نمایش همه
 • رضا ملک زاده دیروز ۱۲:۴۸

  مدال افتخار آژانس بین‌المللی سرطان به دکتر ملک‌ زاده رسید

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات وزیر بهداشت و استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تهران، موفق به دریافت مدال افتخار آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) شد.

 • نابینایی کوری عصای سفید روشندل دیروز ۱۲:۳۳

  رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت انتقاد کرد:

  نامناسب بودن ۷۵ درصد معابر برای رفت و آمد نابینایان

  سلامت آنلاین- رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت گفت: میزان معابر بهینه شده برای نابینایان و کم بینایان در شهر تهران ۲۵ درصد است؛ یعنی ۷۵ درصد معابر برای این افراد مناسب نیستند. طبیعی است که این رقم در شهرهای دیگر نامناسب‌تر است.

 • انتصاب منصوب پست جدید تودیع معارفه دیروز ۱۲:۲۵

  انتصاب روسای ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور

  سلامت آنلاین- براساس مصوبه جلسه روز گذشته  شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شد، روسای منتخب ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور معرفی و با ابلاغ وزیر بهداشت منصوب شدند.

 • حریرچی نشست در آلمان دیروز ۱۲:۲۱

  از سوی قائم مقام وزیر بهداشت در مجمع جهانی سلامت در آلمان صورت گرفت

  تشریح تجربیات پوشش همگانی سلامت و مشارکت اجتماعی ایران

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت که به منظور حضور در نهمین مجمع جهانی سلامت به آلمان سفر کرده است، در نشستی پوشش همگانی سلامت و مشارکت اجتماعی و تجربیات ایران در این زمینه با سایر کشورها را تشریح کرد.

 • وسایل ایمنی در محل کار دیروز ۱۱:۳۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با رئیس اداره سلامت محیط وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  شایع‌ترین و خطرناک‌ترین «بیماری‌های شغلی» در ایران را بشناسید

  سلامت آنلاین-رئیس اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از مشکلات اسکلتی- عضلانی، عوارض شغلی حاصل از سر و صدای زیاد در محیط کاری و عوارض شیفت های کاری طولانی و نامنظم به عنوان شایع ترین بیماری های شغلی و از سرطان های ناشی از بیماری های شغلی همانند سرطان ریه به عنوان خطرناک ترین مخاطرات محیط های کاری یاد کرد که سلامت جسم و روان نیروهای شاغل را تهدید می کند.

 • چاقی شکم مردان چربی دیروز ۱۰:۳۶

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با سلامت آنلاین:

  استان مازندران، رتبه اول چاقی را در ایران دارد

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: استان مازندران به دلیل سبک تغذیه غلط، استفاده زیاد از مواد غذایی سرخ کردنی و همچنین نداشتن تحرک کافی، رتبه اول چاقی را در ایران به خود اختصاص داده است به گونه ای که هم اکنون ۴۴ درصد زنان و ۲۳ درصد مردان این استان با توده بدنی بالای ۳۰ از چاقی رنج می برند.

 • سیدحسن هاشمی دیروز ۰۹:۰۹

  وزیر بهداشت مطرح کرد:

  نارضایتی مردم از نظارت بر حوزه سلامت غذا

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم از وضعیت نظارت بر سلامت غذاها در بازار راضی نیستند و من هم به مردم حق می دهم.

 • نشست خبری هفته سلامت روان ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۲

  مدیران ارشد وزارت بهداشت در نشست خبری تاکید کردند:

  پیشگیری از اختلالات روانی، مهمتر از درمان

  سلامت آنلاین- به مناسبت هفته سلامت روان که از ۲۴ مهرماه تا ۳۰ مهر ادامه دارد، دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت و دکتر احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد در نشست خبری حضور پیدا کردند و در خصوص سلامت روان و مباحث مرتبط با آن مطالبی مطرح کردند.

 • احمد حاجبی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۰

  مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت مطرح کرد

  مشکلات روانی خودبه‌خود بهبود نمی‌یابد؛ ضرورت حمایت بیمه‌ها از بیماری‌های روان

  سلامت آنلاین- ​مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان این که ۶۷ درصد افرادی که بیماری در حوزه روان ‌دارند تصور می کنند که خود به خود خوب می شوند، بنابراین خدمتی دریافت نمی کنند، گفت: لازم است بیمه ها برای پوشش خدمات سلامت روان پیشقدم شوند.

 • ورزش دوران بارداری حاملگی تناسب اندام ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۱:۴۲

  هشدار رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت:

  کمتر از ۲۵ درصد زنان باردار به طور منظم ورزش می‌کنند

  سلامت آنلاین- رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: تحقیقات نشان داده است که تنها کمتر از ۲۵ درصد زنان باردار به طور منظم ورزش می‌کنند و ۴۰ تا۶۰ درصد زنان در دوران بارداری کاملا غیر فعال هستند.

 • ویروس هپاتیت C سی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۰۵

  رئیس شبکه هپاتیت ایران در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد

  تکذیب گزارش‌ شبکه ماهواره‌ای؛ داروی «هپاتیت سی» ۵۰۰ هزار تومان است

  سلامت آنلاین- رئیس شبکه هپاتیت ایران به گزارش یکی از شبکه های ماهواره ای مبنی بر این که قیمت داروی «هپاتیت سی» از ۷۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است، واکنش نشان داد و ضمن تکذیب این گزارش گفت: اخیرا حتی قیمت این داروها کاهش پیدا کرده است؛ طوری که با پوشش بیمه ای، بیمار فقط ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.

 • حسن لطفی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۲:۲۵

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  «لایحه حمایت از حقوق معلولان» در کلاف دولت و مجلس

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان قرار بود در مجلس شورای اسلامی بررسی شود، اما پیگیری نکردن سازمان بهزیستی و ترافیک‌ کاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس، همچنان موجب معطل ماندن این لایحه شده است، در حالی که به نظرم باید بررسی این لایحه در اولویت قرار بگیرد.

 • اصلاح ژنتیک گوجه فرنگی محصولات تراریخته کشاورزی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۰۸

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو به مناسبت روز جهانی غذا

  هیچ محصول تراریخته‌ای بدون نظارت جدی، وارد بازار نمی‌شود

  سلامت آنلاین- معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به هجمه های فراوانی که علیه سلامت محصولات تراریخته وجود دارد، گفت: هیچ محصول تراریخته‌ای بدون نظارت جدی، وارد بازار نمی‌شود. هفت آزمایشگاه در تهران مسئولیت تعیین سلامت محصولات تراریخته را بر عهده دارند و در صورت سالم نبودن از چرخه ورود به بازار مصرف خارج می شوند.

 • کارگر معدن ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۵۸

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت روان

  چهار گروه شغلی که سلامتشان بیش از بقیه در خطر است

  سلامت آنلاین- رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت با بیان این که در ایران بواسطه وفور حوادث چهار گروه عمده در معرض خطرات ناشی از کار قرار دارند، گفت: افراد دارای مشاغل ساخت و ساز ساختمانی، حرفه کشاورزی، کار در معدن و رانندگی حرفه ای، بیش از سایر افراد جامعه در معرض خطر هستند و از این رو بیش از سایر حِرَف، باید محیط کار سالمی برای آن ها از سوی کارفرما تعبیه شود تا راندمان کاری آن ها افزایش پیدا کند.

 • برنج ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۱۱

  سازمان غذا و دارو توضیح داد:

  دلایل معلق ماندن پروانه واردات برنج تایلندی

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به علت تعلیق پروانه واردات برنج تایلندی، گفت: به واردکنندگان نامه زدیم که ثبت سفارش جدید نداشته باشند تا گزارش مناطق کشاورزی برنج تایلندی را به ما بدهند و ما نقشه سلامت آن را در اختیار داشته باشیم.

 • تعرفه پزشکی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۵:۱۳

  مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت:

  کاهش تعرفه بیهوشی، پیشنهاد شورای عالی بیمه و مصوب دولت است

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر این که کاهش تعرفه خدمات بیهوشی، حدود یک پنجم از رشد قبلی در تعرفه خدمات این رشته را کسر کرده است، گفت: این غیرمنصفانه است که تعدادی از همکاران رشته بیهوشی به محض کاهش مختصر تعرفه خدمات بیهوشی در شورای عالی بیمه هجمه‌های سنگین و غیرکارشناسی را متوجه وزارت بهداشت کنند و این در حالی است که در زمان افزایش تعرفه ها در سال‌های ۹۳ تا ۹۵ حتی یک مورد، از دست اندرکاران یکسان سازی کای جراحی و بیهوشی و افزایش قابل توجه درآمد، تقدیر صورت نگرفت.

 • نوشیدن شیر و خوردن شیر ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۲:۲۳

  معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

  موفقیت ۷۵ درصدی ایران در اصلاح سوء تغذیه کودکان

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت به مطالعه ای که در سال ٢٠١٥ درمورد سوء تغذیه کودکان انجام شد، اشاره کرد و گفت: ایران تا ٧٥ درصد در اصلاح سوء تغذیه کودکان موفق عمل کرده است.

 • وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۲:۰۳

  وزیر بهداشت:

  میزان مصرف نمک در ایران، دو برابر میانگین دنیاست

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: هر چند توانستیم ۱۰ درصد از میزان مصرف نمک را کاهش دهیم، اما هنوز مشکلاتی در این حوزه داریم، به طوری که هنوز هم میزان مصرف نمک در کشور ما دو برابر میانگین دنیاست.

 • داروخانه ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۹:۴۷

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

  پرداخت مطالبات بیمه‌ای داروخانه‌ها و پزشکان تا اردیبهشت ۹۶

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر مطالبات پزشکان و داروخانه ها تا پایان اردیبهشت ۹۶ پرداخت شده است.

 • تخت بیمارستانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۹:۰۴

  رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد:

  کمبود ۱۱ هزار تخت بستری در تهران

  سلامت آنلاین- رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر ضرورت وجود متولی واحد برای بهبود وضعیت سلامت در شهر تهران، گفت: اگر بخواهیم در تهران به مردم خدمات خوبی در حوزه سلامت ارائه کنیم، حدود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی دولتی نیاز داریم که باید در سیستم دانشگاه‌ها راه اندازی شود.

 • مادر باردار آی سی یو افغانستانی افغانی زابل مارگزیدگی ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۳:۵۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  بررسی علت حریق بخش آی.سی.یو بیمارستان میاندوآب

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تاکید بر این که سلامت دستگاه های پزشکی بیمارستانی همواره بررسی و بازبینی می شود، گفت: هر چند آتش نشانی و بخش تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هنوز نظر کارشناسی خود را در مورد علت وقوع آتش سوزی دستگاه ونتیلاتور(دستگاه کمک مصنوعی) بخش آی.سی. یو اعلام کرده‌اند، اما مقرر است تیمی از وزارت بهداشت علت آتش سوزی را به طور دقیق بررسی و اعلام کنند.

 • کمبود دارو ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۲:۲۸

  یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو خبر داد

  نتیجه بدعهدی بیمه‌ها: مطالبه ۲۶۰۰ میلیاردی شرکت‌های پخش دارو

  سلامت آنلاین- سرپرست اداره امور استان‌ها و هیات امنا سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل بدعهدی بیمه ها، بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به شرکت‌های پخش دارویی، ۲۶۰۰ میلیارد تومان شده است.

 • آتش سوزی حریق ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۲:۱۹

  سخنگوی اورژانس کشور تشریح کرد:

  جزئیات آتش‌سوزی مرگبار در بیمارستان حضرت فاطمه (س)

  سلامت آنلاین- سخنگوی اورژانس کشور جزئیات حریق در بیمارستان حضرت فاطمه (س) شهرستان میاندوآب را تشریح کرد.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی مرکز جامع سرطان تبریز ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۱:۰۴

  با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  آغاز عملیات ساخت بیمارستان خیرساز جامع سرطان در تبریز

  سلامت آنلاین- عملیات ساخت بیمارستان خیرساز جامع سرطان تبریز در شهرک خاوران این شهرستان با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

 • میانمار مسلمانان روهینگیایی قحطی جنگ نسل کشی ۱۳۹۶-۰۷-۲۱ ۱۱:۲۰

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد:

  عزم ایران برای حمایت بیشتر از مسلمانان میانمار

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزارت بهداشت با تاکید بر این که ایران مصمم به کمک بیشتر به مسلمانان روهینگیا از طریق هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، افزود: طی دهه های گذشته قریب به ۵۰۰ پزشک بنگلادشی در ایران خدمت می کردند و امید است ارتباط حوزه سلامت ایران با کشور دوست بنگلادش افزایش پیدا کند.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۱:۱۷

  انتقاد مدیرعامل بیمه سلامت از نحوه اعتراض به کاهش تعرفه‌ها

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان ضمن انتقاد از نحوه اعتراض به کاهش تعرفه‌ها در برخی رشته‌های تخصصی پزشکی، گفت: محدودیت‌های جدی مالی موجود اقتضا می‌کند که سازمان های بیمه گر و شورای عالی بیمه در زمینه کنترل هزینه‌ها تصمیمات جدی اتخاذ کنند.

 • مریم حضرتی ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۵۱

  پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به معاون جدید پرستاری وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، در پیامی انتصاب معاون جدید پرستاری وزارت بهداشت را تبریک گفت.

 • تکذیب ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۳۴

  معاونت درمان وزارت بهداشت اعلام کرد:

  تکذیب شایعه ممانعت از ورود متخصصان بیهوشی به بیمارستان‌ها

  سلامت آنلاین- معاونت درمان وزارت بهداشت، متن منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مکاتبات با دانشگاه‌های علوم پزشکی دال بر ممانعت از ورود متخصصان بیهوشی به بیمارستان‌ها را تکذیب کرد.

 • طب اسلامی طب سنتی ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۲۴

  مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت:

  طب اسلامی به اعتقادات دینی و سلامت مردم ضربه می‌زند

  ​سلامت آنلاین- مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نباید از روایات استفاده ابزاری شود گفت: طب اسلامی و این سوء استفاده از روایات به اعتقادات دینی و سلامت مردم ضربه می زند.

 • افسردگی ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۲:۴۸

  رئیس اورژانس اجتماعی خبر داد:

  شیوع افسردگی در بین ۸۹ درصد اطرافیان فرد معتاد!

  سلامت آنلاین- رئیس اورژانس اجتماعی با اشاره به شیوع افسردگی در بین ۸۹ درصد اطرافیان فرد معتاد گفت: بر اساس نتایج پژوهشی که درباره اعتیاد و گسترش افسردگی در اطرافیان این اشخاص انجام شد، متوجه شدیم از هر ۷۵ نفری که مانند خانواده معتادان درگیر این مساله بودند، تنها هشت نفر افسردگی نداشتند؛ یعنی از هر ۷۵ نفر اطرافیان معتاد ، ۶۷ نفر به افسردگی مبتلا بودند.