نمایش همه
 • بیمار دفترچه بیمه فقرا مناطق محروم دیروز ۲۱:۲۳

  نایب رییس کمیسیون بهداشت از عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد

  هشدار درباره ارایه خدمات درمانی آزاد به بیمه شدگان

  سلامت آنلاین- نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر ضرورت پرداخت بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی، گفت:اگر تأمین اجتماعی بدهی خود را پرداخت نکند و این مراکز مجبور به ارایه خدمات به صورت نقدی شوند چه کسی پاسخگو است؟

 • بیمار سرطانی دیروز ۱۹:۲۰

  معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:

  ابتلای سالانه ۱۰۰ هزار ایرانی به سرطان

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: هر سال در دنیا ۱۴ میلیون نفر و در ایران حدود ۱۰۰ هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند و سالانه در دنیا ۸۰ میلیون نفر و در ایران بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بر اثر سرطان، جان خود را از دست می دهند و این روند رو به افزایش است.

 • کودک بیمار سرطانی دیروز ۱۸:۰۸

  معاون درمان وزیر بهداشت یادآور شد:

  ۸۷ درصد هزینه های دارویی درمان سرطان بر دوش دولت

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت گفت: : از هشت هزار میلیارد تومان هزینه های دارویی کشور در سال، هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرف داروهای شیمی درمانی می شود که در طرح تحول سلامت، ۸۷ درصد از آن توسط دولت یعنی وزارت بهداشت و بیمه ها تامین می شود که یکی از اقدامات بسیار موثر در جهت حفاظت مالی از مردم است.

 • سرطان دیروز ۱۷:۵۲

  وزیر بهداشت عنوان کرد:

  افزایش ۵۰ درصدی سرطان، طی ۱۵ سال آینده

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف ۱۵ سال آینده درصد تعداد افراد مبتلا به سرطان در کشور، ۵۰ درصد افزایش می یابد.

 • سید حسن هاشمی دیروز ۱۳:۱۰

  گامی دیگر برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی: ابلاغ ۲۰۰ راهنمای بالینی

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت امروز در جلسه ابلاغ رسمی ۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی گفت: با اجرای راهنماهای بالینی میزان ریسک پذیری پزشک کاسته شده و در عین حال ایمنی بیمار تامین می شود.

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی دیروز ۱۳:۰۹

  سلامت آنلاین از وضعیت اورژانسی مراکز درمانی گزارش می دهد

  «کاهش خدمت»، گزینه اجباری بیمارستان‌ها؛ چاله‌ای که تامین اجتماعی برای بیماران کنده است

  سلامت آنلاین- تحلیل مولفه های مختلف بهداشت و درمان مردم، بدون توجه به اقتصاد سلامت، تحلیلی خام و نپخته است. نمی شود انتظار داشت که یک مرکز درمانی، به طور مداوم به بیماران ارائه خدمت کند، اما اعتبارات برای تداوم خدماتش تامین نشود. بدعهدی بیمه ها در پرداخت بدهی مراکز درمانی، برخی از این مراکز را به انتخاب گزینه اجباری «کاهش خدمات» مجبور کرده است.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو دیروز ۱۲:۴۱

  رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد

  توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه به امدادگران پلاسکو

  سلامت آنلاین- رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه های بهداشتی به امدادگران و دست اندرکاران اطفای حریق و آواربرداری ساختمان پلاسکو را اعلام کرد.

 • آنفلوانزای پرندگان تلف شده دیروز ۱۰:۵۲

  آنفلوآنزای پرندگان در مازندران مهار شد

  سلامت آنلاین- مدیر کل دامپزشکی مازندران از پایان بحران آنفلوآنزای حاد پرندگان در مازندران خبر داد که حدود یک ماه این استان را درگیر کرده بود.

 • سید محمد هادی ایازی دیروز ۱۰:۰۳

  گام نخست مبارزه با سرطان؛ تغییر نگاه مردم و مسئولان

  سید محمدهادی ایازی- معاون اجتماعی وزارت بهداشت

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۰۳

  پلاسکو زمینه‌ساز شد:

  تهیه کارت شناسایی ژنتیک برای مشاغل پرخطر

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات ژنتیکی نور از آمادگی این مرکز برای تعیین هویت پیکرهای زیر آوار مانده ساختمان پلاسکو خبر داد.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۰۶

  اظهارات صریح وزیر بهداشت؛ از حادثه پلاسکو تا وضع نظام سلامت

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حادثه تأسف‌بار آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو گفت: متاسفانه ما در کشور گرفتار رودربایستی و فساد هستیم و تا زمانی که این دو عامل وجود دارد، چنین حوادثی باز هم تکرار می‌شود.

 • آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۲۲:۰۳

  آوار اندوه؛ یادداشت وزیر بهداشت برای فاجعه پلاسکو

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی و صفحه شخصی اینستاگرام خود با عنوان«آوار اندوه» نوشت: ای کاش فجایعی چنین تلخ و دردناک، مانند حادثه ساختمان پلاسکو درس عبرتی باشد برای توجه بیشتر به قانون، پیشگیری از تکرار حوادث و البته برخورد جدی‌تر با متخلفان.

 • سیدحسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۵۵

  وزیر بهداشت در همایش نان سالم عنوان کرد:

  کاهش آمار مرگ و میر با کاهش نمک مصرفی در نانها

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: پنج درصد نمک مصرفی مردم از طریق نان جذب بدن می شود. در چنین شرایطی اگر بتوانیم میزان نمک مصرفی در نانها را به یک سوم کاهش دهیم، در نتیجه قادر خواهیم بود که جلوی بسیاری را مرگ ها را بگیریم.

 • نان سنگک ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۱۶

  معاون وزیر بهداشت خبر داد:

  بازنگری در استانداردهای «سبوس آرد»

  سلامت آنلاین- معاون وزیر بهداشت، گفت: سبوس حاوی آهن، منیزیم، کلسیم و روی است و اگر نانی این ماده را نداشته باشد، در نتیجه موجب دیابت، چاقی و حتی سرطان خواهد شد. بنابراین استانداردهای «سبوس آرد» با کمک وارد کنندگان گندم و جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مرحله بازنگری قرار دارد.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۵۷

  برگزاری بیست و چهارمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور

  وزیر بهداشت چرایی و ضرورت طرح تحول سلامت را تشریح می‌کند

  سلامت آنلاین- بیست و چهارمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور، روز جمعه همراه با نقد و بررسی طرح تحول سلامت از سوی دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، دکتر علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و در حضور تنی چند از مقامات سیاسی و مدیران ارشد حوزه سلامت در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

 • اکبر رنجبرزاده نماینده مجلس ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۲۲

  عضو هیئت رئیسه مجلس:

  ضرورت پاسخگویی وزیر رفاه؛ دود بدهی بیمه‌ها به چشم مردم می‌رود

  سلامت آنلاین- یک عضو هیئت رئیسه مجلس، دولت را مسئول حل مشکل بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی دانست و گفت: وزیر رفاه باید پاسخگو باشد چراکه دود بی‌توجهی بیمه‌ها، به چشم مردم می‌رود.

 • کودکان کار ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۰۱

  گزارش سلامت آنلاین از وضعیت رها شده کودکان کار

  کسی برای کودکان کار، کاری نمی کند

  سلامت آنلاین- مرگ دلخراش دو کودک کاردر کارگاه تفکیک زباله که پنج شنبه شب رخ داد، بار دیگر رسانه ها و افکار عمومی را متوجه کودکان کار کرد؛ همان هایی که پایتخت شان چهارراه‌هاست و در سنین و لباس ها و مدل های مختلف در شهر پرسه می زنند. یکی تمیز، یکی کثیف، یکی سبزه، یکی بور، یکی پررو، یک مظلوم، یکی حاضر جواب، یکی ملوس. بعضی از آن ها فال می فروشند، بعضی جوراب، بعضی گل می فروشند، بعضی شیشه پاک می کنند. روی پل های عابر هم آن ها را می بینیم. معمولا وسط راه می نشینند و مشق می نویسند. حتی در مسیر بهشت زهرا هم آن ها را در لباس گل و گلاب فروش می بینیم.

 • ازدواج عشق تأهل ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۶:۲۱

  مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد:

  آموزش ۵۰۰ هزار جوان برای ازدواج سالم

  سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آموزش ۵۰۰ هزار جوان در زمینه ازدواج سالم خبر داد.

 • داروخانه ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۲:۱۲

  بدقولی بیمه‌ها، داروخانه‌ها و بیماران خاص را به دردسر انداخت

  سلامت آنلاین- تنها حدود دو ماه دیگر تا پایان سال ۹۵ باقی مانده است اما بدقول بیمه‌ها در پرداخت بدهی خود نه تنها وزارت بهداشت و درمان را به دلیل طلب‌های وصول نشده با مشکل ارائه خدمات روبرو کرده بل‌که این بدهی‌ها بازار دارویی را نیز که چندی‌ست آرام گرفته، تحت الشعاع قرار داده و بیماران خاص هم در تامین داروهایشان دچار مشکل شده‌اند.

 • زنان کارگر معدن شاغل مشاغل سخت ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۱:۴۷

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با سلامت آنلاین:

  دستور رئیس جمهور لازم الاجراست؛ سهم درمان کارگران بی چون و چرا باید جدا شود

  سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر این که دستور رئیس جمهور باید اجرایی و سهم درمان کارگران صد در صد بایستی جدا شود، گفت: کارگر به امید درمان خود و خانواده اش حق بیمه می پردازد و طبیعی است که انتظار داشته باشد حق بیمه اش، صرف درمانش شود.

 • افسردگی جوانان تنهایی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۷

  سلامت آنلاین گزارش می دهد

  اضطراب، افسردگی و پرخاشگری؛ سه‌گانه های شایع در ایران

  سلامت آنلاین- بر اساس آخرین آمار اعلام شده در سال ۹۳،  حدود ۲۳ درصد مردم از بیماری های روانی رنج می برند. این یعنی عده ای از مردم حال و روز خوشی ندارند و زندگی به کام شان نیست. اضطراب، افسردگی و پرخاشگری مهم ترین بیماری های روانی هستند که به گفته روانشناسان، نه تنها در ایران که در کل جهان، جولان می دهند. همین مساله باعث شده تا وزارت بهداشت در راستای طرح تحول سلامت، ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی را در ۶۶ بیمارستان، ۵۸ شهرستان و ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی کشور افتتاح کند.   

 • تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۳

  گفتگوی سلامت آنلاین با عضو هیات مدیره انجمن تجهیزات آزمایشگاهی

  طلب ۴ هزار میلیاردی فعالان تجهیزات پزشکی؛ دستور رئیس جمهور اجرا شود

  سلامت آنلاین- عضو هیات مدیره انجمن تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی کشور با تاکید بر اینکه باید دستور رئیس جمهور مبنی بر جداسازی سهم بیمه درمان اجرایی شود، گفت: هم اکنون شرکت های تولیدکننده و وارد کننده تجهیزات پزشکی، بیش از چهار هزار میلیارد تومان از طلبشان را وصول نکرده اند که مقصر اصلی این وضعیت هم بدعهدی بیمه های درمانی است.

 • رضا ملک زاده ۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۰:۰۵

  معاون وزیر بهداشت عنوان کرد:

  ایجاد زیرساخت های علمی در دانشگاه ها طی۳ سال اخیر

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: سه سال است که شروع به ایجاد زیرساخت ها در مراکز علمی و دانشگاهی کرده ایم؛ همچنین مطالعات بزرگی را در ۱۷ دانشگاه به تازگی آغاز کرده ایم که اگر دولت به حمایت ها و کمک هایش ادامه دهد، تا پنج سال آینده جهش بزرگی در این عرصه خواهیم داشت.

 • رضا ملک زاده ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۲۶

  فعالیت ۳۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در سال ۲۰۱۶ کشور ما رتبه شانزدهم خود در انتشار مقالات معتبر علمی در منطقه را حفظ کرده است، همچنین در سال ۲۰۱۶ ما رتبه ۱۸ جهانی و اول منطقه در دریافت استنادات علمی را داریم که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

 • سید حسن هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۸

  وزیر بهداشت در بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

  برخی نمی‌خواهند موفقیت های دولت یازدهم را ببینند

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت های علمی و پژوهشی کشور در سه سال اخیر در حوزه علوم پزشکی، گفت: برخی افراد علاقه مند نیستند که تلاش ها و موفقیت های دولت یازدهم را ببینند اما همه ما برای پیشرفت کشور تلاش می کنیم مهم نیست که دیده شویم یا نشویم بلکه مهم این است که این تلاش ها در محضر خدا و مردم ایران، محفوظ است.

 • ماما مامایی زایمان تولد نوزاد سزارین ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۸:۵۱

  وزیر بهداشت:

  باید از پذیرش بی برنامه در رشته مامایی جلوگیری شود

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: علاوه بر جلوگیری از پذیرش بی برنامه دانشجو در رشته مامایی، باید برای اشتغال ماماهای موجود نیز اقدام کنیم.

 • ایرج حریرچی ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۲:۱۸

  آلودگی هوا و سیگار؛ دو عامل خطر مرگ‌ومیر در کشور

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزیر بهداشت ضمن تشریح عوامل خطر مربوط به مرگ در دنیا، گفت: در کشور ما هم دو عامل خطر اصلی مرگ به ترتیب عوامل متابولیک و تغذیه‌ای هستند و آلودگی هوا و مصرف سیگار در رتبه‌های سوم و چهارم به عنوان عامل خطر مرگ قرار دارند. همچنین عامل خطر پنجم هم مصرف مواد مخدر و الکل است

 • سلامت بهداشت درمان قلب بیمه پایه تکمیلی ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۳

  سلامت آنلاین از تبعات ساختار فعلی شورای عالی بیمه گزارش می دهد

  تناقض ساختاری در نظام بیمه ای؛ حال اقتصاد سلامت مساعد نیست

  سلامت آنلاین- بر اساس مصوبه اخیر نمایندگان مجلس، تولیت نظام سلامت همچنان مهره ای تاثیر گذار در شورای عالی بیمه نخواهد بود، در حالی که بر اساس سیاست های کلی نظام سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، همه سازمان های بیمه گر باید بر اساس خط و مشی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت حرکت کنند.

 • ویزیت معاینه ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۱:۱۷

  افزوده شدن ۲۲۱۵ متخصص و ۳۵۰ نفر فوق تخصص به حوزه سلامت در سال ۹۵

  سلامت آنلاین- قائم مقام وزارت بهداشت با بیان این که در سال ۹۵ تعداد ۲۲۱۵ متخصص و ۳۵۰ نفر فوق تخصص به حوزه سلامت اضافه شده اند، از پذیرش ۳۳۷۵ نفر برای تخصص و ۴۰۵ نفر برای فوق تخصص در سال جاری خبر داد.

 • مصاحبه با وزیر بهداشت دکتر هاشمی ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۷:۳۹

  وزیر بهداشت در حاشیه آیین افتتاح ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در کشور:

  دستور رئیس جمهور برای پرداخت بدهی بیمه ها به طور شایسته اجرا نشده است

  سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها یکی از جدی ترین مشکلاتی است که برای ما درست کرده اند و دستور رییس جمهور نیز آن گونه که شایسته بوده، اجرایی نشده و از این بابت، متاسفم.