سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵

هر ۵۰ دقیقه یک زن ایرانی مبتلا به سرطان پستان می‌شود

سرطان پستان روبان صورتی سرطان سینه

سلامت آنلاین- یک فوق‌تخصص جراحی سینه با اشاره به اینکه هر ۵۰ دقیقه یک زن ایرانی مبتلا به سرطان پستان می‌شود، گفت: یکی از اساسی‌ترین راه‌های تشخیص زودرس این بیماری آگاهی بیشتر زنان از عوامل خطر است.به گزارش سلامت آنلاین، محمد هادی‌زاده اظهار داشت: بیماری‌های پستان و  خصوصا سرطان آن یکی از اساسی‌ترین بیماری‌های مربوط به زنان است که بروز آن باعث ایجاد مشکلات زیادی از جمله مشکلات حاد شخصیتی، شغلی، خانوادگی و اجتماعی برای بیماران خواهد شد.
وی افزدو: سالانه حدود صد هزار زن ایرانی بین ۱۷ تا ۸۰ سال به سرطان سینه مبتلا می‌شوند و این یعنی هر ۵۰ دقیقه یک زن ایرانی دچار این مشکل خواهد شد.
فوق‌تخصص جراحی سینه تصریح کرد: با توجه به عامل متعدد خطر هر روز به تعداد مبتلایان افزوده می‌شود و از طرفی دیگر تشخیص زودرس این بیماری شاه کلید درمان آن بوده و از نظر طول عمر ،‌نوع درمان و هزینه‌های آن می‌تواند حائز اهمیت باشد.
هادی‌زاده اضافه کرد: یکی از اساسی‌ترین راه‌ها تشخیص زودرس این بیماری آگاهی بیشتر زنان از عوامل خطر و تشخیص این بیماری و همچنین معاینه ماهیانه توسط خودشان است؛ لذا در راستای تشخیص زودرس برای حفظ سلامتی و طول عمر همچنین کیفیت زندگی بیشتر بانوان ارتقای اطلاعات و آگاهی آنها نسبت به نشانه‌های ابتلا به این بیماری حائز اهمیت است. (فارس)