سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، تخلف آشکار تامین اجتماعی است

محمدنعیم امینی فرد

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم بیمه درمان کارگری تصریح کرد: نشان‌دار نشدن سهم درمان کارگران، تخلف آشکار تامین اجتماعی است و این سازمان باید هر چه سریع تر، قانون را اجرا کند.

دکتر محمد نعیم امینی فرد در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: تامین اجتماعی مکلف به اجرای قانون است و در صورت تخلف، مجلس قاطعانه در برابر این سازمان خواهد ایستاد.

وی عنوان کرد: زمانی که رئیس جمهور دستور نشان دار شدن سهم درمان کارگری را صادر کرد، استدلال آقایان مسئول در سازمان تامین اجتماعی این بود که رئیس جمهور در مقامی نیست که برای یک موسسه غیر دولتی در بخش عمومی تعیین تکلیف کند. اما این جا در مورد مصوبه مجلس صحبت می کنیم که لازم الاجراست و تامین اجتماعی هیچ بهانه ای برای تمکین نکردن از قانون ندارد. البته تامین اجتماعی هرگز اعلام نکرده که مصوبه را عملیاتی نمی کند، اما اگر احساس کنیم، این سازمان قصد تمرد از قانون را دارد، مجلس از تمام ظرفیت های قانونی خود، اعم از تذکر، طرح سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح برای عملیاتی شدن دستور رئیس جمهور و مصوبه مجلس استفاده خواهد کرد.

امینی فرد اظهار داشت: مساله مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم، ارتقای سلامت مردم و به خصوص کارگران زحمتکش است که با وجود مشکلات موجود در جامعه، ماهانه حق بیمه می پردازند و انتظار دارند در  دسترسی به خدمات و امکانات درمانی با مشکل مواجه نباشند که توقع نابجایی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: در هر صورت و با اجرایی شدن دستور رئیس جمهور و مصوبه مجلس، نه تنها قشر کارگر،  بلکه تمام افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، با امنیت خاطری بیش از گذشته، از خدمات و امکانات درمانی منتفع می شوند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخش های بنت، فنوج، آشار، لاشار و آهوران در مجلس تاکید کرد: با نشان دار شدن سهم درمان کارگری، سازمان تامین اجتماعی نیز با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی می تواند سطح کیفی نهادهایی  که به شکل  غیر مستقیم، خدمات درمانی و بهداشتی را در اختیار بیمه شدگان تامین اجتماعی قرار می دهد، ارتقا بخشد.