شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲

مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت خواستار شد:

درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص یابد

وصل کردن سرم مراقبت از بیمار پرستاری بیمارستان

سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت معتقد است درآمد حاصل از دریافت مالیات ارزش بر افزوده باید به حوزه سلامت اختصاص یابد، زیرا منافع آن موجب ارتقاء خدمات و افزایش رضایت مندی عمومی می شود.

دکتر علیرضا اولیایی منش در نشست خبری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با بیان این مطلب گفت: طرح تحول سلامت بهترین اقدام دولت برای کاهش هزینه های سلامت جامعه و رسیدن به تعرفه های واقعی بود.

وی افزود: تا پیش از آغاز طرح تحول پرداختی مردم در بیمارستان های دولتی بالغ بر ۳۷درصد بود که پس از اجرای آن این میزان به ۶درصد برای جوامع شهری و ۳درصد برای جوامع روستایی و حاشیه شهرها تقلیل یافت و حفاظت مالی مناسبی در برابر هزینه ها درمانی ایجاد کرد با این وجود ضروری است، بسترهای لازم را برای رسیدن به قیمت های واقعی و کارشناسی شده فراهم کنیم.

مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری وزارت بهداشت، در پایان با ابراز رضایت از همصدایی به وجود آمده میان وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه تصریح کرد: بیمه ها ممکن است با نگرانی هایی در مورد کمبود منابع مالی مواجه باشند ولی همه آنها بر واقعی شدن تعرفه ها تاکید دارند و مستندات این استراتژی را پذیرفته اند.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.