یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴

درمان افسردگی با داروی ضد التهاب

قرص دارو خوددرمانی

سلامت آنلاین- محققان گفته‌اند یک داروی ضد التهاب به نام «سلکوکسیب» که برای درمان آرتریت تجویز می‌شود می‌تواند به روند درمان افسردگی نیز کمک کند.به گزارش سلامت آنلاین، متخصصان در یک مطالعه جدید دریافتند دارویی با نام تجاری Celebrex که در درمان بسیاری از بیماری‌ها نظیر استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، آرتریت‌ها، دردهای مختلف اندام‌ها و حتی تب کاربرد دارد می‌تواند تاثیر درمانیِ داروهای افسردگی را نیز تقویت کند.
در مقاله‌ای که در پنجمین کنگره بین‌المللی روانشناسی و علوم اعصاب در آتن، پایتخت یونان ارائه شد، دانشمندان گزارش کردند که مصرف همزمان سلکوکسیب با داروهای افسردگی می‌تواند به کاهش سریعتر و چشمگیر شدت افسردگی در بیماران مبتلا به «اختلال دو قطبی» منجر شود.
به گزارش یونایتدپرس، این محققان پس از مقایسه تاثیر مصرف همزمان این داروی ضد التهاب و داروهای افسردگی با مصرف یک دارونما به همراه همان داروهای افسردگی روی تعدادی بیمارِ بزرگسال ۱۸ تا ۶۰ ساله و مبتلا به اختلال دوقطبی در یک دوره هشت هفته‌ای تاکید کردند که سلکوکسیب باید در درمان افسردگی با سایر داروهایی که برای درمان این اختلال روانی تجویز می‌شوند، همراه شود. (ایسنا)