شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷

امسال تلفات غرق شدگی در کشور ۳ درصد افزایش داشت

شنا استخر غرق شدگی غریق دریا

سلامت آنلاین- سازمان پزشکی قانونی کشور از افزایش ۳/۳ درصدی تلفات غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی در هشت ماهه امسال، ۷۵۳ تن بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴) با رشد ۳/۳ درصدی مواجه بوده است. از کل تلفات غرق‌شدگی، ۶۶۳ تن مرد و ۹۰ تن هم زن بودند.
بر اساس این گزارش در هشت ماهه امسال از کل تلفات غرق‌شدگی ۲۲۶ تن در رودخانه‌ها و ۱۵۶ تن در دریا جان باختند. از غرق‌شدگان در دریا ۱۴۹ تن در مناطق خارج از طرح و ۷ تن در محدوده‌های مجاز و ایمن سازی شده جان خود را از دست دادند.
همچنین در این مدت ۱۰۹ تن در استخر، ۶۰ تن در دریاچه‌های مصنوعی و سد، ۵۶ تن در کانال‌ها، ۲۶ تن در چاه، ۲۴ تن در دریاچه‌های طبیعی و ۹۶ تن در سایر مکان‌ها بر اثر غرق‌شدگی جان باختند.

مازنداران دارای بیشترین تلفات غرق شدگی
در هشت ماهه امسال استان‌های مازندران با ۱۲۳، خوزستان با ۱۱۰ و گیلان با ۶۷ فوتی، بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با یک، خراسان جنوبی با ۲ و قم با سه تن کمترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته‌اند. ۴۷ تن در کشور در آبان ماه امسال هم بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۱/۹ درصد کمتر شده است.
سال گذشته ۸۷۹ تن شامل ۷۴۸ زن و۱۳۱ زن به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست دادند. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.