دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

باید برای طرح تحول سلامت ، منابع پایدار تعریف شود

طرح تحول نظام سلامت

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس طرح تحول سلامت را برنامه‌ای با نگاه ریشه‌ای به مسایل حوزه سلامت دانست و افزود: مجلس از طرح های اینچنینی دولت قاطعانه حمایت می‌کند.

سلامت آنلاین- علی قربانی در گفتگو با سلامت آنلاین گفت: پس از گذشت ۲سال و نیم از اجرای این طرح نواقص و نقاط ضعف آن مشخص شده که باید یکی یکی رفع شوند.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال وقتی مردم بدون توجه به پزشکی، راهی مطب می‌شوند ضرورت اجرای طرح پزشک خانواده کاملا مشهود است که امیدواریم عملیاتی شود.

این نماینده فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه طرح تحول سلامت از گام های اساسی دولت به شمار می‌آید، اظهار کرد: با نگارش نامه ۲۴۳ نماینده به رییس جمهور برای تامین منابع مالی این طرح دولت به ویژه رییس جمهور باید نسبت به حل مشکلات به وجود آمده برای این طرح و ارایه راهکار به منظور تحقق اهداف آن اقدام کنند.

قربانی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت براساس الگوهای نظام سلامت کشورهای پیشرفته دنیاست، تاکید کرد: در ۲سال اخیر مراجعه مردم به دفاتر نمایندگان مجلس به منظور طرح مشکلات درمانی خود بسیار کاهش یافته است که همین اتفاق نشان می دهد همه باید برای حل چالش های مشکلات این طرح تلاش کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.