چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

یک متخصص طب سنتی در گفتگو با سلامت آنلاین توضیح داد

خاصیت جادویی آب کرفس در دفع سنگ کلیه

سنگ کلیه کلسیمی لبنیات کلسیم

سلامت آنلاین- یک متخصص طب سنتی گفت: هر نوع سنگ کلیه چه بزرگ و چه کوچک را می توان با مصرف آب کرفس و عرق گیاه گزنه از بین برد.

دکتر قدیر محمدی با اشاره به اینکه در طب سنتی؛ سنگ کلیه به دلیل رطوبت، غلظت  و لزجی برخی مواد غذایی به وجود می آید، به سلامت آنلاین یادآور شد: مصرف میوه های لزج و چسبنده ای همچون موز، خرما و مرکبات که ماهیتی مرطوب دارند، تاثیر عمده ای در به وجود آمدن سنگ های کلیوی دارند.

وی تاکید کرد: بیمارانی که مشکل سنگ کلیه دارند یا در خانواده شان فردی وجود دارد که کلیه اش سنگ ساز است، باید از مصرف موز، خرما، انواع مرکبات، سیب و به طور کلی میوه های خام، سیر، پیاز و ادویه ها خودداری کنند. به جای این ها می توانند از میوه های پخته شده، خشکبار یا کمپوت استفاده کنند و منعی هم ندارد.  

محمدی در ادامه به درمان سنگ کلیه به شیوه طب سنتی اشاره کرد و گفت: داروهای متعددی برای برطرف کردن سنگ کلیه وجود دارد که می توان به آب کرفس و عرق گیاه گزنه اشاره کرد. مصرف روزی یک لیوان آب کرفس و دم کردن گیاه گزنه به صورت چای یا مصرف عرق آن می تواند سنگ کلیه را دفع کند.

وی اظهار داشت: در صورتی که بیمار تحت نظر پزشک طب سنتی باشد، در طول سه ماه سنگ هایش تحلیل رفته و از بین می رود. اما اگر در خانه اقدام به درمان کند، یک سال زمان می برد.