یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

مدیریت دیابت با پیامک‌هایی درباره سلامتی

دستگاه تست قند خون دیابت

سلامت آنلاین- محققان اعلام کرده‌اند که با ارسال روزانه پیامک‌های متنی مرتبط با سلامتی به مدت ۶ ماه برای گروهی از مبتلایان به دیابت، موفق شده‌اند میزان قند خون ناشی از مصرف برخی داروهای کاهنده قند خون را در آنها بهبود دهند.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از زی‌نیوز، یافته‌های یک گروه از محققان نشان داده است که پس از ارسال پیامک‌های مرتبط با سلامتی برای گروهی از بیماران مبتلا به دیابت، به طور روزانه و به مدت شش ماه، ۹۶ درصد از شرکت‌کنندگان در تحقیق گفته‌اند این پیامک‌ها «خیلی زیاد» به آنها برای مدیریت بیماری دیابت خود کمک کرده است.
به گفته «آتنا فیلیس سیمیکا»، محققی در یکی از موسسه‌های دیابت امریکا، پیامک‌های متنی به عنوان ابزاری کم‌هزینه، ظرفیت بسیار زیادی برای بهسازی مدیریت دیابت دارند؛ بخصوص در میان بیمارانی که با توجه به شغل و یا مشکلات حمل و نقل و موانع دیگر، دسترسی مناسبی به خدمات و مراقبت‌های بهداشتی ندارند.
متون ارسالی در این پیامک‌های متنی طیف وسیعی از مباحث آموزشی، انگیزشی و عملی را دربرداشته است و پس از سنجش میزان اثرگذاری آنها، معلوم شده است که سطح قند خون در این افراد با کاهش روبرو بوده است. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.