نمایش همه
 • سامانه 190 امروز ۱۱:۳۰

  ۴۳۸۰ تماس با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت از ۲۶ اسفند

  دسترسی به متخصص در صدر تماس‌های مردمی با سامانه ۱۹۰

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت سامانه تلفنی ۱۹۰ جهت دریافت مشکلات اورژانسی، بهداشتی، درمانی و دارویی هموطنان در سراسر کشور، گفت:از ۲۶ اسفندماه تا کنون ۴۳۸۰ تماس با این سامانه برقرار شده که دسترسی به پزشک متخصص و همچنین برخی اقدامات درمانی، بیشتر تماس‌های مردمی با این سامانه را تشکیل می‌دهد.

 • مواد غذایی فاسد تقلبی جعلی کلاهبرداری دیروز ۱۲:۵۱

  معدوم سازی هزار و ۳۸۹ تن مواد غذایی غیربهداشتی

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از کشف و معدوم سازی هزار و ۳۸۹ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در کشور توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در مجموع تا امروز، ۱۴ هزار مرکز و مکان متخلف از نظر بهداشتی به مراجع قانونی معرفی شده اند.

 • اورژانس دیروز ۱۲:۳۸

  رئیس اورژانس کشور خبر داد:

  انجام ۷۷ هزار ماموریت اورژانسی از ابتدای طرح سلامت نوروزی

  سلامت آنلاین- رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس به صورت شبانه روزی در کنار مردم حضور دارد، از انجام بیش از ۷۷ هزار ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵(پیش بیمارستانی) در کشور از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون خبر داد.

 • اورژانس هوایی ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۶:۰۱

  پیگیری دستیار ویژه رئیس جمهور برای رفع کمبودهای اورژانس

  سلامت آنلاین- دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: در بازدید از اورژانس، یکی از مطالبی که از سوی مسئولان اورژانس مورد تاکید قرار گرفت، کمبود کارکنان و تجهیزات است که به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری، موارد مطرح شده در این بازدید را پیگیری خواهم کرد.

 • امدادرسانی اورژانس آمبولانس حوادث حادثه گازگرفتگی مصدوم امداد و نجات ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۵:۴۳

  سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

  انجام ۶۸ هزار ماموریت اورژانس در ۹ روز اخیر

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با اشاره به انجام ۶۸ هزار ماموریت اورژانس از ابتدای طرح سلامت نوروزی(۲۵ اسفند ۹۵) تا کنون، گفت: در این مدت، در کشور بیش از ۱۵ هزار ماموریت ترافیکی و بیش از ۵۳ هزار ماموریت غیر ترافیکی ثبت شده است.

 • قلیان توتون تنباکو زغال اعتیاد مواد مخدر مواد دخانی دخانیات ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۵:۳۲

  پلمپ ۴۲۰ مرکز عرضه قلیان از ابتدای اسفند تا امروز

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به پلمپ ۴۲۰ مرکز عرضه قلیان از ابتدای اسفند تا امروز گفت: از ابتدای اسفند ۹۵ تاکنون در مجموع ۹۳۲ هزار مورد بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت از اماکن و مراکز مختلف انجام شده است.

 • کراپ‌شده - محمد رضا شجریان ۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۲۲:۴۵

  تازه ترین وضعیت استاد شجریان از زبان وزیر بهداشت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: دو روز قبل از سال جدید با پزشک معالج استاد شجریان تماس گرفته و پیگیر وضعیت جسمی و بیماری اوبوده ام.

 • اورژانس هوایی ۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۲:۵۶

  انجام ۸۸۰۱ ماموریت اورژانس پیش بیمارستانی در اولین روز سال ۹۶

  سلامت آنلاین- سخنگوی اورژانس کشور گفت: روز گذشته ۸۸۰۱ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵(پیش بیمارستانی) در کشور انجام شد که ۱۹۱۰ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی و ۶۸۹۱ ماموریت مربوط به حوادث غیر ترافیکی بود.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۱۱:۱۱

  وزیر بهداشت:

  ​۶۵۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در دست انجام است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با بیان اینکه در حوزه توزیع تجهیزات و متخصصان، گام بلندتری نسبت به گذشته برداشتیم و اقداماتمان در قالب طرح تحول سلامت چه در حوزه درمان و چه در حوزه پیشگیری به خوبی دنبال شد، ادامه داد: هم اکنون بالغ بر ۶۵۰۰ پروژه در دست انجام است و فکر می‌کنم که ۵۰ درصد این پروژه‌ها تا هفته سلامت به بهره‌برداری برسند.

 • رسول دیناروند ۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۱۰:۳۵

  رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد:

  افزایش ۲۵ درصدی اشتغال زایی در حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: با اتخاذ سیاست های اجرایی مناسب، شاهد رونق در صنایع تولیدی حوزه سلامت بوده ایم، به گونه‌ای که ارزیابی شرکت های اصلی این حوزه نشان می دهد که در سه سال اخیر، بطور میانگین ۲۵ درصد افزایش اشتغال زایی داشته اند.

 • انتقال خون اهدای خون بیماری تالاسمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۲:۴۷

  مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد:

  جلوگیری از ورود خون اهداکنندگان بار اول به چرخه مصرف

  سلامت آنلاین- مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد: جلوگیری از ورود خون اهداکنندگان بار اول به چرخه مصرف از طرح های مهمی است که در سال ۱۳۹۵ بنیان آن برافراشته شد و امید است در سال آینده در پایگاه های بیشتری به اجرا در آید.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۲:۳۶

  وزیر بهداشت:

  ۵۰ درصد مطالبات بیمارستان‌ها از بیمه‌ها همچنان باقی است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها از سوی بیمه‌ها گفت: آنچه که تا امروز به ما پرداخت شده را در دانشگاه‌های سراسر کشور توزیع کردیم و حدود ۵۰ درصد از مطالبات ما باقیمانده است که امیدواریم دولت کمک کند تا بتوانیم دیونی را که بر دوشمان سنگینی می‌کند پرداخت کنیم.

 • خطا قصور پزشکی درمانی ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۱:۵۲

  اعلام ساعت کار واحدهای پزشکی قانونی تهران در تعطیلات نوروز

  سلامت آنلاین- اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در اطلاعیه ای، ساعات کار واحدهای پزشکی قانونی استان تهران در تعطیلات نوروز را اعلام کرد.

 • اورژانس 115 ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۱:۱۱

  وزیر بهداشت مطرح کرد:

  فعالیت ۲۸۵۰ پایگاه اورژانس جاده ای در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت ۲۸۵۰ پایگاه اورژانس جاده ای در کشور، اظهار داشت: حدود ۶۰۰ کمپ اورژانس به مسافران خدمات درمانی را ارائه می دهند و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش اورژانس پیش بیمارستانی فعالیت دارند.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۰۱

  گپ و گفت یک ساعته سلامت آنلاین با وزیر بهداشت؛ از عاشقانه‌های کودکی تا دغدغه‌های وزارتی

  مردی که در پی آرمان‌هایش می‌دَوَد

  سلامت آنلاین- با دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در عصر یکی از واپسین روزهای اسفند سال ۱۳۹۵، آن هم نه در دفتر خودش، که در مرکز پزشکی شهید شوریده دیدار کردم تا با او نه در باره طرح تحول سلامت و دستاوردهای ۳/۵ساله آن، بدهی بیمه‌ها و... صحبت کنم، بلکه قصد داشتم بیشتر درباره عید و بهار و سفر و دلمشغولی‌های شخصی‌اش بپرسم؛ این گفتگو اما باز هم ناخواسته به این مباحث نیز کشیده می‌شد؛ شاید دکتر به عمد آن را به اینجا می‌کشاند، چون گمان می‌کنم دغدغه‌های مردی که تمام زندگی را در پی آرمان‌هایش دویده است، جز مشکلات مردم چیز دیگری نبوده و نیست.

 • نوروز ۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۰:۱۰

  آرزوی وزیر بهداشت برای مردم در سال نو

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت در آستانه سال نو برای مردم در کانال تلگرامی و صفحه شخصی اینستاگرامش پیام تبریکی نوشت و اظهار امیدواری کرد سال آینده سال تحقق آرمان های بلند باشد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۵

  دستاوردهای طرح تحول سلامت در یک نگاه

  سلامت آنلاین- نظام درمانی کشور از اردیبهشت ۹۳ دستخوش تغییر و تحول شد تا علاوه بر تسهیل دسترسی مردم به خدمات پزشکی و گسترش آن تا نقاط محروم، یکی از مهم‌ترین اهداف نظام سلامت یعنی عدالت درمانی در کشور برقرار شود.

 • سریال روزهای بیقراری ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۹:۳۶

  تاثیر مخرب برخی سریال های تلویزیونی بر سواد سلامت مردم

  اشتباهی فاحش که هر شب از تلویزیون تکرار می شود

  سلامت آنلاین- سریال «روزهای بی‌قراری» به‌کارگردانی کاظم معصومی، هر شب از شبکه سه پخش می‌شود، سریالی که در آن زنی با بازیگری الهام حمیدی به تصویر کشیده می‌شود که پس از یک‌سال از وضعیت کما بیرون می‌آید، ولی متأسفانه هر شب بازیگری چون «پژمان بازغی» در دیالوگ‌های خود عنوان می‌کند: «همسرم پس از یک سال از مرگ مغزی بیرون آمده»!

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۹:۱۱

  سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

  ۲۱۲۰ مرکز پخش مواد غذایی غیر بهداشتی تعطیل شد

  سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون برای ۲ هزار و ۱۲۰ مرکز پخش مواد غذایی در بازرسی های نوروزی تیم های وزارت بهداشت، حکم تعطیلی از دادگاه صادر شده است.

 • اورژانس بیمارستان ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۸:۴۹

  سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد:

  نظارت مستمر بر مراکز درمانی و اورژانس در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: بر شیوه خدمت دهی مراکز درمانی و اورژانس به مردم در ایام نوروز در مناطق مختلف کشور به صورت مستمر نظارت می شود.

 • افشین یداللهی دکتر سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۷:۵۱

  با دستور وزیر بهداشت صورت گرفت:

  اعزام تیم ویژه برای بررسی روند درمان همراهان دکتر افشین یداللهی

  سلامت آنلاین- با دستور وزیر بهداشت تیم ویژه درمانی برای بررسی روند درمان همراهان مرحوم دکتر افشین یداللهی به بیمارستان محل بستری آنها اعزام شد.

 • ایمپلنت دندان ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۹

  معاون اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو:

  مجوزی برای واردات ایمپلنت های چینی صادر نشده است

  سلامت آنلاین- معاون اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: برای ایمپلنت های دندانپزشکی چینی هیچگونه مجوزی صادر نشده است.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۹:۲۸

  سازمان غذا و دارو اعلام کرد

  برقراری کشیک نوروزی در داروخانه های روزانه

  سلامت آنلاین - مدیر کل راهبری پایش و امور استان های سازمان سازمان غذا و دارو گفت: برای جلوگیری از بروز اختلال و برطرف کردن نیاز دارو و ملزومات مصرفی پزشکی مردم در تعطیلات نوروزی، مقرر شده تا برای برقراری کشیک داروخانه های روزانه برای ایام تعطیل، هماهنگی های لازم انجام شود.

 • افشین یداللهی دکتر سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۷:۱۷

  پتکی سنگین از بهت و غم

  پیام تسلیت وزیر بهداشت در فقدان دکتر افشین یداللهی

  سلامت آنلاین- در پی درگذشت روانپزشک و شاعر معاصر، دکتر افشین یداللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور پیامی، فقدان این عضو جامعه پزشکی را تسلیت گفت و آن را مانند «پتکی سنگین از بهت و غم» توصیف کرد.

 • اتاق انتظار بیمارستان شلوغ ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۳:۴۴

  معاون درمان وزیر بهداشت تاکید کرد:

  آماده باش بیمارستان‌ها و ۸۰۰ پزشک متخصص در نوروز

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت، از فعالیت بخش مراقبت های ویژه و اورژانس‌ تمامی بیمارستان‌های کشور در ایام نوروز و همچنین آماده باش بیمارستان ها و ۸۰۰ پزشک متخصص در نوروز خبر داد.

 • آمبولانس اورژانس ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۲

  سرپرست اورژانس کشور خبر داد

  آمبولانس‌ها برای بیماران قلبی مجهزتر شدند

  سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایام سفرهای نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهد، از مجهز شدن برخی آمبولانس‌های اورژانس به دستگاه گرفتن نوار قلب خبر داد.

 • افتتاح اورژانس بیمارستان قاین ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۴

  معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین:

  شهر «بدره» به زایشگاه و اورژانس پیشرفته مجهز می شود

  سلامت آنلاین- معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که شهر بدره، امکانات مناسب و بسیار مجهزی به لحاظ بهداشتی و درمانی در اختیار دارد، گفت: قرار است تا ۲۹ اسفند ۹۵، زایشگاه مجهزی در این شهر افتتاح و فضای اورژانس نیز تجهیز شود.

 • بسیج سلامت نوروزی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۲:۲۴

  رسیدگی به ۸ هزار شکایت مردمی در برنامه سلامت نوروزی

  سلامت آنلاین- مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برنامه سلامت نوروزی که از اول اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت، از رسیدگی به هشت هزار شکایت مردمی در برنامه سلامت نوروزی خبر داد.

 • بیمارستان حضرت زهرا فریمان ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۴۷

  امروز با حضور وزیر بهداشت انجام شد

  افتتاح بیمارستان حضرت زهرا (س) در شهرستان فریمان

  سلامت آنلاین- بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت زهرا (س) شهرستان فریمان، امروز صبح با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

 • زن حامله بارداری دوران حاملگی ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۱۷

  برنامه وزارت بهداشت برای مراقبت از مادران باردار در تعطیلات نوروز

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از اجرای برنامه کشیک نوروزی برای گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و مراقبت از مادران باردار خبر داد.