پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸

انقلاب درمانی در استان البرز؛ سرانه تخت بیمارستانی ۴ برابر شد

طرح تحول نظام سلامت

سلامت آنلاین- وزیر بهداشت گفت: چهار سال پیش که به استان البرز سفر کردم، سرانه تخت به ازای هر هزار نفر، ۰.۴ بود اما امروز این شاخص با افزایش چهار برابری به ۱.۶ تخت به ازای هر هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی امام علی(ع) کرج، اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم در استان البرز، ۶۵۰ تخت بیمارستانی وجود داشت که اکثر آنها هم فرسوده بود و در حال حاضر و بعد از سه سال ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت تخت های این استان افزوده شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح بیمارستان امام علی(ع) کرج، یادآور شد: این بیمارستان در طول مدت دو سال در این شهر ساخته شد و بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و خوشحالیم که امروز در کرج که همسایه تهران است، همه بیماران بر روی تخت بستری می شوند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: بیماران در استان البرز خدمات بهداشتی و درمانی استانداردی را دریافت می کنند و خوشبختانه ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید در حال ساخت است و می توانیم بگوییم که شاخص تعداد تخت های مورد نیاز در استان البرز به متوسط کشوری آن نزدیک می شود و توسعه بیشتر خدمات در حوزه سلامت، با مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است.

وزیر بهداشت گفت: باید مشوق هایی تعیین کنیم که حدود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی جدید توسط بخش خصوصی در استان البرز ساخته شود.

دکتر هاشمی در خصوص تخصیص ارقام بودجه به وزارت بهداشت، گفت: هنوز در ابتدای سال قرار داریم و تخصیص های بودجه مربوط به حقوق و دستمزد است و هنوز ارقامی که باید برای ردیف ها اختصاص پیدا کند، آغاز نشده و قول داده اند که از این ماه شروع کنند و امیدواریم که وضعیت تخصیص بودجه در سال جاری به وزارت بهداشت، بهتر از سال گذشته باشد

افتتاح بیمارستان ۱۷۰ تختخوابی امام حسین(ع) کرج

همچنین امروز و در سفر وزیر بهداشت به استان البرز، افتتاح بیمارستان ۱۷۰ تختخوابی امام حسین(ع) کرج نیز افتتاح شد.

این بیمارستان که عملیات ساخت آن از سال ۹۳ آغاز شده بود، در زمینی به مساحت ۱۹ هزار متر مربع و در زیربنای ۷۳۰۰ متر مربع، احداث شده است.

بیمارستان امام حسین(ع) در منطقه محمد شهر کرج با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت و با ظرفیت ۱۷۰ تخت بیمارستانی شامل ۱۰۰ تخت روانپزشکی و ۷۰ تخت عمومی قرار دارد و برای ساخت و تجهیز آن حدود ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

در ساخت این بیمارستان، مرحوم حاج جواد منصور بخت، از خیرین سلامت استان البرز، مشارکت کرده است.

با راه اندازی بیمارستان امام حسین(ع)، بخش قابل توجهی از نیازهای درمانی مردم ساکن در شهرهای جنوبی استان البرز به ویژه منطقه محمدشهر با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت، برطرف می شود.