شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۸

در نامه‌ای به رئیس مجلس مطرح شد

درخواست ۵۰ هیات مدیره نظام پرستاری برای انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت

مجلس شورای اسلامی

سلامت آنلاین- یک عضو هیات مدیره نظام پرستاری از ارایه درخواست ۵۰ هیات مدیره نظام پرستاری برای انتقال شورای عالی بیمه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر فریمان ابراهیم زاده، عضو هیات مدیره نظام پرستاری بجنورد و نماینده پرستاران استان خراسان شمالی در مجمع عمومی این سازمان روز شنبه ، گفت: از صبح امروز بیش از ۵۰ رئیس هیات مدیره نظام پرستاری از سراسر کشور طی مکاتبه با رئیس مجلس و نمایندگان ملت درخواست کرده‌اند که با احتساب رأی دکتر حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت مجلس (که روز چهارشنبه به علت خرابی دستگاه، رأی وی محاسبه نشد) زمینه انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت فراهم شود.

به گفته وی، این روسای هیئت مدیره‌های نظام پرستاری در نامه خود به رئیس مجلس قید کرده‌اند که به دلیل لزوم یکپارچگی در تولیت سلامت؛ انتقال شورای عالی بیمه به وزات بهداشت و تعیین تکلیف و اجرای منطقی و علمی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، لازم است هرچه زودتر شورای عالی سلامت به وزارت بهداشت منتقل شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با ۱۲۱ رای موافق، ۱۰۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر، با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه مجلس شورای اسلامی در لایحه برنامه ششم توسعه مخالفت کردند.

در پیشنهاد تاجگردون آمده بود که از زمان ابلاغ این قانون، شورای عالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتقل می شود، ارکان، ترکیب، وظایف، اختیارات و مسوولیت های شورای عالی بیمه سلامت به موجب آیین نامه‌ای است که به پیشنهاد تولیت نظام سلامت به تصویب هیات وزیران می رسد.

پس از پایان رأی گیری، علی لاریجانی گفت که این پیشنهاد با اختلاف یک رأی تصویب نشد، در این زمان حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان به جایگاه هیئت رییسه مجلس رفت و خطاب به لاریجانی بیان کرد که من از قبل گفته بودم که دستگاه من خراب است رأی من را محاسبه کنید.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمان گفت رأی گیری انجام شده است.

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پیشنهادی برای انتقال شورای عالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیشنهاد من در راستای تغییر ساختار وزارتخانه ها و اجرایی کردن تولیت نظام سلامت است.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.