یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶

جمعیت هلال احمر اعلام کرد

آمادگی ۶ هزار نیروی امدادی در روز طبیعت

امداد و نجات هلال احمر سقوط بهمن محور چالداران

سلامت آنلاین- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در تشریح تمهیدات سازمان امداد و نجات همزمان با روز طبیعت گفت: در مجموع یک هزار و ۵۳۵ پایگاه و پست امدادی و شش هزار و ۲۵۰ نیروی عملیاتی امدادی در روز سیزدهم فروردین، مشغول خدمت رسانی به مسافران نوروزی در سراسر کشور خواهند بود.

به گزارش سلامت آنلاین، مرتضی سلیمی با اعلام آماده‌باش این سازمان در روز طبیعت و همزمان با بازگشت مسافران نوروزی در جاده ها، از افزایش ۱۵ درصدی پایگاه ها، پست ها، و نیروی امدادی این سازمان در سراسر کشور به منظور آمادگی برای پاسخ به سوانح احتمالی خبر داد.

به گفته سلیمی، تمامی مراکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان در ستاد و استان ها در این روز فعال بوده و مسئولان سازمان در این مراکز حضور دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین با اشاره به آماده باش کامل پایگاه های بین شهری همزمان با بازگشت مسافران نوروزی تاکید کرد: تیم های امدادی سیار هلال احمر نیز در تفرجگاهها و اماکن تفریجی حضور خواهند داشت و بالگردهای امدادی هلال احمر نیز در سراسر کشور برای پاسخگویی به سوانح احتمالی مستقر هستند.

طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر از روز ۲۵ اسفند ۹۵ آغاز شده و ۵۳۳ پایگاه ثابت، ۷۷۸ پست موقت، سیار و شعب، ۲۴ پست هوایی به همراه ۳ هزار و ۳۵۳ دستگاه خودرو و تجهیزات لجستیک تا پایان اجرای این طرح در روز  ۱۵ فروردین در خدمت هموطنان و مسافران نوروزی هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.