یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹

دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان امسال حذف می‌شود

دفترچه بیمه

سلامت آنلاین- سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد بر اساس مصوبه شورای معاونین این سازمان طی یک زمانبندی مشخص، دفترچه‌های درمانی تا پایان سال در تمامی استان‌ها حذف خواهد شد.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، مدیر عامل این سازمان پیش‌تر گفته بود: زیرساخت‌های لازم برای حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است و پیش بینی می‌شود که این امر تا پایان امسال در کل کشور اجرایی شود.
سیدتقی نوربخش در همایش آموزشی حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان افزود: این برنامه با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های فنی لازم تا پایان سال ٩۵ در کل کشور به اجرا در می‌آید و در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از خدمات نیازی به دفترچه نخواهد بود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر طرح حذف دفترچه‌ها در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در ۶ استان کشور اجرایی و در ۱۲ استان دیگر آغاز شده است.
نوربخش ادامه داد: برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی با همکاری کامل پزشکان و همکاران مراکز درمانی سازمان در حال اجراست.
براساس یکی از مصوبات شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی مقرر شد به منظور جلو گیری از تحمیل هزینه‌های اجتماعی و مالی، بازنگری بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، رویه‌ها در راستای روان‌سازی امور در دستور کار حوزه‌های فنی و حقوقی این سازمان قرار گیرد.
اکنون ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.