پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵

عضو شورای عالی داروخانه های تهران در گفتگو با سلامت آنلاین :

کمر داروخانه ها زیر بار بدهی بیمه ها شکسته است

داروخانه

سلامت آنلاین- عضو شورای عالی داروخانه های تهران گفت: عدم پایبندی سازمان های  بیمه گر به تعهدات مالی خود مشکلات عدیده ای را هم برای داروخانه ها که از بودجه عمومی ارتزاق می کنند، به وجود آورده است و هم برای بیمارانی که به دارو نیاز دارند.  

دکتر محمود الیاسی در گفتگو با سلامت آنلاین، با اشاره به کارشکنی سازمان های بیمه گر در پرداخت بدهی های خود افزود: این کار شکنی ها مشکلات جدی برای داروخانه ها به وجود آورده و هزینه های مربوط به مالیات، هزینه های پرسنلی و...را به شدت افزایش داده است.  

وی با اشاره به این که داروخانه ها در تامین داروهای مورد نیاز بیماران با مشکلات اساسی مواجه شده اند، یادآور شد:داروخانه های متعددی را می شناسم که در تهیه برخی داروهای خاص عاجز مانده اند، چون بیمه اعتبارات لازم را فراهم نمی کند واولین کسانی که در این جریان آسیب می بینند، مردم هستند و هم اکنون شاهد به وجود آمدن مشکلاتی در حوزه توزیع داروهای مورد نیاز بیماران در سطح شهرهای بزرگ هستیم.

این پزشک داروساز اظهار داشت:  در شرایط فعلی تولید کننده های دارو رقم بسیار بالایی از بیمارستان ها طلب دارند که هنوز وصول نشده است و به دلیل حجم بالای بدهی ها، تولید دارو نیز با مشکلات بسیار جدی مواجه شده است.

الیاسی با اشاره به این که دارو رابطه مستقیمی با امنیت مردم دارد، تاکید کرد: در صورتی که دارو به موقع به دست بیماران نرسد، طبعا عوارض بلند مدت به همراه خواهد داشت و این مشکل باید مرتفع شود، چرا که سلامت مردم مورد تهدید قرار گرفته است.

عضو شورای عالی داروخانه های تهران عنوان کرد: برای حل این معضل هر حرکت قانونی که به نوعی بتوان از آن نتیجه گرفت، انجام داده ایم. بارها با بیمه ها مذاکره کرده و هشدارهای لازم را داده ایم، اما متاسفانه تا به امروز هیچ تاثیری نداشته است.

وی گفت: هدف اصلی از اجرای طرح تحول سلامت کاهش هزینه  درمان مردم بود. اما با مشکلاتی که سازمان های بیمه گر به وجود آوردند، اجرای این طرح با مشکل مواجه شده است.

 الیاسی همچنین افزود: با عملیاتی شدن قانون تجمیع بیمه ها موافق هستم. این طرح با روح عدالت، قوانین و مدیریت کشور سازگاری دارد و آحاد جامعه باید از خدمات درمانی یکسانی دریافت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.