جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

گفتگوی سلامت آنلاین با شراره رخام

دردسرهای تزریق ژل لب برای بازیگر جوان

شراره رخام

سلامت آنلاین- شراره رخام، زاده ۱۷ مرداد ۱۳۵۰ در تهران است. این بازیگر سینما و تلویزیون کار خود را در سال ۷۴ با بازی در فیلم «عروس کاغذی» آغاز کرد و ایفای نقش در مجموعه «فقط بخاطر تو» در رمضان سال ۱۳۸۲ باعث شهرت وی شد.

رخام در چند سال گذشته به دلیل عمل زیبایی‌ای که بر روی لبش انجام داد کم کار شده و از دنیای بازیگری فاصله گرفته بود. همین دورماندن از فضای هنر، باعث شد که او تصمیم به بازگشت به چهره اولیه خود بگیرد و همین موضوع  بهانه‌ای شد تا سلامت آنلاین با او گفت‌وگویی انجام دهد.آنچه در پی می آید حاصل این گفتگوست.

چه شد که تصمیم به عمل جراحی تزریق ژل در لب گرفتید؟

می‌توانم بگویم یک جور کنجکاوی، هوس و تنوع‌طلبی اشتباه بود.

در ابتدا از انجام عمل‌تان راضی بودید؟

به شخصه بله، اما مورد رضایت سلیقه حرفه‌ای قرار نگرفت و بازخورد مناسب و خوبی نداشت و به عنوان بازیگر، مورد تایید جامعه قرار نگرفتم. همین بازخوردهای منفی، در نهایت روی رضایت من هم تاثیر گذاشت و کم کم مردد شدم که کاری که کرده‌ام درست بوده یا غلط؟ نهایتا به این نتیجه رسیدم که باید به حالت اول برگردم و ژل تزریقی را تخلیه کنم.

در تصاویر جدیدی که از شما مشاهده می‌بینیم تغییرات فاحشی در چهره‌تان قابل رویت است.

دقیقا، مگر صورت چند قسمت دارد؛ چشم و بینی و لب و گونه، و هر تغییری در آن به وضوح قابل مشاهده است.

آیا مجددا به فکر انجام چنین کاری خواهید افتاد؟

امکان ندارد، یه هیچ عنوان. نمی‌دانم شاید از خودگذشتی و ایثار باشد که به اشتباه خود معترف هستم. از آن جا که من بازیگر هستم و یک چهره اجتماعی، وظیفه خود می‌دانم که به کاری که اشتباه بوده و در زندگی شخصی خود تجربه کرده‌ام اعتراف کنم و در انظار عمومی بگویم راهی که رفتم اشتباه بوده تا دیگران نروند. من نمی‌خواهم کسی را نصیحت کنم اما به عنوان یک شخصیت اجتماعی و بازیگر، کار اشتباهی انجام داده‌ام و حالا به دیگران می‌گویم انجام ندهید. خیلی‌ها از من می‌پرسند که این کار را انجام دهیم؟ من می‌گویم نه. البته نظراتی هم می‌گیرم که می‌گویند اگر بد بود پس چرا خودت این کار را انجام دادی؟ بله انسان جایزالخطا است؛ همه آدم‌ها در زندگی اشتباه می‌کنند و پشیمان می‌شوند. فقط خدا را شکر شانسی که من داشتم این بود که عملم قابل بازگشت و جبران بود و چند سی سی ژل تخلیه شد. برخی عمل‌ها قابل بازگشت نیست و اصلا جای پشیمانی وجود ندارد. من جواب کسانی را که می‌گویند حالا خودش عمل کرده و به ما که رسیده می‌گوید انجام ندهید، با ضرب المثل «من آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم/ تو خواه از سخنم پندگیر و خواه ملال» می دهم. من وظیفه‌ام هست که بگویم انجام این کار غلط است و خیالم هم راحت است که ناگفته‌ها را گفته‌ام.

به تغذیه‌تان چقدر اهمیت می‌دهید؟

من ۵ روز در هفته ورزش می‌کنم و به باشگاه می‌روم. اگر سرکار باشم و نتوانم بروم باشگاه، پیاده‌روی می‌کنم و نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه می‌دوم. ورزش و تغذیه به تنهایی فایده‌ای ندارند و  هر دو مکمل هم هستند. برای ورزش هیچ‌وقت دیر نیست و نباید ناامید شد. پدرم متاسفانه به علت دیابت نوع دوم سکته مغزی کرد و فوت شد. من سفیر انجمن دیابت هم هستم. بسیاری از مردم ما به خاطر تغذیه غلطی که دارند اطلاعی از ابتلای خود به دیابت ندارند. شیوع این بیماری خیلی زیاد شده به خاطر تنوع خوراکی‌ها و غذاهای چرب و شیرین. من نه به عنوان بازیگر بلکه به عنوان انسان موظف هستم که این بدنی که خداوند امانت در اختیارم قرار داده به نحو احسن مراقبت کنم. نگاهم به خودم همیشه این‌گونه است که من بچه خودم هستم و باید از این کودک مراقبت و نگهداری کنم. این نگاه به من کمک می کند که تا جایی که می توانم به تغذیه و سلامتی‌ام توجه کنم.

محدودیتی در خوردن خوراکی‌ها دارید؟

بله، خیلی. اصولا بسیار بسیار غذاهای خوشمزه را دوست دارم و بسیار بسیار هم خودم را کنترل می کنم. من عاشق شکلاتم و زمانی بود که معتاد به شکلات بودم تا جایی که اگر در روز ۲۰۰ گرم شکلات نمی‌خوردم حالم بد بود. البته این ماجرا برای ۸ سال پیش است. سال‌هاست عادت را کنار گذاشته‌ام و لب به شکلات نزده‌ام تا جایی که هر موقع کیک شکلاتی می‌بینم دست و پایم به لرزه می‌افتد ولی خودم را کنترل می‌کنم و لب نمی‌زنم. روشی هست که سیگاری ها می‌گویند (البته من سیگاری نبوده و نیستم) هر موقع هوس کشیدن سیگار به سرت زد بگو یک ربع دیگر، و تا یک ربع فراموش می‌کنی و هوس فروکش می‌کند. من هم در مصرف شکلات این‌گونه هستم ولی باز هم هر ماه این حصار را می‌شکنم و هر چیزی را که دلم بخواهد می‌خورم.

به نظرتان تغذیه سالم چقدر در سلامت روح و جسم تاثیرگذار است؟

سلامت جسم و روح به هم متصل است، ولی سلامت روح بیشتر همیت دارد. جسم هچون لباس موقتی است که روح را پوشانده. کسی که خیلی چاق است افسردگی می‌گیرد و روز به روز بداخلاق‌تر می‌شود؛ روابط اجتماعی و شغلش را از دست می‌دهد و همین باعث می‌شود در یک دایره معیوبی قرار بگیرد و بیشتر بخورد. بعد از مدتی هم می‌بیند که زیرو رو شده و زندگی‌اش را از دست داده است.

فست‌فودها در رژیم غذایی شما چه جایگاهی دارند؟

جایی ندارند؛ مثلا پیتزا، پاستا، همبرگر و قارچ سرخ کرده را دوست ندارم و گرایشی هم به خوردن‌شان ندارم. فقط نهایت اگر سراغ فست‌فود بروم فیله مرغ می‌خورم. سرخ کردنی ها قاتل انسان هستند.

کله و پاچه چطور؟

خدارو شکر، اصلا دوست ندارم. می‌دانم که خیلی ضرر دارد.

به طب سنتی و داروهای گیاهی اعتقاد دارید؟

معتقدم که هر چیزی که در طبیعت وجود دارد قطعا خوب و درست است و بهتر از قرص‌های شیمیایی اثر دارد. قرص‌های شیمیایی عوارض دارند و داروهای گیاهی که البته تقلبی نباشند بهتر است.

خوددرمان هستید یا به پزشک مراجعه می‌کنید؟

من یک عادتی که دارم هر سوالی که داشته باشم از گوگل می‌پرسم و اطلاعات کسب می‌کنم و به یک جمع بندی خودم می‌رسم و بعد که به دکتر مراجعه می‌کنم می‌دانم که مشکلم چیست. تعریف از خود نباشد خیلی باهوش هستم و باید در مورد هر موضوعی متقاعد شوم و زیر بار هر چیزی نمی‌روم.

آیا داروهایی را که در شبکه های مجازی تبلیغ می‌شوند قبول دارید؟

شبکه‌های مجازی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و درصدد فروش داروهای خود هستند و از کجا معلوم که راست بگویند و تقلبی در کارشان نباشد. خیلی اعتماد نمی‌کنم. من حتی هرگاه دکتر دارویی برای من تجویز می‌کند در گوگل سرچ می‌کنم و اگر خیلی عوارض داشته باشد مصرف نمی‌کنم.

اهل سفر و مسافرت کردن هستید؟

به خاطر شغلم می‌توانم بگویم که تمام شهرهای ایران را رفته‌ام و اگر هم بخواهم سفر بروم سفرهای خارج از ایران را ترجیح می‌دهم.

آشپزی هم می‌کنید؟

همه نوع غذایی را خیلی عالی درست می‌کنم. قرمه سبزی را خوشمزه می‌پزم.

بیمه هستید؟

متاسفانه یا خوشبختانه خیر، چه آن زمان که با پدر و مادرم بودم اصلا بیمه نبودم و چه حالا. هیچ‌وقت نیاز نبوده و به فکرش هم نبوده‌ام. فقط ساختمانی که در آن زندگی می کنم بیمه است. (سلامت آنلاین/ زهرا صلواتی)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.