چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱

متفورمین همچنان اولین گزینه درمان دیابت نوع ۲

دستگاه آزمایش قند خون بیماری دیابت

سلامت آنلاین- طبق اطلاعیه تازه به‌روزشده و صادره از کالج پزشکان آمریکایی، داروی متفورمین اولین گزینه درمان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ است و داروهای دیگر را می‌توان در صورت نیاز تجویز کرد.به گزارش سلامت آنلاین، این کالج تحقیقاتی، دستور مذکور را به دلیل تحقیقات جدید انجام شده درباره داروهای دیابت و تجویز داروهای جدید دیابت توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده، به روزرسانی کرد.
دکتر نیتین دمل رئیس این کالج در این باره می‌گوید: «متفورمین، یک روش درمانی موثر است به دلیل آنکه با اثربخشی بهتر و عوارض جانبی کمتری همراه است و ارزان‌تر از بسیاری از داروهای خوراکی است مگر در موردی که مصرف آن منع شود.»
همچنین به گفته محققان میزان چاقی در حال افزایش بوده و شیوع دیابت، قابل ملاحظه است؛ مزیت دیگر متفورمین این است که موجب کاهش وزن می‌شود. طبق توصیه محققان، اگر یک بیمار نیاز به مصرف داروی دوم خوراکی برای کاهش سطح قند خون داشته باشد، پزشکان باید سولفونیل اوره یا thiazolidinedione یا مهارکنندهSGLT-۲ و یا یک مهارکننده DPP-۴ تجویز کنند.
نمونه‌هایی از داروهای سولفونیل اوره شامل Diabeta، Glucovance، Micronase، glimepiride، Glucotrol و tolbutamide هستند. داروهای Thiazolidinedione شامل پیوگلیتازون و رزیگلیتازون و مهار کننده SGLT-۲ شامل canagliflozin، empagliflozin هستند.
به گفته محققان، مصرف یک داروی دوم در کنار متفورمین می‌تواند مزایای بیشتری فراهم آورد. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.