شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹

یک پنی‌سیلین طبیعی: شربت سیر

سیر

سلامت آنلاین- ایرانی‌ها سال‌هاست که از سیر برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کنند اما چینی‌ها معتقدند شربت آن برای تقویت دستگاه ایمنی بدنشان مناسب است.به گزارش سلامت آنلاین، همه شما سیر را به خوبی می‌شناسید و از خواص آن کمابیش اطلاع دارید. اما آیا می‌دانید می‌توان از همین سیر شربتی تهیه کرد که چندین برابر پنی سیلین مؤثر است؟
شربت سیر باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌شود، فشارخون و همچنین کلسترول بد خون را تنظیم می‌کند.
در مواقعی که احساس سرماخوردگی و بیماری‌های عفونی دارید می‌توانید به این شربت اعتماد کنید. چون علاوه بر پیشگیری به درمان چنین ناخوشی‌هایی کمک نیز می‌کند.
به طور دقیق‌تر این که شربت سیر برای مقابله با بیماری نقرس، آرتریت و همچنین درد مفاصل کمک می‌کند.
شما می‌توانید برای برطرف کردن تب، درمان گلودرد و سرفه نیز به سراغ این شربت مورد علاقه مادربزرگ‌ها بروید.
این شربت تأثیر زیادی در پیشگیری و همچنین درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا دارد.
برای تهیه شربت سیر به این مواد نیاز دارید:
سیر پوست کنده و له شده: ۸ حبه
سرکه سیب: یک لیوان معادل ۲۰۰ میلی‌لیتر
عسل طبیعی: یک لیوان معادل ۲۰۰ میلی‌لیتر
سیر را پوست بگیرید و تا حدودی له کنید تا ریز شود. عسل و سرکه سیب را به آن افزوده و همه مواد را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با سرعت بالا ترکیب کنید. سپس این شربت را در یک شیشه دربسته بریزید و به مدت ۵ روز داخل یخچال قرار دهید. می‌توانید هر ۲۴ ساعت یک‌بار شیشه را تکان دهید تا مواد کاملاً با هم ترکیب شوند. بعد از پنج روز شربت شما آماده مصرف است و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.
طریقه مصرف این شربت نیز کار ساده‌ای است. ۲ قاشق چای‌خوری از شربت سیر را داخل یک لیوان آب حل کنید و صبح به صورت ناشتا میل کنید. از آنجایی که این شربت مزه قوی دارد نباید آن را یک دفعه سر بکشید. اما به مرور به طعم آن عادت می‌کنید.
نوشیدن منظم این شربت باعث پیشگیری چشمگیری از عفونت‌ها از هر نوعی و همچنین برطرف کردن علائم آن‌ها می‌شود. (همشهری)