph.D آزمایشگاه اعلام کرد: این دوره‌ها مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و لغو و یا اصلاح آن نیز برعهده مجلس است.

 • آزمایشگاه تحقیق ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۲

  نامه آزمایشگاهیان به رئیس جمهوری در حمایت از اقدام قانونی وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- بیش از دو هزار نفر از اعضای هیات علمی و پزشکان رشته های آزمایشگاهی، در نامه ای به رئیس جمهوری، خواهان اجرای آیین نامه مصوب سال ۸۹ توسط شورای عالی برنامه ریزی پزشکی شدند و از اقدام قانونی وزارت بهداشت برای اجرای قانون اعطای مسئولیت فنی به دانش آموختگان رشته های علوم آزمایشگاهی حمایت کردند.

 • بهروز بنیادی ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۲

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

  هیچ تخلفی در آزمون دستیاری اتفاق نیفتاده است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدگی به اعتراضات و شکایت های داوطلبان به نتایج چهل و چهارمین آزمون دستاری پزشکی، با حضور نمایندگان داوطلبان، مسئولان وزارت بهداشت و چندین نفر از نمایندگان مجلس، در دو جلسه بررسی های لازم انجام شد و هیچ تخلف یا شائبه خاصی وجود نداشت.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۳۲

  تعرفه مراقبت‌های پرستاری در منزل تصویب شد

  سلامت آنلاین- در جلسه هیات دولت، تعرفه مراقبت های پرستاری در منزل(home care) به تصویب رسید.

 • تست آزمون چهارجوابی امتحان کنکور ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۸:۱۱

  وزارت بهداشت از ۴ داوطلب متخلف آزمون دستیاری شکایت کرد

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شکایت این وزارتخانه از چهار داوطلب متخلف خبر داد و گفت: به تمام اعتراض‌های معترضان این آزمون به صورت کتبی پاسخ داده شد و نمایندگان مجلس نیز از پاسخ‌ها قانع شدند.

 • چاشنی غذایی داروهای گیاهی طب سنتی گیاهان دارویی ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۳

  مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت خبر داد:

  اجباری شدن ۲ واحد درسی طب سنتی برای دانشجویان علوم پزشکی

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجباری شدن دو واحد درسی در زمینه طب سنتی برای رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی خبر داد و گفت: این افراد در دوران تحصیل با قابلیت های طب سنتی آشنا می شوند.

 • آیمود داروی ایدز درمان ایدز ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۰۴

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  نوع خوراکی داروی ضد ایدز «آیمود» در مرحله تحقیق و تولید

  سلامت آنلاین- انتشار خبر ساخت داروی گیاهی ضد ایدز «آیمود» در ایران، بمبی بود که انفجار آن، مبتلایان به ایدز را خوشحال کرد. بیماران باورشان نمی شد ویروس هوشمند این بیماری موذی سرانجام به تله دانشمندان ایرانی افتاده باشد. البته برخی پزشکان از مزیت های دارو گفتند، اما بعضی دیگر تاثیر این دارو را منکر شدند و بالاخره، آیمود آرام آرام از صحنه درمان کنار گذاشته شد. پس از آن شایعات یکی یکی جان گرفت و بی اینکه اصل ماجرا روشن شود، ادعا شد که برای تولید آیمود بودجه نداده اند و به همین دلیل تولید و توزیعش متوقف شده است، اما پیگیری های سلامت آنلاین نشان می دهد که ماجرا چیز دیگری است و هم اکنون پژوهشگران وزارت بهداشت، روی تولید نوع خوراکی آیمود متمرکز شده اند و بزودی هم به بازار می آید.

 • ویروس ابولا ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۱:۴۵

  مشاهده زخمی منحصر به فرد در چشم نجات‌یافتگان از «ابولا»

  چشم‌پزشکان در خطر ابتلا به «ابولا»

  سلامت آنلاین- یک مطالعه جدید مشخص کرده است در برخی از نجات‌یافتگان «ابولا»، ویروس این بیماری با گذشت کمابیش یک سال از ابتلا به آن، اسکاری منحصربفرد پشت چشم آنها به جا می‌گذارد. این ویروس احتمالا می‌تواند تهدیدگر چشم‌پزشکانی باشد که قصد دارند مشکل آب‌مروارید را در این بیماران مداوا کنند.

 • غدد درونریز تیروئید ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۹:۵۴

  خطر بروز سرطان تیروئید با تجویز بی‌رویه اسکن رادیولوژی

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در آستانه سومین سمینار تومورهای سر و گردن گفت: بین مواجهه با اشعه ناشی از انجام تصویربرداری‌های تشخیصی و افزایش بروز سرطان های تیروئید ارتباطی وجود دارد.

 • ایدز ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۱

  رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  چرا داروی ایرانی «آیمود» وارد چرخه درمان ایدز نشد؟

  سلامت آنلاین- به گفته رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران، اگر چه در سال های گذشته تاثیر مثبت داروی ایرانی «آیمود» در تقویت سیستم ایمنی بدن بیماران مبتلا به ایدز به اثبات رسید، اما به دلیل کمبود اعتبارات مالی و تکمیل نشدن پژوهش ها، این دارو وارد چرخه درمان نشد.

 • منوچهر جمالی سوسفی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۷:۲۳

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

  هر گونه شبهه و شائبه ای در مورد آزمون دستیاری منتفی است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود امنیت بالا و صحت و سلامت برگزاری آزمون، وجود هر گونه شبهه و شائبه ای در مورد برگزاری آزمون دستیاری منتفی است.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۵

  واگویه‌های یک پزشک از رنجی که «دستیاران» می‌کشند

  سلامت آنلاین- دستیاری دشوارترین مرحله زندگی یک پزشک است. کشیک های زیاد و طاقت فرسا که از ساعات ابتدایی صبح آغاز شده و حدود سی و چند ساعت به طول می انجامد. تعداد این کشیک ها در سال اول دستیاری  ۱۵ کشیک است که تا سال چهارم به ۸ کشیک در ماه میرسد.ممنوعیت طبابت در دوران دستیاری و حقوق ناچیز برای پزشکانی که در جوانترین حالت ۲۵-۲۷ ساله هستند و چه بسا متاهل یا دارای فرزند نیز باشند بر سختی این دوران ۴ ساله می افزاید. دکتر علیرضا مقدسی، فوق تخصص قرنیه در یادداشتی سختی های حرفه پزشکی و بویژه دستیاری را به تصویر کشیده است.

 • زایمان تولد نوزاد پرستار ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۷

  تکذیب خبر پرداخت ۲۰ هزار تومان حق نوبت کاری به پرستاران

  سلامت آنلاین- مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: فوق العاده نوبت کاری در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی به طور منظم پرداخت شده و پرداختی ۲۰ هزار تومان به عنوان حق نوبت کاری پرستاران صحت ندارد.

 • شرکت در انتخابات رای صندوق ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۱

  اعلام نتایج انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران

  سلامت آنلاین- دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک انجمن پزشکان عمومی ایران در روزهای ۱۹ و ۲۰ خرداد، گفت: این انتخابات در کمال صحت و دقت برگزار شد.

 • سیگار کشیدن ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۱

  دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن:

  سیگار خطر ابتلا به سرطان حنجره را تا ۴۰ برابر افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن با بیان اینکه استعمال سیگار احتمال ایجاد تومورهای حنجره را تا ۴۰ برابر افزایش می‌دهد، گفت: اگر فردی علاوه بر سیگار، مواد الکلی هم مصرف کند این احتمال تا ۸۰ برابر افزایش می‌یابد.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۶:۴۳

  معاون پرستاری وزیر بهداشت مطرح کرد:

  طراحی نمونه اولیه لباس پرستاری در وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طراحی لباس پرستاری از سه سال پیش در وزارت بهداشت آغاز شده و سال گذشته طراحی اولیه انجام شد، لباس پرستاری باید راحت باشد و سطح تحصیلات، نوع بخش و رده خدمتی پرستار را نشان دهد.

 • دست قرص دارو کپسول ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۲:۰۳

  دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی مطرح کرد:

  افزایش مشکلات ارتوپدی با مصرف خودسرانه دارو در زنان باردار

  سلامت آنلاین- دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی با اشاره به اینکه مصرف خودسرانه دارو در مادران باردار بویژه در ۳ ماهه اول بارداری می‌تواند سبب بروز مشکلات ارتوپدی در جنین شود، گفت: شایع‌ترین بیماری‌ها در حوزه ارتوپدی، تروما، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی است.

 • جلال شکوهی ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۱:۵۳

  در گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن رادیولوژی ایران مطرح شد

  اعتراض انجمن رادیولوژی: پرداخت مطالبات ما در اولویت بیمه ها نیست

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن رادیولوژی ایران با بیان این که سازمان های بیمه گر بخشی از مطالبات معوقه را پرداخته کرده اند، اما حدود شش ماه آن تسویه نشده است، گفت: جلساتی با بیمه ها برگزار کردیم که نتیجه خاصی نداشت و گفتند پول نداریم که مطالبات را تسویه کنیم. درواقع، پرداخت مطالبات ما در اولویت بیمه ها نیست.

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۱:۳۰

  عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تاخیر در تعیین تعرفه های پزشکی به نظام سلامت آسیب می زند

  سلامت آنلاین- عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه تاخیر در تعیین تعرفه های پزشکی به نظام سلامت آسیب می زند خاطرنشان کرد: تمام مراحل کارشناسی و اداری در سازمان نظام پزشکی انجام شده و منتظر تشکیل جلسه در شورای عالی بیمه هستیم تا نظر خود را درباره تعرفه های پزشکی اعلام کنند.

 • پزشک خانواده ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۰۹:۴۲

  دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی:

  انتخابات انجمن پزشکان عمومی ابطال نشده است

  سلامت  آنلاین- در حالی که یکی ازخبرگزاری ها در خبری به نقل از دکتر حسن زاده، یکی از کاندیداهای انتخابات انجمن پزشکان عمومی، مدعی ابطال انتخابات این انجمن پزشکی شده است، اما دکتر استقامتی، دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت این موضوع را رد کرد.

 • رونمایی از لباس جدید پرستاری ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۰۹:۲۴

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:

  لباس پرستاری رونمایی شده مورد تایید وزارت بهداشت نیست

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: لباس جدید پرستاری رونمایی شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مبانی علمی و کارشناسی پوشش های پزشکی و پرستاری مغایرت دارد.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۳

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت انتخابات سازمان نظام پزشکی

  اهمیت حضور جامعه پزشکی در انتخاباتی سرنوشت ساز

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با صدور پیامی به مناسبت آغاز ثبت نام از کاندیداهای انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور، یادآور شد: جامعه پزشکی نشان داده هرگاه یک‌پارچه و همدل در عرصه‌ای حضور پیدا کرده، توانسته از توانمندی‌ها و قابلیت‌های خویش حداکثر بهره را ببرد.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۳۱

  تعرفه سلامت، بهایی که خریدار تعیین می‌کند

  دکتر علیرضا مقدسی- فوق تخصص قرنیه

 • نامه نوشتن قلم خودکار ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۹:۵۹

  با انتشار نامه‌ای سرگشاده‌ مطرح شد

  اعتراض جامعه علوم آزمایشگاهی به رئیس کمیسیون بهداشت مجلس

  سلامت آنلاین- ۱۷۰۰ تن از اعضای جامعه علوم آزمایشگاهی با امضای نامه‌ای سرگشاده در واکنش به درخواست دکتر نوبخت (رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس) از دکتر حسن هاشمی (وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) برای توقف بکارگیری نیروهای فاقد صلاحیت بالینی در آزمایشگاه‌ها به این درخواست رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعتراض کردند.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۶-۰۳-۱۵ ۱۶:۰۷

  دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی به شکایت های آزمون دستیاری

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با صدور نامه ای به معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، خواستار تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به شکایات چهل و چهارمین آزمون دستیاری پزشکی با حضور نمایندگانی از معاونت آموزشی، دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی، مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت شد.

 • باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۰۸:۲۵

  معاون آموزشی وزارت بهداشت:

  دانشنامه کلینیکال پاتولوژی به متخصصان علوم آزمایشگاهی اعطا نمی شود

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: به هیچ عنوان دانشنامه کلینیکال پاتولوژی به افرادی که دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی را گذرانده اند، اعطا نمی شود.

 • دانشجوی پزشکی دانشجویان آزمون کلاس دانشگاه درس ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۴:۱۰

  قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی عنوان کرد:

  برگزاری آزمون دستیاری در سلامت کامل؛ اعلام نتایج از شهریور

  سلامت آنلاین- قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون دستیاری امسال بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کردند، گفت: آزمون دستیاری در سلامت کامل برگزار شده است.

 • آرم سازمان نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۶

  فرآیند ثبت نام انتخابات سازمان نظام پزشکی کلید خورد

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی از آغاز فرایند ثبت نام از متقاضیان هیات مدیره هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.