شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰

فداکاری در نیمه شب برفگیر

پزشک بیجاری با لودر به بالین بیمار آمد

امداد با لودر

سلامت آنلاین- در حالی که برخی اصرار دارند چهره جامعه پزشکی را مخدوش کنند، یکی از پزشکان وظیفه شناس بیجاری شبانه با لودر، در جاده ای سرد و برفی عازم منزل بیمار شد تا او را مداوا کند.

به گزارش ایرنا، یک پزشک وظیفه شناس در شهر توپ آغاج از توابع شهرستان بیجار، پس از اطلاع از بیماری دو نفر در یکی از روستاهای دور افتاده، نیمه شب در برف و کولاک راهی روستایی که این بیماران در آن ساکن بودند شد تا جان این دو بیمار را نجات دهد.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان بیجار در این ارتباط گفت: زمانی که بارش برف به اوج خود رسید و اغلب راه‌ها بسته شده بود، از روستای چارلی بلاغ در ۵۵ کیلومتری بیجار خبر رسید که دو بیمار این روستا حال خوبی ندارند که بلافاصله موضوع به درمانگاه شهر توپ آغاج اعلام شد.

دکتر قیدار پور ادامه داد: دکتر بهزاد بنیادی، پزشک مقیم درمانگاه نیز با احتمال اینکه این دو بیمار به آنفلوانزا مبتلا شده باشند، ساعت ۲۰ شب به سراغ برخی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی توپ آغاج می‌رود و با جدیت و اصرار می‌خواهد امکانات در اختیار وی بگذارند تا راهی روستا شود.

وی افزود: دوری راه، برف گیر بودن جاده، زمان حرکت و امکان وقوع خطر باعث می‌شود که مسئولان توپ آغاج تقاضا کنند اعزام پزشک به صبح موکول شود، اما این پزشک اصرار می‌کند که شب هنگام عازم آن روستا شود.

قیدارپور اظهار کرد: دکتر بنیادی، متخصص داخلی و پزشک خانواده مقیم درمانگاه توپ آغاج در معیت یکی از اعضای شورا و با پشتیبانی یک دستگاه لودر اجاره ای و یک دستگاه وسیله نقلیه درمانگاه، ساعت ۲۱ به سمت روستای چارلی بلاغ حرکت می کنند که به علت وجود برف سنگین و مشکلات راه، لودر در برف گیر می کند.

او ادامه داد: همت و جدیت دکتر بنیادی، باعث شد مجددا با همراهی چند نفر از اهالی و تجهیزات بیشتر راهی روستا شوند و با کمک چند نفر دیگر از روستای چارلی بلاغ، حدود ساعت یک بامداد به منزل بیماران برسند و ایشان را درمان کنند.

حجت الاسلام حکمت حکیمی فر، امام جمعه توپ آغاج بیجار نیز با تقدیر از همت، تلاش، دلسوزی و تعهد دکتر بنیادی گفت: خوشبختانه در این رفت و برگشت، آسیبی به اکیپ نرسید و آنان حدود ساعت دو نیمه شب به شهر توپ آغاج بازگشتند.

حجت الاسلام حکیمی فر خاطرنشان کرد: در یک منطقه دور افتاده و محروم یک پزشک نیمه شب در برف و کولاک و با قبول تمام خطرات جانی، راهی روستا می‌شود تا جان بیماری را نجات دهد، مسئولان باید به نحو شایسته‌ای از وی قدردانی نمایند.

وی افزود: برای یک اتفاق کوچک تمام امکانات یک شهر به یک لودر اجاره‌ای خلاصه شد و با وجود این چنین نیروهای دلسوزی نیاز شدیدی به آمبولانس و یک دستگاه لودر اختصاصی دولتی وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.