سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

تولد دختر نوزادی با ۳ پا +تصاویر

ناهنجاری مادرزادی تولد نوزاد سه پا در هند

سلامت آنلاین- نوزادی با یک پای اضافه در هند به دنیا آمد و پزشکان با انجام عمل جراحی سه ساعته، موفق شدند اندام اضافی بیرون‌زده از بدن این دختربچه شش روزه هندی را حذف کنند.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، پزشکان طی یک جراحی پیچده موفق شدند نقص مادرزادی نوزادی با یک پای اضافی را حذف کنند که ۲۱ مارس (حدود یک هفته پیش)، از زنی ۲۵ ساله به نام سریلاسا کانچاناپالی (Srilatha Kanchanapally) در بیمارستان محلی ژانگوان در تلانگانای هند به دنیا آمد.
این کودک دو روز پس از تولد برای برداشتن اندام اضافی به بیمارستان نیلوفر در حیدرآباد هند منتقل شد و پس از انجام جراحی به گفته جراحان دست‌اندرکار عمل، اکنون در سلامت کامل به سر می‌برد.
اندام اضافی این کودک پیش از تولد هم در اسکنی معمولی از رحم مادرش هویدا شده بود اما پزشکان در ابتدا تصور کرده بودند پای اضافی او، یک دوقلوی انگلی است.

دکتر «کا سرینیواس» که در اقدام برای جداسازی عضو اضافی نقش داشته است گفت: اندام اضافی نوزاد این مادر جوان از منطقه لگن بیرون زده بود که با عمل جراحی برداشته شد و او اکنون دوران نقاهت پس از جراحی را سپری می‌کند.


به گفته رئیس بخش جراحی اطفال بیمارستان نیلوفر، این اتفاق بسیار نادر است و از هر ۱۰۰ هزار تولد فقط در یک نوزاد دیده می‌شود.
عملیات حذف عضو اضافی این دختر نوزاد در بیمارستانی دولتی و صورت گرفت و هزینه‌ای از والدین وی دریافت نشد. یک ماه پیش هم پسر نوزادی با چهار پا و دو آلت تناسلی در هند به دنیا آمده بود. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)