سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

حضور مردمی برای وداع با آیت‌الله

تابوت پیکر آیت الله رفسنجانی حسینیه

سلامت آنلاین- هم اینک تمامی خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران مملو از جمعیتی است که برای حضور در مراسم تشییع و وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، عازم دانشگاه هستند.به گزارش سلامت آنلاین، از آنجا که به دلیل محدودیت ترافیکی خیابان‌های منتهی به محل برگزاری آیین تشییع از بامداد امروز (سه شنبه) بسته شده است، مرد و زن و پیر و جوان خودروهای خود را در خیابان‌های اطراف پارک کرده و پیاده عازم دانشگاه تهران شده‌اند.
قرار است حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز میت را بر پیکر یار امام و رهبری اقامه کنند.
اکنون ورودی دانشگاه تهران از سمت خیابان حجاب و طالقانی مملو از جمعیت عزادار است.
در مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران خودروهای امدادی و انتظامی مستقر شده‌اند تا در صورت لزوم بتوانند در این مراسم امدادرسانی کنند.
از برخی خودروهای مستقر در مسیر، نوحه‌های عزاداری به گوش می‌رسد و اغلب مردم سیاه پوش هستند.
در حالی ازدحام جمعیت در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران در حال افزایش است، محوطه داخلی دانشگاه تهران نیز مملو از جمعیت مشتاق شرکت در این مراسم است.
عکاسان و خبرنگاران بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی پوشش خبری این مراسم را بر عهده دارند و برخی از سازمان‌ها و نهادها با همکاران خود در این مراسم شرکت کرده‌اند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر نوزدهم دی ماه در سن ۸۲ سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست. (ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.