یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۴

مردی با پای غول پیکر +عکس

پاهای غول پیکر

سلامت آنلاین- یک مرد تایلندی که پای چپش حدود ۴ برابر بیش از حد طبیعی رشد کرده، با وضعیت دشواری در زندگی خود روبرو شده است. او قادر به راه رفتن و حرکت نیست و هر بار که قصد حرکت می‌کند ناچار از تحمل دردی شدید است.

پای یک مرد ۴۲ ساله تایلندی به دلیل ابتلا به وضعیتی ناتوان کننده، ملتهب شده و به وزنی حدود ۲۵/۵ کیلوگرم رسیده است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی میل، «بونتینگ نامفت» از ۱۰ سال پیش تاکنون مبتلا به بیماری لنف ادم (التهاب دست و پاها) است و پزشکان معتقدند که این مرد به دلیل شرایطی که پیدا کرده قادر به کار کردن نیست.

جابجا شدن این مرد تحمل درد را در او بیشتر می‌کند اما بتازگی یک راهب اهل بانکوک اعلام آمادگی کرده تا از طریق شبکه‌های اجتماعی حمایتهایی را برای کمک به این فرد جلب کند. تنها منبع درآمد «نامفت» دستمزد اندک ۵ پوندی همسر اوست که روزانه به دست می‌آورد و بخش اعظم آن هم صرف هزینه‌های بیمارستان می‌شود.

«لنف ادم» یا التهاب دست و پاها نوعی بیماری مزمن است که باعث ایجاد تورم در بافت‌های بدن و بویژه دست‌ها و پاها می‌شود. این مشکل با بروز اختلال در سیستم لنفاوی، متشکل از شبکه‌ای از کانال‌ها در تمام بدن ایجاد می‌شود. سیستم لنفاوی مایعات اضافی را از بدن دفع می‌کند.

تاکنون درمانی برای این بیماری پیدا نشده و راهکارهای درمانی تجویزشده از سوی پزشکان نیز فقط به منظور کنترل علائم التهابی بیماری است تا بیمار بتواند راحت‌تر این شرایط دشوار را تحمل کند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.