یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۶

از بیمه که حرف می زنیم ازچه حرف می زنیم!

دکتر علیرضا مقدسی

دکتر علیرضا مقدسی- جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه

 داستانک اول
خانواده ای برای صرف غذا به رستوران شما آمده اند، پس از صرف مفصل غذا دفترچه ای به  شما می دهند که نشان می دهد پول غذا را بعدا پدر خانواده می پردازد، می پرسید کی؟ می گوید هروقت که شد! می گویید چقدر ؟ می گوید به هر قیمتی که صلاح دانستیم، تازه در فاکتور خط خوردگی بود و کسورات میخورد، غذای زیادی به پسربزرگم دادی که از سهمیه روزانه شما بیشتر بود، پس وجهی بابت آن غذا نمی دهیم. 
راستی دخترم هم کباب خورد و هم جوجه، ما فقط پول یک خدمت را می دهیم!
اگر عصری بازهم بچه ها گرسنه شدند ، آمدند و غذا خوردند پولی هم بابت آن نمی دهیم و فقط روزی یک خدمت را پرداخت می کنیم.
در ضمن حواست باشد، اگر غذا کم نمک باشد، جوجه مغز پخت نباشد، سنگک دورو کنجد نباشد، گارسون زشت باشد، هوای رستوران سرد باشد ، بچه های ما زیاد غذا بخورند  پدرت را درمی اوریم،  تازه داریم یک سازمان جهت تامین رفاه و مبارزه با قصور رستوران راه می اندازیم، توی سایتهایمان(!) هم این فجایع را می نویسیم!

داستانک دوم
شما رییس یک شرکت هواپیمایی هستید، شرکت بزرگی برای سفرکارمندانش ماهانه از حقوق آنها مبلغی کم می کند و قرار است آن را برای هزینه های سفر کارمندان  صرف کند در کنار آن با عقد قرارداد با شرکت شما مقرر می شود آن هزینه را ماهانه به شرکت شما پرداخت کند و شما هزینه ای از کارمندان نمیگیرید و به انها خدمات رسانی میکنید، سر ماه میشود و خبری از پرداخت هزینه سفرها نمیشود، شما از اندوخته شرکت حقوق پرسنل خود را می دهید، ماه بعد و ماههای بعد نیز همینگونه است، نه میتوانید خیل عظیم مسافران آن شرکت را نپذیرید ( بالاخره آن بینواها هرماه از حقوقشان کسر شده است) و نه میتوانید حقوق پرسنل خود را بدهید. در این حالت شرکت شما به مرز ورشکستگی می رسد.

داستانک سوم
شما با پسر عموی کارخانه دار خود یک شرکت راه می اندازید، کار از شما سرمایه از او! مهندسان و کارمندان زیادی استخدام میکنید، با هریک قرارداد میبندید، شما و همچنین پسر عموی شما نیز زیر قراردادها را امضا میکند. موعد حقوق مهندسان  که میرسد پسر عموی شما به جای وفای به تعهدش از زیر بار تامین مالی پروژه شانه خالی میکند و به جای پرداخت هزینه های جاری شما را به خرج تراشی و چشم داشتن به اموال کارگران کارخانه خود متهم میکند. سرکارگر مرتبا علیه مهندسین بیچاره شرکت شما که ماههاست شب و روز کارکرده و حقوق نگرفته اند جوسازی می کند و خدمات آنها را زیر سوال می برد!

اگر فکر می کنید داستانهای بالا شوخی هستند، اشتباه کرده اید. این داستانها دقیقا کاری است که سارمان های بیمه گر به ترتیب با پزشکان، بیمارستان ها و وزارت بهداشت انجام می دهند.

لینک کانال اختصاصی دکتر علیرضا مقدسی:

http://telegram.me/drmoghaddasi

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.