پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹

سالانه ۶ درصد به آمار بیماران دیالیزی افزوده می شود

دیالیز

سلامت آنلاین- نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور گفت: بیماران دیالیزی در بخش دولتی و خصوصی هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کنند که هر سال هم شش درصد به آمار این بیماران اضافه می شود.

به گزارش سلامت آنلاین، حمید درفشی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر، افزود: درکشور حدود ۲۸ هزار ۵۰۰ بیمار دیالیزی داریم.

درفشی تصریح کرد: در شرایط موجود کشورمان، حدود ۵ هزارماشین دیالیز فعال داریم که هزار و ۵۰۰ مورد از این ماشین ها مستهلک شده و عمر آنها به بیش از ۲۰ هزارساعت فعالیت رسیده است و همچنین هزار و ۶۰۰ ماشین دیالیز دیگر نیز نیازمندیم که باید تهیه و به حدی برسد تا بیماران در دو شیف دیالیزشان انجام شود و این کار نیاز به ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری است که باید از جانب دولت یا بخش خصوصی تامین شود.

نماینده وزیر بهداشت در کمیته واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی در کشور تاکید کرد: نکته قابل اهمیت این است که بیماران دیالیزی هیچ گونه هزینه ای در بخش دولتی یا خصوصی بابت دیالیز پرداخت نکرده و کاملا رایگان است.

درفشی اضافه کرد: بیماران دیالیزی حتی با تغییرات اعمال شده و واگذاری بیماستان ها به بخش خصوصی از نظرهزینه ای آسیب نمی بیند.

پیشتر مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم گفته بود: طی قراردادهایی به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان بنا شد ۴۷۳ مرکز دیالیز در سطح کشور به بخش خصوصی واگذار شود.

 ابراهیم رئیسیون در حاشیه مراسم امضاء قرارداد بین دانشگاه‌های علوم پ‍زشکی و بخش خصوصی افزوده بود: قراردادهایی بین شرکت‌های خصوصی و دانشگاه‌های علوم پزشکی به امضاء رسید که شرکت‌ ها از طریق مناقصه انتخاب شده اند و بناست تا خدمات دیالیز را تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه دهند.

 وی همچنین گفته بود: ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی قرارداد امضاء کردند و مابقی قراردادها در مرحله بعدی مناقصه تعیین شدند.

 رئیسیون افزوده بود: خدمات دیالیز در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان انجام می‌ شود و بعد از این هم طرف حساب شرکت‌ های خصوصی بیمه‌ ها هستند که با همان تعرفه مصوب باید ارائه خدمت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.