نمایش همه
 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو امروز ۱۱:۳۹

  مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت عنوان کرد:

  افزایش ۳۰ درصدی تخت های بیمارستانی در دولت یازدهم

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت گفت: رشد ۳۰ درصدی افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی در این دوره نسبت به دولت‌های گذشته یکی از رکوردهایی است که در کارنامه دولت یازدهم ثبت شده است.

 • بیمار سرطانی امروز ۱۱:۱۷

  رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین تشریح کرد

  هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان؛ قبل و بعد از طرح تحول سلامت+ جدول

  سلامت آنلاین- رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران با اشاره به این که هزینه های درمان بیماران مبتلا به سرطان در دولت قبلی بسیار بالا بود، خاطر نشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه های درمانی و حتی رایگان شدن برخی هزینه های کمر شکن بیماران مبتلا به سرطان به همراه داشت و بار سنگینی از روی دوش مردم برداشت.

 • طرح تحول نظام سلامت امروز ۱۰:۳۰

  معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان کرد:

  ساخت ۶۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی در استان اصفهان

  سلامت آنلاین- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در دولت یازدهم در استان اصفهان، بیش از ۸۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی، بهسازی و مرمت و بیش از ۶۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی ساخته شد و ۱۲ پروژه بهداشتی نیز آماده بهره برداری است.

 • اتاق زایمان خصوصی امروز ۱۰:۱۲

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  تکریم مادران باردار با افزایش ۷۵ برابری اتاق های زایمان خصوصی

  سلامت آنلاین- با امید واهی دادن، شعارهای دهان پرکن و حرف های عوام فریبانه، نمی شود حوزه سلامت را به سرمنزل مقصود رساند. در حالی که در دو دولت قبلی، شعار تکریم و سلامت مادران باردار سر داده می شد، اما در کل کشور فقط ۲۴ اتاق زایمان اختصاصی وجود داشت. با روی کار آمدن دولت یازدهم، شعارها جای خودش را به عمل داد و در اقدامی بی سابقه، تعداد اتاق های زایمان اختصاصی از ۲۴ اتاق در سال ۹۲ به هزار و ۳۰۰ اتاق زایمان اختصاصی رسید.

 • چشم آب مروارید امروز ۰۹:۴۴

  یک متخصص فلوشیپ قرنیه در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  جراحی آب مروارید فقط با ۱۱۰ هزار تومان پس از طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- یک متخصص فلوشیپ قرنیه عنوان کرد: اجرای طرح تحول سلامت یکی از شایع‌ترین عمل‌های جراحی چشم که آب مروارید است را با تحولی مثبت و اساسی روبرو کرد.

 • سردار سلیمانی دیروز ۱۵:۳۵

  پاسخ وزیر بهداشت به نامه سردار سلیمانی؛ مردم ایران فداکاریها برای امنیت کشور را فراموش نخواهند کرد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در پاسخ به نامه سردار سلیمانی که در آن از تلاش های کارکنان خدوم وزارت بهداشت در تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای رزمندگان مجروح جبهه مقاومت تشکر کرده بود، نوشت: خدمت به کسانی که برای امنیت و سلامت مردم جانفشانی می کنند، افتخاری بزرگ است.

 • آیت الله سیستانی دیروز ۱۲:۱۶

  تقدیر آیت الله سیستانی از عملکرد وزارت بهداشت در رسیدگی به محرومان

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به سفر خود به عراق و دیدار با آیت الله العظمی سیستانی در نجف گفت: حضرت آیت الله سیستانی در این دیدار ضمن تقدیر از عملکرد وزارت بهداشت در این دوره ، خدمات ارائه شده به مردم و محرومان در ایران را شایسته تقدیر دانست.

 • تفاهم نامه همکاری دیروز ۱۱:۵۶

  وزیر بهداشت مطرح کرد:

  تفاهم نامه افزایش همکاری های بهداشتی و درمانی با عراق

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در خصوص سفر دو روزه اخیر خود به عراق، گفت: در این سفر برای افزایش همکاری های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و سرمایه گذاری های مشترک در عراق، تفاهم کردیم و امیدواریم که این تفاهم نامه ها، موجب استحکام روابط دو کشور شود.

 • آموزش پزشکی دیروز ۱۱:۴۸

  گوشه ای از دستاوردهای آموزشی از زبان وزیر بهداشت

  تصویب و اجرای طرح «آمایش سرزمینی» در حوزه آموزش پزشکی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت از تصویب و اجرای طرح آمایش سرزمینی در حوزه آموزش پزشکی به عنوان یکی از تصمیمات مهم و اثرگذار وزارت بهداشت یاد کرد و ضمن تقدیر از همکاری های شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: تنها مجموعه ای که کارش را هدفمند دنبال می کند، وزارت بهداشت است.

 • عمل جراحی قلب کودکان ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۵

  در گفتگوی سلامت آنلاین با عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بررسی شد

  هزینه‌های درمان بیماران قلبی، پیش و پس از طرح تحول سلامت+ جدول

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که پیش از اجرای طرح تحول سلامت، نابسامانی شدیدی در حوزه تجهیزات و تعرفه های پزشکی وجود داشت،خاطرنشان کرد: پس از طرح تحول، علاوه بر کاهش قیمت تجهیزات، تعرفه اعمال مختلف جراحی های قلب نیز بسیار متعادل شد.

 • افسردگی ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۲:۵۱

  سلامت آنلاین بررسی می کند

  طرح تحول سلامت از سلامت روان جامعه هم غافل نشد

  سلامت آنلاین- احداث ۱۲۰۰ تخت روانپزشکی با اجرای طرح تحول سلامت از سوی وزارت بهداشت، گویای توجه و تاکید مسئولان بهداشت و درمان کشور بر سلامت روان جامعه است و اینکه برای سلامت روان مردم باید مانند سلامت جسم آنها هزینه کرد.

 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۲:۵۰

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز:

  ۵۰۰ تخت جدید بیمارستانی در استان البرز راه اندازی می شود

  سلامت آنلاین- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که با راه اندازی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی امام حسین (ع) در شهر ۱۲۰ هزارنفری محمدشهر و طرح توسعه بیمارستان شهید باهنر کرج تا پایان اردیبهشت امسال، ۵۰۰ تخت به تعداد تخت های بیمارستانی البرز افزوده می شود.

 • تعرفه پزشکی ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۲:۴۱

  سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت:

  هیچ سناریویی برای کاهش تعرفه‌های پزشکی مطرح نشده است

  سلامت آنلاین- سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در شورای عالی بیمه مصوبه جدیدی در خصوص تعرفه‌های پزشکی در روزهای اخیر نداشته‌ایم گفت: هیچ سناریویی برای کاهش تعرفه‌ها مطرح نشده است.

 • سید حسن هاشمی سخنرانی ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۸:۴۱

  وزیر بهداشت در جمع رسانه های عراق مطرح کرد:

  صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: ۹۵ درصد داروها در ایران تولید داخل است و به بیش از ۴۰ کشور دنیا صادرات دارو و تجهیزات پزشکی داریم، اما سهم ما از بازار دارو در عراق کمتر از نیم درصد بازار دارویی این کشور است.

 • تفاهم نامه همکاری ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۸:۳۳

  گسترش همکاری های ایران و عراق در حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به تحصیل ۳۰۰ دانشجوی عراقی در ایران در حوزه علوم پزشکی بر گسترش همکاری های ایران و عراق در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن، فرصت های بسیار خوبی برای حضور شرکت های تولیدی ایران در عراق وجود دارد.

 • کلاس درس مدرسه تحصیل ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۹

  تربیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار سفیر سلامت در مدارس

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت همزمان با ششمین روز از هفته سلامت که روز" هنر و رسانه، سواد سلامت " نامگذاری شده است از اجرای برنامه های آموزش سلامت برای ۱۳ میلیون دانش آموز خبر داد و گفت: از سال ۹۴ تا کنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار سفیر سلامت دانش آموز تربیت شده اند.

 • دارو درمان واردات ارز ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۰

  وزیر بهداشت در سفر به عراق:

  ۱۰۲ قلم داروی ایرانی به عراق صادر می شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: ۱۰۲ قلم داروی ایرانی در عراق ثبت شده است که صادرات آن ها به این کشور در حال انجام است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۲

  کارنامه پرفروغ نظام درمان در طرح تحول سلامت

  سلامت آنلاین- با روی کار آمدن دولت یازدهم و اجرای طرح تحول نظام سلامت، «درمان» به عنوان مشکل اورژانسی سلامت کشور در اولویت قرار گرفت، طوری که حالا دستاوردهای نظام درمان، بسیاری از رکوردهای نظام سلامت را جابجا کرده است.

 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۰

  سلامت آنلاین از تاثیر اجرای طرح تحول سلامت در کاهش مراجعات مردمی به مسئولان گزارش می‌دهد

  کاهش چشمگیر «نسخه‌به‌دستان» در دفاتر ائمه جمعه و نمایندگان مجلس

  سلامت آنلاین- با روی کار آمدن دولت یازدهم و اجرای طرح تحول سلامت مردم با خیالی آسوده‌تر به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه و خدمات دریافت می کنند و همچون گذشته مجبور نیستند برای تامین هزینه های میلیونی درمان بیماری خود، دست به دامان مسئولان، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس شوند.

 • آمبولانس اورژانس حوادث حادثه ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۲

  معاون مرکز اورژانس کشور در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  افزایش۲۴۰۰ آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور در دولت یازدهم

  سلامت آنلاین- معاون مرکز اورژانس کشور گفت: قرار بود دو هزار و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور افزوده شود که از این میزان هزار و ۶۵۰ دستگاه آن توزیع شده و قرارداد ۷۵۰ دستگاه آمبولانس دیگر نیز در حال اجراست و طی ماه های آینده توزیع خواهد شد.

 • درمانگاه ویزیت معاینه ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۰:۵۷

  تشریح دستاوردهای طرح تحول سلامت در گفتگوی سلامت آنلاین با یک مقام مسئول وزارت بهداشت

  حضور بی‌سابقه پزشکان متخصص و انجام عمل‌های جراحی تخصصی در محروم‌ترین نقاط کشور

  سلامت آنلاین- معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: قبل از طرح تحول سلامت، هزار و ۴۰۰ پزشک متخصص در مناطق محروم کشور خدمات درمانی ارائه می کردند که پس از اجرای طرح، این رقم به پنج هزار و ۷۰۰ پزشک افزایش پیدا کرد.

 • حضرت محمد ۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۶

  عید تکریم اخلاق مبارک؛ یادداشت تلگرامی وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت به مناسبت سالروز مبعث حضرت رسول(ص) که از آن به عنوان «عید تکریم اخلاق» یاد کرده است، یادداشتی در کانال تلگرامی خود منتشر کرد و به هموطنان تبریک گفت.

 • مواد غذایی میوه و سبزیجات گوجه فرنگی ذرت فلفل ۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۱

  خیز وزارت بهداشت برای جلوگیری از ناامنی غذایی در ۷ استان‌

  سلامت آنلاین- رئیس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن اشاره به ضرورت آمادگی کشور برای جلوگیری از ناامنی غذایی در مناطقی که دچار بحران خشکسالی هستند، برنامه‌های وزارت بهداشت برای مبارزه با ناامنی غذایی در هفت استان‌ را تشریح کرد.

 • پیرحسین کولیوند ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۷:۳۷

  سرپرست اورژانس کشور:

  ۲ بیمارستان هوایی ۴۵ تخته راه اندازی می شود

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور گفت: امسال دو هواپیما به صورت بیمارستان هوایی ۴۵ تخته برای خدمات دهی به بیماران اورژانسی راه اندازی می شود.

 • پروژه درمانی ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۴۰

  معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

  اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان‌ های در دست ساخت

  سلامت آنلاین- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت با نگاه توسعه ای به زیرساخت‌ های بخش سلامت، شش هزار میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای تکمیل بیمارستان ‌های در دست ساخت اختصاص داده است.

 • ترک سیگار ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۰۳

  مسئول برنامه فعالیت بدنی وزارت بهداشت خبر داد:

  اجرای برنامه های ترک سیگار و پیشگیری از چاقی برای کارکنان دولت

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه فعالیت بدنی وزارت بهداشت گفت: بسته خدمتی کارکنان دولت در زمینه فعالیت بدنی به صورت پایلوت در حال اجرا است که در آن برنامه‌هایی برای ترک سیگار و پیشگیری از چاقی ادغام شده است. همچنین این برنامه برای کارگران نیز اجرا می‌شود.

 • وزیر بهداشت دکتر سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۲:۲۵

  وزیر بهداشت در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

  اوضاع قبل از طرح تحول سلامت را نباید از یاد برد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت عنوان کرد: نباید شرایط پیش از اجرای طرح تحول سلامت را از یاد برد.

 • تخت مراقبت های ویژه آی سی یو سی سی یو ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۲:۰۶

  عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران در گفتگو با سلامت آنلاین مطرح کرد

  انقلاب «تخت های ویژه» در طرح تحول سلامت؛ بدقولی دولت قبلی برای تامین هزار تخت «آی سی یو»

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران گفت: دولت دهم به تعهدش در قبال تامین هزار تخت فعال مراقبت های ویژه I.C.U عمل نکرد، اما وزارت بهداشت دولت یازدهم با کمترین اعتبارات مالی، تخت های ویژه متعددی را وارد ناوگان مراقبت های ویژه کشور کرد و در این حوزه، شاهد تحول جدی بودیم.

 • ماما مامایی زایمان تولد نوزاد سزارین ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۱

  یک متخصص زنان و زایمان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد

  سلامت آنلاین- یک متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه طرح تحول سلامت، زایمان طبیعی را احیا کرد، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش آمار زایمان طبیعی، آسیب‌های ناشی از سزارین برای مادران و نوزادان ایرانی نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۰:۲۵

  چرا مردم از طرح تحول سلامت رضایت دارند؟

  سلامت آنلاین- چهارمین روز هفته سلامت «طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی» نامیده شده است، طرحی که با هدف نهایی تحقق عدالت در ارائه خدمات سلامتی از اردیبهشت ۱۳۹۳ معرفی شد و یکی از اهداف اساسی آن افزایش دسترسی مردم به امکانات بهداشتی و درمانی با کیفیت بود که بر اساس آمار، رضایتمندی ۸۰ درصدی مردم را نیز در پی داشته است. اکنون پس از گذشت حدود سه سال باید دید چه اقداماتی برای ارتقاء کیفیت خدمات انجام شده است.