چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت مطرح کرد

تکریم بیمار در مراکز درمانی پس از طرح تحول

تخت بیمارستانی

سلامت آنلاین- معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به نوسازی تخت های درمانی در راستای اجرای طرح تحول سلامت تصریح کرد: در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین المللی نزدیک شده ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می شود.

دکتر علی ماهر گفت: همزمان با آغاز اجرای طرح تحول سلامت، نوسازی تخت های بستری در دستور کار قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ای برای بازسازی و نوسازی تجهیزات اقامتی بیمار در مراکز درمانی و بیمارستان ها اجرایی نشد و به دلیل کمبود منابع مالی، اجرای این مهم تا پیش از طرح تحول سلامت به ندرت صورت می گرفت.
وی افزود: طبق ارزیابی انجام شده از ۸۶ هزار تخت در بخش دولتی، حدود ۳۳ درصد باید تعویض و یا تعمیر می شد که خوشبختانه این مهم به صورت کامل انجام شد و در حال حاضر، تخت درمانی فرسوده در بیمارستان های دولتی سطح کشور وجود ندارد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برآورد ما نوسازی حدود ۴۰ هزار تخت در سراسر کشور بود که ۲۵ هزار تخت بزرگسال، ۵ هزار تخت کودک و تعداد قابل توجهی تخت نوزاد خریداری و توزیع شد. 
به گفته ماهر، نوسازی و بازسازی تخت های درمانی بنا به نیاز و در تمام استان های کشور انجام شده که بر این اساس، اجرای طرح در ۵۷۶ بیمارستان در ۳۷۴ شهر عملیاتی شد.
معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بنابراین، در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین المللی نزدیک شده ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می شود و در صدد گسترش این مهم به خارج از فضای اقامتی بیماران هستیم. (رادیو سلامت)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.