دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷

مرگ پهلوان‌ها

زهرا عرب- سردبیر

زهرا عرب

از قدیم گفته اند سیاست را به سیاستمداران واگذار کنید، مصداق این ضرب المثل ورود برخی چهره های نام آشنا و محبوب عرصه ورزش کشورمان به دنیای سیاست و زیر پرچم فلان جناح سیاسی قرار گرفتن است که برای آنها حاصلی ندارد جز اینکه پهلوانی خود را فدای سیاست کنند و حسرت آن محبوبیت پیشین را تا همیشه بر دل داشته باشند.

روز گذشته برای دو تن از ورزشکاران پیشکسوت عرصه کشتی کشورمان روز خوبی نبود. عباس جدیدی و علیرضا دبیر در جلسه شورای شهر بر روی هم چنگ انداختند و خراشی عمیق بر چهره پهلوانی خود کشیدند.

شاید ریشه این برخورد را بتوان در ماجرای غم انگیز پلاسکو جستجو کرد. وقتی مردم داغ از دست دادن جوانان آتش نشان خود را بر دل نهادند و از کوتاهی شهرداری تهران برای ایمن سازی این ساختمان ۵۰ ساله باخبر شدند و دریافتند امکانات آتش نشانی پایتخت کشور تا چه حد عقب مانده است و جوانان آتش نشان ما حتی کلاه و لباس استاندارد ندارند و بودجه این سازمان امدادی در جای خود هزینه نشده، ناخودآگاه  ذهن شان به سمت شورای شهر معطوف شد که چرا این شورا به جای رسیدگی به مشکلات مردم و نظارت قانونی بر عملکرد شهرداری، به نهاد حامی شهردار تبدیل شده است .

همین اتفاق تلخ بود که گویی مردم را به خود آورد که یک ورزشکار ممکن است روی تشک، خوب کشتی بگیرد و یا در برداشتن وزنه ای سنگین رکورد بزند، اما لزوما نمی تواند به جای یک کارشناس و متخصص شهری وارد شورای شهر شده و مثمر ثمر واقع شود. این گونه می شود که صحن شورای شهر به عنوان مردمی ترین نهاد نظارتی را با تشک کشتی کج اشتباه می گیرند و آن می شود که امروز شد و البته نباید  می شد.

ماجرای تلخ پلاسکو گویی مردم را به خود آورد که این بار در انتخاب اعضای شورای شهر دقت بیشتری کنند و به افراد، به صرف محبوبیت ورزشی و...رای ندهند .

روز گذشته دست رد پایتخت نشینان به سینه چهره های ورزشی برای شورای شهر آینده، شاید یکی از دلایل عصبانیت عباس جدیدی بود که با واکنش علیرضا دبیر مواجه و باعث شد  اتفاقی در شورای شهر تهران رقم بخورد که در نوع خود بی سابقه و تاسف بار بود.، هرچند مهندس چمران در اظهار نظری شگفت آن را طبیعی دانست!

اینجاست که باید به برخی افراد که از شورای شهر تهران دل نمی کنند ، گفت آقایان! لطفا سیاست را به سیاستمداران واگذار کنید و پیشینه پرافتخار پهلوانی خود را فدای این پست ها و مقام ها نکنید. از مردم پوزش بخواهید و بگذارید همچنان در ذهن ایرانیان پهلوان بمانید و مردم به شما مثل جهان پهلوان تختی افتخار کنند و به جهان به خاطر شما فخر بفروشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.