پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳

سخنگوی وزارت بهداشت:

پزشک خانواده در ۶۰ درصد نقاط کشور، اجرا شده است

ایرج حریرچی

سلامت آنلاین- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پزشک خانواده در حدود ۶۰ درصد نقاط کشور شامل روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، مناطق عشایری و بخشی از شهرهای زیر ۵۰ و ۱۰۰ هزار نفر اجرا شده است.

به گزارش سلامت آنلاین، ایرج حریرچی ر حاشیه آیین معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: پیش بینی می شود این طرح مهم تا ۲سال آینده در ۴۰درصد باقی مانده از نقاط کشور اجرا شود.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی اقدام های مهم و ارزنده ای در حوزه بهداشت، درمان و سلامت انجام داده که از مهمترین آنها می توان به واگذاری تکالیفی به وزارت بهداشت مبنی بر تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و اجرای نظام پزشک خانواده تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: چنین اموری بیانگر حمایت همه جانبه دولتمردان و متولیان امر از حوزه بهداشت، درمان و سلامت کشور است.

حریرچی یادآور شد که برنامه هایی مطابق با استاندارد جهانی در زمینه همراهی تیم پزشکی با مسئولان اجرایی کشور نیز در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت که تعداد تخت های بیمارستانی به ازای هر یکهزار نفر تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت یک و نیم مورد بود در حالی که این هم اینک به ۱.۷ تخت به ازای این میزان رسیده است.

تعداد تخت های موجود بیمارستانی در کشور افزون بر ۲۸ هزار مورد است که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت حدود ۵۷ درصد آنها فرسوده و فاقد بهسازی هستند. تعداد تخت های مورد نیاز در کشور افزون بر ۱۰۰ هزار مورد اعلام شده است.

حریرچی وضعیت شاخص های حوزه بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد را یادآور شد و گفت: برنامه های سلامت این استان در بسیاری شاخص ها از متوسط کشوری بهتر است.

وی ابراز داشت: تمامی جمعیت افزون بر۷۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد باید تا چند ماه آینده زیر پوشش خدمات بهداشتی و طرح مراقب سلامت قرار گیرند.

وی گفت: پزشکان و نیروهای تخصصی مورد نیاز در حوزه بهداشت، درمان و سلامت به زودی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد تامین و یا تکمیل می شود.

حریرچی افزود: سعی می شود که برخی طرح های بهداشتی و درمانی در حال اجرا در کهگیلویه و بویراحمد شامل بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج، مرکز درمان ناباروری، آزمایشگاه مرکزی و مراکز تک نفره زایمان تا ۶ ماه آینده تکمیل و یا افتتاح شوند تا وضعیت بهداشتی و درمانی این استان ارتقا یابد.(ایرنا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.