یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱

حفظ سلامتی و تناسب اندام با کمربند هوشمند «وِلت»

کمربند هوشمند محاسبه دور کمر با موبایل

سلامت آنلاین- شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES2017 کمربندی عرضه کرده است که مدعی‌ست یکی از باهوشترین محصولات پوشیدنی مرتبط با بهداشت و سلامت است و می‌تواند میزان سلامتی کاربر را تشخیص دهد.در مطالعات و تحقیقات متعددی معلوم شده است که اندازه دور کمر می‌تواند نشانگر خطرات و احتمالات ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و فشار خون باشد.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از نیواطلس، در حالی که برخی ابزارهای پوشیدنی بر شمارش گام‌های روزانه و ضربان قلب برای ارزیابی میزان انجام فعالیت بدنی و محاسبه سلامت افراد تمرکز یافته‌اند، سگک مخصوص کمربند موسوم به «ولت» سامسونگ میزان دور کمر را مبنای محاسبه سلامتی کاربران آن با استفاده از گوشی همراه قرار داده است.


حسگر مغناطیسی تعبیه شده در سگک این کمربند اندازه دور کمر را محاسبه می‌کند و آهنگ تغییرات آن در طول زمان می‌تواند کاربر را از در پیش گرفتن عادات بد تغذیه‌ای و یا جزئیاتی چون زیاده‌روی در صرف یک وعده غذایی آگاه سازد.
این کمربند هوشمند توانایی ردیابی استانداردهای تناسب اندام اعم از زمان استراحت (نشسته یا خوابیده) و برآورد کالری مصرفی را نیز دارد. یک باتری که با هر بار شارژ توسط درگاه microUSB امکان ۲۰ روز استفاده از آن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد برای این کمربند در نظر گرفته شده و دیگر مشخصات آن همچون کمربندی معمولی است که تهیه و فروش آن را در طرح‌های متفاوت امکانپذیر کرده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.