چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳

گفتگوی سلامت آنلاین با بازیگر سینما و تلویزیون:

فریبا نادری: چه اشکال دارد عمل زیبایی بینی انجام دهیم

فریبا نادری

سلامت آنلاین- فریبا نادری ۳۲ سال سن دارد و در تهران به دنیا آمده است. بزرگمرد کوچک، غیرمحرمانه، فاکتور هشت، ستایش ۱ و ۲، چک برگشتی و ... از جمله سریال‌هایی است که با بازی او به روی آنتن شبکه‌های تلویزیون رفته است.

سلامت آنلاین نادری این روزها در حال نقش‌آفرینی در سریال پرستاران به کارگردانی علیرضا افخمی است.در حوزه سلامت و بهداشت و درمان و تغذیه با این بازیگر گفتگویی انجام داده و او از اهمیت مقوله سلامت و تغذیه صحبت کرده است.

خانم نادری، نظر شما درباره این همه گیر شدن عمل زیبایی بخصوص میان جوانان چیست؟

من با بدن هیچکس کار ندارم و هر کسی خود بهتر می‌داند که چه باید انجام دهد. من در جایگاه قضاوت نیستم. طبق آن‌چه در قرآن سفارش شده که از جسم خود نگهداری کنید، پس هر آدمی می‌داند که چگونه بدن خود را سالم نگه دارد. صرفا اگر زیبایی مد نظر باشد و اگر فرد نیاز این کار را در خود ببیند چرا که انجام ندهد؛ من خودم نیز عمل زیبایی بینی انجام داده‌ام. اما با آسیب به بدن رساندن مخالفم. برخی عمل‌های زیبایی، آسیب رساندن به جسم است که شاید این افراد فکر می‌کنند که باید آدم‌هایی خاص باشند و یا از کمبودی رنج می‌برند و با این کار می‌خواهند درصدد جبران آن کمبود برآیند. این جراحی‌ها از واجبات زندگی نیست اما با این حال، هر کسی مختار است هر مدلی که دوست دارد زندگی کند. برای کسانی امثال ما که بازیگر هستیم و باید پوست سالم و صورتی سلامت داشته باشیم مشکلی در انجام این‌گونه عمل‌ها نیست.

چقدر به تغذیه‌تان اهمیت می‌دهید؟

متاسفانه زمانی که در سرکار هستم برای تغذیه‌ام نمی‌توانم کاری کنم و سعی می‌کنم با قرص، کمبود ویتامین بدنم را جبران کنم. اما اگر سر تصویربرداری نباشم خیلی به خورد و خوراکم اهمیت می‌دهم. من اصولا افق دورتر در زندگی را می‌بینم و به امروز محدود نمی‌شوم چرا که میانسالی و پیری را هم در پیش دارم و سعی می‌کنم نکاتی را رعایت کنم. سال‌هاست که نوشابه نمی‌خورم، اگر هم بخورم در سال یک بطری. مواد مضری که ویتامین های بدنم را تامین نکند مصرف نمی‌کنم. تنقلات مثل پفک و لواشک و... نمیخورم و در عوض از چهار مغز استفاده می‌کنم تا در حین کار انرژی بدنم را تامین کند. میوه و سبزیجات به وفور مصرف می‌کنم و مدت‌هاست که از گوشت قرمز فاصله گرفته و قصد حذف آن را به طور کل از رژیم غذایی‌ام دارم.  

تغذیه سالم چقدر در سالم بودن روح انسان موثر است؟

هر دو مکمل هم هستند مانند ورزش که مکملی برای تناسب اندام است. اگر جسم انسان با تغذیه مناسب و سالم داشته باشد روح نیز سبک است و راحت فکر می‌کنیم و آرامش داریم و متابولیسم بدن نیز خوب کار می‌کند.

برای رسیدن به آرامش چه می‌کنید؟

 اشتباهات گذشته‌ام را همیشه یادآوری می‌کنم؛ کارهای اشتباهم را بر روی کاغذی نوشته و همیشه جلوی چشمانم است تا دوباره تکرارشان نکنم.

اهل فست فود هستید؟

تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم مصرف نکنم اما اگر بخواهم فست‌فود بخورم ترجیح می‌دهم با مواد سالم درست شده باشد.

اهل ورزش هم هستید؟

روزانه پیاده‌روی ۲۰ دقیقه‌ای دارم و تمرینات کششی با کش بدنسازی انجام می‌دهم.

با آلودگی هوای این روزهای تهران چه می‌کنید؟

به نظر می‌رسد برای رفع این مشکل جز توکل بر خدا کار دیگری نمی‌شود کرد. سعی می‌کنم در روزهای آینده از منزل خارج نشوم. بدتر این که کار ما اکثرا در محیط باز است و با آن همه گریم باید آلودگی هوا را تحمل کنیم. بخور بابونه و پونه و این کارهایی را که به طب سنتی مرتبط می‌شود خیلی انجام می‌دهم.

پس میانه شما با داروهای گیاهی باید خوب باشد؟

خیلی زیاد، قفسه‌ای در خانه دارم که تمام این داروها در آن جای دارد و استفاده می‌کنم.

قصد خروج از تهران و فرار از آلودگی هوا را ندارید؟

اگر خرج زندگی مرا می‌دهید بله (می‌خندد). اگر اجاره خانه و مشکلات مادی حل شود چرا که نه.

آیا به پیشگیری به جای درمان معتقد هستید؟

اصولا ما آدمها خیلی حرف می‌زنیم ولی نوشدارو بعد از مرگ سهراب است. بعد از وقوع اتفاق، تازه یادمان می‌افتد که باید چه کنیم. بعد از مدتی هم همه چیز را فراموش و ما همان کارها را تکرار می‌کنیم. مانند آلودگی هوا که طرح زوج و فرد اجرا می‌شود ولی در هر خانه دو ماشین از هر دو پلاک متفاوت وجود دارد.

خوددرمان هستید یا به پزشک مراجعه می‌کنید؟

به پزشک مراجعه می‌کنم. زمانی خوددرمانی می‌کردم و حتی نسخه هم برای خودم و دیگران می‌پیچیدم اما یک مرتبه آنفولانزای شدیدی گرفتم و فکر کردم سرماخوردگی معمولی است و با داروهای تجویزی خودم حالم بدتر شد و در نهایت مجبور شدم به پزشک مراجعه کنم و مدت درمانم به خاطر کارهای خودم طولانی شد. چشمم از آن جا ترسیده است.

برای چکاپ چند وقت یک‌بار به پزشک مراجعه می‌کنید؟

هر ۸ ماه یک‌بار برای چکاپ کامل به پزشک می‌روم.

آیا شبکه مجازی را برای معرفی پزشک و دارو فضایی مناسب می‌دانید؟

نه اصلا. پزشک لایق که زیاد داریم ولی فرصت اینکه این‌قدر فرصت داشته باشند که در این گروها تبلیغ کنند به نظرم کمی مشکوک است و اعتماد نمی‌کنم.

اهل مسافرت رفتن هستید؟

 خیلی زیاد، هر موقع که پول کافی داشته باشم به سفر می‌روم.

سفر داخلی یا خارجی؟

هر دو را دوست دارم و به نظر من باید از زیبایی‌هایی که خداوند خلق کرده لذت برد. ایران هم چهارفصل را دارد و هر موقعی از سال می‌توان به شهری رفت و خوش گذراند.

آخرین سفری که رفتید کی و کجا بود؟

سه هفته گذشته به کاشان رفتم برای خرید وسیله خانه .

بیمه هستید؟

بله.

تکمیلی چطور؟ از بیمه‌تان راضی هستید؟

هر موقع که به این شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنیم می‌گویند که انشاالله هیچ‌وقت از این بیمه‌نامه استفاده نکنید ولی بیماری خبر نمی‌کند. دو سال است بیمه تکمیلی دارم و واقعا هم از آن راضی‌ام و بدون دردسر و با پوشش عالی. (سلامت آنلاین/ زهرا صلواتی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.