شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

تخصیص سهم بیمه درمان، حق طبیعی کارگران است

علی گلمرادی نماینده مجلس

سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تخصیص سهم بیمه درمان، حق طبیعی کارگران است، خاطر نشان کرد: چرخ اقتصاد کشور به دست کارگران می چرخد و به دلیل نوع کار و مواجهه آن ها با انواع مشکلات، باید مجهزترین امکانات پزشکی را در اختیار داشته باشند و از همین رو ضروری است که سهم سلامت آنها در نظام های بیمه ای تخصیص یابد.

علی گلمرادی در گفتگو با سلامت آنلاین با تاکید بر این که جامعه کارگری بیش از سایر اقشار جامعه به توجه پزشکی و درمانی نیاز دارد، افزود: شرایط کاری کارگران بسیار مخاطره آمیز و استرس زا است و در شرایطی که گرفتار عوارض کار بوده و نگران خانواده خود نیز هستند، باید به بهترین امکانات و تجهیزات پزشکی دسترسی داشته باشند تا با فراغ بال بیشتری به کشور خدمت کنند.

وی ادامه داد: مثلا به علت فعالیت صنایع گازی، نفتی، پتروشیمی و گاهی هجوم ریزگردها به خطه خوزستان که معضلات خاص خود را دارد، این منطقه شرایط ایده آلی برای زندگی کارگران ندارد، در حالی که انتظار داریم سلامت کارگران این خطه، حفظ شود. 

گلمرادی یادآور شد: در صورتی که به بخش سلامت و درمان جامعه کارگری توجه بیشتری کنیم، قاعدتا میزان بهره وری آنان نیز افزایش پیدا خواهد کرد که همین موضوع نیز تاثیر عمده ای در بهبود اقتصاد کشور دارد و منافع  ملی را تامین می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد:  باید اهتمام ویژه ای به ایجاد زیر ساخت های ضروری سلامت برای ارتقای سطح سلامت کارگران زحمتکش داشته باشیم تا سلامت جسمی و روحی شان تضمین شود.