دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸

کاربرد کمتر آزمایش مداوم قند خون در درمان دیابت نوع ۲

دستگاه تست قند خون دیابت

سلامت آنلاین- یک تحقیق جدید نشان داده است افراد مبتلا به دیابت نوع دوم که انسولین مصرف نمی‌کنند، لزوما نیاز به چک‌کردن مداوم و آزمایش مرتب قند خون با خونگیرهای انگشتی خانگی ندارند.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از اراند د ورلد، دیابت نوع ۲، یک بیماری شایع است که بسیاری از مبتلایان در راه درمان خود هر گاه و بیگاه سراغ وسایل خانگی برای چک کردن قند خون خود می‌روند و با ایجاد سوراخی در سر انگشتشان از میزان قند خون خود مطلع می‌شوند.
اکنون محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی گفته‌اند آن دسته از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که انسولین مصرف نمی‌کنند، لزوما هم نیازی به انجام این آزمایش‌های خونگیری از انگشت ندارند و بهترین راه برای کنترل قند خونشان این است که داروهای تجویزشده از سوی پزشکشان را با مراقبت و دقت به طور منظم مصرف کنند.
دکتر لارا یانگ با اشاره به این موضوع گفت: تست قند خون و مانیتورینگ آن ممکن است در اوایل استفاده از یک داروی جدید یا تغییر دوز داروها مفید باشد. همچنین کسانی که از انسولین استفاده می‌کنند باید به طور منظم این تست‌ها را نجام دهند».
او ادامه داد: «انسولین مردم را مستعد نوعی بیماری به نام هیپوگلیسمی می‌کند که می‌تواند سبب سرگیجه و ضعف شود و اگر درمانی صورت نگیرد منجر به کما خواهد شد».
محققان با اشاره به این‌که هنوز باید آزمایش‌های بیشتری در این باره انجام گیرد تاکید کرده‌اند که پیروی از نظر پزشک و استفاده منظم داروها می‌تواند بر درمان مبتلایان اثرگذار باشد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.