چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

هر گونه شبهه و شائبه ای در مورد آزمون دستیاری منتفی است

منوچهر جمالی سوسفی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود امنیت بالا و صحت و سلامت برگزاری آزمون، وجود هر گونه شبهه و شائبه ای در مورد برگزاری آزمون دستیاری منتفی است.

به گزارش سلامت آنلاین، منوچهر جمالی سوسفی، افزود: آزمون دستیاری از ابتدای فرایند طراحی سوالات، برگزاری آزمون و اعلام نتایج در صحت و سلامت کامل برگزار شده و قرنطینه و امنیت لازم در برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است .

وی با بیان اینکه کارگروهی متشکل از نمایندگان مجلس، داوطلبان معترض، مجریان آزمون دستیاری و مسئولان وزارت بهداشت به بررسی اعتراضات به نتایج آزمون دستیاری پرداختند، افزود: با این پیش فرض که معترضان معتقد بودند حقوق آنها تضییع شده، کارگروه در دو جلسه تشکیل شد و از آنها مستنداتی خواسته شد در صورتی که دلایل و مستنداتی ارائه نشده بود.

وی خاطرنشان کرد: آزمون دستیاری از ابتدای فرایند طراحی سوالات، برگزاری آزمون و اعلام نتایج در صحت و سلامت کامل برگزار شده و قرنطینه و امنیت لازم برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است و کارگروه به این نتیجه رسید که ایراد قانونی در برگزاری این آزمون وجود نداشته است.

جمالی سوسفی یادآور شد: برای کاهش شبهات حتما باید قبل از برگزاری آزمون و زمان توزیع دفترچه های ثبت نام داوطلبان، توضیحات لازم و اطلاع رسانی دقیق به شرکت کنندگان در این آزمون ارائه شود زیرا شفاف سازی، اعتماد سازی ایجاد می کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بررسی های کارگروه تشکیل شده، بسیار دقیق بوده و نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت با حساسیت تمام به بررسی موضوع پرداختند چرا که هدف ما این بود که حقی از هیچ فردی ضایع نشود.

جمالی سوسفی گفت: ما در این کارگروه و کمیسیون بهداشت مجلس، اعتراضات و شکایات داوطلبان را با سعه صدر شنیدیم و شاید تصمیم آنها انتخاب راه های دیگری برای اعتراض بود اما آن راه ها، مناسب نبود و البته مجلس خانه آنها است و در وزارت بهداشت نیز اعتراضات و شکایات آنها شنیده و مستندات آنها بررسی می شود.

وی یادآور شد: اعتراضات مربوط به نتایج آزمون دستیاری تخصصی پس از طرح در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با وزیر بهداشت در میان گذاشته شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.