نمایش همه
 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی امروز ۱۰:۵۲

  مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  تعیین تعرفه های پزشکی در انتظار تصمیم دولت؛ کاهش تعرفه‌ها شایعه است

  سلامت آنلاین- مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور ضمن رد شایعه ای که اخیرا در خصوص کاهش تعرفه های پزشکی در سال ۹۶ در برخی رسانه ها منتشر شده است، تصریح کرد: آذر ماه سال گذشته، بسته های تعرفه ای توسط سازمان نظام پزشکی اعلام شد، اما شورای عالی بیمه سلامت در این باره هنوز در سال جدید تشکیل جلسه نداده و در نتیجه، میزان تعرفه های سال ۹۶ هنوز اعلام نشده است.

 • پزشک فیلیپینی ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۵

  درگذشت پزشک فیلیپینی سال‌های جنگ تحمیلی

  سلامت آنلاین- دکتر اورارا باتارا، پزشک نمونه و بانوی ایثارگر فیلیپینی، از معدود پزشکان نمونه سالهای جنگ تحمیلی در دزفول و در بیمارستان دکتر گنجویان دار فانی را وداع گفت.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۴۱

  عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت لنزهای چشمی در طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران با اشاره به کاهش قیمت لنزهای چشمی پس از اجرای طرح تحول سلامت گفت: در گذشته لنزهای چشمی را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان عرضه می کردند، اما پس از اجرای طرح تحول سلامت، قیمت این لنزها برای بیماران به ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۲

  رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد:

  وجود ۷ هزار تخت مراقبت های ویژه فعال با اجرای طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران با بیان این که در گذشته و به دلیل کمبود تخت مراقبت های ویژه، شرایط نابسامانی در حوزه بیماران بستری وجود داشت، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، هم اکنون هفت هزار و ۲۰۰ تخت در اختیار ناوگان مراقبت های ویژه کشور قرار گرفته است که تحولی عظیم در این بخش بیمارستانی مهم به شمار می رود.

 • روح الله قائد امینی ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۸

  مدیر اجرایی انجمن پزشکان مسلمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، پرداختی بیماران را به زیر ۳۰ درصد کاهش داد

  سلامت آنلاین- مدیر اجرایی انجمن پزشکان مسلمان با اشاره به این که اجرای طرح تحول سلامت بار هزینه های درمان را کاهش داد، خاطرنشان کرد: قبل از اجرای طرح، میزان پرداختی بیماران به بیمارستان ها بالای ۵۵ درصد بود، اما حالا این رقم به زیر ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

 • سکته حمله قلبی درد ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۲۱

  پیشگیری از ۳ عامل اصلی در بروز سکته قلبی

  سلامت آنلاین- دبیرعلمی کنگره خدمات آزمایشگاهی ایران که از ۳۱ فروردین تا ۳ اردیبهشت در تهران برگزار خواهد شد، با برشمردن عوامل بروز سکته قلبی، دوری از استعمال دخانیات، افزایش فعالیت بدنی و کم کردن کالری مصرفی را مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از آن دانست.

 • تسکین درد مفاصل التهاب زانو ارتروز ارتریت روماتوئید ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۱۳

  در کنگره جراحان ایران صورت می‌گیرد:

  راهکارهایی برای پیشگیری از آرتروز زانو

  سلامت آنلاین- دبیر کنگره ارتوپدی انجمن جراحان ایران که از ۱۸تا ۲۲ اردیبهشت امسال در تهران برگزار می‌شود، گفت: آرتروز زانو در کشور ما به دلیل آداب غذایی اشتباه، طرز نشستن غلط (مانند نشستن چهار زانو و دوزانو) و استفاده از دستشویی ایرانی که بیشترین فشار را به کشکک زانو وارد می‌کند، از شایع‌ترین بیماری‌های مرتبط با زانو است.

 • سنجش بینایی معاینه چشم نزدیک بینی دوربینی ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۱۸

  برگزاری دهمین سمینار سالانه چشم پزشکی ایران در یزد

  سلامت آنلاین- دهمین سمینار گروه ویتره و رتین انجمن چشم پزشکی ایران با حضور پزشکان سراسر کشور در یزد برگزار خواهد شد.

 • احمدرضا جمشیدی ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۱:۰۱

  رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستاوردهای فعلی حوزه سلامت، مشابهی در دوران پس از انقلاب ندارد

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران با بیان اینکه دستاوردهای فعلی حوزه سلامت، مشابهی در دوران پس از انقلاب ندارد، گفت: پس از وقوع انقلاب اسلامی و اجرای طرح تحول سلامت، هیچگاه تا به این حد در اوضاع درمان مردم گشایش ایجاد نشده بود و با توجه به دستاوردهای مثبتی که به همراه داشت، امیدواریم این طرح همچنان ادامه پیدا کند.

 • آزمایشگاه تحقیق ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۳۹

  گفتگوی سلامت آنلاین با نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی

  تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان به ۱۰ ماه رسید

  سلامت آنلاین- نماینده جامعه آزمایشگاهیان در شورای عالی نظام پزشکی کشور  به تاخیر ۱۰ ماهه بیمه ها در عمل به تعهدات شان در قبال آزمایشگاه ها اشاره کرد و گفت: اسفند ماه سال ۹۵ ، سازمان های بیمه گر و در راس آن ها، تامین اجتماعی، مطالبات سه ماه اول سال آزمایشگاهیان را پرداخت کردند، اما بقیه مطالبات هنوز تسویه نشده است.

 • درگذشت دکتر مارک وینبرگ محقق ایدز ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۵۴

  مرگ محققی که اولین داروی ایدز را کشف کرد

  سلامت آنلاین- پیکر «مارک وینبرگ» که جزو گروهی از پزشکان کاشف اولین داروی ضد ویروسی برای درمان بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی یا HIV محسوب می‌شد، روز جمعه گذشته در فلوریدا تشییع شد.

 • عارف لرستانی ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۵:۴۹

  توضیح نظام پزشکی در باره فوت عارف لرستانی

  سلامت آنلاین- سازمان نظام پزشکی در واکنش به اخبار حواشی مرگ عارف لرستانی با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی ارائه کرد .

 • تحقیقات علمی تست آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۵:۴۴

  رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران انتقاد کرد:

  تاخیر ۸ ماهه تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات آزمایشگاه ها

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران، با انتقاد از تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاه ها، گفت: آزمایشگاه های بخش خصوصی، هشت ماه طلب از بیمه تامین اجتماعی دارند.

 • پزشک زن آمیکایی که دختران را ختنه میکرد ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۰۸:۵۲

  حبس ابد برای پزشکی که دخترها را ختنه می‌کرد

  سلامت آنلاین- یک پزشک زن آمریکایی که به ختنه کردن دختران متهم شده بود، از سوی مسئولان قضایی این کشور به تحمل حبس ابد محکوم شد.

 • موش آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۳

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  افزایش امیدها به مهار سرطان پستان؛ تومور در موش ها نابود شد

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در واکنش به مطالب درج شده در برخی پایگاه های خبری مبنی بر طراحی نوعی واکسن که می‌تواند سرطان پستان را در مقایسه با روش‌های درمانی متداول با کارایی بالاتری کنترل و درمان کند، تصریح کرد: این آزمایش تنها روی نمونه های موش انجام شده است و انجام مطالعات اولیه روی نمونه های انسانی و کسب نتیجه مطلوب، دست کم به ۱۰ تا ۲۰ سال زمان نیاز دارد.

 • بارداری حاملگی زن حامله ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۶

  مسئول محور غربالگری در کنگره خدمات آزمایشگاهی:

  غربالگری به رفع استرس زنان باردار کمک می‌کند

  سلامت آنلاین- مسئول محور غربالگری قبل از تولد در دهمین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی گفت: یکی از چالش‌های مهم در موضوع غربالگری، ناکافی بودن اطلاعات مردم و حتی مراکز بهداشتی و درمانی کشور است.

 • ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۶

  درگذشت دانشجوی پرستاری به دلیل ایست قلبی

  سلامت آنلاین- دانشجوی کارشناسی ارشد رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دلیل ایست قلبی تنفسی هنگام خواب دارفانی را وداع گفت.

 • سمینار داروسازی ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۹:۵۳

  بزرگ‌ترین سمینار دانشجویان داروسازی برگزار می‌شود

  سلامت آنلاین- بیستمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور از ۲۳ تا ۲۵ فروردین ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. این رویداد، بزرگ‌ترین سمینار مستقل دانشجویی کشور است که دانشجویان خود تصمیم‌گیرنده و برگزارکننده اصلی آن هستند .

 • مومیایی ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۳

  یک متخصص پزشکی قانونی در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

  رازهایی درباره نحوه مومیایی کردن اجساد

  سلامت آنلاین- یک متخصص پزشکی قانونی در خصوص نحوه مومیایی شدن اجساد گفت: پس از تعیین علت دقیق فوت اجساد توسط متخصصان پزشکی قانونی، ماده فرمالین برای مومیایی شدن و جلوگیری از فساد به جسد تزریق می شود و پس از قرار گرفتن جسد در تابوت، در اختیار سفارش دهنده قرار می گیرد.

 • آرم سازمان غذا و دارو ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۲:۱۵

  رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو:

  شبکه ملی آزمایشگاهی راه اندازی می شود

  سلامت آنلاین- رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو گفت: طرح ساماندهی شبکه ملی آزمایشگاهی سازمان غذا و دارو(LIMS) از جمله مهم ترین اقدامات این سازمان برای ارتقای خدمات رسانی در حوزه کالاهای سلامت است که به زودی راه اندازی خواهد شد.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۰:۴۷

  در گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس انجمن داروسازان ایران مطرح شد

  خط و نشان مجدد داروخانه ها برای وصول مطالبات از بیمه ها

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن داروسازان ایران تصریح کرد: در صورتی که سازمان های بیمه‌گر تا تیر سال ۹۶، معوقات خود را تسویه نکنند، داروخانه‌ها از پذیرش دفترچه‌های بیمه خودداری کرده و نسخه بیماران را نقدی حساب خواهند کرد.

 • پیرزن فراموشی نسیان یادآوری زوال عقل آلزایمر سالمندان ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۲:۴۱

  هشدار رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی

  آمار انواع زوال عقل در کشور رو به افزایش است

  سلامت آنلاین- رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی با اشاره به اینکه انواع دمانس یا زوال عقل با توجه به افزایش طول عمر در کشور رو به فزونی است، گفت: با ارتقاء آگاهی مردم و ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در کنگره‌ها می‌توان به کاهش آمار بیماری‌های شایع مغز و اعصاب همچون سکته مغزی در جامعه دست یافت.

 • بیمار بستری عمل جراحی بیهوشی ۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۱:۵۳

  احتمال آسیب ذهنی در نتیجه بیهوشی برای انجام جراحی

  سلامت آنلاین- محققان انگلیسی براساس نتایج یک مطالعه جدید اعلام کردند عمل‌های جراحی که با بیهوشی انجام می‌شوند، به واسطه کاهش اکسیژن‌رسانی به مغز می‌توانند منجر به بروز آسیب‌های ذهنی در بیماران شوند.

 • دفتر خاطرات نوشتن یادداشت ثبت حافظه یادگیری قلم دست ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۲۴

  گلایه‌ از رئیس جمهور برای بی‌توجهی به خدمات کارشناسان بهداشت

  سلامت آنلاین- جامعه علوم بهداشت نامه‌ای مبنی بر بی توجهی به خدمات کارشناسان حوزه بهداشت کشور در پیام نوروزی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور نوشتند.

 • دکتر ناصر عمادی نوروز فهرج جنوب کرمان ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۲۲:۰۶

  خاطرات یک پزشک از حضور در میان سیل زدگان جنوب کرمان

  جشن نوروز زیر چادر یک خانواده سیل زده در جنوب فهرج

  سلامت آنلاین- دکتر سید ناصر عمادی، متخصص پوست و استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران نامی آشنا برای اهالی رسانه است، کسی که سالها وقت خود را در کشور کنیا سپری کرده و ۷ نوروز را در این کشور به درمان بیماری های پوستی مبتلایان به ایدزاین سرزمین مشغول بوده است. او امسال پس از شنیدن خبر سیل سیستان و جنوب کرمان راهی این دیار شد و نوروز را در کنار مردم محروم استان گذراند. آنچه در پی می آید برگرفته از وبلاگ او و خاطراتش از نوروز ۹۶ در یکی از روستاهای جنوب فهرج است.

 • ویزیت نسخه ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۶:۲۹

  سهم خواری پزشکان آمریکایی از شرکت های داروسازی!

  سلامت آنلاین- طبق نتایج یک مطالعه جدید، بسیاری از پزشکان آمریکایی از شرکت های داروسازی پول دریافت می کنند، اما تعداد کمی از بیماران از این روابط مالی مطلع هستند.

 • پزشک و بیمار ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۱:۲۳

  سلامت آنلاین از ضرورت حفظ اسرار بیماران توسط پزشکان گزارش می دهد

  انتشار تصاویر بیماران بر خلاف سوگندنامه بقراط

  سلامت آنلاین- در شرایطی که پزشکان طبق سوگندنامه بقراط، موظف به حفظ اسرار بیماران خود هستند، این روزها شاهد دست به دست شدن تصاویر تکان دهنده بدن عریان زن جوانی در فضای مجازی هستیم که مدتی پیش و ظاهرا در اثر عوارض تزریق آمپول متوکاربامول، برای درمان به یکی از بیمارستان های استان خراسان رضوی مراجعه کرد، اما با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد. این اتفاق ناگوار در شرایطی رخ داد که طبق قانون، افشای اسرار و تصاویر بیماران توسط پزشکان تخلف محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

 • مشاوره ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۱۲

  در گفتگوی سلامت آنلاین با استاد دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد

  ویژگی های یک مشاور و روانشناس خبره و کاربلد چیست؟

  سلامت آنلاین- یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: یک مشاور و روانشناس برای اینکه بتواند با مراجع خود ارتباط خوبی برقرار کند و فرآیند درمان به خوبی پیش برود، نیازمند داشتن مجموعه ای از دانش و تجربه بالاست که به راحتی به دست نمی آید.

 • روپوش سفید پزشکی گوشی ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۰:۱۹

  یک دهه طبابت «پزشک قلابی» در استرالیا

  سلامت آنلاین- اقدام مردی هندی که به بیش از یک دهه طبابت با جعل هویت پزشکی در بیمارستان‌های متعدد استرالیا متهم شده، وزیر اداره مهاجرت این کشور را واداشت پس از کشف ماجرا، آن را «شکستی بزرگ برای سیستم» پزشکی و مهاجرت استرالیا بنامد.

 • دستگاه پرستار رباتیک ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۹

  «پرستار رباتیک» در بیمارستان‌های بلژیک +عکس

  سلامت آنلاین- یک شرکت بلژیکی به نام BEWELL دستگاهی رباتیک عرضه کرده که WellPoint نام دارد و قرار است در ورودی بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نقش پرستار و دستیار پزشکی را بر عهده بگیرد.