پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

اسکان اضطراری ۳۸۰۰ نفر از زلزله زدگان خراسان رضوی

خسارات زلزله

سلامت آنلاین- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۶ ریشتری در خراسان رضوی از مصدومیت ۱۷ تن تاکنون و اسکان اضطراری بیش از ۳۸۰۰ تن در ۶۷ روستای آسیب دیدده با توزیع بیش از ۳۹۰۰ تخته پتو خبر داد.

به گزارش سلامت آنلاین، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر درباره زمین لرزه ٦ ریشتری روز گذشته در استان خراسان رضوی افزود: این زمین لرزه ٦ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در ساعت ۱۰:۳۹ چهارشنبه در خراسان رضوی شهرستان فریمان و روستای سفید سنگ رخ داد و تا کنون ۶۲ پس لرزه داشته است.

وی با بیان اینکه بر اثر وقوع این زلزله سه شهرستان تربت جام،فریمان و مشهد دچار آسیب در ۶۷ روستا شد، افزود: تا این لحظه ۳۸۵۲  تندر مناطق آسیب دیده با برپایی ۹۸۸ دستگاه چادر توسط امدادگران به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بر اثر وقوع زمین لرزه در استان خراسان رضوی ۳۶ تن مصدوم شدند و به ۳۸۵۲  تن از زلزله زدگان امدادرسانی شد.

وی به توزیع اقلام زیستی میان زلزله زدگان اشاره کرد و یاداور شد: ۳۹۹۲ تخته پتو، ۵۳۰ ست ظروف، ۳۰۰ کلمن، ۱۳۰۰ والور فانوس، ۸۴ دستگاه هیتر برقی، هفت هزار و ۲۲۸ قوطی کنسروجات و ۱۲۰۰ کیلوگرم برنج میان زلزله زدگان توزیع شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.