چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷

اهمیت پیشگیری از مشکلات بینایی در مبتلایان به دیابت

چشم بینایی

سلامت آنلاین- به گفته دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، مبتلایان به دیابت در معرض خطر نابینایی هستند و همواره باید مشکلات چشمی و بینایی خود را جدی تلقی کنند.به گزارش سلامت آنلاین، دکتر حمیدرضا جهادی اظهار داشت: یکی از بیماری‌های نوپدید که امروزه موجب نگرانی جامعه پزشکی است، دیابت است که در صورت کنترل نشدن می‌تواند موجب نابینایی شود.
وی گفت: بسیاری از بیماری‌های مثل گلوکوم و آب سیاه قابل پیشگیری و کنترل است اما دیابت موجب بیماری‌هایی می‌شود که کنترل و مراقبت از آن بسیار سخت است، بروز نابینایی بر اثر دیابت عارضه‌ای است که در صورت رخ دادن قابل پیشگیری نیست.
جهادی ادامه داد: توجه به این بیماری در عرصه چشم پزشکی بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم با اطلاع رسانی و بالا بردن سطح دانش جامعه بتوانیم شدت عوارض این بیماری را در کشور کاهش دهیم.
وی افزود: بیماری قرنیه نیز از جمله بیماری‌هایی است که جنبه ژنتیک در آن بسیار موثر است و نمی‌توان چندان پیشگیری کرد.
جهادی با بیان اینکه بسیاری از اعمال جراحی پیوند قرنیه در کشور انجام می‌شود، گفت: تمام تلاش متخصصان این است که بیمار دچار مشکلات قرنیه به مرحله پیوند نرسد، اما در صورت نیاز به پیوند تجهیزات و علم کافی در کشور وجود دارد.
دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران ادامه داد: همچنین خارش چشم توسط بیمار موجب تشدید ناراحتی‌های چشمی و آلرژی چشمی می‌شود و حتی ممکن است موجب قوز قرنیه شود، اما با استفاده از داروهای مهار کننده خارش چشمی می‌توان این عارضه را در دراز مدت رفع کرد.
بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، تا ۲۵ آذر ۹۵ در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.