دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

تولد نوزاد دختری با قلب خارج از بدن +تصاویر

تولد نوزاد هندی با قلب خارج از بدن

سلامت آنلاین- یک دختر نوزاد در ایالت مادهاپرادش هندوستان به دلیل بروز اختلالی نادر با قلبی متولد شد که خارج از بدنش می‌تپد!به گزارش سلامت آنلاین به نقل از هندوستان تایمز، نوزادی که به سبب ابتلا به یک وضعیت پزشکی مادرزادی به نام Ectopia Cordis با قلبی خارج از بدنش ناچار به مبارزه برای زندگی است در هندوستان متولد شد.
پدر این کودک که در مرکز بهداشت منطقه‌ای محروم به دنیا آمده بود پس از مشاهده وضعیت نادر فرزندش ناچار شد با اضطراب زیاد او و مادرش را به بیمارستانی مجهز در بیش از ۳۰۰ کیلومتری محل زندگی خود برساند.


این کودک اولین فرزند زن و مرد هندی محسوب می‌شود. پدر او نگهبانی ساده است که گفته است از عهده تامین مخارج گران پزشکی و معاینات برنمی‌آید.
پس از چند بار ارجاع به بیمارستان‌ها و مراکز گوناگون نهایتاً موسسه‌ای به نام All India Institute of Medical Sciences  در بوپال هند مقدمات پذیرش نوزاد را فراهم کرد و خانواده او امیدوارند با کمک‌های دولتی بتوانند روند درمان فرزندشان را ادامه دهند.


اکتوپی کاردیز نوعی ناهنجاری مادرزادی بسیار نادر است که طی آن قلب در  دوران جنینی به گونه‌ای غیر طبیعی و تا حد زیادی خارج از قفسه سینه شکل می‌گیرد و رشد می‌کند. در هر یک میلیون تولد حدود ۸ درصد امکان وقوع چنین پدیده‌ای برآورد شده و اگرچه نمونه‌هایی از جراحی‌های موفقیت‌آمیز برای درمان آن وجود دارد اما میزان مرگ و میر ناشی از این اختلال همچنان بسیار بالاست. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)