نمایش همه
 • دمنوش لاغری شکم راست و دروغ دیروز ۲۱:۴۱

  انتقاد از تبلیغ دروغین دمنوش های لاغری در تلویزیون

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از تبلیغات مکرر دمنوش‌های لاغری در رسانه ملی و فضای مجازی انتقاد کرد.

 • ویزیت معاینه دیروز ۱۷:۰۷

  بر اساس نتایج یک تحقیق در سطح ملی اعلام شد

  روند منطقی مراجعه سرپایی بیماران، پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- بر اساس نتایج یک تحقیق در سطح ملی، مشخص شد میزان مراجعه بیماران سرپایی به مراکز درمانی، پس از طرح تحول سلامت و با توجه به رشد جمعیت، روندی منطقی و موزون داشته است.

 • آنژیوگرافی دیروز ۱۵:۰۰

  شروع به کار آنژیوگرافی بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور

  سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور از شروع به کار آنژیوگرافی بیمارستان ۲۲ بهمن و انجام موفقیت آمیز اولین آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی خبر داد.

 • بالگرد اورژانس هوایی دیروز ۱۴:۱۵

  وزیر بهداشت:

  آمبولانس هوایی در استان کردستان مستقر می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص اورژانس هوایی برای استان کردستان، خاطرنشان کرد: این استان و بیمارستان کوثر حتما به اورژانس هوایی نیاز دارد و مذاکرات لازم برای استقرار آمبولانس هوایی در قالب خرید خدمت از نیروهای نظامی انجام شده و به زودی شاهد استقرار آن خواهیم بود.

 • سیدحسن هاشمی دیروز ۱۴:۰۸

  وزیر بهداشت در سفر به استان کردستان عنوان کرد:

  پیگیری ۱۰۰ پروژه حوزه سلامت در استان کردستان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: ما در آغاز این دوره بحران های متعددی در بحث درمان و دارو داشتیم که توانستیم آنها را کنترل کنیم و امروز می بینیم که در حوزه سلامت، همه ایران، کارگاه خدمت است و بیش از ۱۰۰ پروژه در همین استان کردستان در حال پیگیری است.

 • تخت بیمارستان دیروز ۱۰:۵۰

  رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت خبر داد:

  هزینه ۵۵۰ میلیاردی بیمارستان های دولتی برای خدمت به بیمه شدگان تامین اجتماعی

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: ما در طول ماه به طور متوسط حدود ۵۵۰ میلیارد تومان به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات ارائه می دهیم و به صورت خوشبینانه تنها ماهی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان آن نقد می شود.

 • افتتاح دیروز ۱۰:۳۵

  در جریان سفر وزیر بهداشت به استان کردستان محقق شد

  افتتاح بزرگترین مرکز درمانی غرب کشور در سنندج

  سلامت آنلاین- صبح امروز و با حضور وزیر بهداشت در سنندج، مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کوثر، بزرگترین مرکز درمانی غرب کشور افتتاح شد.

 • باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۶:۲۸

  معاون آموزشی وزارت بهداشت توضیح داد

  «اطلس بیماری ها» چه کارکردی برای نظام سلامت دارد؟

  سلامت آنلاین- معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مباحثی نظیر امید به زندگی، میزان مرگ ومیر در کشور، چاقی و دیابت، بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت در اطلس بیماری ها به صورت مجزا و به تفکیک نقاط مختلف و روشن آمده است.

 • سلامت نوروزی آمادگی بهداشت ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۵:۱۵

  فعالیت ۲۵۰۰ اکیپ بازرسی در برنامه سلامت نوروزی

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت از فعالیت روزانه ۲۵۰۰ اکیپ بازرسی بهداشت محیطی در قالب برنامه سلامت نوروزی خبر داد.

 • حسن روحانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۴:۳۸

  رئیس جمهوری در نخستین مجمع ملی سلامت:

  اقدامات حوزه سلامت از افتخارات بزرگ دولت است

  سلامت آنلاین- رئیس جمهوری، توسعه پوشش ۱۱ میلیون نفری بیمه شدگان و اقدامات حوزه سلامت را از افتخارات بزرگ این دولت برشمرد و با تاکید بر اینکه سلامت، مقدم بر درمان است اظهار داشت: برای حل مشکلات باید "مجمع" باشیم و دست بدست هم دهیم و بدون تردید آینده درخشانی در انتظار کشور است.

 • حسن روحانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۱:۲۲

  امروز با حضور رئیس جمهور محقق شد

  رونمایی از اطلس بیماری های شایع

  سلامت آنلاین- در نخستین مجمع ملی سلامت، با حضور رئیس جمهوری از کتاب "اطلس بیماری های شایع" رونمایی شد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۱:۱۰

  وزیر بهداشت در نخستین مجمع ملی سلامت:

  دیابت در بین زنان ۱۰.۳ و در مردان ۸.۸ درصد شیوع دارد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص شیوع دیابت در کشور، خاطرنشان کرد: دیابت در بین زنان ۱۰.۳ و در مردان ۸.۸ درصد شیوع دارد. همچنین ۹.۹ مردم مناطق شهری و ۷.۸ درصد مردم مناطق روستایی دارای دیابت هستند و بیشترین شیوع دیابت در کشور مربوط به زنان استان سمنان است.

 • معاینه دندانپزشکی کودک بهداشت و سلامت دهان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۱:۰۳

  رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت خبر داد:

   آغاز مرحله دوم طرح «وارنیش فلوراید» برای ۷ میلیون دانش آموز

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از آغاز مرحله دوم طرح «وارنیش فلوراید» برای هفت میلیون دانش آموز ابتدایی، خبر داد.

 • مواد غذایی ادویه ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۵:۴۲

  یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو تشریح کرد

  تفاوت سیب سلامت با نشان سازمان غذا و دارو

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: مشاهده نشان سازمان غذا و دارو به معنای دریافت پروانه تولید بر اساس ضوابط بوده، اما نشان سیب سلامت به آن معناست که فرآورده موردنظر، علاوه بر پروانه ساخت موفق به اخذ گواهینامه سلامت و ایمنی نیز شده است.

 • خطا قصور پزشکی درمانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۵:۰۳

  وزیر بهداشت:

  خطاهای پزشکی افزایش نیافته است، بلکه بیشتر دیده می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص آمار خطاهای پزشکی در کشور، گفت: خطاهای پزشکی افزایش نیافته است، بلکه بیشتر دیده می شود، زیرا تکنولوژی پیشرفت کرده و آگاهی مردم به حقوق خود نیز افزایش یافته است.

 • سید محمد هادی ایازی ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۱:۵۱

  مجمع ملی سلامت تشکیل می شود

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین و ارتقای سطح سلامت در جامعه علاوه بر تلاش های حاکمیت و دولت، یک وظیفه همگانی است و نیازمند مشارکت بین بخشی است.

 • افتتاح ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۵

  روز خوب نظام سلامت در استان سمنان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به استان سمنان، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مهدی شهر را افتتاح کرد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۸:۱۱

  وزیر بهداشت در جمع نمازگزاران نماز جمعه سمنان عنوان کرد:

  ساخت و راه اندازی بیش از ۳ هزار خانه بهداشت روستایی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به ساخت و راه اندازی بیش از سه هزار خانه بهداشت در مناطق روستایی، گفت: بیش از پنج هزار پایگاه و مرکز بهداشتی نیز ساخته شده و ۱۸ هزار خانه بهداشت روستایی هم تعمیر و تجهیز شده است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۴

  انتقاد وزیر بهداشت از تصویب بودجه در مجلس و عدم تخصیص آن در خزانه

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت در مورد بودجه های سالانه وزارت بهداشت همیشه گله مندیم که چرا قانون اجرا نمی شود زیرا بودجه در مجلس تصویب می شود اما از خزانه متناسب با بودجه تصویب شده، تخصیص یا تحویل داده نمی شود.

 • افتتاح ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۰۷

  وزیر بهداشت وارد سمنان شد

  افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در سمنان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در سفری یک روزه و به منظور افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در شهرستان های استان سمنان، وارد این استان شد.

 • سید حسن هاشمی ویزیت معاینه ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۰:۰۵

  اعطای عنوان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- در نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس عنوان «طبیب دیدگان»، حمایل سیمرغ و نشان شمس این جشنواره به وزیر بهداشت اهدا شد.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۴:۴۸

  وزیر بهداشت: کوتاهی در باره نوزاد بستری، قابل چشم پوشی نیست

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص وضعیت نوزاد بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، گفت: از تمام همکارانی که برای احیای این نوزاد زحمت کشیدند، تشکر می کنم زیرا در سه نوبت این نوزاد را از مرگ نجات دادند اما کوتاهی انجام شده، قابل چشم پوشی نیست.

 • روپوش سفید پزشکی گوشی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۳:۰۵

  از سوی وزارت بهداشت برای صیانت از حق سلامت مردم صورت گرفت

  عزل سه مقام مسئول به دلیل خطای درمانی روی نوزاد ۲۹ روزه

  سلامت آنلاین- یک مقام مسئول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطای صورت گرفته از سوی تیم درمانی را در امر سلامت نوزادی ۲۹ روزه تأیید کرد و گفت: سه فرد خاطی در این جریان از مقام خود عزل شدند.

 • تحقیق و پژوهش ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۳۶

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  رتبه اول علمی ایران در بین کشورهای اسلامی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به موقعیت ایران در حوزه علمی در جهان تاکید کرد: وضعیت ما در حال حاضر بد نیست ولی نباید به این اکتفا کنیم؛  ما بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را در این عرصه پشت سر گذاشته ایم و در سال ۲۰۱۶ با بیش از ۵۰ هزار مقاله و ۲۸ هزار استناد در منطقه و در بین کشورهای اسلامی در رتبه اول و در جهان در رتبه شانزدهم قرار داریم .

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۱:۵۳

  شکایت وزارت بهداشت از تهیه کنندگان فیلم موهن علیه پزشکان

  سلامت آنلاین- معاون برنامه ریزی هماهنگی و حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت، علیه مرتکبان فیلم توهین آمیز نسبت به پزشکان، شکایت کرده است و از دیگر مجاری اداری نیز پیگیر تخلفات صورت گرفته از سوی این افراد است.

 • مواد غذایی فاسد تقلبی جعلی کلاهبرداری ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۰۶

  در راستای اجرای برنامه سلامت نوروزی

  ۱۹ تن مواد غذایی فاسد، معدوم شد

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به شروع برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند، گفت: از زمان آغاز این برنامه تا سومین روز از اجرای برنامه، ۱۹ هزار و ۵۷ کیلوم گرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۱

  وزیر بهداشت:

  در نبرد پالم، اذیت شدیم ولی روی حرف خود ماندیم

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه غذا و دارو، گفت: ما همواره با مردم صادق بودیم و به عنوان مثال در نبردی که در بحث پالم ایجاد شد، با وجود اینکه خیلی ما را اذیت کردند، اما مجموعه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت سربلند بیرون آمد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۴

  نشان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت اعطا می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از دریافت نشان های دانشمند برتر، نوع دوستی و پیشگیری از نابینایی و آموزگار برتر در سال های گذشته، فردا بالاترین نشان جشنواره چشم پزشکی شمس را با عنوان «طبیب دیدگان» دریافت می کند؛ این نشان برای نخستین بار در کشور در جشنواره شمس اعطا خواهد شد.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۴۸

  سلامت آنلاین از وعده ۱۰ ساله برای حذف دفترچه بیمه‌های کاغذی گزارش می دهد

  فرار به جلوی تامین اجتماعی برای رهایی از بی‌اعتباری دفترچه‌های بیمه

  سلامت آنلاین- چند ماهی می شود که سازمان تامین اجتماعی روی حذف دفترچه بیمه ها متمرکز شده و در چند مرکز ملکی در تهران هم این اتفاق افتاده است. سازمان تامین اجتماعی، این اقدام را به عنوان تحولی بزرگ در حوزه درمان معرفی کرده و با تبلیغ و اطلاع رسانی گسترده، از آن به عنوان دستاوردی بزرگ یاد می کند، در حالی که بسیاری از کارشناسان نظام سلامت عقیده دارند که به دلایل بسیار متعدد، حذف دفترچه بیمه ها نمی تواند دردی از بیمه شده ها دوا کند.

 • آمبولانس اورژانس حوادث حادثه ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۵۱

  معاون درمان وزیر بهداشت:

  آمبولانس‌ها به سیستم ارسال آنلاین نوار قلب مجهز می شوند

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت به تجهیز آمبولانس‌ها به سیستم ارسال آنلاین نوار قلب در بستر مخابراتی اشاره کرد و اظهار داشت: به زودی ارگان‌های کشور به سیستم ارسال نوار قلب به مراکز دیسپچ مجهز می‌شوند تا بیماران برای درمان به موقع به یکی از بیمارستان‌های طرح ۲۴۷ که در تهران شامل هفت بیمارستان است، فرستاده شوند.