شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰

اختلال اسکلتی دختری، نجاتبخش زندگی او شد +عکس

دختر جوان

سلامت آنلاین- وجود ناهنجاری و انحنای ستون فقرات در دختر ۲۴ ساله‌ای باعث شد که او طی حادثه بروز تصادف و شکستگی ستون فقرات، به طور معجزه‌آسایی از فلج شدن جان سالم به در ببرد.

دختر جوانی که در اثر تصادف با خودرو دچار شکستگی ستون فقرات شده بود، انحنای موجود در این ناحیه را عامل نجات جانش دانست و گفت: اگر ستون فقراتم تا این حد انحنا نداشت و انعطاف‌پذیر نبود، الان فلج شده بودم.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، «لورا ولینگتون» ۲۴ ساله اهل «کولچستر» انگلیس وقتی نوجوان بود متوجه وجود نوعی بیماری در ستون فقرات خود شده بود. پزشکان بعد از معاینه به او گفته بودند مبتلا به نوعی ناهنجاری است که طبق آن، مفاصل او انعطاف‌پذیری بیش از حد معمول دارند.

وقتی این دختر جوان به دلیل تصادف به بیمارستان برده شد پزشکان تصور می‌کردند که به خاطر شدت ضربه وارده، قادر به راه رفتن دوباره نخواهد بود اما به دلیل همین انعطاف زیاد، آسیب وارده اثر چندانی روی ستون فقرات او به جا نگذاشته بود و پزشکان با ابراز تعجب، بعد از ۱۱ روز بستری شدن وی در بیمارستان و استفاده تمام‌مدت از آتل در گراگرد ستون فقراتش شاهد برداشتن اولین قدم‌های این دختر جوان پس از درمان و راه رفتن او بودند.

او اکنون برای کمک به تقویت مفاصل خود در حال پیگیری برنامه‌های فیزیوتراپی، انجام ورزش یوگا و پیلاتس است و نسبت به قبل بهبودی قابل توجهی پیدا کرده است. پزشکان نیز تایید کرده‌اند که انعطاف‌پذیری بیش از حد ستون فقرات، او را از خطر فلج شدن نجات داده است و فقط رباط‌های مفاصل کمی کشیدگی پیدا کرده‌ند. این دختر در جریان تصادف از ناحیه مهره t-۱۱ و جمجمه دچار شکستگی و همچنین از قسمت شانه‌ها دچار آسیب‌دیدگی شده بود. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.