نمایش همه
 • خانه بهداشت روستایی معاینه ویزیت فشار خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۱

  معاون نظام پزشکی خبر داد:

  اجرای کامل کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال ۹۷ این است که کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت به صورت جامع و کامل برای مردم اجرایی شود.

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۰:۵۴

  اعلام شرایط واردات داروهای فوریتی

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در نامه ای لیست داروهای مورد نیاز فوریتی و شرایط واردات داروهای خارج از فرایند ثبت اسفند ۹۶ را اعلام کرد.

 • کاروان نورآوران سلامت در مناطق محروم استان زنجان ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۱۸

  مدیرعامل موسسه خیریه نورآوران سلامت خبر داد:

  انجام ۱۳۰ عمل جراحی رایگان چشم در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- مدیر عامل موسسه خیریه نورآوران سلامت با اشاره به حضور این موسسه خیریه در سرپل ذهاب، از انجام ۱۳۰ عمل جراحی و ۳۷۵۰ ویزیت چشم رایگان در این شهرستان خبر داد.

 • طرح ترافیک ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۰۴

  بررسی ارائه تسهیلات طرح ترافیک به جامعه پزشکی

  سلامت آنلاین- در دیدار رئیس کل و رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی با ریاست شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، نگرانی جامعه پزشکی نسبت به افزایش هزینه بی‌رویه پرداخت عوارض استفاده از طرح ترافیک اعلام و قرار شد تا تمهیدات و تسهیلات لازم در این زمینه به صورت طرحی مجددا برای تصمیم‌گیری در شورای شهر مطرح شود.

 • کمبود دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۲۰

  تاکید سخنگوی سازمان غذا و دارو:

  قیمت دارو طی روزهای اخیر، افزایش پیدا نکرده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: قیمت‌های مصوب داروها مشخص است و در روزها و هفته‌های اخیر سال جدید، مصوبه‌ای مبنی بر تغییر قیمت نداشته ایم و قیمت‌ها مانند سابق، ثابت است.

 • مالیات پزشک ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۰۵

  یک عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین تصریح کرد:

  نارضایتی ارائه‌دهندگان خدمت از تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی

  سلامت آنلاین- یک عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با اشاره به تبعات منفی تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی گفت: کاهش ورود نقدینگی به مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، نامتوازن شدن دخل و خرج این مراکز و احتمال کاهش کیفیت خدمات از مواردی است که موجب ایجاد نارضایتی در مردم و ارائه‌دهندگان خدمت می شود.

 • داروخانه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۸:۵۴

  مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  تاثیر تلاطم بازار ارز بر قیمت داروها

  سلامت آنلاین- مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در واکنش به تلاطم بازار ارز و تاثیر منفی آن بر حوزه دارو هشدار داد: در صورت تداوم این وضعیت، ارزش ریال به شدت سقوط کرده و قیمت ریالی داروها افزایش پیدا خواهد کرد که در نتیجه، بسیاری از بیماران قادر به تهیه داروهای مورد نیاز خود نخواهند بود.

 • داروخانه نسخه ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۲

  عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  راهکارهای حمایت از صنعت داروی کشور در سال حمایت از کالای ایرانی

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ورود منابع مالی جدید توسط دولت، موجب بروزرسانی، ارتقای سطح تولید و کیفیت صنایع دارویی کشور خواهد شد.

 • خانه بهداشت روستایی ناهوک ویزیت معاینه فشارسنج فشار خون ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۶

  رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت تاکید کرد:

  ضرورت تصویب سریع‌تر تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷

  سلامت آنلاین- دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به ضرورت تصویب سریع‌ترتعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ گفت: شورای عالی بیمه در سال گذشته، به صورت فعالانه به بحث تصویب تعرفه های پزشکی سال ۹۷ ورود کرد و در دو جلسه و با حضور تمامی اعضای شورا، در آبان و دی ماه ۹۶ به اتفاق آرا، مصوب شد که تعرفه های پزشکی سال ۹۷ به اندازه میزان رشد تورم اعلام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه باشد.

 • حجامت بادکش درمانی طب سنتی خونگیری ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۱۰:۳۴

  مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:

  ویزیت «طب ایرانی» تحت پوشش بیمه می‌رود

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از نشست‌های متعدد با دبیرخانه شورای عالی بیمه به منظور بیمه «ویزیت و خدمات طب ایرانی» خبر داد و گفت: این دبیرخانه قول داده است که در اولین جلسه‌اش ویزیت طب ایرانی تحت پوشش بیمه می‌رود.

 • درمانگاه ویزیت معاینه ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۱:۵۹

  یک عضو شورایعالی نظام پزشکی در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد:

  جهاد پزشکان و کارکنان مراکز درمانی در تعطیلات نوروز

  سلامت آنلاین- یک عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به جهاد پزشکان و کارکنان مراکز درمانی در تعطیلات نوروز گفت: پزشکان مراکز شبانه‌روزی، درمانگاه‌ها، بیماستان‌ها، مراکز جراحی محدود که در پروانه تاسیس‌شان قید شده است شبانه‌روزی‌ هستند، طبق روال عادی و مانند سایر روزهای تعطیل، در تعطیلات نوروز نیز همچون گذشته بطور شیفتی به فعالیت خود ادامه دادند.

 • عمل جراحی ۱۳۹۷-۰۱-۱۳ ۱۲:۰۳

  وزیربهداشت خبر داد:

  انجام ۱۹ هزار عمل جراحی در تعطیلات نوروزی

  سلامت آنلاین- انجام ۱۹هزار جراحی در تعطیلات نوروز و ۱۳۰ هزار ماموریت توسط نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی و تولید داخل بودن ۳۰ درصد از تجهیزات پزشکی کشورمان، سه خبر مهمی بود که وزیر بهداشت در تعطیلات نوروزی اعلام کرد.

 • قاسم جان بابایی ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۵:۱۰

  معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد:

  انجام ۳۰ هزار عمل جراحی در تعطیلات نوروزی

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فعالیت بیش از ۸۵۰ پزشک متخصص مقیم در مراکز درمانی کشور طی تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت که در این مدت بیش از ۳۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان ها انجام شد.

 • دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دانشکده پزشکی دانشجوی پزشکی ایستگاه صلواتی ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۱۷:۲۵

  معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد:

  تحصیل ۳ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه هزار دانشجوی خارجی از ۴۱ ملیت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تحصیل می کنند.

 • باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت ۱۳۹۷-۰۱-۰۶ ۱۳:۱۹

  معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:

  استقرار بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزارت بهداشت از مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست در سال ۹۷ در استقرار بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اهتمام جدی داشته باشند و از ظرفیت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در این مسیر بهره برداری نمایند.

 • ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۳۶

  خط تولید یک شرکت دارویی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد

  سلامت آنلاین- با حضور رئیس جمهوری، خط تولید جامدات و آزمایشگاه های مرجع در شرکت داروسازی تهران شیمی افتتاح شد.

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۲:۱۱

  آمادگی بیمارستان‌های مازندران و خراسان برای تامین سلامت مسافران

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آمادگی بیمارستان‌های خراسان رضوی برای تامین سلامت مسافران گفت: مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه نورانی امام رضا(ع) شرایط ویژه ای دارد و در ایام تعطیلات نوروزی همانند طول سال، پذیرای زائران زیادی است.

 • شیده واعظی ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۲۴

  پزشک مصدوم زابل در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دکتر شیده واعظی: اسمم را گذاشته‌اند«خداداد»

  سلامت آنلاین- درست در روزهایی که دکتر شیده واعظی آشتیانی، پزشک طرحی ۲۷ ساله بیمارستان هیرمند، میان مرگ و زندگی دست و پا می‌زد، هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد خدا یک بار دیگر شانس زندگی کردن را به او بدهد. همان حادثه‌ای که دکتر محسن قربانی، پزشک شبکه بهداشت و درمان ایرانشهر را روانه بیمارستان کرد، این بار برای دکتر شیده در مسیر زابل به زاهدان اتفاق افتاد. او هم می‌خواست برای مرخصی به تهران برود، اما سرعت بیش از حد راننده، باعث شد تا ماشین سرنگون و دکتر جوان دچار ضربه مغزی سختی شود.

 • محسن قربانی ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با دکتر محسن قربانی، پزشک مصدوم اورژانس ایرانشهر

  پزشکی که از سفر مرگ برگشت: می‌خواهم به بلوچستان برگردم وطبابت کنم

  سلامت آنلاین- تیرماه امسال بود که دکتر محسن قربانی، پزشک اورژانس شبکه بهداشت و درمان نیکشهر، وقتی داشت با ماشین دوستش از ایرانشهر به سمت بم و بعد هم تهران حرکت می‌کرد، با گله شترهای بیابان‌گرد، شاخ به شاخ شد. شتر روی سقف ماشین افتاد و سقف ماشین روی گردن پزشک جوان، آوار شد. مهره‌های چهار تا هفت گردنش بشدت آسیب دید و فشار زیادی به نخاع وارد آمد که نتیجه‌اش از دست دادن حرکت اندام های بدن بود. به گفته خودش، موقع رانندگی سرعت بالایی نداشت و کمربند ایمنی‌اش را هم بسته بود، اما این تقدیری بود که خداوند برای او رقم زده بود.

 • بدهی بیمه ها ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۶

  تاخیر ۱۵ ماهه بیمه‌ها در پرداخت کارانه جامعه پزشکی

  سلامت آنلاین- قائم مقام مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات معوق دانشگاه‌های علوم پزشکی از سوی سازمان‌های بیمه‌ای نگران کننده بوده و در برخی دانشگاه‌ها پرداخت کارانه همکاران نزدیک به ۱۵ ماه رسیده، گفت: این تاخیر در پرداخت‌ها موجبات لطمه دیدن اقتصاد بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها را فراهم آورده و زمینه‌ساز بروز و ظهور نارضایتی در بین همکاران و بخصوص همکاران طرحی که به علت ممنوعیت فعالیت در بخش خصوصی درآمدی دیگری ندارند، شده است.

 • محمدنعیم امینی فرد ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده، اجتناب ناپذیر است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد که این میزان افزایش باید کمتر از نرخ تورم باشد و موجب افزایش پرداخت از جیب مردم نشود.

 • دکتر پزشک گوشی پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۲۳

  انتقال دانشجوی پزشکی با آگهی ممنوع شد

  سلامت آنلاین- «جابجایی دندانپزشکی اهواز با تهران؛ با بهترین شرایط»، «ورودی ۹۵ مایل به جابجایی با شرایط استثنایی»، «جابجایی دستیار قلب در تهران». تمام این کاغذها وعده می‌دادند اگر کسی نیاز به جابجایی دارد می‌تواند بدون گذراندن هفت خوان کمیسیون‌های موارد خاص و انتقال و بدون دردسر در صندلی دیگری بنشیند. اما صفحه‌های «آ چهار» سیاه و سفیدی که در روی ستون‌ها و دیوارهای دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی و... جاخوش کرده اند، دیگر راهگشا نیستند.

 • دکتر علیرضا مقدسی ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۰۸:۱۵

  خط ابدی «خدادوست»

  دکتر علیرضا مقدسی- متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

  وقتی در اولین سال رزیدنتی چشم‌پزشکی با ولع کتاب‌های مرجع رشته‌ام را که در انجمن چشم‌پزشکی آمریکا منتشر شده بود ورق می‌زدم، به نام یک ایرانی رسیدم. یادم نمی‌آمد در هفت‌سالی که پزشکی خوانده بودم، نام یک بیماری یا یک نشانه یا یک سندرم را به نام یک ایرانی دیده باشم. خط خدادوست جلویم بود. با ذوق کودکانه‌ای فردای آن روز این نام را به دوستانم نشان دادم. همان روزها سراسر کتاب را جسته‌گریخته به دنبال نام‌های ایرانی دیگری گشتیم.

 • آزمایشگاه ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۷

  عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی انتقاد کرد:

  تاخیر یکساله بیمه‌ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان

  سلامت آنلاین- عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی گریبانگیر بیش از پنج هزار آزمایشگاه در کشور است، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر حدود یک سال است که پرداخت مطالبات آزمایشگاهیان را به تاخیر انداخته‌اند.

 • بهورز ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۶:۲۲

  جذب دانشجو در سطوح بالاتر کاردانی و کارشناسی بهورزی

  سلامت آنلاین- قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طراحی سطوح بالاتر کاردانی و کارشناسی بهورزی خبر داد و گفت: این دو دوره اکنون تعریف شده و مسیر رشد و ارتقای بهورزان را به دنبال خواهد داشت.

 • درمانگاه اتاق انتظار ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۰۹:۴۲

  نحوه فعالیت مراکز درمانی بخش خصوصی در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه‌ ریزی سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که مراکز درمانی بخش خصوصی شامل درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در نوروز به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

 • کاریکاتور/ ویزیت همزمان بیماران ممنوع! ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۴

  معاون وزیر دادگستری:

  ویزیت همزمان چند بیمار در مطب، تخلف انتظامی است

  سلامت آنلاین- معاون حقوق شهروندی وزیر دادگستری گفت: ویزیت همزمان چند بیمار در مطب نه تنها غیر اخلاقی است، بلکه تخلف انتظامی و در مواردی جرم است، چون اسرار بیماران افشا می شود و شش ماه تا دو سال حبس دارد.

 • پرستار ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۸

  معاون پرستاری وزیر بهداشت یادآور شد:

  کمبود حداقل ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

  سلامت آنلاین- معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه در شرایط فعلی، مهم ترین مطالبات پرستاران کشور کمبود نیروی پرستاری بوده و دریافت مطالبات جزو اولویت های بعدی آنان است، گفت: هم اکنون مراکز درمانی و بیمارستانی کشور با کمبود دست کم ۱۰۰هزار پرستار مواجه هستند که تلاش داریم از سال آینده تعدای از فارغ التحصلان این رشته را جذب کنیم.

 • پرستار مراقبت ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۹:۳۱

  مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  رفع معضل کمبود پرستار در تهران با اجرای دو راهکار

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به این که بیمارستان های تهران با کمبود پرستار مواجه است، گفت: ارائه امکانات ویژه اسکان در تهران برای پرستاران مقیم شهرستان و گرفتن نیروی بورسیه توسط بیمارستان ها، راهکارهایی است که می تواند معضل کمبود پرستار را مرتفع کند.

 • تحقیقات علمی تست آزمایشگاهی ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۲

  معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد:

  همکاری وزارت بهداشت با آلمان در ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از انعقاد بیش از ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی این وزارتخانه با کشور آلمان خبر داد و گفت: بیشترین بخش همکاری‌های علمی وزارت بهداشت با آلمان در حوزه سرطان است.