نمایش همه
 • ایرج حریرچی دیروز ۱۳:۱۰

  قائم مقام وزارت بهداشت درجمع خبرنگاران تشریح کرد:

  برنامه‌های وزارت بهداشت برای ۴ سال آینده؛ کاهش هزینه‌ها و اجرای نظام ارجاع

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت در نخستین نشست خبری خود پس از رای اعتماد وزیر با تشریح برنامه های این وزارتخانه برای چهار سال آینده گفت: تداوم طرح تحول سلامت، تلاش برای تامین منابع پایدار وصرفه جویی در هزینه ها و نیز اجرای نظام ارجاع از مهمترین برنامه های در دست اقدام ما خواهد بود.

 • مجلس شورای اسلامی دیروز ۰۹:۵۵

  سلامت آنلاین از نقش مجلس در تداوم طرح تحول سلامت گزارش می‌دهد

  رای اعتماد داده شد، حالا نوبت همراهی و همگامی است

  سلامت آنلاین- دیروز رکوردی تازه رقم خورد. برای اولین بار در تاریخ معاصر، یک وزیر بهداشت پس از چهار سال فعالیت، دوباره برای یک دوره چهار ساله دیگر در سمتش ابقا شد. دکتر سید حسن هاشمی  با کسب ۲۵۳ رای موافق، بالاترین میزان رای اعتماد را پس از وزیر دفاع  کسب کرد. اگرچه این حمایت جانانه مجلس برای تداوم اصلاحات نظام سلامت، قابل تقدیر است و در حافظه تاریخ می ماند، اما تداوم طرح تحول سلامت به حمایت جدی و ادامه دار نمایندگان مجلس در عمل نیاز دارد.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۹

  قدردانی وزیر بهداشت از اعتماد دوباره نمایندگان مجلس

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از اخذ رای اعتماد دوباره از مجلس، با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود، از اعتماد دوباره نمایندگان مجلس قدردانی کرد.

 • نوشیدنی آبمیوه ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۵:۲۲

  معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت:

  هیچ مجوزی برای واردات نوشیدنی خارجی صادر نشده است

  سلامت آنلاین- معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این وزارتخانه به هیچ عنوان مجوز واردات نوشیدنی‌های مختلف را صادر نمی‌کند، چراکه با توجه به تولیدات کشور در این عرصه نیازی به واردات کالای خارجی وجود ندارد.

 • سیدمحمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۱:۳۷

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت خبر داد:

  کمک ۲۰۰ میلیونی وزارت بهداشت برای ساخت فیلم‌های سلامت‌محور

  سلامت آنلاین- معاون وزیر بهداشت و رئیس دومین جشنواره فیلم سلامت در پایان در خصوص سیاست‌های حمایتی وزارت بهداشت از تولیدات آثار هنری با موضوع سلامت، اظهار داشت: به فیلم‌های سینمایی که به طور مستقیم به سلامت مردم بپردازند با تایید شورای فرهنگی وزارت بهداشت تا سقف دو میلیارد ریال پرداخت می‌شود.

 • استخر ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۱:۲۶

  درخواست رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت از مردم

  تخلف‌های بهداشتی استخرها را به ۱۹۰ اطلاع دهید

  سلامت آنلاین- رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، آخرین وضعیت بازرسی‌های بهداشتی از استخرهای شنا را تشریح کرد و از مردم خواست که تخلف های بهداشتی استخرها را به ۱۹۰ اطلاع دهند.

 • غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۳

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

  در دولت‌های گذشته، توجهی به بهداشت و درمان مردم نشده بود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وزارت بهداشت نقطه قوت دولت یازدهم به شمار می رود، اما در دولت‌های گذشته توجهی به بهداشت و درمان مردم نشده بود.

 • آب معدنی اکوالند شایعه ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۳

  هشدار: سلامت آب معدنی‌های گرانقیمت، تضمین شده نیست

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، احتمال تقلبی بودن آب های بسته بندی گرانقیمت قاچاق در سوپرمارکت ها را تایید کرد و نسبت به ناسالم بودن آنها هشدار داد.

 • داروهای گیاهی طب سنتی ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۱۸

  مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های طبیعی سازمان غذا و دارو خبر داد:

  رشد ۲۴۰ درصدی تولید فرآورده‌های طبیعی و سنتی

  سلامت آنلاین- مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از افزایش ۲۴۰ درصدی فرآورده‌های سنتی در دولت یازدهم خبر داد.

 • تشخیص هوش کودک اوتیسم بازی فکری ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۱۲

  جای خالی بیمه‌ها برای حمایت از خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم

  سلامت آنلاین- مدیر واحد توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه ها نیستند و این در حالی است که میانگین هزینه های ماهانه درمان یک بیمار اوتیسم بین ۱.۵ تا ۳ میلیون تومان است.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۳

  مدیر داروخانه‌های بیمارستانی سازمان غذا و دارو توضیح داد:

  نقش سیستم «فرمولاری» در کاهش هزینه‌های دارویی

  سلامت آنلاین- مدیر داروخانه‌های بیمارستانی سازمان غذا و دارو درباره منافع استفاده از سیستم فرمولاری در داروخانه‌های بیمارستانی و نقش آن در کاهش هزینه‌های دارویی توضیح داد.

 • سیدمحمد هادی ایازی ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۰

  انتقاد معاون وزیر بهداشت از تبلیغات ضد سلامت در صدا و سیما

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت در صدا و سیما نسبت به گذشته کمتر شده اما هنوز در برخی برنامه های این رسانه ملی وجود دارد.

 • سکته قلبی حمله قلبی انفارکتوس درد قفسه سینه ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۲:۳۰

  رئیس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت خبر داد:

  سکته‌های قلبی و مغزی، عامل ۴۰ درصد مرگ ایرانیان

  سلامت آنلاین- رئیس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت تاکید کرد: طبق اعلام دفتر مدیریت شبکه وزارت بهداشت، ۳۰.۵ درصد مرگ‌ها در سال ۹۴ ناشی از سکته‌های قلبی و ۱۰.۳ درصد مربوط به سکته‌های مغزی گزارش شده‌ است.

 • مواد غذایی فاسد تقلبی جعلی کلاهبرداری ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۵۴

  معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد

  ۱۴ تن مواد غذایی فاسد در تابستان امسال، معدوم شده است

  سلامت آنلاین- روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از معدوم‌سازی بیش از ۱۴ تن موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از ابتدای تابستان امسال تاکنون خبر داد.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۴

  قائم مقام وزیر بهداشت:

  ۷۰ درصد معتادان ترک کرده، دوباره به اعتیاد بر می‌گردند

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بیش از ۷۰ درصد افراد معتادی که وارد مرحله ترک می شوند، دوباره به اعتیاد بر می گردند و درمان آنها شکست می خورد.

 • نمایندگان ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۰

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  ارزیابی نمایندگان مجلس از عملکرد ۴ ساله وزیر بهداشت چیست؟

  سلامت آنلاین- در حالی که فقط چند روز دیگر به شروع رای اعتماد وزرای پیشنهادی در مجلس مانده است، اغلب نمایندگان مجلس نسبت به تداوم برنامه های وزارت بهداشت تاکید دارند و تداوم دستاوردهای تاریخی طرح تحول سلامت را منوط به ابقای دکتر هاشمی می دانند.

 • سرطان مغز عکس رادیولوژی ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۰:۵۴

  رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت:

  سالانه ۱۰۰ هزار نفر به آمار بیماران سرطانی اضافه می‌شود

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، هزینه مستقیم درمان سرطان در ایران را بالغ بر سه هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: سالانه ۱۰۰ هزار نفر به آمار بیماران مبتلا به سرطان اضافه می شود.

 • علی مطهری نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۰:۱۳

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

  یکی از ویژگی‌های مثبت وزیر بهداشت، سرکشی به مناطق محروم است

  سلامت آنلاین- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، عملکرد وزیر بهداشت را طی چهار سال اخیر مثبت و خوب ارزیابی کرد و گفت: پرتلاش بودن، سرزندگی، مردم‌داری و سرکشی به وضعیت مردم مناطق محروم از ویژگی‌های فردی و مثبت قاضی‌زاده هاشمی است.

 • امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۲:۲۵

   دبیر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

  افزایش ملموس رضایتمندی مردم از خدمات بهداشت و درمان

  سلامت آنلاین- دبیر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف در دولت یازدهم ملموس است و نمایندگان مجلس با توجه به کاهش مراجعات و افزایش رضایت مردم این تغییر را در حوزه های انتخابیه خود لمس کرده اند.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۰

  پاسخ رئیس سازمان غذا و دارو به تخریب‌ها و تهمت‌های اخیر

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو در نامه ای نسبت به برخی اظهارات و ادعاهای مطرح‌شده و همچنین به تخریب ها و تهمت های اخیر پاسخ داد.

 • فرهاد تجری نماینده مجلس ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۴۴

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

  دستاوردهای حوزه سلامت، افتخار ایران در عرصه بین المللی است

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین نکته ای که امروز می‌توانیم در عرصه بین الملل به طور کامل بر روی آن مانور بدهیم و به عنوان افتخار کشور و مردم در دنیا مطرح کنیم، دستاوردها و ارتقای شاخص های حوزه سلامت و درمان است.

 • احمد بیگدلی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۵۱

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  کمبود دارو از ۳۵۰ به ۳۰ قلم رسیده است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دوره مدیریت قاضی‌زاده هاشمی در وزارت بهداشت گفت که در این دوره کمبود دارو از ۳۵۰ به ۳۰ قلم رسیده است.

 • مرتضی خاتمی نماینده ماهنشان ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۴۷

  یک نماینده مجلس در دفاع از عملکرد چهار ساله وزیر بهداشت یادآور شد:

  ۳۰۰ سفر کاری وزیر بهداشت به ۶۰۰ شهر و روستا

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر بهداشت بالغ بر ۳۰۰ سفر کاری به ۶۰۰ شهر و روستا داشته است، عنوان کرد: طبق گزارش معاونت نظارت مجلس، ۹۵ درصد برنامه‌های قاضی‌زاده‌هاشمی منطبق بر اسناد بالادستی است.

 • عکس تی وی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۷:۲۶

  وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس:

  برجسته‌ترین افراد علمی در ستاد وزارت بهداشت حضور دارند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداست در صحن علنی مجلس گفت: در این دولت کسانی که در تیم وزارت بهداشت بودند در طول تاریخ به لحاظ تخصص و توانایی بی نظیرند و در تیمی که به ما کمک کردند سه نفر از وزیران دوران گذشته حضور داشتند و برجسته‌ترین افراد علمی در ستاد وزارت بهداشت حضور داشتند.

 • غلامرضا تاجگردون ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۴۸

  نماینده مردم گچساران در مجلس:

  کسی بهتر از وزیر بهداشت نمی‌تواند مشکلات نظام سلامت را رفع کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم گچساران در مجلس خطاب به سایر همکارانش در مجلس گفت: کسی که بتواند مشکلات نظام سلامت را شناسایی و برطرف کند، بهتر از قاضی زاده هاشمی نبود.

 • مرتضی صفاری ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۱

  نماینده مردم نطنز در مجلس:

  برنامه‌های وزیر بهداشت با اسناد بالادستی، تطابق دارد

  سلامت آنلاین- نماینده مردم نطنز در مجلس تاکید کرد: برنامه‌های ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان کاملا با اسناد بالادستی تطبیق داشته و حکایت از اشراف و تسلط ایشان در حوزه بهداشت دارد.

 • مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۵۶

  جزئیات بررسی صلاحیت وزیر بهداشت در مجلس

  نماینده مخالف: وزیر بهداشت در بخش درمان شاهکار کرده است

  سلامت آنلاین- نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی، وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان را آغاز کردند و نکته جالب این جاست که حتی نمایندگان مخالف وزیر بهداشت نیز بر دستاوردهای نظام سلامت در چهار سال اخیر تاکید داشتند، طوری که حتی یکی از نمایندگان مخالف تاکید داشت که وزیر بهداشت در بخش درمان شاهکار کرده است.

 • علیرضا زالی رئیس نظام پزشکی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۱

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران:

  ضرورت ایجاب می‌کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 • علی کاظمی باباحیدری ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۰۵

  عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

  رضایتمندی مردم از نظام سلامت، افزایش قابل توجهی یافته است

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه رضایتمندی مردم از نظام سلامت، افزایش قابل توجهی یافته است، گفت: رای اعتماد به قاضی زاده هاشمی برای تصدی وزارت بهداشت در کابینه دوازدهم در دستور کار قریب به اتفاق نمایندگان قرار دارد و مخالفان ابقای او انگشت شمار و در اقلیت هستند.

 • ناراحتی افسردگی تنهایی مرد ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۴۷

  توضیح مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت

  چرا برخی افراد پاک شده، دوباره به سمت موادمخدر می‌روند؟

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درباره چرایی بازگشت افراد پاک شده به سمت مواد مخدر، توضیح داد و از راه های حل این مشکل سخن گفت.