دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸

توضیح سخنگوی وزارت بهداشت درباره دلایل افزایش بدهی بیمه ها

ایرج حریرچی

سلامت آنلاین-  سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پیشنهاد وزارت بهداشت این بود که پنج میلیون نفر فاقد بیمه، برای خدمات بستری در بیمارستان های دولتی، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند، اما این تعداد به بیش از ۱۰ میلیون نفر افزایش یافت و برای آنها خدمات سرپایی و بستری در مراکز درمانی خصوصی و دولتی نیز ارائه شد که این موضوع یکی از دلایل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از سازمان های بیمه بود.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر ایرج حریرچی، صبح امروز در نشست خبری وزارت بهداشت، در خصوص اظهارات اخیر وزیر رفاه در برنامه تلویزیونی دست خط در مورد اینکه دلیل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها، تعرفه های پزشکی بوده است، اظهار داشت: تعرفه های پزشکی در شورای عالی بیمه تصویب می شود و تاثیر وزارت بهداشت در این شورا بسیار اندک است، چراکه این وزراتخانه فقط یکی از پیشنهاد دهندگان تعرفه پزشکی به شورای عالی بیمه بود و فقط یک رای داشت، در حالی که وزیر رفاه و سازمان های بیمه گر، پنج رای دارند.

وی با اشاره به روند تصویب تعرفه های پزشکی یادآور شد: به دلیل اینکه ما از تصمیم درست شورای عالی بیمه دفاع و حمایت کردیم، همه تقصیر ها را گردن ما می اندازند و افزایش تعرفه ها تصمیم صحیحی بود .

حریرچی تصریح کرد: خوشبختانه تمام هزینه های سلامت کنترل می شود و لازم بود که پرداخت های غیرقانونی از سوی مردم را حذف می کردیم که خوشبختانه با این اقدام، شاهد صرفه جویی چند برابری هزینه های مردم بودیم.

وی عنوان کرد: رییس جمهور برای جدا کردن حساب سهم نه بیست و هفتم درمان به تامین اجتماعی و خزانه دستور دادند و با توجه به تایید وزیر رفاه، مشکلی رخ نخواهد داد و امیدواریم که این سهم در زمان مورد نظر به این حساب واریز شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هزینه سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدگان جدید در سال ۹۳، حدود دو هزار میلیارد تومان، برای سال گذشته ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و برای امسال ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که اگر این ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شود، ۹۰ درصد از مشکلات این سازمان برطرف می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.