نمایش همه
 • وزیر بهداشت حسن هاشمی کره جنوبی دیروز ۱۵:۴۷

  اعلام آمادگی وزیر بهداشت کره جنوبی برای توسعه روابط با ایران

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی کره جنوبی با مناسب خواندن رابطه میان بخش خصوصی این کشور با ایران، گفت: همکاری بین ایران و کره جنوبی باید در میان دولت ها نیز افزایش یابد و حوزه سلامت پیشگام این تعامل است.

 • مجید کیانپور دیروز ۱۵:۳۷

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد:

  تلاش مجلس برای تعریف منابع پایدار «طرح تحول سلامت»

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس برای ادامه طرح تحول سلامت به دنبال آن هستند که منابع پایداری را در بودجه کشور تعریف کنند و در برنامه ششم توسعه به این موضوع به طور ویژه ای توجه شده است.

 • طب اسلامی طب سنتی دیروز ۱۵:۲۹

  مشاور وزیر بهداشت در همایش بین‌المللی «سیره نبوی در طب»:

  طب اسلامی؛ ظلم به اسلام و سلامت مردم است

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با بیان اینکه طب اسلامی؛ ظلم به اسلام و سلامت مردم است، گفت: نتیجه ادامه روند برداشت سطحی از احادیث و روایات طبی و تجویز و درمان بر اساس این نگاه، ظلمی است که به اسلام و سلامت افراد جامعه می‌شود و به باورهای دینی مردم آسیب می‌زند.

 • واکسیناسیون واکسن آنفلوآنزا دیروز ۱۵:۲۰

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

  تزریق واکسن آنفلوانزا برای زلزله‌زده‌ها

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: برنامه واکسیناسیون همانند شرایط قبل از زلزله با قوت ادامه دارد و خوشبختانه تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های هدف در مناطق زلزله زده به طور کامل انجام شد و علاوه بر این، مشکلی در تزریق سایر واکسن ها وجود نداشت.

 • لنج کشتی قاچاق دریا دریانوردی ماهیگیری بندر دیروز ۱۱:۳۱

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

  یک پنجم مواد غذایی وارداتی، قاچاق است

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: یک پنجم مواد غذایی وارداتی، قاچاق است.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی کره جنوبی دیروز ۱۱:۰۷

  وزیر بهداشت اظهار کرد:

  آمادگی مراکز درمانی کره جنوبی برای تبادل تجربیات با ایران

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مراکز درمانی کره جنوبی آماده تبادل تجربیات با کشورمان هستند و بیمارستان های ما باید از تجربیات موفق کشور کره جنوبی در این زمینه بهره بگیرند.

 • محمدنعیم امینی فرد دیروز ۱۰:۳۸

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس به اهداف سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی اشاره کرد

  جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای احداث تخت‌های بیمارستانی

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی گفت: مساله مهمی که قرار است در این سفر اتفاق بیفتد، جذب سرمایه گذاری خارجی برای احداث تخت های بیمارستانی با خط اعتباری است که کُره در اختیار ایران قرار می دهد.

 • دکتر علیرضا رئیسی علیرضا رئیسی معاون بهداشت دیروز ۱۰:۲۳

  گلایه معاون وزیر بهداشت از نصف شدن بودجه پزشک خانواده

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن گلایه از نصف شدن بودجه برنامه پزشک خانواده در لایحه بودجه سال ۹۷، گفت: باوجود اینکه انتظار دارند بتوانیم برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را اجرا کرده و پرونده الکترونیک سلامت را مستقر کنیم، اما اعتبارمان را نسبت به سال ۹۵ نصف کرده‌اند.

 • روز اول هفته سلامت ؛ مبارزه با بیماری های غیر واگیر دیروز ۰۹:۰۸

  معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت خبر داد:

  اجرای خطرسنجی بیماری‌های غیرواگیر برای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی

  سلامت آنلاین- معاون مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه آموزش، پیشگیری، خطرسنجی و مراقبت از بیماری های غیر واگیر در تمام مراکز بهداشتی-درمانی کشور اجرایی شده است و تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی معادل ۱۰ درصد افراد در معرض خطر از این خدمات برخوردار شده اند.

 • لوگو سازمان غذا و دارو دیروز ۰۸:۵۹

  ابراز نگرانی سازمان غذا و دارو از موازی‌کاری سازمان استاندارد

  سلامت آنلاین- مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ضمن ابراز نگرانی از موازی کاری سازمان استاندارد، آخرین وضعیت ارزیابی‌ ماده ۳ طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد در مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام کرد.

 • جلال جلال شکوهی دیروز ۰۸:۴۰

  رئیس انجمن رادیولوژی ایران در گفتگو با سلامت آنلاین انتقاد کرد:

  بدعهدی بیمه‌ها در پرداخت معوقات ۱۳ میلیارد تومانی رادیولوژیست‌ها

  سلامت آنلاین- رئیس‌انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به بدعهدی بیمه‌ها در پرداخت معوقات ۱۳ میلیارد تومانی رادیولوژیست‌ها گفت: سازمان‌های بیمه‌گر بین ۱۱ تا ۱۴ ماه به رادیولوژیست ها بدهکار هستند و با وجود این‌که جلسات متعددی با بیمه‌ها برای وصول معوقات برگزار کرده‌ایم، اما تا به امروز ترتیب اثری داده نشده است.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی کره جنوبی ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۱:۳۰

  وزیر بهداشت در سفر به کره جنوبی تاکید کرد:

  استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه تجهیزات پزشکی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، صبح امروز از مجتمع بیمارستانی ۲۵۰۰ تخته severence  دانشگاه یونسه ای در سئول پایتخت کره جنوبی بازدید کرد و در این بازدید بر استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

 • طاهر موهبتی کره جنوبی بیمه سلامت ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۱:۰۴

  ارتقای سطح همکاری ایران و کره جنوبی در حوزه بیمه سلامت

  سلامت آنلاین- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و هیات همراه، در سفر به کره جنوبی به منظور توسعه و ارتقای سطح همکاری ها، با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت این کشور دیدار و گفت و گو کردند.

 • سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۱

  وزیر بهداشت با اشاره به همکاریهای مشترک در صنعت دارو خبر داد:

  کره جنوبی در ایران بیمارستان می‌سازد

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در سفری به کره جنوبی ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه در زمینه صنعت دارویی و ساخت بیمارستان گفت: فرصتهای مناسبی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک برای ساخت بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی در ایران و بخشهای پزشکی وجود دارد.

 • وزیر بهداشت سفر به کره جنوبی لی یونگ ئه بازیگر یانگوم ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۶

  به دلیل کمک انساندوستانه هنرمند کره‌ای صورت گرفت:

  تقدیر وزیر بهداشت از بازیگر نقش «یانگوم»

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزیش پزشکی که برای امضای چند سند همکاری به کره جنوبی سفر کرده است، در دیداری با «لی یونگ ئه» هنرمند ایفاگر نقش «یانگوم» در سریال «جواهری در قصر»، به دلیل کمک انسان دوستانه ۵۶ هزار دلاری او به زلزله‌زدگان غرب کشورمان تقدیر کرد.

 • بودجه ارزی ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۴:۳۸

  قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد:

  استفاده از منابع خودگردان خارجی در برنامه ششم توسعه

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: استفاده از منابع منابع مالی خودگردان خارجی(فاینانس) در برنامه ششم توسعه مصوب شده و اخیرا نیز به تایید شورای مطالعات اقتصاد رسیده است.

 • بازدید وزیر از بیمارستان اسلام آباد ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۳:۰۳

  وزیر بهداشت خواستار شد

  قوه قضاییه به متخلفان ساخت بیمارستان اسلام آباد غرب رحم نکند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت پس از بازدید روز گذشته خود از بیمارستان اسلام آباد غرب گفت: بیمارستان آسیب دیده اسلام آباد غرب، پیمانکار، ناظر و کارفرما داشته است و کارفرمای آن نیز سازمان مجری و وزارت راه و شهرسازی بود، قوه قضاییه نباید به متخلفان رحم کند.

 • اورژانس اجتماعی 123 ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۰:۱۴

  معاون سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

  راه‌اندازی ۳۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی

  سلامت آنلاین- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون در مجموع ۳۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال شده اما لازم است که منابع اعتباری آنها را سریع تر بگیریم تا با کیفیت بهتری خدمات را ارائه دهیم.

 • مرگ خودکشی صرع بیهوشی مسمومیت دست غش جسد جنازه مرده حوادث حادثه ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۰:۰۱

  مشاور وزیر بهداشت در امور زنان اعلام کرد:

  اجرای برنامه آزمایشی پیشگیری از خودکشی

  سلامت آنلاین- مشاور وزیر بهداشت در امور زنان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت روان گفت: وزارت بهداشت اقدامات گسترده‌ای را در این حوزه انجام داده است. در همین راستا برنامه‌ای برای پیشگیری از خودکشی‌ داشتیم. به طوری که در چهار استان کشور مانند ایلام، کرمانشاه و... که آمار خودکشی در آنها بالا بود، برنامه‌ای به صورت پایلوت اجرا شد.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی زلزله کرمانشاه ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۸:۰۸

  وزیر بهداشت یادآور شد:

  رقابت نیکوکاران برای ساخت مراکز درمانی در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به رقابت نیکوکاران برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده و ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور تاکید کرد: ۸۴ واحد خانه‌ بهداشت و مرکز جامع سلامت در مناطق زلزله‌زده غرب کشور سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

 • خدمات اورژانس ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۷

  سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

  ایجاد شرایط پایدار بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه شرایط مناطق زلزله‌زده غرب کشور از نظر بهداشتی- درمانی پایدار است، گفت: تا کنون بیماری واگیرداری در این مناطق مشاهده نشده است و مراقبت‌ از بیماری‌ها به صورت فعال انجام می‌شود.

 • احمد حمزه ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۲

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

  افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۷

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۷ گفت: اعتبارات پیش بینی شده برای وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۷ قابل قبول است، اما با توجه به حجم کاری و بدهی ۱۵ هزار میلیاردی این دستگاه، اعتبارات باید افزایش یابد.

 • خدمات سلامت روان ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۲

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

  افتتاح کلینیک ویژه «سر پل ذهاب» در روزهای آینده

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه اندازی کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سر پل ذهاب در روزهای آینده خبر داد و گفت: این کلینیک می تواند درمان بیماران سرپایی را در داخل شهر پوشش دهد.

 • وزیر بهداشت زلزله سرپل دهاب ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۲

  وزیر بهداشت در روستای مشکنار سرپل ذهاب خبر داد:

  ٦٢ خانه بهداشت بدون کمک دولت در مناطق زلزله‌زده ساخته می‌شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان اینکه ٦٢ خانه بهداشت بدون کمک‎های مالی دولت در مناطق زلزله زده، ساخته می شود، گفت: وضعیت روحی و روانی مردم در مناطق زلزله زده، هنوز مناسب نیست اما امیدواریم شرایط ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زلزله زده، حتی بهتر از گذشته شود.

 • نشان بنیاد امور بیماری های خاص ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۴۹

  رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص:

  مشکل نظام سلامت، منابع محدود و مصارف نامحدود است

  سلامت آنلاین - رئیس بنیاد امور بیماری های خاص گفت: مشکل اصلی نظام سلامت این است که منابع آن محدود و مصارف آن نامحدود است و برای ساماندهی بیشتر به حوزه درمان توجه شده است، در حالی که باید بین هزینه های درمان و بهداشت هماهنگی برقرار شود.

 • سید حسن هاشمی نوشتن یادداشت ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۳۳

  وزیر بهداشت در پیام خود به همایش «سیره نبوی در طب» تاکید کرد:

  منشور نظام سلامت در اسلام، الگویی برای اعتلای سلامت جامعه

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت آغاز به کار سومین همایش بین‌المللی «سیره نبوی در طب»، برگزاری این همایش را گامی بلند در جهت تبیین اصول عملی و کاربردی استفاده از آموزه‌های دینی در حوزه سلامت دانست و همچنین از منشور نظام سلامت در اسلام، به عنوان الگویی برای اعتلای سلامت جامعه یاد کرد.

 • وزیر بهداشت حسن هاشمی مصاحبه صداوسیما تلویزیون سرپل ذهاب کرمانشاه زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۴

  سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه برای همراهی با خیران سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و آغاز ساخت ۶۲ خانه بهداشت، ۲۲ مرکز جامع سلامت و ۲ فاز بیمارستان با مشارکت خیرین، هنرمندان و قهرمانان ورزشی، صبح امروز وارد کرمانشاه شد.

 • حسینعلی شهریاری ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۲

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

  وزارت بهداشت اجازه نداده بیماران دچار هزینه‌های سنگین شوند

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت با وجود مشکلات مالی نگذاشته است که مردم در بیمارستان های دولتی دچار مشکل شوند و هزینه های سنگین پرداخت کنند.

 • سوختگی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۲

  رئیس مرکز تحقیقات سوختگی:

  سالانه ۱۲ هزار کودک به‌دلیل سوختگی شدید بستری می‌شوند

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات سوختگی گفت: سالانه ۱۲ هزار کودک در بیمارستان های کشور به دلیل سوختگی شدید بستری می شوند.

 • همایون یوسفی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۵

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد:

  چالش عمیق تحول سلامت، کمبود منابع است

  سلامت آنلاین- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد سلامت، نیازمند اصلاح ساختاری است، از افزایش بودجه حوزه سلامت خبر داد و گفت: هدف ما این است که برای حوزه سلامت، منابع پایدار ببینیم.