شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

خرسندیم که هنرمندان و ورزشکاران، جایی در شورای شهر ندارند

شادمهر کاظم زاده

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با ابراز خرسندی از اینکه این بار هنرمندان و ورزشکاران، جایی در شورای شهر ندارند، یادآور شد: حضور هنرمندان و ورزشکاران در شورای شهر، کمکی به مرتفع شدن مشکلات شهری نمی کند. افرادی باید در شورای شهر حضور پیدا کنند که با مسائل فنی و اجرایی شهر به خوبی آشنا باشند تا در زمان وقوع زلزله یا هر حادثه دیگری، شهر و شهروندان با مشکل مواجه نشوند.

شادمهر کاظم زاده در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: برای حضور افراد در شورای شهر شاخص های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها آشنایی با مسائل فنی در تمام حوزه های شهری از جمله ترابری، شهرسازی، مدیریت شهری و... است. البته منظور این نیست که تنها افرادی قابلیت حضور در شورای شهر را دارند که تحصیلات و حوزه تخصصی شان مرتبط با شهر و مسائل شهری باشد که اگر باشد مطلوب تر است، اما در زمان وقوع حوادث مختلف، فقط افراد متخصص می توانند تصمیم گیری های درست را اتخاذ کنند.

وی با ابراز تاسف از این که در بسیاری از شوراهای شهر و روستای  کشور افراد با تخصص های کاملا نامرتبط و بدون هیچ تجربه اجرایی در مدیریت شهری در شورای شهر حضور پیدا کرده اند، ادامه داد: این که برخی افراد تنها به دلیل شهرتی که در شهر یا کشور کسب کرده اند، عضو شورای شهر شوند، اصولی و علمی نیست و کمکی به پیشرفت شهر نمی کند. کسی که در رشته های فرهنگ و هنر تحصیل کرده است، چه اقدامی در جهت مرتفع کردن مشکلات شهری مثل ترافیک و آلودگی هوا می تواند انجام دهد؟

نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس خاطر نشان کرد: قطعا برای عضویت در شورای شهر، افرادی که تجربیات ارزنده ای در زمینه مسائل فنی ساختمان ها و سازه های شهری دارند و در حوزه های شهری فعالیت کرده اند، به کسانی که در حیطه مشکلات شهری، کمترین آگاهی را هم ندارند، ارجح هستند.