چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶

سوزن‌های جدید تزریق دارو: نرم، بدون درد، و ضد زنگ

پچ سوزنی تزریق دارو فناوری نانو

سلامت آنلاین- دانشمندان در استکهلم سوئد موفق به ساخت برچسب‌های ریزسوزنی شده‌اند که علاوه بر خاصیت انعطاف‌پذیری و ضد زنگ بودن، می‌توان داروها را بدون احساس درد در بیمار به او تزریق کرد.محققان موسسه سلطنتی KTH سوئد با حل مشکل برخی از محدودیت‌های وسایل موجود مشابه، روشی را توسعه داده‌اند و از پس آن نوعی لایه میکروسوزنی برای نفوذ به سطح پوست و ایجاد بدون درد سوراخهایی در بدن به منظور تزریق دارو ابداع شده است.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل ز اراند د ورلد، این پچ انتقال دارو طوری طراحی شده که فقط به لایه‌های رویی پوست نفوذ می‌کند و موادی در ساخت آن به کار رفته تا به حد کافی نرم باشد و احساس مطلوب و راحتی هنگام ورود سوزن سخت و سفت آن در هنگام ورود به پوست برانگیزاند.


فناوری جدید محققان موسسه KTH  از توسعه نوعی کامپوزیت پلیمری و سوزن‌های ضد زنگزدگی به دست آمده و به گفته فرانک نیکلاوس، استاد فنآوری‌های نانو و ابعاد خرد، نتیجه کار او و همکارانش جزو بهترین پچ‌های انعطاف‌پذیر تا به امروز به شمار می‌رود.
در هر پچ این محصول ۵۰ سوزن جای داده شده که در آزمونی ۳۰ دقیقه‌ای با موفقیت به درون پوست نفوذ کرده و کار تزریق دارو را بدون درد انجام داده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)