چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

یک عضو کمیسیون عمران در مجلس:

دیوان محاسبات بر سهم درمان کارگران، نظارت کند

محمد دامادی

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون عمران در مجلس با تاکید بر این که اختصاص نیافتن ۹ بیست و هفتم حق بیمه کارگران به درمان آن‌ها، انحراف از قانون است، گفت: سهم درمان کارگران باید به درمان آن ها اختصاص پیدا کند و غیر از این باشد، سازمان تامین اجتماعی باید به نهادهای نظارتی و دیوان محاسبات پاسخگو باشد.

محمد دامادی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: کارگران قشر زحمتکش جامعه هستند و با توجه به این که ماهانه حق بیمه می پردازند، منصفانه نیست سهم درمان آن ها صرف امور دیگر شود.

وی با تاکید بر این که  کارگران به دلیل دستمزدهای پایینی که دارند، نباید رنج هزینه های درمان بیماری را  به دوش بکشند، اظهار داشت: کارگر  در سرما و گرما کار می کند و حتی ممکن است به دلیل حوادث ناشی از کار جانش را از دست دهد، بیمه ها هنگام سختی باید کارگران را حمایت کنند. 

 نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان این مطلب که وقتی  پای حق و حقوق کارگری در میان است، نظارت ها باید شدیدتر باشد، تصریح کرد: اگر واقعا عمل خلافی اتفاق می افتد و از سهم درمان کارگران به نوع دیگری استفاده می شود، لازم است رئیس جمهور رسیدگی جدی نسبت  به این مساله داشته باشد و دیوان محاسبات بر این موضوع نظارت دقیق داشته باشد. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.