نمایش همه
 • دندانپزشکی ۱۳۹۷-۰۱-۲۸ ۱۱:۱۷

  رئیس اداره امور دندانپزشکی وزارت بهداشت:

  کلینیک‌های دندانپزشکی در ۲۴۷ نقطه محروم کشور افتتاح می شود

  سلامت آنلاین- رئیس اداره امور دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در زمینه بهداشت دهان و دندان از آماده‌سازی و بهره‌برداری از کلینیک‌های دندانپزشکی در ۲۴۷ نقطه دور افتاده کشور در سال جاری خبر داد.

 • دیالیز خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۵

  کارشناس دیالیز اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت خبر داد

  مراکز دیالیز از بیمارستان‌ها خارج می‌شود

  سلامت آنلاین- کارشناس دیالیز اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت با اشاره به وجود بیش از ۳۱ هزار بیمار دیالیزی در کشور، در عین حال برون‌سپاری مراکز دیالیز از بیمارستان‌ها و خصوصی‌سازی این مراکز را دو اقدام کلان وزارت بهداشت در رابطه با این بیماری طی چهار سال آینده عنوان کرد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۲:۴۸

  سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری امروز مطرح کرد

  تاثیر تنش های سیاسی و اقتصادی بر سلامت روان مردم

  سلامت آنلاین- معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارایه آخرین آمار اختلالات روانپزشکی در کشور، گفت: مطالعات دلالت بر آن دارد که تنش‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد شده یا به وجود آمده در فواصل زمانی مشخص، تاثیرات مستقیم بر سلامت روان مردم داشته است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۵:۰۲

  به منظور کلنگ زنی یک بیمارستان خیریه

  وزیر بهداشت به قزوین سفر می‌کند

  سلامت آنلاین- نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: با سفر وزیر بهداشت به قزوین عملیات اجرایی ساخت بیمارستان خیریه سجادیه در ناحیه شهری مهرگان آغاز می شود.

 • تداخل دارویی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۲:۰۵

  مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو:

  ظرفیت تولید شرکت‌های دارویی ایران دو برابر نیاز داخلی است

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، با عنوان این مطلب که در حال حاضر شرکت های داروسازی کشور زیر ظرفیت تولیدی فعالیت می کنند، گفت: میزان مصرف دارو در کشورمان سالیانه در حدود ۴۵ میلیارد عدد است، در حالی شرکت های دارویی کشور توان تولید سالیانه ۱۰۰ میلیارد عدد دارو را دارند. 

 • بیماران پروانه ای ای بی EB ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۲

  مشاور معاون درمان در امور بیماری‌های وزارت بهداشت خبر داد:

  تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای درمان بیماران پروانه‌ای

  سلامت آنلاین- مشاور معاون درمان در امور بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای درمان بیماران پروانه‌ای، گفت: هدف‌ ما در حوزه ای‌بی این است که دسترسی بیماران به خدمت را افزایش دهیم، از آنها محافظت مالی کنیم و کیفیت خدمات مورد نیازشان را نیز ارتقا دهیم.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۳

  معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد:

  افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی با پیر شدن جمعیت کشور

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی با پیرشدن جمعیت کشور، بر لزوم مشارکت خیرین در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: یکی از بهترین حوزه‌ها برای انجام عمل خیر و کمک به رفع هزینه‌های کمرشکن، حوزه سلامت است.

 • خانه بهداشت روستایی معاینه ویزیت فشار خون ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۱

  معاون نظام پزشکی خبر داد:

  اجرای کامل کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت در سال ۹۷

  سلامت آنلاین- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال ۹۷ این است که کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت به صورت جامع و کامل برای مردم اجرایی شود.

 • لوگو سازمان غذا و دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۰:۵۴

  اعلام شرایط واردات داروهای فوریتی

  سلامت آنلاین- مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در نامه ای لیست داروهای مورد نیاز فوریتی و شرایط واردات داروهای خارج از فرایند ثبت اسفند ۹۶ را اعلام کرد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۱۰:۳۲

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت سالروز پیامبر اسلام

  رهروی از پیامبر در اخلاق نیکوست و اخلاق، گمشده امروز ماست

  سلامت آنلاین- همزمان با سالروز بعثت پیامبر اسلام، وزیر بهداشت در پیامی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، این روز را تبریک گفت و همه را به پیروی از آموزه‌های پیامبر رحمت که همانا حسن خلق و دوری از دروغ و تزویر و ریاست، فراخواند.

 • سازمان بیمه سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۳۸

  تاکید وزیر بهداشت بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت، گفت: فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یافته و سازو کاری تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد.

 • مقاومت آنتی بیوتیک مصرف خودسرانه دارودرمانی ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۱:۱۵

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  قیمت دارو به هیچ وجه افزایش پیدا نمی‌کند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قیمت دارو به هیچ وجه افزایش پیدا نمی‌کند، تاکید کرد که به جز تغییرات دوره‌ای هر سال، در سال جاری تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

 • کمبود دارو ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۲۰

  تاکید سخنگوی سازمان غذا و دارو:

  قیمت دارو طی روزهای اخیر، افزایش پیدا نکرده است

  سلامت آنلاین- سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: قیمت‌های مصوب داروها مشخص است و در روزها و هفته‌های اخیر سال جدید، مصوبه‌ای مبنی بر تغییر قیمت نداشته ایم و قیمت‌ها مانند سابق، ثابت است.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۰۹:۰۹

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  مردم نباید برای پرداخت هزینه‌های درمانی، مقروض شوند

  سلامت آنلاین- معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم نباید برای پرداخت هزینه‌های درمانی، مقروض شوند، گفت: پوشش همگانی سلامت به این معنی است که همه افراد و همه جوامع در هر نقطه جغرافیایی، خدمات سلامتی و بهداشتی مورد نیازشان را بدون فشار مالی دریافت کنند.

 • تشخیص هوش کودک اوتیسم بازی فکری ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳:۵۶

  راه‌اندازی سامانه ثبت بیماران اوتیسم تا یک ماه آینده

  سلامت آنلاین- مسئول سامانه ثبت بیماران اوتیسم و رئیس بخش روانپزشکی کودک بیمارستان علی اصغر تهران گفت: سامانه ثبت بیماران اوتیسم تا یک ماه آینده در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود که کمک موثری به جمع آوری اطلاعات دقیق درباره این اختلال است.

 • بیمه نسخه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۳:۳۱

  گام مهم سازمان بیمه سلامت برای رفع همپوشانی بیمه‌ها

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: با اقدامات صورت گرفته از اسفند ماه سال ۹۶ تلاش کردیم از همپوشانی‌های جدید بیمه‌ای جلوگیری کنیم و در سال جاری نیز این اقدامات را به طور جدی ادامه خواهیم داد.

 • تصادف رانندگی واژگونی خودرو نیسان پراید حوادث حادثه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۵۶

  درمان رایگان مصدومان ترافیکی مشروط شد

  اتمام‌ حجت وزارت بهداشت با سه بیمه تجاری

  سلامت آنلاین- رییس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به عدم وصول مطالبات بیمارستان‌ها برای درمان مصدومان ترافیکی از سوی بیمه‌های تجاری، گفت: طی روزهای آتی در صورتی که این بیمه‌ها، بویژه بیمه "ایران" نسبت به پرداخت مطالبات وزارت بهداشت و پولی که از مردم بابت درمان تصادف‌شان گرفته است، اقدام نکند، وزارت بهداشت چاره‌ای جز دادن فاکتور تجهیزات پزشکی و دارو به بیمه‌گذاران این بیمه‌ها جهت اخذ پول از شعب بیمه در سراسر کشور ندارد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۱۱:۲۲

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  وزارت بهداشت متولی اصلی قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالهاست قیمت‌ گذاری تجهیزات پزشکی مطابق مصوبه هیات دولت به وزارت بهداشت واگذار شده است.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۵۹

  در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران و رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

  همه باید از طرح تحول سلامت مراقبت کنیم

  سلامت آنلاین- در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، اعضای هئیت مدیره و معاونین سازمان با رئیس مجلس شورای اسلامی بر تشکیل و فعال بودن کارگروه بیمه سلامت به منظور رفع مشکلات این سازمان و مراقبت از طرح تحول سلامت تاکید شد.

 • دندانپزشکی مرکز سلامت روستایی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۳۵

  کارشناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت توضیح داد:

  نحوه ارائه خدمات دندانپزشکی دولتی به بیماران خاص

  سلامت آنلاین- کارشناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با اشاره به طرح راه‌اندازی و تجهیز مراکز ارائه خدمات دندان‌پزشکی برای بیماران خاص، گفت: علاوه بر اینکه بیماران خاص در این مراکز و با تعرفه دولتی خدمات لازم را دریافت می‌کنند، به هر یک از بیماران تالاسمی و هموفیلی نیز ۸۰۰ هزار تومان در این حوزه کمک می‌کنیم.

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۲۶

  تاکید سخنگوی وزارت بهداشت:

  قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی در حوزه اختیارات وزارت بهداشت است

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی فقط در حوزه اختیارات وزارت بهداشت است،  تاکید کرد: سال‌هاست قیمت‌ گذاری تجهیزات پزشکی مطابق مصوبه هیات دولت به این وزارتخانه واگذار شده است.

 • داروخانه ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۸:۵۴

  مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد:

  تاثیر تلاطم بازار ارز بر قیمت داروها

  سلامت آنلاین- مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران در واکنش به تلاطم بازار ارز و تاثیر منفی آن بر حوزه دارو هشدار داد: در صورت تداوم این وضعیت، ارزش ریال به شدت سقوط کرده و قیمت ریالی داروها افزایش پیدا خواهد کرد که در نتیجه، بسیاری از بیماران قادر به تهیه داروهای مورد نیاز خود نخواهند بود.

 • عدم جمع آوری زباله در مناطق زلزله زده ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۱

  نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت هشدار داد:

  احتمال شیوع بیماری‌های گرمسیری در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله زده با بیان اینکه با آغاز فصل گرما، ممکن است، بیماری های گرمسیری افزایش پیدا کند، از سمپاشی یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع از مناطق زلزله زده به منظور دفع حشرات موذی و خزندگان خبر داد و گفت: مدیریت بهداشت و حفظ سلامتی مردم در این مناطق نیازمند توجه و کمک بیشتر از سوی دهیاری ها، بخشداری ها، شهرداری ها، آبفا و بنیاد مسکن است.

 • مثبت اندیشی قناعت خوشبینی سلامت روان ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۵

  اعلام برنامه‌های وزارت بهداشت برای سلامت روان جامعه

  سلامت آنلاین- معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه لزوم توسعه تخت های روانپزشکی به منظور سهولت در ارائه خدمت بستری به بیماران است، گفت: امیداست همانطور که در سال گذشته بیش از هزار تخت روانپزشکی به مجموع ظرفیت تخت های روانپزشکی کشور افزوده شد، در سال ۹۷ نیز طبق پیش بینی‌ها، در این زمینه پیشرفتی صورت گیرد.

 • دختر سیگاری ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۵

  مشاور وزیر بهداشت در امور زنان:

  تیم‌های شناسایی دختران دارای رفتار پرخطر، تشکیل می‌شود

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور زنان از اجرای طرح افزایش آگاهی دختران نوجوان درباره رفتارهای پرخطر و تشکیل تیم‌هایی برای شناسایی نوجوانان در معرض خطر و پرخطر خبر داد.

 • ایرج حریرچی نشست خبری ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۰

  قائم مقام وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران توضیح داد:

  تشریح عملکرد وزارت بهداشت در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت در ایام نوروز، در خصوص اقدامات بهداشتی و درمانی صورت گرفته در مراکز درمانی توضیحاتی ارائه کرد.

 • دکتر ایرج حریرچی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۰

  سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

  بیمه‌ها همچنان توجهی به پرداخت مطالبات خود ندارند

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت با ابراز گلایه از بی‌توجهی بیمه‌ها به پرداخت معوقات گفت: وزارت بهداشت مبلغ ۱۳۸۹۹ میلیارد تومان از چهار بیمه اصلی طلبکار است و در عین حال، در دریافت بعضی منابع اصلی مانند ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده دچار مشکل هستیم.

 • زنان بلوچ مناطق محروم ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۳

  اعلام جزئیات «سند سلامت زنان»

  سلامت آنلاین- سرپرست گروه علمی سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به جزئیات «سند سلامت زنان»، از تدوین سند سلامت زنان و ارجاع آن به نهادهای دیگر برای اجرا و هماهنگی‌های بین بخشی خبر داد.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۹

  وزیر بهداشت اننقاد کرد:

  تاخیر در اعلام تعرفه‌های پزشکی؛ تکرار یک چرخه باطل

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌های پزشکی باید طبق قانون هر سال قبل از ارسال بودجه به مجلس در دولت تصویب شود، اما امسال هم این اتفاق نیفتاد و این موضوع یک‌ چرخه باطلی است که چند دهه است ادامه دارد.

 • طاهر موهبتی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۱

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد:

  رعایت سقف اعتبارات؛ مهم‌ترین اقدام سازمان بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، مهم‌ترین اقدام سازمان بیمه سلامت ایران را رعایت سقف اعتبارات بیان کرد و افزود: طی سال‌های گذشته اعتبارات این سازمان مثلا اگر ۱۰ هزار میلیارد تومان بود، در عمل هزینه خرید خدمت بسیار بیشتر بود که مشکلات عدیده ای را فراهم ساخت. به همین دلیل، ایجاد سقف برای اعتبارات هرچند تبعات و مشکلات مربوط به خود را دارد، ولی باید نهادینه و اجرایی شود.