چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵

دستان «مرد درختی» از شاخه جدا شد +عکس

مرد درختی

سلامت آنلاین- یک مرد بنگلادشی که سال‌ها با نوعی بیماری نادر دست و پنجه نرم می‌کرد و به دلیل آن‌که دستانش مانند درخت رشد کرده بود، به «مرد درختی» معروف شده بود، سرانجام از سوی جراحان تحت عمل جراحی قرار گرفت تا از شر شاخه‌های روییده بر دست‌هایش خلاص شود.

مرد ۲۷ ساله‌ای در بنگلادش که سال‌ها از رشد بیش از حد دست‌های شبیه به شاخه درخت رنج می‌برد در نهایت بعد از چندین ماه درمان و بارها عمل جراحی توانست از شر زائده‌های ایجاد شده در دست‌هایش خلاص شود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از cnn، «ابول باجندار» اهل یکی از شهرهای کوچک بنگلادش است و سال‌ها به دلیل نوعی بیماری نادر ناچار به تحمل رشد بیش از حد و درخت گونه دست‌هایش شده بود. این وضعیت،  زندگی او را تحت تاثیر قرار داده بود.

پزشکان از سال گذشته تاکنون، ۱۶ عمل جراحی روی او انجام داده‌اند و بدین طریق توانستند تا حد زیادی دست‌های او را به حالت طبیعی برگردانند و او را از زوائد درختگونه دستهایش خلاص کنند اما آنها گفته‌اند برای رهایی کامل و ترخیص از بیمارستان، باز هم باید عمل‌های جراحی دیگری روی دست‌هایش انجام شود تا جراحت‌ها به طور کامل بهبود یابند و ترمیم شوند.

یکی از پزشکان بیمارستان دانشکده پزشکی Dhaka می‌گوید: بیمار در حال حاضر وضعیت بسیار مساعدی دارد و با دست‌های خود می‌تواند غذا بخورد و مطلب بنویسد. قرار است بعد از این، چند عمل زیبایی نیز روی دست‌های او انجام شود تا ظاهر بهتری پیدا کنند.

این جوان بنگلادشی از بیماری موسوم به «اپیدرمودیپلیژا وروسفورمیس» رنج می‌برد که تنها چند مورد از آن در دنیا گزارش شده است و به دلیل ایجاد نقص در سیستم ایمنی بدن رخ می‌دهد که قابلیت ابتلا به ویروس انسانی پاپیلوما را افزایش می‌دهد.

«ابول باجندار» اولین بار در ۱۰ سالگی متوجه چنین مشکلی شد. به مرور، رشد زوائد شاخه‌مانند تمام دست‌هایش را فرا گرفت. او از کودکی کالسکه حمل می‌کرد اما قبل از عمل، قادر به انجام هیچ کاری نبود و نه می‌توانست غذا بخورد، نه مسواک بزند، نه حتی کارهای شخصی خود را انجام دهد. تنها کاری که می‌توانست با دست‌هایش انجام دهد خاراندن گردنش بود!

او همیشه آرزو داشت مانند سایر افراد عادی زندگی کند و دخترش را در آغوش بگیرد. حالا بعد از عمل، او به آرزوی خود رسیده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: ندا اظهری)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.